Téma: Avatar

10/10
Semprini 2009 dec. 20. - 08:38:44 10/10
(479/4319)
"Tipikus mai filmnézõk vagyunk: ha szép a látvány és a nyál csorog ki a szádból a mozi közepén, akkor az agyad kikapcsol és bármi maszlagot befogadsz."

Igen, vannak ilyen agykikapcsolós mozik, és a látványfilmeket viszont (legalábbis elsõsorban) a látvány miatt nézzük és szeretjük.

"Az is röhejes volt, hogy a több évezredes múlttal rendelkezõ népnek eszébe sem volt meglovagolni azt a hülye piros madarat, csak a most odatévedt hõsünknek."

Ez nem igaz, Neytiri elmondja, hogy egyik felmenõje (talán a dédapja) a nagy piros madár lovasa volt, úgyhogy valakinek csak eszébe jutott meglovagolni...

"a film tanulsága, hogy mindegy hol vagy, csak a kocsid számít! (...ha piros menõ madárral=kocsival jösz a gyülekezetre, akkor legyél bármekkora gyilkos áruló, megbocsátanak neked."

Bele lehet ezt is magyarázni, olvastam is már korábban ezt legalább két kritikában (vajon melyik volt elõbb és ki lopta a másiktól?:-P), de aki ilyen mû-ideológiákat gyárt ehhez a filmhez, az nem jó terembe ült be - vagy alapból utál szórakozni. Sajnálom õket, tényleg. Ez a film nem mûvészfilmnek, hanem látványfilmnek készült, hogy az ember (már amelyik fogékony rá ugye) arra a szûk három órára elfelejtse a világ nyûgét és szinte tágranyílt szemû kisgyerekké visszaváltozva üljön három órát a moziban. Van akinek ez nem sikerül.
Nekem a fõ bajom azzal volt, hogy amikor vége lett a filmnek, kifejezetten rossz érzés volt visszatérni a szürke téli magyar valóságba...
Ja, és ez a film köröket ver szinte minden hasonló mûfajú alkotásra (na jó, talán a Gyûrûk urára nem.)
6/10
Olympos 2009 dec. 20. - 08:27:21 6/10
(478/4319)
Tipikus mai filmnélzõk vagyunk: ha szép a látvány és a nyál csorog ki a szádból a mozi közepén, akkor az agyad kikapcsol és bármi maszlagot befogadsz.

Mondjatok egyetlen egy dolgot - a látványt leszámítva - ami eredeti volt a filmben. Csak egyet kérek.

A film tényleg összegyúrt, több alkotásból összelopott szerzemény lett. (Mikor az állatok összefogtak, akkor csak azt vártam, mikor jelenik meg Gandalf a Gyûrük Urából az Elf-ek kiséretében...miközben Aragorn összegyûjti a többi klánt.)

Ja...és már ne haragudjatok, de ennyi pénzbõl James bácsi nagyobbat is üthetett volna, de neki (és ahogy a hozzászólásokat olvastam) és nekünk csak a látvány számított. :S

(Az is röhejes volt, hogy a több évezredes múlttal rendelkezõ népnek eszébe sem volt meglovagolni azt a hülye piros madarat, csak a most odatévedt hõsünknek.)

És a film tanulsága, hogy mindegy hol vagy, csak a kocsid számít! (...ha piros menõ madárral=kocsival jösz a gyülekezetre, akkor legyél bármekkora gyilkos áruló, megbocsátanak neked. Ezzel csak azt akarom sugallani, hogy egy szellemileg felsõbrendû faj földi értékekben gondolkodik, mert szartak egy normális átgondolt forgatókönyv megírására...vagy csak a nézõ nem értette volna. Na ezért nem érdemel Oscart.)
10/10
xyz70 2009 dec. 20. - 07:57:14 10/10
(477/4319)
Bele lehet kötni bármelyik filmbe, nincs tökéletes film, ami mindenkinek tetszik.....DE amit Cameron az Avatarral mûvelt, az lélegzet elállító és kész.
Sanya08 2009 dec. 20. - 07:52:09
(476/4319)
Még csak 2D-moziban láttam, de hétfõn megyek imax-ba nézni. Még így is le voltam nyûgözve, hát kíváncsi vagyok milyen lesz majd 3D-ben. Szuper jó film, Cameron kitett magáért!

