Téma: Aranyélet

10/10
Dra183 2025 febr. 27. - 02:50:12 10/10
(201/201)
Egyszerűen imádom. Magyar remekmű lett!
10/10
lizso02 2025 jan. 06. - 09:53:16 10/10
(200/201)
Egyike a kedvenc sorozataimnak, minden évad, minden része remekmű.
Kiemelkedő színészi teljesítmények, jó fényképezés.
gyereamozibabe 2024 aug. 14. - 11:50:32
(199/201)
Az első évad minden része tartogat valami csavart. Nekem nagyon bejött, fél nap alatt megnéztem. Most sajnálom, hogy anno kiszálltam a soriból az első rész végén.. Szerintem akkkor még "élőben" nézhettem, és nem volt kedvem hetente várni az új részt.. aztán meg lusta voltam letölteni.
7/10
rotaklammer 2024 jún. 03. - 21:41:07 7/10
(198/201)
Elsőévad nagyon rajos. 9 sőt akár 10. Második évad első rész brutális mélyrepülés. A s02e02-nél abbahagytuk...
7/10
lazulom 2023 szept. 16. - 12:57:37 7/10
(197/201)
Ennyire nem vagyok kíváncsi a gazdag aljanépre , forog tőle a gyomrom. A szereplők jók meg minden jó de a lényeg hogy rosszul vagyok tőle. Horrort sem nézek. Mert attól sem leszek jobban. Én szeretek olyan filmeket nézni ami feldob. Mégha olykor nehéz vagy szomorú is a történet, de felfelé ível, vagy a lényege felemelő. Ez nem az. Szomorú valóság. Abban valóban jó, csak nem érdekel. Azt látom tv nélkül is.
Jeanette_05 2023 febr. 05. - 17:29:57
(196/201)
Az első és a második évadot nagyon szeretem a mai napig. A harmadik évaddal én úgy vagyok, hogy jobb lett volna,ha nem csinálják meg. Ott mintha elgurult volna az íróknak a gyógyszere. Nem hiába vitatott és megosztó a befejező évad és a lezárása a mai napig. SPOILER!!!!!! Főleg Márknak a sorsa. Szerintem jobb lett volna, ha a második évaddal Hollós Endre halálával lezárják és elvárják a szálakat. Szerintem az első évad volt a legjobb, de a másodikat is szerettem. Azokat a mai napig vissza szoktam nézni. De a harmadik elég volt egyszer.
10/10
Betty 2023 jan. 26. - 10:24:18 10/10
(195/201)
Sziasztok! Azt nem tudja valaki, hogy a 3. és 4. évad miért nincs fent HBO Maxon?
2/10
tesz-vesz 2022 aug. 05. - 09:30:37 2/10 Előzmény Bodkamano
(194/201)
hát te meg hol a f-ba élsz? nem jól tudod, sem az autót, sem a közésposztályt, sem a házat
2/10
tesz-vesz 2022 aug. 05. - 09:21:05 2/10
(193/201)
ja és a zene hihetetlenül rossz választás, erőltetett, nagyon divatos akar lenni, de csak folyton kizökkentő, semennyiben nem illik a sorozathoz.
2/10
tesz-vesz 2022 aug. 05. - 09:17:39 2/10
(192/201)
megnéztem az első évadot, és nem értem a magas pontozást,borzalmasan béna többnyire, Thuró és Anger nagyon jó, de a történet 80%-a nyávogás, nyafogás, érdektelen enyelgés, és elképesztően bénák az akciójelenetek, konkrétan nem hittem el, mikor a végén a rendőrrel van a balhé, Olasz Renátó miért üvölt a rendőrre, és miért megy neki. korábban az az autós üldözés volt
vagy a közeli felvétel tipikusan rendszerváltás utáni magyarosan béna operatőri munka, hogy belemászik Renátó képébe, mikor eszi a giroszt. miért jó ez? mire jó? láttunk már ilyet profi filmekben? nem! és ez nem véletlen.
10/10
Bucsku Csaba 2021 okt. 05. - 17:44:46 10/10
(191/201)
Soha nem láttam még ilyen jó filmet (pillangó kivételével) Mikor megjelent megnéztem, és most újra, lenyűgöző szinészek, jó karakterek, nagyon jó történet, és sorolhatnám... ha ez hollywood-ban jelenik meg, az összes díjat viszi, ami a filmezés körül van..
5/10
Bodkamano 2021 ápr. 07. - 14:54:45 5/10 Előzmény Bodkamano
(190/201)
Megneztem a többi részét is es van fejlődés, jobb lett, mint volt!
5/10
Bodkamano 2021 márc. 27. - 16:47:03 5/10 Előzmény romantika5
(189/201)
Havi 700 000 biztositja-e az aranyélet?
Hát en jartam sok országban, egy ilyen haz meg kertmeg Magyarországon is csak egy középosztálybelinek számít maximum. Az igenytelen legolcsobb kerites a szomszedsag mellett is röhelyes, az Audi meg sohasem volt elit auto max középosztály. Mercedesbol is csak bizonyos kategoria felett elit az auto(mellesleg nem felső osztalybeli szokas az autoddal dicsekedni meg Magyarországon sem, külföldön meg a helikoptereddel, luxus(nem vitorlás!) yahtoddal vagy repülőddel sem!! Szerintem a felső osztaly ott kezdődik, hogy 700 millios vagyon felett, havi bevetel legalabb 50-60 millio. havi 700 000 huf az a középosztálynak is nagyon az alja...
5/10
Bodkamano 2021 márc. 27. - 16:35:36 5/10
(188/201)
Na nem tudom ki nézett utana, ez csak egy finn sorozat remakje, mint az Éjjel-Nappal Budapest (ami német remake) némi magyarított jelenettel. Sok erőltetett dolog is van benne(pl.mintha valami 3ik vilagbeli börtön lenne Magyarországon a női börtönben szinte csak férfiak őrködnek stb stb.
2/10
Mr. Anderson 2021 márc. 20. - 09:40:28 2/10
(187/201)
Nagy várakozásokkal kezdtem el nézni, de nagyot csalódtam. A negyedik rész elejénél feladtam. Nehéz elrontani egy sorozatot. Pár rész után az embert már elkezdi érdekelni valamelyik szereplő sorsa vagy egy történetszál. Itt semmi ilyen nem éreztem. Élettelen, steril volt az egész. A "Terápia" három percében több élet volt, mint ennek három részében. A készítők azt hihették, hogy ha jó házakat, autókat, ruhákat, ékszereket mutatnak, akkor a sorozat is jó lesz. Kis magyar Dallas. Ott is örült mindenki, hogy bekukkanthat a gazdagok világába, és hogy valójában nem is akar oda tartozni. Lehet, hogy ennyi elég a sikerhez.
csereember 2021 febr. 18. - 17:48:33 Előzmény NADAL14
(186/201)
Nézzed a Barátok közt fost. :-)
csereember 2021 febr. 18. - 17:45:58 Előzmény Rábi Rab
(185/201)
Színészhez nem illő karakter? :-) Tessék nézni a Barátok közt bugyuta sorozatot.
6/10
Rábi Rab 2021 jan. 13. - 09:50:35 6/10
(184/201)
Az első évad egész jó, a másik kettő meg olyan, mint valami főiskolai vizsgafilm. A színészeket a legkülönfélébb, és karakterükhöz leginkább nem passzoló helyzetbe hozzák (gondolok itt pl. arra hogy Mira hányféle különböző, hozzá egyáltalán nem passzoló helyzetben volt). Olyan érzésem volt, mintha az írók és a színészek a lehető legtöbb arcukat akarták volna megmutatni, hogy a későbbi esetleges producereknek legyen miből választani. A karakterek teljesen céltalanul, egyszer ezt, másszor azt akarják, aki előbb meg akarta ölni a másikat az utána a hátát veregeti, majd mikor végül mégis megöli valaki, akkor a legnagyobb higgadtsággal veszi tudomásul. Gáll Feri egy vicc, mind a színészi játék mind az, ahogy egy ilyen "magas rangú" maffiózót gyakorlatilag szanaszét szívat a környezete, ő meg hagyja. Ezek a karakterek nem tudják hogy mit akarnak, mindenki egy rakás balfék. A legnagyobb csalódás Anger Zsolt karaktere. Amilyen erősnek tűnt az első évadban, annyira gyenge és céltalan utána. Én megbántam hogy megnéztem. A sorozat készítőinek meg kellett volna nézniük a Narcos sorozatokat, ott nem ilyen szerencsétlen bénák a karakterek, hanem tudják hogy mit akarnak.
6/10
j2x 2020 szept. 25. - 18:29:15 6/10 Előzmény János Csicsák
(183/201)
"ez a sorozat a mai magyarországot jellemzi."

