10/10
skip 2010 febr. 21. - 08:50:03 10/10
(1066/1326)
lehet örülni mert nyáron jön az élõ szereplõs film!elég jónak tûnik így az elõzetesekbõl nézve.remélem nem fogják elrontani ezt a remek történetû animét,és egy
jó adaptáció lesz (nem úgy mint a Dragonball)
http://filmek.s9.hu/elozetesek-az-utolso-leghajlitohoz/
zorácska 2010 febr. 20. - 22:50:25
(1065/1326)
Sziasztok!

Én is nagyon szeretem ezt a rajzfilmet, örülök, hogy ennyien vagyunk. Teljesen elvarázsol a történet, a karakterek, az elemek idomítása... Annyi történet van, ami a négy elemmel foglalkozik, de egy se fogható ehhez!
Iwiwen van egy Avatár fanclub, ha fent vagytok és van kedvetek, csatlakozzatok! A készülõ filmmel kapcsolatos legújabb infókról is hírt kaphattok!

http://iwiw.hu/pages/community/comdata.jsp?cID=1011381
Mudi 2010 febr. 17. - 18:49:55
(1064/1326)
Ezt nem értem! Miért nem folytatták a tegnapi részt? A 3. könyvnél tartottunk, de ma az elsõbõl adtak egy részt! Ugye majd onnan folytatják, ahol abbahagyták?
10/10
Aang 2010 jan. 26. - 07:46:55 10/10 Előzmény Avatart
(1063/1326)
Én meg totál abban hittem, hogy Iroh fogja Aang-ot tanítani: hivatkozás: S02E20 - Aang és Iroh, mikor lefelé haladtak a kristálykatakombákba, igen rendesen elbeszélgetett Iroh a gyerekkel és azt gondoltam ez folytatódik.
10/10
Juraviel.Ihuan.Bedvin 2010 jan. 24. - 20:43:53 10/10 Előzmény Avatart
(1062/1326)
A fárasztó, hosszú üzenet gondolom én volnék néhány hozzászólással lentebb. :)

A számûzött herceg útja a másik fõ szál a történetben. A számûzöttség, a hercegben dúló harag, szégyen és düh, és ennek ellensúlyozására a bölcs öreg nagybácsi fémjelzi azt, hogy merre tart az útja.

Jelen esetben a nem a tékozló fiú archetípust alkalmazták (oka pediglen az, hogy itt az apa, ahová visszatérne a fõgonosz). Ha megfigyelted a sorozatban, Iroh hogyan viszonyul másokhoz a vándorút során -ezzel mintegy példát mutatva az értékválságban szenvedõ unokaöccsének-, nos, ez megmutatta merre akarja terelni Zukot.

Már ez elsõ évadban is "furcsán" támogatja az avatár utáni hajszáját. Zenél a hajó legénységével, próbálja a kevésbé erõszakos utat választani.

Innen látszik, hogy Iroh felfedezte Zuko jellemének mivoltát, csak eddig nem tudta kibontakoztatni a nevelése és a környezete miatt. Fontos motívum, hogy õ a Tûz népének gyermeke: ez az elem köthetõ szimbolikus értelemben mind a dühhöz, mind a szenvedélyhez. Mivel az otthoni környezetben azt a mentalitást tette a magáévá, hogy el kell söpörnie más népeket, így nem tudott egyensúlyt teremteni magában (lásd, második évad, amikor a villámtechnikát tanulja). Ahhoz, hogy "megtalálja" "magát", ugyanúgy végig kellett mennie azon az úton, csak más szempontból, mint Aangnak.

Ez a történetszál tipikusan a Mester és Tanítvány felállása.

