1/10
szamszi 2011 febr. 25. - 20:04:47 1/10
(40/60)
az eredeti sorozatot szerettem nagyon (az elsõ 4 rész) aztán a még hozzáért 5.-6. rész is jó (bár az már nem annyira, a háború miatt) de az Anna - az új kezdet nagyon nem jött be!!!!!!!!!!!
1/10
rabbit rider 2011 febr. 25. - 12:10:37 1/10
(39/60)
szépen legyalázták az eredeti történetet...undorító...nem is találok rá szavakat...a háborús történet magában nem lett volna rossz....de ez a visszaemlékezõs izé....nem csak tré, de felháborító....pfejj
elfe 2011 febr. 25. - 11:33:38
(38/60)
Hétrõl hétre mindig úgy várom, hogy végre megnézhessem, mit tartogat nekem az új Anna rész. De ez...
Kiiktatni az eredeti színésznõt, Gilbert is hiányzik..
Ráadásul úgy tûnik, nekem kimaradt egy rész, amelyikben Gilbert elesett a fronton. Az utolsó képkoca ez elõtt a rész elõtt, az hogy Anne és Gilbert hazatérnek a háborúból, és a kis Dominique-et örökbe fogadták.
Tényleg kihagytam egy részt?
katy27 2011 febr. 21. - 17:41:51
(37/60)
Én totál kiakadtam, nem is értem, ha vannak Lucy Maud Montgomerynek örökösei (márpedig gondolom vannak), hogy engedhették ezt??? Rajongóként hatalmas csalódás ez a film. Nem szokásom kollégát szidni, de a fordítóról is nagyon csúnyákat gondoltam közben. Pocsék a film, rossz a fordítás, gagyi a szinkron, a Viasat viselkedése pedig egyenesen botrányos. Nagyon kiábrándító volt :(
ssophie 2011 febr. 21. - 13:04:08
(36/60)
Én csak azt nem értem, hogy Sullivan, aki megcsinálta a Váratlan utazást, az eredeti Anne-t mi a jó francnak csinálta ezeket a silány folytatásokat, se a hangulata, se az eredeti könyv története nincs benne.
Spoiler: Mellesleg a könyv szerint a gyerekük hal meg az I. világháborúban, azaz, a II. vh-ra Anne és Gil már öregek annyira, hogy ne sorozzák be Gil-t... Mondjuk a történetük be is fejezõdik az I. vh-val.
norah 2011 febr. 21. - 12:49:41
(35/60)
Nem bírtam megnézni! Egyszerûen annyira irritált az egész, hogy inkább mást csináltam helyette, pedig nagyon vártam! Voltak fenntartásaim ugyan, eleve furcsa volt és hiányérzetet keltett, hogy készítenek egy Anne-filmet Megan Follows nélkül, és bejött, amitõl tartottam: óriási csalódás! A szinkronról meg ne is beszéljünk...! Már a Váratlan utazásban is fura, hogy "Zöld ormú ház"-at mondanak "Zöld orom" helyett, de az még elmegy... De hogy "Green Gables" és "Dzsil", felháborító!!
Beya 2011 febr. 21. - 11:42:10
(34/60)
Igen, nekem is feltûnt a Green Gables, és a rokon szellem. Azon kívül Gilbert nevét "Dzsillnek" ejtette az idõs Anna. Ráadásul az egész film valóban nem kelt Anne Shirley hangulatot. A lelencházas résznél a hideg rázott...
katikaaa 2011 febr. 21. - 11:05:41
(33/60)
De azért azzal egyetértünk, hogy maga az esemény egy visszaemlékezés, mely az általam leírt idõszakban játszódik, márpedig az írás arról szólt, hogy mikor játszódik a cselekmény és nem a 'bevezetés' és a 'tárgyalásról'. Az, hogy nem a Charlotte Brontë és a film közötti párhuzamot elemeztem, mert az érdemibb lett volna ,azért mély alázattal elnézést kérek!(bocs a felkiáltó jelért!)
Azért meg külön hálával tartozom, hogy megbocsájtasz.
Igen, láttam a filmet. Azzal a céllal ültem le megnézni, hogy kikapcsolódjak, ami meg is történt.
Mint ahogy téged bántott a felkiáltójel, úgy engem kimondottan sértett a gúnyolódó, kioktató írásod!(bocs a felkiáltójelért!)
Szerintem, ha olyan bõven írtad volna le az idõpontokat, mint ahogy engem kioktattál és 'helyreraktál' a fórumtársak elõtt, akkor erre a szócsatára nem került volna sor.