Leginkább a kilencvenes évek Magyarországát. Meg a kilencvenes évek kelet-Európáját.
7/10
didislányokbabája 2020 jún. 01. - 18:24:20 7/10 Előzmény romantika5
(182/201)
Ezt csak a film szerint kell érteni, (úgy ahogy sok mást is) emlékszem ezt a nő mondta a férjének mondván mivel nem akart lemondani a költekezéseiről/luxuséletéről! A valóságban ennél sokkal kevesebből is kilehet jönni, de ennek a filmnek/sorozatnak már a címe is az hogy: "Aranyélet"

Tudod, hatalmas különbség van aközött hogy miből lehet kijönni vagy hogy mennyiből szeretnél kijönni! Tudnál venni havi 10-ből is olyan dolgokat hogy ne haljál éhen, de ha én is venném a drága sütiket és sajtokat CSAK kajára el tudnék költeni havi több százezret.
7/10
didislányokbabája 2020 máj. 31. - 21:23:10 7/10
(181/201)
A szereplőket bírtam, nagyon jól játszanak. A történet sem rossz hogy nem a vég el láthatatlanságba megy, valamilyen szinten tanulni is lehet belőle. Talán nem számít spoilernek hogy helyenként stabil a film/sorozat menete, néhol meg sok/zsúfolt illetve kicsit érthetetlennek voltak nekem azok a helyzetek, amikor még az egyik pillanatban az egyik meg akarta ölni a másikat, másik pillanatban meg már együtt énekeltek/dolgoztak meg hasonlók, NEM ROSSZ sorozat, a szereplők meg még jobban hozzák a formájukat, de néhol én kicsit furcsának éreztem!
10/10
Zsüli 2020 máj. 01. - 20:13:25 10/10
(180/201)
Tökéletes film
10/10
gerrard8 2019 szept. 21. - 19:50:37 10/10 Előzmény Upsidedooown
(179/201)
Köszönjük! Most nézem másodszor,szerintem a legjobb magyar sorozat amit láttam.De hát kinek a pap,kinek a papné....10/10.
Upsidedooown 2019 szept. 13. - 09:41:17
(178/201)
Előző kommentemnél az "első" nem első részt, hanem első évadot jelentett, csak lemaradt :).
Upsidedooown 2019 szept. 13. - 09:14:57
(177/201)
Soha még nem spoilereztem, de most meg szeretném menteni a gyanútlan nézőket.

Aki még nem látta, annak egy jó tanács: ne nézze meg! az első még úgy, ahogy, de onnantól leszabadul a pokol! Mindenki gyilkos lesz, mindenki mindenkinek a zsebében van, mindenki megúszhat mindent. Értelmetlen események sora, s csak mire végignézed, akkor jössz rá, hányszor ötven percet vesztettél el az életedből.