Javaslom, nézd meg a "Tavasz, Nyár, Õsz, Tél és Tavasz címû filmet

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=62894
10/10
Avatart 2010 jan. 24. - 16:22:55 10/10
(1061/1326)
ugye ez egy könyv,,, nem tudjátok ki írta..???? (ha tényleg könyv?:D)
10/10
Avatart 2010 jan. 24. - 16:21:41 10/10
(1060/1326)
képzeljétek, nálunk (itt vhol bkalászon) lekapcsolták a nickelodeont :((((
és nem tudok több avatárt nézni csak a TV2-ön, ahol mindig más idõpontba adják :S
mire végigolvastam azt a hosszú üzit tökre kifáradtam, de teljesen egyet értek vele, mondjuk én nem tudtam, hogy Zuko át fog állni a "jók"hoz :\
hakuso07 2010 jan. 24. - 10:54:28
(1059/1326)
Egy remek Nickelodeonos oldal: www.nickelodeon.blog.hu
10/10
Gorbi 2010 jan. 11. - 15:29:34 10/10
(1058/1326)
Az Avatar: The Last Airbender magyar szinkron szerinti fordítása:
Avatar – Az utolsó levegõidomár
10/10
Nomino 2010 jan. 09. - 18:00:08 10/10
(1057/1326)
szerintem az világ egyik legeslegjobb meséje!!!
ceressük >.<
10/10
Juraviel.Ihuan.Bedvin 2010 jan. 01. - 12:34:46 10/10
(1056/1326)
Minden szempontból, toronymagasan az egyik legjobb "modern" mese, legalábbis a saját szemszögembõl. Ami igazán megfogott az az, hogy áthatja -ha nem is teljes egészében- a keleti bölcselet. Bár megjegyezném, hogy néhol egy kis New Age-utánérzésem volt, amit magam "érdeklõdése" szemszögébõl nem tudok elfogadni, de ennek ellenére értékeltem, hogy a keleti szemlélet tükrözõdik benne.

Az is tetszett, hogy az "erõszak" visszafogott a küzdelmek és a harcok során, igazából a legtöbb esetben nem halt meg senki, nem szenvedett látványos és véres sérüléseket. Persze ennek oka, hogy ez javarészt 6-11 éveseknek készült, de futólag látva a Tini Nindzsa Teknõcöket vagy CN meséit (Pl. Tini Titans), döbbenet, hogy egy félórában olykor több erõszak van bennük, mint egy akció- vagy horrorfilmben.

Egy párna felhozták, hogy sablonos a történet. Hmm... Meglehet, de -lehet, nem a legjobb analógia- a magyar népmesékben is elindul a kiskirályfi/szegénylegény és végül gyõzelmet aratva elér mindent. A "hõsös" történetek az esetek többségében -az általánosítás igénye nélkül- arról szólnak, hogy van egy kiválasztott, akinek az a sorsa, hogy megmentse a világot, és amikor elindul, még nem tud semmit, a végére pedig megérik erre a feladatra.

Egy gyerekeknek készült sorozat esetében nem várok el olyan szintû "csavarokat", intrikákat és küzdelmeket, ami "felnõtteknek" készült történetek esetében elvárható. Hagytam, hogy felnõtt fejjel gyerekként beszippantson a mese világa, és nem azon "agyaltam", hogy milyen hibákat keressek benne.

Örültem annak is, hogy a sorozat tagoltsága logikus volt, hogy a három megtanulandó elem szerint bontották szét, és annak is, hogy a "szériák" elõre haladtával vált egy komorabbá a történet a végkifejlet felé haladva.

Igaz az, hogy már az elejétõl fogva kiszámítható volt, hogy a számûzött herceg át fog állni a "jó" oldalra, és a történet magvában benne volt egyfajta amerikai (demokratikus) felfogás, a világbéke gondolata (anélkül mondom ezt, hogy ezt elvetendõnek tartanám), az, hogy ember küzdjön az "álmaiért", az egyenlõség elve, holott a törzsek és királyságok eleve egy hierarchikus rend szerint épülnek fel (a mesében is, pl. a Tûz Birodalma és a Föld Királysága, ez utóbbi egyenesen az ókori kínai felfogás szerint alakították ki), és e hierarchiával állította szembe eme gondolatiságot. Azt is lehetett tudni, hogy nem a Tûz Ura (aka Fõnix Király) fog gyõzni, így a történet vége is kiszámítható, de ki törõdik ezzel, mikor elragadja a történet.

