könnycseppek 2009 máj. 31. - 12:31:51 Előzmény piper11
(172/412)
Shaba 2009 máj. 31. - 11:50:59
(171/412)
Tök véletlenül belepillantottam a filmbe, valahol a végén kaphattam el. Csatajelenet, majd Aetius díjazása, aztán Attila násza valami olyan barbár királylánnyal, akit három perce szedtek le a Dior kifutójáról. Amennyiben a Catalaunum melletti ütközetet jelenítette meg a még csak portyának sem nevezhetõ csatajelenet, akkor meglehetõsen siralmasra sikeredett, tekintve az ott egykor százezres számarányú seregtestek vívta test test elleni küzdelmet... Hagyjuk. Attila is kábé annyira hatott a vásznon hunnak, mint szegény Franco Nero Árpádnak. Aki nem képes - jórészt kényszeresen - a humoros oldaláról fölfogni az atomkori ember hajdan volt korokról szõtt sztereotípiáit, az legfeljebb dührohamot kaphat vagy magába omolhat, mikor ilyesmikkel szembesül. Nem érdemes.
Dantes 2009 máj. 31. - 10:58:01
(170/412)
Aha. Az ilyet az ír, az elég ostoba. Fõleg, hogy a Szent Koronát I. István valószínûleg nem viselte, mivel jóval késõbb készült el.

Egy halott ember keze különben tényleg tetemcafat ha szó szerint vesszük és nem is értem minek kell körbe hordozni egy halott kezét, de dolog engem nem zavar, és soha nem nevezném nyilvánosan tetemcafatnak, mert ez nagyon sértõ szó, és ostoba aki így beszél.

Aki cikk írásra adja a fejét, az ennél értelmesebb is lehetne.
offtopic
Dantes 2009 máj. 31. - 10:53:53
(169/412)
Utána jártam, és válaszoltam is, neked mégegyszer nem írom le ugyan azt.

Ellenben nem vagyunk hunok. Erre semmilyen bizonyíték nincs.
Persze feltevések szerint a hunok bukása után , a maradékuk egy része kelet felé ment, ahol államot alakított ki, beleolvadt, (vagy tõlük származik) az onogur törzs. Amibõl jóval késõbb a magyar törzsek is származnak

Ez valószínû elmélet.

De finnek sem vagyunk hunok sem vagyunk sumérok sem, etruszkok sem,parthusok sem, és japánok sem vagyunk.

Magyarok vagyunk, magyarok voltunk és remélem azok is maradunk.
offtopic
Dantes 2009 máj. 31. - 10:47:04
(168/412)
Édes istenem...

De, hidd el sok a rokon szó. Én sem értem, õk se értik. A nyelvészek értik. Te nyelvész vagy? Akkor ha megkérhetlek, ne ideológiai okokból támadj le engem!

Engem csak a tények érdekelnek, az ideológiai maszlag nem. Egyébként mi a baj a finnekkel? Tetvesek talán hogy így kell fújni a rokonságukra?

Egyébként megsúgom a nyelv rokonság nem azt jelenti hogy értjük a másik nyelvét. Ugyanis, ha kicsit nyugodtan végig gondolnád, és nem ideológiai okból hõbörögnél, és ezt ne vedd sértésnek! De akit érdekel egy tudomány-ág annak higgadtnak, kívülállóként kell szemlélnie, nem pedig máshogy!

Na szóval, nyelvünkben párszáz (700-800) finn-ugor eredetû szó található. Ennyi a nyelvrokonság. Nem több, ennyi kész. Valamint még nyelvtani egyezések, mint a ragozás használata, de ebbe nem megyek bele.

Felhívom a figyelmedet, ez bizonyított dolog, ez tény. Nem magyarázok bele semmit, távolról sem állítom hogy a finnek az õseink, még azt sem hogy közös õstõl származunk.

Persze nem csak a finn-ugor nyelvvel van ez így, nagyon sok a más eredetû szavunk, például sok török eredetû, valamint érdekes a hasonlóság japánnal is, ugyanis a japánok is ugyanúgy használják a neveket mint mi! Vezetéknév-Keresztnév sorrend. Ezenfelül genetikai vizsgálatok szerint is sok köt Ázsiához.