Mike088 2019 szept. 04. - 23:00:36
(176/201)
Ma néztem meg az első részt, minőségi sorozat benyomását kelti. Tetszik, hogy rövid snittekből építik fel az epizódot és az olyan amerikás (néha akció, máskor egy kis dráma a lényeg, hogy az érdeklődést fenntartsa). A környezet bámulatos és a színészi játékot is jónak találom. Az értékeléssel megvárom az első évad végét, még korai lenne ebből következtetést levonni.
10/10
Richard Kovács 2019 szept. 02. - 09:29:16 10/10
(175/201)
Hatalmas sorozat, minden percét élveztem! A színészek is valami eszméletlenül jól hozzák a figurát, nagyon el van találva! 10-es!
romantika5 2019 aug. 29. - 17:37:12
(174/201)
Még csak 3 részt láttam, de nem értem, a havi 700 ezer biztosítja-e az aranyéletet 2 felnőttnek 2 gyereknek?
1/10
NADAL14 2019 júl. 31. - 22:08:41 1/10
(173/201)
ez egy kamu sorozat ,igaz az első évadot néztem csak meg ,de olyan majmoljuk a nyugatot vagy amerikát? de hát ez kell a népnek akkor egyék:) a magas pontszám ez bizonyítja , nekem nem jött be.
liw603 2019 febr. 26. - 12:03:00
(172/201)
Végeztem mindhárom évaddal. Sokan leírták már, hogy az első évad volt a csúcs, a második kevésbé, a harmadik pedig még kevésbé. Szerintem ami kiemeli ezt a sorozatot a többi magyar film és sorozat közül, az a történet filmre vitelének a megvalósítása. Túl a színészek többnyire színvonalas alakításán(nem mindig volt az) a rendezői, operatőri és dramaturgiai teljesítmények voltak amik nyugati szintre emelték ezt a sorozatot. Csak egy példa: az első évad befejező képsorai, amikor a rendőr autó befordul a sarkon az utcába és megáll a házuk előtt. Tulajdonképpen a családból bárkihez jöhettek és több okból is , de erre már nem volt válasz az első évadban. Sajnos a harmadik évad vége számomra értelmetlen és szomorú lett. Értelmetlen, mert épelméjű ember nem éget el 10 millió eurót a házával együtt. Nem beszélve arról, hogy ennyi kötegelt bankjegy nem ég el nyomtalanul még a házzal együtt sem. Ennél még annak is több értelme lett volna, ha a 100 eurósokat kilapátolták volna az ablakon a Lepsényen átrobogó gyorsvonatból. (Lehet ,hogy ott lakom? :--) ) Szomorú ,mert Márk egy ambiciózus fiatalember volt, (hogy milyen ambíciókkal azt most hagyjuk) aki akart valamit és tett is érte. Megdöbbentő volt , hogy ez történt az életével. Tulajdonképpen, mintha az egész család vétkeiért egyedül vitte volna el a balhét.
Kiváló sorozat lett. Ennél csak egyetlen magyar sorozat tetszett jobban: Az öreg bánya titka, de akkor még talán tíz éves sem voltam. :-)
9/10
ligetiz51 2019 febr. 03. - 23:39:36 9/10
(171/201)
Magas pontszámot adtam az első két részre. De ez a harmadik... -ízekre tudnám szedni miért- undorító, álságos, alkotói zagyvaság és a színészi alakítások sem mentik meg. Egy pontot sem ér.
Sz. Péter 2019 jan. 19. - 15:04:27 Előzmény Hozzászóló János
(170/201)
Márk - ha nem jár "így" - később nagy valószínűséggel tovább csinálta volna a baromságait és előbb utóbb a sitten vagy holtan végzi.
pasy70 2019 jan. 19. - 01:02:58
(169/201)
Profi? -Igen
Tetszett? - Igen
Néznék még ilyet? - Igen (akár ezt is újra)
A sorozatban minden tökéletes? - Nem
Levontak az esetleges észrevett hibák az élvezeti értékéből? - Nem
Ami kifelyezetten emelte az értékét számomra, hogy a sorozat, valós idejű, és a múltba visszatekintő részei alatt a szituációkra és a hangulatokra megtalálták a régi és újabb Magyar zenéket, amiknek a mondanivalója hanulata, és a képi megjelenítés egyszerűen tökéletes volt. Csak gratulálni tudok.
Misime 2019 jan. 14. - 17:18:49
(168/201)
Hatalmas. Már az elején kimyírtam volna a kis köcsögöt, erre kerekekre teszik, legjobb befejezés.
10/10
Hozzászóló János 2018 dec. 13. - 17:32:14 10/10
(167/201)
SPOILER

Azért sem jó ez a vég, mert úgy kellett volna kihozni, hogy szerényebben élnek ugyan, de így is boldogok. De ők így nem boldogok. Márk biztos nem. Még akkor sem, ha tulajdonképpen már annak is örülhetnek, hogy ezt a sok szart megúszták élve, és szabadlábon.
10/10
Hozzászóló János 2018 dec. 13. - 10:29:39 10/10
(166/201)
Szerintem zseniális. Persze, vannak benne hibák, de ennek ellenére amerikai szintű sorozat. Talán a rendszerváltás előtt lehettek hasonló magyar sorozatok. Persze az adott kor igényeinek, színvonalának megfelelően. Amit ma gagyinak tartunk, azért lehet, hogy az akkori kor embere ugyanúgy rajongott, mint most mi ezért. De az biztos, hogy a modern kori magyar film- és sorozatgyártásnak kimagaslóan legszínvonalasabb alkotása. Az első két évad 10/10, a harmadik kicsit gyengébb volt, de így is kenterbe ver minden más magyar sorozatot.

Azért az tipikus, hogy az emberek mennyire rajonganak a bűnözőkért. Szerintem egy csomó embernek nem jött át az erkölcsi mondanivaló. Ez abból is kiderül, hogy Hollós mekkora kult figura.

