4/10
trudy 2025 szept. 14. - 21:16:44 4/10
(77/77)
Láttam vagy elkezdtem egyszer megnézni ezt évekkel ezelőtt. Most tényleg végig is néztem. Nem tudom mitől olyan nagy szám, a híres főszereplőkön kívül. Van egy Harry Potter-es hangulata, márha valakinek az bejön, amúgy egy többnyire logikátlan, félrement sztori idegesítő, nyálas, vagy totál lényegtelen jelenetekkel, párbeszédekkel. Nem tudom, hogy van-e valami üzenete vagy csak örülni kell neki, hogy Sandra Bullock karakterének összejön a "nagy ő", meg hogy mindenki boldog, mert olyan cukik és megérdemlik. Én nem fedeztem fel benne egy ikonikus jelenetet sem, illetve összességében ezt a boszorkányosdit is bénának találtam. Nem ajánlom.
9/10
nikato 2025 aug. 21. - 16:37:35 9/10
(76/77)
Még mindig imádnivaló film, igazi mozizós hangulat, ugyanakkor nosztalgiafaktor is.
5/10
kovacskoko628@gmail.com 2025 júl. 19. - 23:01:12 5/10
(75/77)
Tipikus nyálas, csajos, pasizós tucatfilm megspékelve egy kis természetfelettivel, bár a ma megnézett Jurassic World-ben több varázslatot és bűbájt láttam. Itt szigorúan csak azon van a hangsúly, hogy nem tudnak bepasizni. Dögunalom.
10/10
sötétzöld árnyak 2025 jún. 20. - 04:56:10 10/10
(74/77)
Bűbájos egy film. Azon kívül, hogy egy boszorkányos történetbe van ágyazva, elég sok érdekes témát felvet. A film eleje kicsit Csontváry Magányos cédrusára emlékeztet engem. Érdekes történet a szerelemről, testvérekről, magányról, boldogságról. Ez a film három generáción keresztül mutatja be egy boszorkánycsalád életét, éppen csak annyi mágiával, ami még nem sok. Láthatjuk, hogy valójában az előítéletek ellenére ők is csak egyszerű nők és lányok, mint bárki más.

A történetben én is elgondolkoztam, hogy miért nem használták a varázserejüket a fojtogatós, elrablós férfi ellen, de persze az is furcsa, hogy ezután feltámasztották. Vagy, hogy a nő még mindig szereti, miután megpróbálta megfojtani. Az esernyős jelenet a végén szerintem sem valami nagy szám, mindig azt várom, hogy elrepüljenek, de persze végül együtt ünnepelnek. Ez is érthető. A film javára, a kirekesztős témát szépen feloldották a közös női varázslással.

Ez a film bárkinek szól, aki egy szép filmet szeretne látni. Családdal is ajánlott lehet megnézni. Persze, aki eleve nem szereti a mágikus és hasonló témájú filmeket, azok is adhatnak neki egy esélyt, de attól még az alaptörténet ez marad. Ettől függetlenül kissé túlmutat a varázslás témán, nem csupán erről szól. Érdemes megnézni.
1/10
Reflective 2024 nov. 02. - 19:08:55 1/10
(73/77)
Az egyik legunalmasabb film, amit valaha végigszenvedtem.
Léc2 2024 febr. 02. - 17:08:33
(72/77)
Bevallom, nem bírtam 20 percnél tovább, addig 0/10 volt, ha esetleg utána zseniális alkotás lenne, akkor meakulpa minden kedves alkotóművésztől.
10/10
Ildikó Nóra 2022 szept. 06. - 09:04:26 10/10
(71/77)
A regényből készült filmet érdemes megnézni, kikapcsolódásnak teljesen jó, kedves, vicces, aranyos. Tetszett a történet, a szereposztás, a színészi alakítások, a filmzene, a ruhák, sminkek, a helyszín, a szinkron is. Sandra B-nak ez a szerep is jól állt és jól is játszott, szépséges a filmben, a hosszabb haj is olyan jól áll neki. Ezen filmben Nicole K. játéka is tetszett (nem idegesített), jól állt neki Orosz Helga hangja.
10/10
DUNAWÖLD 2022 júl. 07. - 21:17:09 10/10
(70/77)

... Logikailag gyenge, hogy a boszinak nincs hatalma Jimmy Angelo felett, hogy is van ez?!?


