Téma: Apacsok

7/10
Csacsa88 2010 dec. 29. - 17:53:08 7/10
(19/39)
Ha minden forgatókönyvet kazánba kéne dobni, ami kitaláció, nem sok film készült volna el... Nekem a végére megtetszett.

SPOILER

Török Ferenc nagyon jó rendezõ, ez a besúgó kérdés pedig tényleg érdekes téma. Nem minden fekete/fehér. Akkoriban valószínûleg tényleg nem lehetett könnyû kívül maradni. Ebbõl a filmbõl jól látszik, hogy nem biztos, hogy mindenki, aki jelentett, azért jelentett, mert gonosz áruló volt. Tetszett a végén az unoka felháborodása is. Nekünk már könnyû ítélkezni.
1/10
sata005 2010 dec. 20. - 14:33:23 1/10
(18/39)
Egy nagy szar az egész kitaláció. A film forgatókönyve esetleg a kazánba, másra nem jó.
aggodalmas 2010 dec. 20. - 02:30:57
(17/39)
Megnyugtatásul: nem vesztettél sokat, ráadásul ezeket ismerve (és a téma fokozott aktualizálódását tekintve ;-) nem kell hozzá min 3 - max 7 hónap, és már ismétlik is vmi sötét késõéji órán...
LajtaJ 2010 dec. 20. - 01:44:40
(16/39)
A fenébe is! Az elõzetes alapján egész jó filmnek ígérkezett és be is állítottam a felvevõt, de a szemét @2 egy órával elõbb kezdte el játszani a megadott idõponthoz képest!
9/10
amon tobin 2010 dec. 20. - 00:12:12 9/10
(15/39)
jó ez a film, a legkorrektebb, amit eddig láttam. sok idõnek kell eltelnie még, amíg arról a karakterrõl is film készül, aki kicsinyességbõl, törtetésbõl, erkölcstelenségbõl stb. lett ügynök, nem pedig valamiféle zsarolás útján. amíg valakit megzsaroltak, addig felmentjük a kisembert, de mi kell a másik esethez? lúzerség, kisebbségi komplexus, nagyravágyás. amúgy érthetõ a filmben a nagyi védekezése is, miszerint nem akart tudomást venni a dolgokról, ezért nem beszélt róla. és ha beszélt volna? milyen érzés lehet azt bevallani a családnak, hogy volt, aki besúgott? de a legjobb az volt, amikor a tartótiszt azt mondta - és sajnos a kommunista rendszer nagyon durván meglovagolta ezt - "az igazság az, amit az emberek elhisznek."
twillight 2010 dec. 19. - 23:21:56
(14/39)
Lehet hogy politikailag korrekt volt megcsinálni ezt a filmet, de ki nem szarja le?

A 21. sz.-ban még csak elment egy 30 perces riport errõl, de egy filmet? Minek?

Csak ülnek gyászruhában szomorú szemekkel elejétõl végéig. Katasztrófa.
Ghanima 2010 dec. 19. - 23:03:38
(13/39)
Nem tudom, ki Kovács Krisztina, de a szöveg annyira, de annyira Bereményis...

