Téma: Armageddon

GinnyWinchester 2013 febr. 02. - 18:40:28 Előzmény Kulcskészítõ
(405/485)
Teljesen egyetértek.
5/10
gerhajdu 2012 szept. 17. - 14:23:18 5/10
(404/485)
Ma már elég sok minden szúrja szememet ebben a filmben. Azzal még nincs baj, hogy Amerikán múlik a világ sorsa, csak ezt itt a képünkbe tolják jó sok giccses képsorral. Meg mikor elkezdenek beszédet tartani, mindenféle látványos beállítás - akkor még alig történt valami. Nagyon jó színészek szerepelnek a filmben, az sztem nem kétséges, de kb. fél óráig csak poénkodnak, mielõtt elkezdõdik a misszió, teljesen áll a történet. Már lemegy 3 reklám mire megtudjuk mi a tervük pontosan az aszteroidával:D
Ezen kívül csak az arcunkba tolt látvány zavart. Csodálkozom, hogy ez nem 3D-s filmnek készült. Csupa ultraközeli a színészekrõl, az ûrhajók, a meteor darabok 5x is elmennek a fejünk mellett. Már úgy tûnik nem lesz, de az utolsó pillanatban csak azért is elsuhannak, hogy kapkodjam a fejem:D Moziba lehet, hogy ez teljesen jó volt, de engem nagyon zavart.
Nem akarom szidni, mert nyilván egy szórakoztató filmet akartak csinálni, de én már nem bírtam végignézni.
3/10
atomotnektek 2012 szept. 16. - 18:44:42 3/10
(403/485)
Kb. De max. 3 pont. Tömény nyáltenger a végén... meg úgy egyáltalán, ez a "csakmivagyunkafaszagyerekek" stílus...
Mint a szovjet idõkben készült II. VH-s filmek, csak a másik oldalról.
8/10
Kulcskészítõ 2012 szept. 16. - 17:42:47 8/10
(402/485)
Nem értem, miért kell szakértõi szemmel elemezgetni egy sima kalandfilmet? Ez, és az ehhez hasonló témájú mozik nem dokumentumfilmek, hogy számon kérjük rajta a valóságot, aki pedig leül megnézni, az nyilván tudja, mit fog látni, akkor meg miért kéri számon a valósághû megoldásokat? A Gyûrûk Uránál, a Mátrixnál, az Indiana Jonesnál sem tesszük ezt, nem igaz? A mozi célja nem az, hogy száraz tényekkel öntse nyakon az embert, hanem hogy szórakoztasson, és ez a film ezt teljesíti.
1/10
fenrir 2012 szept. 16. - 16:46:48 1/10
(401/485)
amerika megmenti a világot. mert õk jók.
6/10
Kimber 2012 szept. 16. - 14:55:33 6/10 Előzmény _Freddy_
(400/485)
Egyszer nézhetõ. 5/10
oldbone 2012 máj. 17. - 12:52:54
(399/485)
Miért pfujolsz? Szerintem kybuck teljesen jól megfogalmazta a jelenséget! :-P
oldbone 2012 máj. 15. - 14:50:52
(398/485)
Nos, jó. Szerintem nem kell olyan sokat vitatkozni! Vegyük csak akkor egy egyszerû mesefilmnek (bár nem értem miért fõidõben adják premierként), vagy egy mai divatos „fantasynak”, amin az amerikai gyerekek megtanulják a tudományt. (A történelemrõl és a földrajzról jobb talán nem szót ejteni.) :D
Az is igaz, hogy nagy sikereket érnek el az amcsik a technikai fejlõdésben, ûrkutatásban etc.! Gondolom azok, akik idáig eljutottak nem ezeken a filmeken nõttek fel. :)
Sajnálom, hogy eddig nem jutott eszükbe, hogy minden nemzetközi konfliktust megoldhatnának pár hollywoodi szuperhõssel (na persze megfelelõ rendezõkkel). :D
olahmiki1959 2012 máj. 14. - 20:58:42
(397/485)
Egy másik topikban szó esett az Armageddonról, és váltottunk róla néhány gondolatot. Lustaságból ezeket idemásoltam, talán érdekes lehet.
Ezt írtam elõször én:
"Az Armageddon c. filmrõl - amit valaki említett, és ami egyébként nekem is a kedvencem, - jutott eszembe valami. A legelsõ jelenet, amikor a vagány, macsó Bruce Willis a lánya becsületének védelmében elkezd lövöldözni EGY OLAJFÚRÓ TORONY KÖZEPÉN!
Emberek! Nem értek hozzá, de azt még én is tudom, hogy elég egy szikra, egy lepattanó golyó, vagy egy tartályba belecsapódó lövedék ahhoz, hogy az egész kóceráj a levegõbe repüljön!
Nem volt egy szakértõ a rendezõ mellett, aki figyelmeztette volna erre? Jézusom! Az még oké, hogy a vagány, hõs amerikai srácok mentik meg a világot, - ahogy szokták, - de azért mindennek van határa! Vagy nincs?...
Egyébként a film jó, szerintem fõleg a szereplõk lettek nagyon jól összeválogatva, és a jelenetek is baromi látványosak. Ahogy kell.
Mondjuk az orosz ûrhajós a külsejét tekintve inkább egy zsidó rabbira emlékeztet, de ebbe most nem mennék bele..."
Erre kaptam a következõ választ:
"Nem értek hozzá, de azt még én is tudom, hogy elég egy szikra...."
Valóban nem érthetsz hozzá mivel a nyersolaj nem fog egy szikrától felrobbanni, még a dízel sem, max a benzin."
Úgy éreztem, hogy erre is válaszolnom kell. Ezt írtam:
"Te viszont egy nagyon komoly szakértõ lehetsz ebben a témában. Kár, hogy 1954-ben nem kérték ki a véleményedet, amikor leforgatták "A félelem bére" címû, azóta igazi klasszikussá vált remekmûvet, ami arról szól, hogy valahol Dél-Amerikában hatalmas detonációval kigyullad egy olajkút, és csak úgy lehet eloltani, ha nitroglicerinnel megrakott teherautókat küldenek oda, hogy a robbanás keltette légnyomás mint egy gyertyát, elfújja az óriási, ég felé gomolygó lángokat.
Nem benzinkút gyullad ki, - a gyengébbek kedvéért, - hanem olajkút. Nyersolajjal.
Ha az volt félreérthetõ, hogy úgy írtam, "elég egy szikra...hogy az egész kóceráj a levegõbe repüljön", és te effektív robbanásra gondoltál, akkor elnézést. De bizony megtörténhet, hogy az egész olajfúró torony fáklyaként kezd lángolni, százméteres lángokkal, a tenger közepén, és akkor már k*rvára nem érdekel senkit, hogy mitõl gyulladt ki.
Hidd el, olyan barom még nem volt a történelemben, aki egy olajfúró torony közepén lövöldözni kezdjen, mert a többiek egyszerûen bedobnák a tengerbe a cápák közé. És igazuk lenne."
Ennyiben maradtunk.
Szerintem az Armageddon minden hibája ellenére eléggé szórakoztató, a karakterek el lettek találva, a film persze nem mentes a szokásos, "kemény amerikai srácok elindulnak, és megmentik a világot" attitûdtõl, de miután manapság már nem készülhet enélkül amerikai film, talán meg sem kell említeni.
Arra azért kíváncsi lennék, hogyha a valóságban elõállna egy ilyen vészhelyzet, mármint, ha egy nagyobb aszteroida a Földet veszélyeztetné, egy ilyen szedett-vedett társaság vajon mit tudna tenni az ügyben. Szerintem ne akarjuk megtudni...
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 14. - 06:26:54 5/10
(396/485)
nem keresem a hibákat, hanem annyi van benne hogy már nevetségesen gyenge ez a film
teardrops 2012 máj. 13. - 20:12:28
(395/485)
...dokumentumfilmet vártál?! Vagy egy kis 1x1-et, hogy mi a teendõ meteortámadás ellen?
Amúgy meg az miért baj, ha mese?