Míg ellenben a finnekhez már korántsem köt ennyire a genetika, ma talán 5% az akinek köze van a finnekhez.(lehet hogy pont neked is...ki tudja...lehet benne vagy az 5%-ban...) Egyébként a honfoglalóknak sem volt nagy százaléka finn-ugor eredetû, igen kis százalékról volt már szó akkor is!!!
De mint tudjuk, a magyar történelem eléggé ,,zivataros" volt sok keveredés, összeolvadás.
Éppen ezért mind a genetika mind a nyelvi kutatások nem pontosak.

Ebbõl persze lehet rengeteg elméletet levonni, én egyet se vontam le.

Az viszont már régóta tény, hogy nem vagyunk finn-ivadékok, de ebbõl sokan mint te is, tévesen arra következtetnek, hogy akkor semmi közünk hozzájuk. Nos, ez nem így van, amint fentebb említettem, ott van a nyelvi rokonság, ami pár száz szóban nyilvánul meg mindössze.

A végére mégegyszer elmondom, indulatok nélkül, a másik megsértése nélkül, ideológiáktól mentesen kell a történelmet szemlélni.
Aki erre nem képes, azzal vitatkozni sem érdemes, mert úgysem gondolja végig a vita partner érveit.
offtopic
norton15 2009 máj. 31. - 10:28:25
(167/412)
Oszt a némettel mi a helyzet? Mert igaz, s való, hogy ama nép megtámada minket többször is, hiába levénk keresztyén ország. Nem beszélve az törökrûl, kik szintén megtámada minket, s õk pogányok vala, mint mi valánk István királyunk elõtt.
offtopic
antwort 2009 máj. 31. - 10:01:29
(166/412)
Nem volt semmi:)
pozsizsuzsi 2009 máj. 31. - 09:58:17
(165/412)
Eegen, fõleg füredõgúnyában, ezzel a film pozitívumai nagyjából ki is merültek.
antwort 2009 máj. 31. - 09:57:07
(164/412)
#illett
antwort 2009 máj. 31. - 09:54:10
(163/412)
Szerintem, nagyon jó film volt. Micsoda férfi játszotta az Attila szerepét, hmmm!:) Nagyon is illet a szerep neki. Pár dolgot azért furcsállottam, de mindent egybevetve szórakoztató volt.:)
norton15 2009 máj. 31. - 09:44:33
(162/412)
Attila temetését meg sem említetted, nyugodtan lophattak volna a Láthatatlan emberbõl, ott nagyon érdekesen és szépen le van írva.:)
mandl 2009 máj. 31. - 09:32:04
(161/412)
Tetszett a film mint kalandfilm, a forgatókönyv 90%-ban jó volt, lekötött.A végét jól összecsapták, szegény Atillát elföldelték csendben mint egy ebet.:D

A történeti hûséget ne keressük egy hollywoodi produkcióban, se egy A-, se egy B-kategóriásban.
Ez az Atilla jobban elment volna egy lovagnak a keresztes háborúk idejébõl, de egy sebhelyes arcú, törpenövésû, görbelábú, alacsony, ázsiai arc nem hiszem,hogy megdobogtatná a nõi szíveket, legföljebb a hun nõkét.:D
A jelmezek elég bénák voltak,a vizigótok talán így öltöztek, de a hunok tuti nem.Azt is kétlem, hogy a nõknek így kilógott mindenük a ruhából mint a vörös szépségnek.:D Engem a ruhák a Conanra emlékeztettek,lehet hogy nem véletlenül tették be ezután a filmet.:D