SPOILER

A harmadik éved elején Janka 12. hetes terhes. Annál szerintem többnek kellett eltelnie. Ennyi idő alatt nem történhet ennyi minden (pl. felépítettek egy autópályát).
A harmadik évad azért gyengébb kicsit, mert egyrészt Endre bá' nélkül nem az igazi a sztori. Másrészt kár volt belekeverni a napi politikát (pártállástól függetlenül).
És a vége nagyon szomorú lett. Jó, értem, hogy a karma, hogy aki ennyi bűnt elkövet, az visszakapja az élettől, de akkor is szomorú. A pénzt is kár volt elégetni, ha már megszerezték. Ráadásul Márk pont annak a megszerzése miatt bénult le. Így értelmetlenül került kerekesszékbe. Meg ahogy más is írta, a lakótelepen nem lesznek biztonságban, ott simán utoléri őket a bosszú. Le kellett volna lépni külföldre.
10/10
Hozzászóló János 2018 dec. 13. - 10:08:34 10/10 Előzmény bermike
(165/201)
Miért, a való életben nem így beszélnek az emberek? Nyilván te nem, de vannak akik igen. Ne legyünk már álszentek.
10/10
gerrard8 2018 dec. 09. - 13:24:18 10/10
(164/201)
Tetszett.
Nem kicsit.
Nekem a vége sem volt rossz,sőt....
Pár dolog volt benne ami nem volt logikus,de ezek melyik filmben nincsenek?
A pénz elégetésének semmi értelme nem volt,hiszen azt még attól keresni fogják a barnára égett embertársaink.Viszont a legdurvább az előkerült Endre bá esete: hol volt addig? tartósították mint a fáraókat?
De mondom:nálam sima 10 pontos sorozat,nagy taps a szerzőknek és a szereplőknek egyaránt!
10/10
János Csicsák 2018 dec. 08. - 18:35:16 10/10
(163/201)
ez a sorozat a mai magyarországot jellemzi.
zoradzsuzsa 2018 dec. 02. - 11:30:05
(162/201)
Szuper!!!
10/10
nagynebk 2018 dec. 01. - 16:24:25 10/10
(161/201)
Meglepően jó, sőt nagyon jó sorozat!!!
Csak így tovább, magyar filmgyártás!
10/10
Dragos Károly 2018 nov. 25. - 04:43:33 10/10
(160/201)
Remek mindhárom évad. Persze ilyen hosszú sorozatban előfordul, hogy nem 100% valami, de nézzük el, nem dokumentumfilm. Néha sarkított, túlzó, vagy gyengébb - értve ezt a cselekményre, a karakterekre és a színészi játékra is. Összességében nálam 10/10.

SPOILER:
Nekem a lezárás, a zárókép olyan, mintha egy másik családot láttunk volna. Nem a megjavult Miklósi családot láttam, hanem azt akikkel mindez nem is történt meg, akik az elmúlt 25 évben élték az átlag panelos - de a maguk módján boldog - életét. Szerintetek?
10/10
user79 2018 nov. 24. - 20:17:30 10/10 Előzmény MadDogs
(159/201)
Értem. Ezeke a h*lye magyarok igaz. Miért nem mész el innen?
MadDogs 2018 nov. 23. - 20:41:56
(158/201)
Megkapó, hogy az általad közölt fals információt egyáltalán nem kellett alátámasztani, de a cáfolatot azt igen...

Elég volt elolvasnom az eredeti sorozat első 5 részének a tartalmát. Tiszta Aranyélet 1. évad. Még hogy csak az első rész hasonlít, hagyjuk már.
filoszemitabéluska 2018 nov. 23. - 08:35:17
(157/201)
Vegyesek az érzelmeim a sorozattal kapcsolatban. Először is, sokkal életszagúbb és reálisabb, mint a legtöbb amerikai sorozat. A színészek is legalább olyan jók. Van az egésznek egy hamisítatlan kelet-európai hangulata. Profizmus tekintetében is megállja a helyét.
SPOILER
A jelenet, amikor a két cigány megtámadja Márkot, egyszerűen tökéletes. Nagyon jól megtanították verekedni a színészt Olasz Renátót.
Jócskán sikerült a filmbe humort is belecsempészni. A határnál játszódó jelenet frenetikus! Ahogy a cigány eljátssza a migránst az utánozhatatlan. Valaki itt az imént rásszizmust emleget. nagy baromság! A nagy darab építési vállalkozó kimondottan szimpatikus, Mátyás isti emberi oldala is jócskán ki van domborítva a családjától való búcsú perceiben. Hogy elég sok közöttük a bűnöző, azt nehéz lenne megcáfolni. Elég, ha az ember bemegy a Markó folyosóira és egy kis statisztikát rögtönöz a kantáron vezetett egyedekről.
Vannak nagyon irreális elemek is a sorozatban. Az elég valószínűtlen, hogy a kis 30 kilós, félénk Míra kicsinál két izmos stricit.
A végén a pénz elégetése is csak egy kötelező kör az erkölcs védelmében. ha a veszély oldaláról nézzük, akkor a pénz birtokában lett volna a legnagyobb esélyük megúszni az arabok bosszúját, ami így a lakótelepen is simán utolérheti őket. A család hajlamait tekintve is elég hihetetlen gesztusnak tűnt.
Összegezve: egészen jó sorozat. Az HBO általában jó sorozatokat készít.
MadDogs 2018 nov. 22. - 17:58:58
(156/201)
Bár igaz lenne! De nem igaz.
Mezdema 2018 nov. 16. - 14:37:06
(155/201)
Zseniális sorozat! Mind a 3 évad egyszerűen zseniális. Ajánlom mindenkinek!
5/10
Makk Marci 2018 nov. 16. - 10:43:40 5/10
(154/201)
Szó ami szó a harmadik évad gyomorforgató nálam ez nem jött be. Az első kettő 7/10 a harmadik csak 4/10.
MadDogs 2018 nov. 12. - 18:32:09
(153/201)
Az első két évad szinte elképzelhetetlenül nagyszerű volt. Nem is értettem először, hogy fordulhat elő ilyen a magyar filmgyártásban. Aztán rájöttem, hogy ez valami külföldi sorozat átdolgozása. Ja, aham. Akkor világos. A munka oroszlánrészét mások végezték el, mi meg csak megvásároltuk, és használjuk. Így már értem.