http://mindenamifilm.wordpress.com/2009/12/19/avatar/
10/10
offtopic
Semprini 2009 dec. 20. - 07:04:35 10/10
(475/4319)
Milyen jó is szembepoisilni a közvéleményt, ugye?
Véleményedben még ha vannak is elvétve (de csak nagyon elvétve) részigazságok, még azokat is úgy tálalod, hogy nincs az az ember aki egyetértene velük. Csodálom, hogy csak ennyien ugrottak neked (eddig). :-P
10/10
Roberte 2009 dec. 20. - 04:58:09 10/10
(474/4319)
Mellesleg nem tudja valaki hol lehet jegyet szerezni a pandorára?xD
10/10
Roberte 2009 dec. 20. - 04:52:22 10/10
(473/4319)
Egyet értek Belescus :D
Van baja az biztos...Vannak szerintem olyan emberek akik divatból dafke azt mondják hogy ez a film rossz..Igazából tettszik nekik is de mégis azt hangoztatják hogy rossz nehogy az legyen hogy "sodródik az árral"
Szerintem vannak így egy páran...De aki meg ezt csinálja szerintem egy marha..:)
10/10
skip 2009 dec. 20. - 03:36:55 10/10
(472/4319)
Ne haragudj de te melyik filmet nézted? Véletlenül nem az Avatar-az útólsó léghajlító-
címût!?/mellesleg a kritikád még arra se lenne jó/Kezdetleges animáció????Láttál mos-
tanában egyáltalán komoly grafikájú játékot!?!Ember 2009-et írunk vagyis nemsokára '10
Igenis nagyon élethû voltak a Nav'ik mozgása arc mimikája, és a környezet magáért be-
szél!/gondolod,hogy nem volt elég pénz felvenni a legjobb animátorokat/Szerintem ezt a
filmet most egy darabig nehéz lesz lepipálni,úgy hogy bátran kilehet jelenteni,hogy ez
az év tízed filmje./az IMD is kilenc csillagnál tart/
Úgy hogy szerintem nézd még egyszer/lehet,hogy nem is láttad és csak brahiból írtad az egészet??mert akkor elég nevetséges vagy!!/ és akkor mondj véleményt!
10/10
3d 2009 dec. 20. - 02:56:49 10/10
(471/4319)
off
:)
Gratulálok ügyes vagy sikerült egy olyat látnod az Avatárból ami valószinû csak a te eltorzult elméd sérelmeinek kivetülésében létezik.
Annyira rossz lehet neked és annyira sajnálak hogy még egy jó filmet sem tudsz élvezni, bizonyára nagyon boldog ember lehetsz.Te valószinû az a tipusú lény vagy aki mindenbe csak a rosszat keresi.
Persze nem kell hogy tetszen a film, de azért azt te sem gondolod komolyan amit írtál, kb pl: olyan hülyeséget írtál mint ha én azt írnám hogy a föld bolygó nem bolygó hanem egy karácsonfadísz. A kinaiak õsei pedig a hurkapálcika, elõdje a manga figura, és az emberi test tök gagyi mert nem láthatjuk az infra tartományokat és repülni sem lehet vele.
Természetesen egy ekkora 100 emeletes baromság is lehet a véleménye akárkinek de attól ez még nincs így. :)
Számomra és valószinû sokak számára enyit ér a te kritikád. Sory
Javaslom fordulj egy 180 fokot és kezd el mindennek a jó oldalát nézni, meglátod utána minden jobb lesz körülötted.
10/10
ozymandias 2009 dec. 20. - 02:45:37 10/10
(470/4319)
nem tudom miért kell ennyire lehúzni a filmet. igen, nem a forgatókönyvre ment el az a rengeteg pénz, de semmi nagy baj nincs vele. egy mesének nem kell túlbonyolítottnak lennie. a lélegzetelállító látványvilág meg kárpótol minden hibáért. 10/10
10/10
porthuuser 2009 dec. 20. - 02:31:51 10/10
(469/4319)
8.9-es átlag 12466 szavazat után az IMDB-n:-)
Nem fog a feledés homályába merülni.....
Szerintem a hiba erõsen a Te készülékedben van, ezért ajánlom, legközelebb vagy ne feledd bekapcsolni a készüléket, vagy a megfelelõ filmet tekintsd meg:D
10/10
andris758 2009 dec. 20. - 02:17:19 10/10
(468/4319)
"A figurák kidolgozása hasonló a kezdetleges számítógépes játékok figuráinak kidolgozásához."