Jó hapsi ez a Gerard Butler.;)
perry 2009 máj. 31. - 08:57:28
(160/412)
Na most akkor gondold el , hogy édes kicsiny minket még mivel lehet szédíteni. Persze csak is kizárásos alapon, mert , hogy lehet bizony magyarabb is a magyarnál, sõt van fõ magyar is.
A gondolat sebes szárnyán szállva a mi kis szittya hun országunk - mellesleg melynek eredetérõl még ezen az egyszerû kis fórumon sem képes konszenzusra ( egyességre ) jutni kb.15 ember- összetartása és elõre mutató, ám útkeresés mentes egymás hajtépése bizony sámán lelkemben azt jövendölé, hogy , még sok víz fog
folyni csonka vagy nem csonka Magyarország - kinek,kinek tetszése szerint - vizein míg egymás
ellen uszuló magyarjaink képesek lesznek felfogni mit jelent a közösség vállalása.
Egyáltalán ha....
gina25 2009 máj. 31. - 08:48:10
(159/412)
Hát igen!! Lehet, máshol is borotválta...
perry 2009 máj. 31. - 08:46:23
(158/412)
Mint kedvenc esztétám Nikkelfinger Gusztáv mondta:
"Szõrõs töke van a légynek, ha nem hiszed eredj nézd meg"
gina25 2009 máj. 31. - 08:42:47
(157/412)
A történelmi hûség tényleg hiányzott belõle itt-ott, de számomra pótolta Attila jelenléte ,mert hihetetlenül primitíven szexisre csinálták meg. Ahogy Honoria is mondta. És ha borotvált a mellkasa?? Hát legyen. Ki tudja, Attilának nem-e volt leborotválva.
9/10
akác41 2009 máj. 31. - 08:42:09 9/10
(156/412)
Széles László volt a régi hangja.
offtopic
perry 2009 máj. 31. - 08:40:19
(155/412)
Mester, elég nekem az erõ sötét oldalából annyi, ha 02 kor átmegyek a Blahán az aluljárón. :)
Trantor2 2009 máj. 31. - 08:36:25
(154/412)
Teljesen igazad van, ez nem dokumentumfilm, s nem is ilyen igénnyel ül le nézni egy átlagnézõ egy filmet, én sem. De, ha már az általánosan elérhetõ mûveltségnek is szemet szúrnak a film hiányosságai, az elég kiábrándító, márpedig legalább a spektrum és hasonló tv csatornák megérdemelten elég nézettek, még ha nem is olvasnak manapság már annyit az emberek. Ha tv-zek én is többnyire õket nézem. Csak ezért hoztam fel példaként a római harcmodort, egyébként is hiteltelennek tûnt volna, de látva a spektrumadást kétségem sem volt miért olyan gagyi az egész, még ha ez a történet nem is a principátus korabeli Rómában játszódott.
A filmmel nekem az a másik bajom, hogy semmi olyat nem mutat, amit ne lehetne behelyettesíteni más amerikai történelmi filmek hõseirõl készült filmekbe. Nyilván nem lehet nagyon elszakadni a holywoodi filmgyári panelektõl, de egy pár nevetséges és hatását vesztett régi elemtõl már megszabadulhatnának végre, pl amikor a fõhõs az ég felé ordítja vmilyen fájdalmát, és még hosszan lehetne sorolni a hasonlóan kizökkentõ elemeket. Gyakorlatilag 2 poén után ki lehet számolni a 3.-at, semmi kreativitás nincs, de pláne történeti hûség. De mondjuk ez utóbbi lehet nem lenne elég szórakoztató, meg mindig vitatható is, de hogy még csak ne is legyen látványos egy holywoodi film? A csatajeleneteinél még az általam említett spektrum tv dokumentumfilm is nagyszabásúbbakat produkált. Semmi monumentalitás, semmi hátborzongató élmény, még ha a történeti hûséghez esetleg semmi köze is. Ez a 3. bajom a filmmel. Nekem a színészek teljesítménye sem volt vmi kiugró, bár láttam hasonlóban már sokkal rosszabbat is. Hozták az elvárt gyári normát, semmi különös. Attila borotvált felsõteste, ha az volt, meg engem túlságosan nem hoz lázba, bocsássátok meg nekem, bár nyilván ez is kötelezõen része a filmbe beépítendõ gyári elemeknek.
Szóval nagyon gyáriszagú, de még annak is gyenge, és történetileg is hiteltelen, úgy nagyjából ennyi a bajom a filmmel.
Egy esztéta biztos jobban ki tudná elemezni, tõlem ennyire futotta.
Én nem nézem meg többet, az biztos.
zsoleszhun 2009 máj. 31. - 08:26:42
(153/412)
Sajó Sándor: Magyarnak lenni tudod mit jelent?

http://www.youtube.com/watch?v=Tc7YonnAxVE