Na, a 3. évad első része után olyan érzés kerített hatalmába, mint egyszer sem az előző két évad során. Pocsék volt. Visszazökkentünk a szokásos magyar kerékvágásba. Jól sejtem, hogy most fogyott el a külföldi alapanyag, amit átfazonírtak eddig?
1/10
bermike 2018 nov. 12. - 11:52:05 1/10
(152/201)
Jó, nem vagyok 20 éves.... de az elején kb 3 perc alatt 5x hangzott el a f.sz... meg az átb..ott... ez mire jó? ha leveszem a hangot akkor meg nem tudom miről van szó.. Hát nem az én stilusom.
1/10
bermike 2018 nov. 05. - 21:24:15 1/10
(151/201)
Nekem az a bajom, h Mira olyan rosszul artikulál, nem mindig értem mit mond.. Megtanulhatna értelmesen beszélni..Márk meg a csaja sem mindig érthető... vagy rossz a fülem... Most akkor kinek a gyereke van Janka hasában? Nem a GO-n nézem , s csak hetente látom, de igy is elég, furcsa és trágár film.
1/10
drrencz 2018 nov. 04. - 21:01:46 1/10
(150/201)
Nézhetetlen az agressziv zene miatt.
8/10
Isten tacskója 2018 nov. 04. - 13:59:44 8/10
(149/201)
Ez a leggyengébb és egyben utolsó évad. A forgatókönyv nagyon gyenge, a színészek nem jók, olyan mint egy tipikus magyar film, nem tudod a jeleneteket átérezni, nem jön át a dráma. Erőltetett a politikai vonal, olyan helyzeteket teremtenek az alkotók amik a valóságban egzisztáló NER-ben nem ilyen egyszerűen megfoghatók, a korrupció, a bűn és az egyéni karakterfejlődés nincs jól párhuzamba állítva mint mondjuk a zseniális Breaking Bad-ben. A 7. résztől ellenben egész jól felépítették a lezárást, kerek egészet tudtak kihozni a végére. Összességében egy nagyon jó kis sorozat volt az Aranyélet az első szuper évadtól az utolsó gyengébb évadokkal bezáróan. Én adok neki 8/10 pontot.
10/10
tom55 2018 nov. 01. - 10:54:04 10/10
(148/201)
Hát Döbrösi Laura jobb színésznő nem lett az évek alatt az biztos.
Ez az egész 3. évad már erőltetett, remélem végleg vége.
5/10
Koztom 2018 okt. 30. - 23:06:34 5/10
(147/201)
Hmm, nagyon vártam a 3. évadot, nekem annyira nem jött be. Túlzások, rasszizmus, nincs kiforrva és titokban azt hittem jobban jobban odavágnak a NER-nek :)
10/10
idõjós1010 2018 okt. 27. - 16:33:41 10/10 Előzmény sipmester
(146/201)
Én úgy tudom, hogy kizárólag az első évad, első része az ami koppintás. A többi rész nem ugyanaz, mint az eredeti.
1/10
tyimpaoo 2018 okt. 26. - 23:52:28 1/10
(145/201)
Bassza meg a rendező!!!!! Néha mint egy rádiójáték!!!! Az éjszakai jelenetekből nem látni semmit!!! a 3/7-ik rész csak hangok alapján követhető! Hülye ökör!!!
HarcosHungary 2018 okt. 24. - 09:48:41 Előzmény sipmester
(144/201)
A készítők elmondása szerint, az 1.évad 1.részének az első 10 percéig követték a finn sorozatot, azután szétválik a kettő.
9/10
AyyLmao 2018 okt. 23. - 11:12:50 9/10
(143/201)
Ok talán egy dolog volt ami nem tetszett: az erőltetett cigánygyűlölet vonal . Az ügyészségen a kopaszok az első epizódban pl. Örs nagymagyar szélsőjobbsága érthető volt a sztori szempontjából, de hogy nem volt realisztikus az hétszentség.
9/10
AyyLmao 2018 okt. 23. - 03:46:46 9/10
(142/201)
Szerintem majdnem hibátlan volt a 3 évad. Néhány szöveg amit pár karakter szájába adtak nem illett oda. Ennyi. Egy ész érvet nem olvastam még a neten a fanyalgóktól.
Az pedig, hogy Enoszt kiírták a sorozatból? Dehogy írták ki, nagyon is benne volt!

Az utolsó epizód címe pedig: Karma. Ezen érdemes elgondolkodni.
sipmester 2018 okt. 23. - 00:11:27
(141/201)
Mintha sokaknak nem lenne világos, h ez egy finn sorozatnak a remakeje. Persze itt az volt a meló, h átültessék a magyar valóságba, ami nagyon jól sikerült.
offtopic
kazsagx 2018 okt. 22. - 13:22:18
(140/201)
Üdv Mindenkinek!
Megnéztük a 3. évadot.... hát mit is mondjak,vegyesek az érzéseim.
Számomra sem hozta azt az "érzést" amit az előző 2.évad, de lehet nem is erre mentek rá a készítők.

(Spoileres lehet:)
Igazából mindenki "megbűnhődött" egy kicsit, de Márkot nagyon sajnáltam,valahol túlzásnak is éreztem.
A gyermek születése "egy új élet kezdetét" jelentette a család számára, de furcsa volt őket a panelban látni.


A legjobb magyar sorozatok közzé sorolnám !
10/10
blood.1 2018 okt. 22. - 11:27:40 10/10
(139/201)
A harmadik évad alulmúlta a várakozásaimat.

SPOILER
Az egészben nekem az volt a legrosszabb, hogy Márki G egy tolókocsis hülyegyerek lett. Aki előző évadban fejbelőtte a roma maffiát... Ezt a leépítést...
HarcosHungary 2018 okt. 20. - 10:51:48
(138/201)
Sajnos én sem voltam maradéktalanul elégedett a 3.évaddal kapcsolatban. De mindenképpen úgy gondolom, hogy egy nemzetközi szinten is maradandó alkotással lettünk gazdagabbak, és a három évad együttesen értékelve is bőven a magyar sorozatok fölé emeli az Aranyéletet.

A 4. rész utolsó percei nagyon tetszettek, tipikusan olyan momentum ami után már indítom is a következő részt. :)

A 7.rész túlzással ugyan, de Twin Peaks-re hajazó szürrealitással teletűzdelt, a valóságtól teljesen elrugaszkodó jelenetei közben csak pislogtam. :D
Ahha 2018 okt. 18. - 18:09:15
(137/201)
Így van. Endrebá' nélkül lófaszt nem ér az évad. Nem is tartozik így az "újra megnézem egy hideg téli hétvégén" kategóriába sajnos.
10/10
idõjós1010 2018 okt. 16. - 22:08:22 10/10
(136/201)
Végül is érdemes ezt az évadot is végignézni, mert később nekem is sokat változott a véleményem róla. gyors egymásutánban hamar magába szívott a sorozat ismét. Talán nem annyira mint az előző két évad, de be kell látnom, hogy hozta amit kell. Fordulatos, néhol picit szívfacsaró, máshol egyenesen komikus, van ahol dühítő, és persze van ahol akciódús. Tartalmas kis évad lett ez. Azthiszem nyolc részben.