Csányi túljátssza a szerepet. Nem ismerem ezt a Schneider Zoltánt sem, de jobbnak látom.
Ghanima 2010 dec. 19. - 21:38:55 Előzmény Hidetoshi Nakata
(12/39)
Ez esetben ne Csányit nézd, hanem a filmet...
Ghanima 2010 dec. 19. - 21:37:47 Előzmény Borda4444
(11/39)
Pontosan eltaláltad, az a különbség, hogy manapság elveszítheted ugyan az állásod, a munkád, de a lehetõséged megmarad egy új munkahelyre.
Ha 1948-53 között az államvédelemnek súgtak be, ennél sokkal több és rosszabb is lehetett a következménye: börtön, a férjed/feleséged is elveszíthette az állását, netán internálhattak, még akár a gyereken is csattanhatott valamilyen ostor.
Ghanima 2010 dec. 19. - 21:31:51 Előzmény leho
(10/39)
Cseh Tamásnak semmi köze nem volt Baktay zebegényi játékához.
Borda4444 2010 dec. 19. - 20:10:08
(9/39)
Magyarázza el nekem valaki, hogy mi a különbség a Kádár-kor megélhetési kollaboránsa és a mai kisember közt, aki besúgja a másik kisembert a fõnöknél és azt ezért kirúgják?????
(azon túl, hogy a mai kisemberrõl nincs állambiztonsági dosszié)
Djoko 2010 dec. 19. - 20:04:13
(8/39)
Nyilván volt ilyen is meg olyan is, de ez speciel egy olyan beszervezésrõl szól, ahol a fõhõst valóban megzsarolják, és õ naivan elhiszi magáról, hogy tényleg a törzs érdekében adja be a derekát.
B.R. 2010 dec. 19. - 19:37:30
(7/39)
A filmet még nem láttam ugyan, de a színpadi változatot - ugyanezzel a szereposztással - megnéztem a Radnótiban és nagyon jó volt!
1/10
Hidetoshi Nakata 2010 dec. 19. - 18:15:19 1/10
(6/39)
nem láttam még ezt a filmet,ha jobb nem adódik,megnézem.....utána szavazok.....mondjuk már agyamra mennek a Csányi filmek.......
stampo 2010 dec. 19. - 17:03:23 Előzmény adamnagysweetmovie
(5/39)
Mivel a film csak egyetlen beszervezés történetét dolgozza fel, akarva-akaratlanul tipizál. Nekem komoly bajaim vannak az Apacsokkal: azt sugallja, hogy mindenki, aki a Kádár-korszakban együttmûködött a titkosszolgálattal, áldozat volt. Márpedig ez egész egyszerûen nem igaz. Nyilvánvalóan méltánytalan lenne, ha a zsarolással, fenyegetéssel vagy átveréssel jelentésre kényszerített embereket elítélnénk, de méltánytalan az is, ha az önkéntes és/vagy túlteljesítõ besúgóknak akár csak közvetve erkölcsi felmentést adunk.
stampo 2010 dec. 19. - 16:14:53
(4/39)
Az Apacsok kapcsán közölt ismertetõ szerint az elsõ indiántábor valóban Nagymarosnál épült, de még a 30-as évek elején. A filmben amúgy Zebegény szerepel. Cseh Tamás tudtommal bakonyi indián volt.
leho 2010 dec. 19. - 10:22:56
(3/39)
Gondolom, az alapja a filmnek az az indián tábor, amit Baktay Ervin szervezett Nagymarosnál, s melynek ismert tagja volt Cseh Tamás.
adamnagysweetmovie 2010 dec. 14. - 16:34:34
(2/39)
Végre egy film, ami aktuális társadalmi kérdésekhez mer nyúlni, ráadásul nem is indulatos módon, hanem inkább analizálva közelít az ügynökmúlthoz.
Árnyalt karaktereket rajzol, mindenki sarokba szorítottként próbálja valahogy kihúzni, mivel a rendszer megtalálja, ki mivel zsarolható.
Fontos üzenet, hogy meg kellene találnunk a módját, hogy el lehessen mondani ezeket a történeteket (családon belül meg fõleg), különben félõ, hogy még sokáig politikai célokra, hangulatkeltésre használják fel az ügynökkérdést, és kivált a fiatal nemzedék túl könnyen alkothat ítéletet, holott sokszor kiszolgáltatott emberekrõl lehetett szó.
A film pontosan analizál, érdekes szerkezetben építve fel a történetet, de talán inkább az intellektusunkra, mint a szívünkre hat, márpedig nem elég csak belátni a megbocsátást, meg is kell tudni bocsátani. Ez a film egy jó irányba tett kezdõlépés.
mulao 2010 szept. 10. - 03:21:08
(1/39)
Remélem leadja a tv, mert kíváncsi vagyok. Egyébként egy színdarab tv-film adaptációja lesz tudtommal. Török Feri rendezi, és kb a szereplõk is ugyanazok, mint a Radnóti Apcsok c. elõadásban. Csányi a fõszereplõ, én inkább nem mondok semmit ez ügyben. Még annyit tudom riportból, hogy a díszlet papírszerûnek fog hatni, vagy az is. Jó lenne tényleg, ha minnél hamarabb a bemutató után láthatnám a tv-ben.