Téma: Ártatlanok

Jim Hacker 2014 nov. 01. - 16:59:15
(1/1)
Szavak nem elegendõk ennek a sokkolóan õszinte, érzelgõsségtõl mentes szociodráma értékeléséhez.

Spanyolország egyik legszegényebb régiója az 1960-as években. Az uraságok és szolgák viszonya régmúlt középkori idõket idéz. A csendes mindenbe beletörõdést és megalázkodást napi szinten elfogadó szolga család dolgos életét rengeteg apró részlettel tárja fel a film. Magam is csendes megdöbbenéssel figyeltem az eseményeket, az igazságtalanságok felett érzett felháborodásnak itt nincs helye. A kétkezi munkát végzõk minden tevékenysége lekötötte a figyelmemet. Az egymásnak való alá- és fölérendeltséget az emberiség súlyos és talán soha fel nem számolható örökségeként érzékeltem. Mindig lehet kiutat remélni, a film azonban tragédiával végzõdik. Ebben szerintem benne rejlik az igazságtalanság avagy önkényuralom elleni lázadás ösztöne, amit itt a szellemileg kissé visszamaradt Azarias (Francisco Rabal) képvisel. Vizualitás, elõadásmód és a színészi játék együtt felejthetetlenné teszik ezt a remekmûvet.