fillederennes.: A jégkocka szerintem nagyon semmire. Hacsak nem a kemény télre, ami azt hiszem a hetedik rész éjjelén köszönt rájuk, és komoly szereppel bír majd.
fillederennes 2018 okt. 16. - 20:45:40
(135/201)
Mire utalt végül a jégkocka az intróban?
10/10
idõjós1010 2018 okt. 16. - 11:42:43 10/10
(134/201)
Nekem sem jött be ez az új rész. Ha ez egy független sorozat lenne, végig se néztem volna ezt az 50 percet. Eseménydús ugyan, de kb ez az össz érdeme. Szövegkönyv nulla, Színészi teljesítmény szintén közel áll hozzá. Biztos hogy pumpáltak bele lóvét is, látszott rajta, de mégis bóvli lett.
10/10
black_eagle 2018 okt. 15. - 07:31:08 10/10
(133/201)
SPOLIER!
Jah még annyit és szintén spoiler, megszedve a szavam, de erről muszáj írnom...
A 7 részben , Janka szülése, kínlódása, vajúdása otthon, mert nem tud jönni a mentő.
Konkrétan mutatják is a szülést, de eközben és előtte a család többi tagjai verekednek egymással, sőt Márk megkéri, Tibit (Attila testvérét), hogy . nyírd ki a g.eci apám! De a vége az, hogy együtt énekelnek Janka széttett lábainál, hogy a születendő gyerek, aki farfekvéses, forduljon meg, mert ez segíthet.
Hát ez a rész, inkább egy morbid vígjáték volt és illett bele a sok agymosó és undorító usa tini horrorok közé, mint egy brilliáns sorozatba, amit úgy hívnak: Aranyélet!
Konkrétan az egyik legidegesítőbb ebben a sorozatban, Márk lett és persze Mirából csináltak (kettős) gyilkost (Kamarás jelenet), aki két jól megtermett faszit szinte horrorisztikusan kivégez, aki a való életben egy pofontól elájulna.
Semmi, illetve alig van valóságalapja az egésznek, akivel régen harcban álltak, itt már-már puszipajtások lesznek. Pl, Márk és Mátyás Pisti, Mira és a volt barátnőjét öngyilokba hajszoló, Gál Ferinek dolgozó, korrupt zsarunő. De ahogy a szálakat összehozták, hogy miért is alakul így, az sem jól működik.
Én, mint aranyélet rajongó, nagyon sajnálom, hogy ez lett ebből a briliáns sorozatból, vagyis egy totális baromság...saját vélemény...
10/10
black_eagle 2018 okt. 15. - 07:03:36 10/10
(132/201)
Ez az évad egy akkora totális baromság (lett), hogy arra nincs szó!
Köze nincs az első évad hangulatához, ami 10/10.
A második évad sem tudta hozni az elsőt, de még mindig simán 8.5 volt nálam, ha lehetnem külön pontozni, de ezt tovább sem néztem volna az első résznél, ha nincs ott mindegyik és nem egyfajta morbid kíváncsiság hajtott, hogy mekkora f..aszságot sikerült (illetve nem sikerült) most kreálni.
Tisztára olyan érzésem volt végig és elnézést a kifejezésért, mintha hülye tinikhez került volna a forgatókönyv "pszihó" beütéssel,...ááá mindegy is.
Majd kíváncsi leszek a többiek véleményere is, de ez nálam egy max 3-mas A TÍZBŐL, de csak színészek miatt. Spoiler! Az egyik részben játszik Kamarás Iván, sajnos nem sokáig, de azt a szerepet, ahogy (le)hozta, az minden vitt . A politikai korrupció itt is jelen van, de egyáltalán nem olyan briliánsan, mint az első, vagy a másodikban, csak érezzük, hogy van. ami ráadásul szarul is működik, mert ez a része is unalmas. Attól nem lesz jó egy film, jó véres és képtelen hülyeségeket rakunk szinte mindegyik részbe.
Gál Feri lánya a saját döglött kutyájukkal veri a cigányokat például.. Spoller vége!
Többet nem szeretnék spoilerezni, mint írtam kíváncsi leszek más véleményére, vagy csak én lettem finnyás nem tudom.
Azt viszont igen, hogy az első két évad lécét nagyon magasra tették és most a felét sem bírták megugrani...
10/10
black_eagle 2018 okt. 14. - 06:32:01 10/10
(131/201)
HBO GO-n már ott a teljes harmadik évad!
10/10
idõjós1010 2018 okt. 09. - 23:50:54 10/10 Előzmény Matyee33
(130/201)
Pont azért, mert ez valóban egy minőségi Magyar sorozat. Nem teleregénynek készült. Igazság szerint az első két évad együtt is már egy kerek történet, ami be lett fejezve. A harmadik évad, akárhogyan is sikerült (ez majd kiderül hogyan), de már csak bőrlehúzás. "Az örökség utólér" Most gondolom, hogy apjuk múltját picit majd viszik tovább a gyerekek is, hogy ki tudjanak vele tölteni 10 részt, de már ez nem kellett volna.
7/10
Matyee33 2018 okt. 08. - 07:45:15 7/10
(129/201)
Majdnem mindenhol azt lehet olvasni hogy milyen jó sorozat méghogy díjakat nyert ez mind rendben van. Akkor miért fejezik be a 3.évaddal???
7/10
szookedorina 2018 aug. 02. - 22:20:01 7/10 Előzmény black_eagle
(128/201)
„Azon túl, hogy tükröt állítsunk a mai magyar társadalomnak, "
Szignál, orosz óra-márka
Anno kaphattál 1 db virslit (május 1), manapság csak 1 párat.
Ha egy nagyobbat kettévágsz az egy pár. Dupla haszon
Ha nem látod nem tudod a különbséget, a tükörmódszer lényege. Így is úgy is dupla a haszon.
7/10
szookedorina 2018 aug. 02. - 21:47:40 7/10 Előzmény Gaddemon
(127/201)
A harmadik évad szinte már a Dallas, majdnem ott kezdődik ahol az első évadnak vége.
tramonto 2018 jún. 28. - 13:16:06
(126/201)
Ritkán választok magyar sorozatot (ma már filmet sem), de azt osztom véleményemet pl. szemi22 és a hozzá hasonló hozzászólásokkal, ez valóban a magyar sorozatok közül eddig a legjobban sikerült. A színészek teljesítményével kapcsolatban egyetértek, van akitől elvárható lenne jobb teljesítmény, ami válogatásnál a rendező dolga lett volna, de az ászok hozták magukat. Az én (illetve a mi ) családunkban a trágár beszélgetés tabu volt, és ma is az. Ma bárhova kilépek a hétköznapi életben ezzel találkozok, még gyermek szájából is. Bármilyen nemzet, - a közelmúltban készült filmjei- ettől hemzsegnek. Igaz én csak szinkronizált változatot nézek, a szinkronnal engem átverhetnek, de aki ismeri a nyelvet azt nem, tehát a szinkron nem hamisítható. Sajnos ez a mai nyelvezetünk, amelyben a sorozat nem túloz! Valójában engem is zavar, de nem gyilkolok, nem vagyok bűnöző, gengszter, mégis nézek (kellő válogatással) krimit, bűnügyi filmeket.
7/10
Gaddemon 2018 márc. 19. - 00:55:51 7/10 Előzmény Candide
(125/201)
Egyetértek. Annyira sokat akartak mutatni a második évadban, hogy végül a hihetetlenségig fokozták a sületlenségeket. Pedig az első évad tényleg nagyon korrektül sikerült. A színészi játék is eléggé döcög sok helyen, Anger Zsolt szuper, és Ónodi Eszter is kellemes csalódás, a fiatal csaj viszont gyatra a végtelenségig, de a féllábú lányát már ne is említsük. Ezen kívül engem zavar az egy percre jutó b.zmegek, f.szok és egyéb káromkodások csillagászati száma. Én aztán nem bánok egy pár cifra káromkodást a kellő helyen/időben, de elveszti a súlyát, mikor mindig mindenki úgy beszél, mint egy útszéli kocsis. Pl. a Válótársakban pont annyi volt ebből is, amennyi kellett, és ott a színészi játék is fényévekkel jobb volt, nem lehetett érezni az izzadságszagot, mint néha itt. Amúgy meg van egy olyan érzésem, hogy látjuk még Endre bát.
10/10
black_eagle 2018 febr. 15. - 13:34:52 10/10
(124/201)
Befejezõdött az #Aranyélet új évadának forgatása! :) Krigler Gábor, az #HBO kreatív producere így nyilatkozott: „Azon túl, hogy tükröt állítsunk a mai magyar társadalomnak, az egyik legfontosabb ambíciónk az Aranyélettel végig az volt, hogy évadról évadra, epizódról epizódra képesek legyünk valami újat, meglepõt nyújtani a nézõinknek. Úgy érzem, a befejezõ évaddal mindezt maximálisan sikerült elérnünk: a legjobbat a végére tartogattuk.”
10/10
Szemi22 2018 febr. 09. - 10:05:39 10/10
(123/201)
Nem hogy magyar, de külföldi sorozatokkal összevetve is megállja a helyét, nagyon jól összerakott csavaros kis történet. Rengetek olyan poén ami a magyarok szokásaira jellemzõ. Ajánlom mindenkinek nagyon jó sorozat! :)
10/10
offtopic
idõjós1010 2017 dec. 04. - 21:55:11 10/10 Előzmény black_eagle
(122/201)
:-) :-) :-) !!! jaj de jó ! :-)
10/10
black_eagle 2017 júl. 23. - 13:38:14 10/10
(121/201)
1 órája került ki a hivatalos FB oldalra a hír:

'A mai napon megkezdõdött az Aranyélet 3. évadának forgatása, ami csak egyet jelenthet...'
10/10
Sandor Clegane 2017 júl. 17. - 16:19:56 10/10
(120/201)
Ez a sorozat tényleg mestermunka!Magyaroktol ilyet még nem láttam.Reméljük lesz 3. évad.10/9.5
10/10
Stadtrucker Károly 2017 jún. 18. - 20:33:49 10/10
(119/201)
Ilyen brutálisan jó magyar sorozatot még nem láttam. Nem bírom abbahagyni. Ahogy a második évad elsõ része végzõdött... Basszus... Végre egy film, ami kiszámíthatatlan. Fantasztikus. Lesz harmadik évad is?
Candide 2017 jún. 08. - 09:04:52
(118/201)
Az elsõ évad tényleg fantasztikus, de a második nagyon kiábrándító. Aki még nem kezdte el nézni a sorozatot, annak azt ajánlom, hogy az elsõ évad után álljon meg.
9/10
nvj 2017 ápr. 13. - 14:23:50 9/10
(117/201)
Fantasztikus sorozat. Minden percét élveztem. :)
9/10
thefamousrasty 2017 márc. 05. - 15:05:47 9/10
(116/201)
ez a \"THe SOpranos\" magyar változata ? :)
nem baj !