A kedvenc epizódom "The Tales of Ba Sing Se", azon belül is Iroh meséje. Itt a készítõk mélységrõl tettek tanúbizonyságot. Ebben a pár percben szinte költõien kifejezték Iroh egész jellemét, karakterét és a szemléletét. Ez nemcsak abban mutatkozott meg, hogy a virág esetében azt szemléltette, hogy mindennek meg van a helye a dolgok rendjében, mindenhez kellõ figyelemmel és hozzáértéssel kell viszonyulni, nem csak abban, hogy helyreigazította a rátámadót, hanem a dalban is.

Az elõadott dallal elõbb egy síró kisfiút vidított fel, ilyen hangnemben is adta elõ, viszont, amikor egyedül, a fiára emlékezve énekelte, már tele volt bánattal és fájdalommal.

Az mutatta meg ennek az embernek az értékét, hogy képes volt másféle hangsúllyal elõadni egy dalt, ami más értelmet is nyert a helyzettõl függõen. Másnak elûzte a bánatát, neki azonban az emlékezése "eszköze" maradt.

És meg kell mondjam, hogy ez apró, rövid jelenet úgy megérintett, hogy egy pár könnycseppet el is morzsoltam, amit eddig még mese nem váltott ki.

Úgyhogy még 25 éves fejjel is azt kell mondjam, ezt mesét mindenkinek tudom ajánlani, nálam 10/10.
10/10
szekfuandras 2009 dec. 23. - 17:33:52 10/10 Előzmény MyckY
(1055/1326)
Tényleg a legjobb rajzfilmsorozat a világon :D
MyckY 2009 dec. 13. - 17:10:31
(1054/1326)
sztem akk is ez a legjobb mese
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 dec. 06. - 16:08:01 10/10
(1053/1326)
ilyen alapon a filmek 90%-a szar lenne...
10/10
qarumon 2009 dec. 06. - 15:10:19 10/10
(1052/1326)
Elõszõr is az avatart japánok animálták!Másodszor az anime nem attól anime,hogy japánok csinálták hanem sokkal inkább a rajzolási formától és a történettõl függ.Ahogy manga is inkább ezektõl függ hiszen vannak amerikai,magyar és sok más nemzetiségü manga is van és ezt egy animefan mondja!!!!
10/10
Appa 2009 dec. 06. - 14:00:41 10/10
(1051/1326)
Max a rajz hajaz néha a japán mangákra, de maga a környezet, kultúra, írás stb inkább kína.
MyckY 2009 dec. 04. - 17:07:54
(1050/1326)
Van benne valmiXDXD
10/10
offtopic
Appa 2009 dec. 03. - 20:17:08 10/10
(1049/1326)
Köszönjük minden kedves emesének, de sztem menjenek vissza pokemont nézni... Most mondhatnám hogy az összes aneime szar, és hogy akik csinálták õket azoknak agyukra ment a hiroshimai sugárzás (Az Avatar meg nem anime, hiszen ha utánanéztek meglátjátok hogy az anime, az a japán mangákból készült japán rajzfilm, ez meg amerikai és köze nincs japánhoz), de nem teszem, mivel tiszteletben tartom hogy valaki azt szereti, még ha nekem gyomorbántalmaim is lesznek amikor meglátom õket. Én nem szeretem, én dolgom, de nem kezdem el fikázni.
10/10
Aangfan 2009 dec. 02. - 17:11:11 10/10
(1048/1326)
Igazad van.
Vélemény nyílvánítás szabad csak ne ilyen stílsba
MyckY 2009 dec. 02. - 16:38:48 Előzmény Aangfan
(1047/1326)
Persze h irhat de nem ilyen bunkón.