....és igen, szerintem is a filmek legnagyobb része nem valóság, vagyis mese. Ez persze nem baj, mert ez (is) a dolguk. Hogy tanítsanak és/vagy szórakoztassanak a nagyrészt kitalált történeteken keresztül.:-)
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 13. - 18:36:00 5/10
(394/485)
Tudom, hogy van egy hangulata a filmnek, de nem említettem. És nincs igazad. Nem minden film "mese", ez egy baromság, hogy minden film "mese". :D Ez nagyon is az volt.

Most írjam le mégegyszer, hogy mik a hibák a filmben és miért mondom azt rá, hogy "mese"?
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 13. - 16:24:16 5/10
(393/485)
kybuck lát, én is látok :D de én tiszteletben tartom mindenki véleményét...8,5-ön áll a film, oké

kár, hogy 20 éves koromra már lett annyi tudásom, hogy tudjam, ez az egész történet egy marhaság, és szinte semmit se lehetne ezek közül megcsinálni amit ezek mûvelnek, annyi a valóság benne, hogy igazából is fel tudnak szállni, és ennyi xD onnantól már mese..

csak azért adtam rá 5 pontot, mert 10 éves koromban még tetszett, mert fúú meteoritok...érted :D ezt a filmet a 10 éves körüli korosztálynak szánták...
na meg azt is értékelem, hogy ennyi híres szereplõt sikerült leszerzõdtetniük erre... :D
Gvendi 2012 máj. 13. - 16:02:45
(392/485)
Akárki akármit mond, nekem mondhatni ez a kedvenc filmem, bármikor képes vagyok megnézni (akár csak a Holnaputánt :D )
oldbone 2012 máj. 13. - 15:03:59
(391/485)
Nyugi! Tök jól fogalmaztál, de sajnos sokan nem látnak csak néznek! :-P
Sonic8 2012 máj. 13. - 11:12:45
(390/485)
Ez teljesen igaz,még látványilag is fos,de legalább érezni lehet benne a Bay humort itt ott...:D
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 13. - 07:38:05 5/10 Előzmény pite13
(389/485)
nem, az egész sz*r

volt szerencsém belenézni tegnap is amikor hazaértem...

a meteoritok között repkedtek, néhány el is találta õket de nem lett semmi bajuk :DDD

nevetséges ez a film, annyira MESE hogy az már fáj, és egy komoly filmnek van beállítva, amikor kb semmi se igaz és minden lehetetlen amit ezek csinálnak az útjuk során :D de errõl már korábban írtam...
kybuck 2012 máj. 13. - 03:01:11
(388/485)
Túlélem.;)
ceia 2012 máj. 12. - 21:52:03
(387/485)
A film nem lenne rossz, (persze tömény hülyeség) egész szórakoztató lehetne, ha nem a majom Willis menõzne ebben is. Így egy kicsit kiábrándító. Egyszer azért meg lehet nézni.
9/10
pite13 2012 máj. 12. - 16:37:08 9/10
(386/485)
Csak a vége szar.