Téma: Apám sufnija

caterina35 2009 márc. 01. - 20:20:07
(10/30)
Meglepõ, hogy eddig szinte csak pasik szóltak hozzá a filmhez (Zsuzsit leszámítva), de nagyon örülök az értelmes kommenteknek. Köszi, fiúk! Szerintem is tök jó, hogy kellett rajta gondolkodni, és ez nem ér véget a film végeztével. Szép a fényképezés is. Angolul honnét lehet megszerezni?
far vik 2009 márc. 01. - 17:07:51
(9/30)
Megdöbbentõ film. Alaposan átalakult a kép az egyes szereplõkrõl és helyzetekrõl. Köszönet érte, aki alább ajánlotta, és ezért belevágtam.
10/10
pozsizsuzsi 2009 márc. 01. - 13:02:09 10/10
(8/30)
Hát, felveheted, ha van Duna II. Autonómia csatornád (én azt sem tudtam, hogy van ilyen), márc. 13-án.
10/10
pozsizsuzsi 2009 márc. 01. - 12:59:13 10/10
(7/30)
A szinkronról meg az jutott eszembe, hogy a vállalkozó sufnja.
lawtom 2009 márc. 01. - 12:59:11
(6/30)
nekem nagyon tetszett a film, remélem sokan látták és másokra is nagy hatással volt.
már csak egy kérdésem lenne: hogyan lehet megszerezni?
10/10
pozsizsuzsi 2009 márc. 01. - 12:54:59 10/10
(5/30)
Én a visszaemlékezések hangulatát is roppant élveztem. Ha nem így lett volna, a "bonyodalmakat" már meg sem éltem volna, mert elkapcsoltam volna korábban. Többrétû és tökös film volt, tetszett.
khm.. 2009 márc. 01. - 12:36:47
(4/30)
***SPOILER PÓTOLVA***

A film tényleg kissé bonyolultan volt megcsinálva, több idõsíkon váltogatta a történetet oda-vissza. A film elején Paul azért hagyta ott a családját, mert az apja összejött a csajával a közös sufnijukban. Az anyja öngyilkos lett, a bátyja meg amúgy is mindig csak a vallási fanatikus anyuval foglalkozott.

Gyermekkorában nem tûnt el testvére, az Õ maga volt aki Európába ment a fenti okból. A bátyja "vette el a saját anyját" de csak idézõjelesen, mert talált magának egy olyan nõt (a vörös hajú nõt) aki úgy nézett ki mint a saját anyja és ugyanolyan ideggyenge és vallási fanatikus volt.

A két fiú voltak testvérek, Celia a féltestvérük volt de ez tényleg csak a végén derült ki. Igen, a "fõszereplõ apja a saját fia barátnõjét d*gta a pajtában?" Így megy ez... :(

A film nem volt rossz, de legnagyobb értéke tényleg abban áll, hogy kicsit megmozgatja az agytekervényeket..
speedygonsales 2009 márc. 01. - 08:38:25
(3/30)
***SPOILER PÓTOLVA***

Kissé zagyva volt nekem ez a film. Túlbonyolított. Az epizódok több szálon futottak, és nem idõrendben követték egymást, így a film végére derült ki minden. Azért néhány kérdés még nyitott maradt így is, hátha tud valaki segíteni: végül is miért hagyta ott a családját a fõszereplõ a film elején? Amelyik testvére eltûnt gyermekkorában az ugyanaz aki elvette feleségül a saját anyját? Az a vörös hajú nõ (ha nem az anyjuk, akkor) valami rokonuk? Most akkor hányan voltak testvérek? A fõszereplõ apja a saját fia barátnõjét d*gta a pajtában? Nem állt össze a kép...
feeco 2009 febr. 28. - 09:46:43
(2/30)
Így igaz, ezt a filmet meg kell nézni!
Nyálon lõtt vágy 2009 febr. 28. - 07:39:15
(1/30)
A mozi egy nagyon jól megszerkesztett családi dráma, emlékek és a jelen mentén.
Traumatikus gyermekkori élmény és a múlt idézése önmagában is jó téma . Ehhez társul a még meg nem tapasztalt tudás
megszerzésre és a döntésé, jelesül Celiáé aki találkozik a "világgal" Paul személyében.
A film lassan építkezik körbejárva a szereplõk egymáshoz való viszonyát, ebben a jó dialógusok és rendezõ mértékadó munkája is jelentõs.
A színészek ugyan csak a rendezõnek köszönhetõen minden túlzó eszköztõl tartózkodva alakítják szerepeiket.
Ebben a filmben túl a földrajzi távolságtól a nézõ megélheti, vagy azonosulhat (ha akarja) azzal a szereppel mely számára elfogadható.
Aki teheti eredeti nyelven nézze meg, nekem így sikerült "leszednem", és nem bántam meg.
Remélem a film hossza nem tartja vissza nézõit attól , hogy végig nézzék.