Neked is szép napot!(bocs a felkiáltójelért!)
Lang Kati
katikaaa 2011 febr. 21. - 09:29:11
(32/60)
Ekkora tudatlanság!!!!Ha csak a ruhákat néznétek világos lenne, hogy a 19. század elején játszódik a film! Nem is lehet másról szó, mint az I.(elsõ!)világháborúról(1914-1918-ig),Tehát a történet az 1920-as évek körül játszódik!A II.vh.(1939-1945-ig tartott!)De,ha belegondoltok, hogy a Váratlan utazás az 1900-as évek,(XX. század elején) századfordulóján kezdõdik!Anne története kicsit elõbb kezdõdött, azaz a XIX. század végén kezdõdött!
Bocsánat a kitörésért, de ennyit illenék tudni a történelembõl, fõleg,ha ilyen "mélyreható elemzésbe és 'tudományos' kritikába kezdetek"!
hivi83 2011 febr. 20. - 23:44:03
(31/60)
Érdekes, hogy a film idõtartama 144 perc. 16 órától 18.02-ig 122 perc telt el, ebbõl egy csomó reklám volt. Mi van a maradék több mint 20 perccel? Azzal folytatják jövõ héten?
Ezüstliliom 2011 febr. 20. - 21:35:18
(30/60)
A szinkron kritikán aluli. Nem csak Avonlea rossz kiejtée, hanem hogy angolul mondják benne a Zöld Ormot, és rokon lélek helyett rokon szellemet. Aki ezt fordította, vehette volna a fáradtságot, hogy megnézze az eredeti filmeket.:///

Amit meg a Viasat már sokadszor mûvel velünk, az egyenesen bunkóság. Mégis hogy gondolják, hogy szinte mondat közben abbahagynak egy filmet??? És az ilyen embereknek van munkájuk, sok szorgalmas, rátermett, a szakmájában profi ember meg munkanélküli...
luna00 2011 febr. 20. - 20:49:30
(29/60)
Köszönöm. Sajnálom a múltheti részt, h nem láttam, így elég kusza volt.
luna00 2011 febr. 20. - 20:22:37
(28/60)
Sziasztok!
Sajnos a múltheti részt és a mai rész elejét nem láttam. Hogyan halt meg Gilbert??? Köszi!
evacili 2011 febr. 20. - 19:59:41 Előzmény hallatlan
(27/60)
Elõször engem is nagyon zavart a film, de bróbáltam elvonatkoztatni kedvenc Anne sorozatunktól, így végig tudtam nézni.Gondolom a jövõ héten folytatása lesz, mert nagyon kurtán-furtán fejezte be a Viasat3.
sheppie 2011 febr. 20. - 19:36:52
(26/60)
Luisa megkérte Annt,, hogy gyõze meg az idõhölgyet, hogy menjen nyugdíjba.
sheppie 2011 febr. 20. - 19:27:33
(25/60)
jõvõ vasárnap lesz a folytatása. és hátha megértünk mindent.
napraforgó 2011 febr. 20. - 18:54:42 Előzmény sheppie
(24/60)
Nem láttam, mi volt a mai rész vége, leírnátok? sajna jött egy telefonhívásom anyukámtól, nem mondhattam, hogy hagyjon békén...
A jövõ hétvégén egyébként még lesz egy órás rész...
SWENN 2011 febr. 20. - 18:49:10
(23/60)
Ennek a filmnek nem volt vége!
Gondolom csak a ViaSat-on.....
(el tudom képzelni, de azért jó lett volna, ha látom)
sheppie 2011 febr. 20. - 18:37:03
(22/60)
ne mondjátok, hogy ez lett a vége??
ahogy a Viasat leadta.
Hana-chan 2011 febr. 20. - 18:18:57
(21/60)
hát,ez valami nevetségesen rossz volt.. az eredetit imádom.. de ez :O úgy vélem, hogy Megan Follows nélkül semmit sem, ér és bár nem elfogadhatatlanul rossz ez a színész sem, de a kislány az rémes :O Az eredetiben Anne is sokat beszél, de ott szerethetõ és jó volt, de most csak egyszerûen idegesítõ.. és ha a történet nem is lett volna olyan rossz, akkor is rosszul volt megcsinálva.. Évonleáról meg nem is beszélve.. és ha megpróbálok elvonatkoztatni az eredetitõl, még akkor is szörnyû lenne..