Szépen fénykêpezett film, kellemes, meg tudom nézni sokszor. Nyilvàn nőként.
10/10
DUNAWÖLD 2022 márc. 25. - 21:24:47 10/10
(69/77)
Hangulatos.
Walaki1234sdfsd 2022 febr. 11. - 16:02:50
(68/77)
Azt hiszem, nem kockáztatok sokat azzal a kijelentéssel, hogy ez Sandra Bullock legrosszabb filmje. (Félreértések elkerülése végett: Ő hozza a formáját, de a forgatókönyvet a WC-n kellett volna lehúzni, nem megfilmesíteni!)
yoolie06 2019 szept. 12. - 23:17:23
(67/77)
Érdekes dolog 20 évvel később visszanézni egy klasszikust :) Sandra Bullock csodás,mint minden filmjében,de azért a sztori,hááát...Gyerekként tetszett,de így felnőtt fejjel megnézve elég gagyi :D Na,mindegy,legalább nem csak effektusokról szóló katyvasz,ami manapság divat,ez még a jó értelemben vett 90-es éveket idéző gagyi,két remek színésszel.
4/10
trudy 2017 júl. 27. - 23:35:41 4/10
(66/77)
Atyaég hát nem erre számitottam... azt hittem egy könnyed, limonádé romantikus vigjátékot fogok látni. De ehelyett egy idegesitõ, agymenéssel teli marhaságot kaptam amibõl üvölt a feminizmus, és nagyjából arról szól az egész SPOILER , hogy jól megbüntetik az ördögi külsejû, alkoholista, agressziv fickót és persze a végén a cuki, józan életû jófiú viszi el az igazság pálmáját. Tipikus demagóg üzenetet hordozó film, mert a fõ szálon kivül gyakorlatilag semmi egyéb nincs kidolgozva benne: nem tudjuk meg, hogy hogy viselik a gyerekek az apjuk elvesztését, nincs igazi családi konflikus, ami egy kis emberi légkört csempészne a filmbe - ehelyett egy varázslással és boszorkánysággal teli gyermeteg katyvaszt kapunk... Mondjuk tény, hogy egyik fõszereplõnõtõl sem áll távol a feminista vonal, ahogy az több egyéb filmjükbõl is kiderül (Sandra Bullock: Beépitett szépség, Nicole Kidman: Az órák)
5/10
Nótárius 2016 szept. 11. - 11:47:05 5/10
(65/77)
Nekem mindenkor kedves Sandra Bullock és Nicole Kidman láthatása, de rajtuk kívül más érdemlegesre e filmbõl nem nagyon emlékszem. Ez vagy a film hibája vagy az enyém, avagy valahol e két lehetõség között. ;-)
Lilko03 2016 febr. 21. - 17:50:04 Előzmény ceia
(64/77)
Kár fikázni ezt a filmet, mert igenis jó film. Aidan Quinn nagyon sármos pasi, bár szerintem mind a két szeme kék. Sandra Bullock pedig mindig tökéletes, N. Kidmen is tök jó. Pont annyira meseszerû, ami még felnõtteknek is bejön és persze romantikus is. Már többször láttam, de mindig tetszik, aranyos film.
ceia 2015 szept. 19. - 17:47:18
(63/77)
Jó példa arra, hogy hiába a híres szereplõk, ha a film unalmas, akkor az. Ezen nem tud segíteni Bucika és Kidman sem. Tipikus nõi film, nõ írta. Sosem tudtam nõtõl olvasni bármit - vagyis egyet, az Üvöltõ szelek-et. Pedig próbálkoztam, de mind szörnyen unalmas volt! A rendezõje színészként sem volt jó.
10/10
mushi 2015 jún. 14. - 15:26:39 10/10
(62/77)
nagyon szeretem ezt a filmet, tuti, hogy vannak hibái, de én nem látom, bármennyiszer megnézném. kellõen bájos, de nem nyálas, szuper. örültem, hogy leadják a hétvégén! :)
10/10
gimbiikeeh 2013 ápr. 27. - 04:22:18 10/10
(61/77)
Az egyik kedvenc filmem, rengetegszer láttam és még mindig simán megnézem. Sandra és Nicole nagyon jó páros. Megnéznék egy 2. részt is.

10/10
8/10
nautílusz 2012 nov. 17. - 17:22:01 8/10
(60/77)
Nem mondanám,hogy rossz film,habár kicsit unalmas.Az azért túlzás,hogy korhatár nélkül megtekinthetõ,persze lehet,hogy csak programhiba.(kétlem,hogy ez így lenne,ha tévedek,ne velem vitázz)
10/8
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 28. - 23:45:57
(59/77)
Mert Sandra mikor nem az? Azok a szemek,mikor könnybe áradnak..
Én azokat a szemeket akár órákig is képes lennék nézni.:)
9/10
Viktitita 2012 aug. 28. - 23:32:00 9/10
(58/77)
Nagyon jó film, már régóta szeretem!:) Az csak plusz pont hogy Nicole és Sandra gyönyörûek benne:)