9/10
filoszemitabéluska 2017 febr. 24. - 13:22:23
(115/201)
Hatalmas pozitívuma a sorozatnak, hogy gyakorlatilag a mi életünkrõl szól és nem az amerikaiak életérõl, mint a sok bugyuta amerikai akciófilm. Van benne politikus bûnözés, cigánybûnözés (kíváncsi vagyok, az éber cenzorok mikor törlik a hsz-t ezért a politikailag helytelen kifejezésért). A színészek egytõl egyig remekelnek benne. Gál feritõl szabályosan a hideg futkos a hátamon.
10/10
lisbeth9027 2017 febr. 24. - 00:29:43 10/10
(114/201)
Büszke vagyok,.,...10/10
10/10
kid joe 2017 febr. 05. - 20:04:19 10/10
(113/201)
csak nemrég kezdtem az elsõ évadot, de teljesen berántott. Nem is értem, hogy miért csak 2015-ben jött ki az elsõ világszínvonalú magyar sorozat. Merthogy ennek ott a helye a legjobbak között. Le a kalappal a színészek elõtt, nameg a HBO elõtt, akik megtalálták õket a szerepekre. Egyszerûen zseniális az egész úgy. ahogy van.
10/10
10/10
pikigeri 2017 jan. 15. - 02:12:06 10/10
(112/201)
Az Aranyélet a valaha készült legjobb magyar sorozat és az elsõ magyar sorozat, ami világszínvonalú. 10/10 Annyira jól játszanak a színészeink (de jó ezt kimondani, hogy õk magyar színészek) és annyira jól meg van írva és annyira össze van rakva és annyira egyben van és annyira MAGYAR és annyira a valóság és annyira életszerû annyira durva és kegyetlen minden szempontból az egész (a legjobb sorozat, amit életemben láttam, nálam kiüti a Trónok harcát és a Westworldöt egyaránt és mindent). Gyakorlatilag helyeként tényleg öklendeznie és hánynia kell a cselekménytõl és a szituációktól az embernek és helyenként szabályosan rosszul is lehet lenni az egésztõl annyira nyomasztóra és gusztustalanra van megírva, de pont ezért annyira jó ez a sorozat, mert a kemény véres magyar valóságot mutatja mindenféle finomítás és manír nélkül, pont ezért zseniális az egész. Bemutatja a valóságot és ha a valóság ennyire gyomorforgató, gusztustalan, véres és undorító az nem a sorozat hibája, hanem a valóságé. Muszáj megmutatni az embereknek ezeket a nagyon durva gátlástalan dolgokat és összefonódásokat, korrupciót, teljes erkölcstelenséget, teljes elvtelenséget és azt, hogy hogyan lehet a menybõl a pokolba kerülni. Tanulságul szolgálhat ez mindenkinek és egész Magyarország gyakorlatilag ezt szenvedi és ebben él még ha nem is érzékeljük a saját bõrünkön, de ettõl még ez van és a fejünk felett ezek zajlanak. Le a kalappal mindenki elõtt (a teljes stáb elõtt, mindenki zseni, aki ebben részt vett), aki csak akár egy morzsát is arrébb tett azért, hogy ez a sorozat létrejöjjön, mert azzal, hogy ez elkészült nagyon jót tesznek a magyar társadalommal szerintem, mert ahhoz, hogy tudatosan változtatni lehessen a kegyetlen és rettenetes valóságon ahhoz elõször be kell mutatni, hogy mi a valóság, és az Aranyélet - a Magyar Valóság!
kazsagx 2017 jan. 12. - 23:15:24
(111/201)
A mai vilagban sajnos sok embernek a penz a minden,tisztelet a kivetelnek...
A sorozat is jol tükrözte a kapzsisagot a penz es a hatalom miatt....meg is valtozott jo par szereplönek az elete es szemelyisege!
kazsagx 2017 jan. 11. - 22:14:40 Előzmény luci87
(110/201)
A környezetemben is tapasztalom,hogy nem egy 40-es nö valall gyereket....nem lenne meglepö,ha bekapta volna a legyet...
Ja,lehet psziches alapon is a hanyas stb... de Janka es a lelkiismeret....pff :) Hamarabb vagna magan eret,ha csorova valna,mint hogy embert ölt....
5/10
Makk Marci 2017 jan. 08. - 15:01:29 5/10
(109/201)
Érdekes a második évadok gyengébbre sikerednek mint az elsõk, valószínûleg elkapkodják. Biztos lesz harmadik is de hagyják még érni nem kell elsietni.
10/10
luci87 2017 jan. 07. - 19:26:22 10/10
(108/201)
http://port.hu/adatlap/film/tv/atok-atok/movie-105636
Neem???
Pedig itt van,tessek,3 evada van.
Azt nem irtam h az HB O n van....
kabbemaar@postafiok.hu 2017 jan. 07. - 17:04:41 Előzmény luci87
(107/201)
Átok c. magyar sorozat?!

Hol találom? Thúroczy Szabolcs játszik benne? Sem a Port.hu n sem az HBO Go n nincs ilyen sorozat. :(
fél XX 2017 jan. 06. - 11:27:34 Előzmény filoszemitabéluska
(106/201)
A vasárnap esti adásokat néztem, nem a GO n, de nem kell agysebésznek lenned ahhoz, hogy akinek kibuggyan az agyveleje, az nettó hulla már.
fél XX 2017 jan. 06. - 11:19:53 Előzmény Hompi
(105/201)
Na én meg épp ettõl hányok, remélem ez csak végszó volt. Ha belekezdenek a poilitizálásba eszenyi enikõ sorsára jutnak. Az nem kultura az nem mûvészet. az csak karrier
10/10
dr.66 2017 jan. 05. - 02:49:11 10/10
(104/201)
Gyerekek,hogy stílusos legyek: Ez k.i.b.a.s.z.o.t.t jó! Most daráltuk le két nap alatt a 16 részt és nem jutok szóhoz.Ez a sori prémium kategóriát képvisel és a világon bárhol megállná a helyét.Remélem nyomják tovább!
10/10
Hompi 2017 jan. 04. - 16:15:37 10/10
(103/201)
Nekem jobban tetszett a második mint az elsõ évad. Várom is a harmadikat :P Enosz :( A kis csajt fejbe tudnám rúgni..... Az tetszett amikor a Gaál Feri elkezdi tudod õ és a cége bocsájtja ki a letelepedési kötvényeket :D meg azok az \"útépítések\" :D Nekem nagyon tetszik a sorozat !!!!
10/10
idõjós1010 2017 jan. 03. - 22:25:07 10/10
(102/201)
Végére értem a második évadnak is. Amíg az elsõ évadot végigröhögtem, addig ezen csak a fogamat szívtam állandóan. Nagyon nem így képzeltem. Nekem tetszett az eredeti család formáció, szomorú vagyok, hogy a végére borult az egész. SPOILER ugyan most fizikailag újra együtt vannak, viszont Endre sajnos halott, Mira meg börtönbe fogja juttatni az egész családot szerintem. Tudom, hogy ezzel majd sokan vitába szállnak velem, de én alapvetõ problémának Mirát éreztem végig. Persze a baj ott kezdõdött, hogy Attila folyamatosan ki akart szállni, de a legnagyobb szarba Mira dolgaival kerültek. Én a magam részérõl Jankán jól szórakoztam, Márkot meg talpraesettnek, és gerincesnek érzem. Endrét is csíptem, mert nagyon a helyén tudta kezelni a dolgokat, nagyon sokszor hideg fejjel. Attila viszont a szívemhez nõtt, a maga esetlen, csupaszív módján. SPOILER vége
Ami pedig a korrupt, és rém realisztikus magyar viszony ábrázolását illeti, második évadban szerintem csúnyán elvitték tévútra. A nyomozókisasszony, mint valami önjelölt Batman, picit sok volt.