Ebbõl a mondatból szerencsére még az elején kiderül, hogy mennyire kell komolyan venni ezt a hozzászólást.
10/10
hegelaca 2009 dec. 20. - 01:54:35 10/10
(467/4319)
Olympos: Teljesen egyetértek veled, legalábbis az utolsó gondolatoddal...
"de gondolom a kutyát se érdekli. :)"
6/10
Olympos 2009 dec. 20. - 00:12:30 6/10
(466/4319)
3D-ben láttam.

Röviden:
A film eredetisége egyenlõ a nullával. Ha ez Oscart kap, akkor max. a látvány miatt. (Ezernyi film született már arról, hogy az emberek elpusztítanak minden kultúrát, ami a pénz útjában áll.) Csak sajnos nagy ívben leszarjuk ezeket, immunisok lettünk a körülöttünk lévõ mindennapi pusztításra.
Ha meg mégis megnézünk egy ilyen filmet, akkor azt mondjuk rá: mûvészfilm.

A 3D szemüveg - amit adtak - egy nagy szar volt, rontotta a kontrasztot, csökkentette a látóteret.
A filmben szereplõ 3D-s efektek kimerültek abban, mikor a gonosz kapitány monológot tartott, mikor az információs központban a képernyõ benyúlt a mozivászon elé, stb. Az igazi akciójelenteknél már nem tudták kihangsúlyozni ennek elõnyeit. Sõt! Ahol meg megpróbálták, ott idegesítõ is volt, hogy nem oda fókuszált a kamera, ahova Te akartál. (A normál, 2D-s Avatar HD verzióját várom, hogy meg tudjam nézni az erdõ azon részeit is, ami ENGEM érdekelt volna és nem a rendezõt.)

Sok ember szeret kérdéseket feltenni a film közben. Pl. ez meg az hogy kerülthetett ide, miért nem ezt meg azt csinálják, stb. Sajnos ebben is sok fekete folt maradt, ezért is remélem, hogy csupán látvánnyal nem lehet Oscart nyerni.
Az meg kifejezetten idegesítõ, hogy a film végén lévõ csatajelenet (és most SPOILER-kedni fogok) az emberek sorsára dölt volna el, ha a ködben is mûködtek volna az elektromos berendezések. A nézõnek ezt a film elején jelzik, hogy nehogy má' gondolkodjunk. (Remélem tudjátok mirõl beszélek...a tipikus amerikai rendezésre.)

Ennek ellenére tetszett, mert látványos volt.
Összességében 6/10-et adnék rá...de gondolom a kutyát se érdekli. :)
10/10
Semprini 2009 dec. 19. - 23:27:17 10/10
(465/4319)
Az IMDB-n 8,9-en áll, lassan 13 ezer szavazat alapján. Sokan máris Oscart emlegetnek, talán nem megalapozatlanul, a bevételi listák hamarosan másképp fognak kinézni mint eddig, azt a pár fanyalgót meg ki nem sz@rja le? :-P
Muya 2009 dec. 19. - 23:25:45 Előzmény gymbo
(464/4319)
Szia!
nyugodtan nézd meg szinkronosan, mert jól eltalálták!
10/10
rapanui 2009 dec. 19. - 23:25:24 10/10 Előzmény alratar
(463/4319)
DS gondolom Dolby Sourround:)
10/10
rapanui 2009 dec. 19. - 23:24:03 10/10
(462/4319)
mekkora kõvel kezdhetem? :)
9/10
Tucsok84 2009 dec. 19. - 22:51:46 9/10
(461/4319)
Én még nem nagyon találkoztam 3D-s tv-vel a boltokban. A mostanság kapható tv-ken csak színekkel játszós 3D-s filmek vannak, ami cirka 30éves technológia és sokat ront a minõségen színhûségen. Következõ verzió a polarizált lencsés szemüveggel nézhetõ TV-k, ami hasonló technológiát használnak, mint a mozik. A 3. spéci LCD sötítõs szemüveg ahol a szemüveg, hol az egyik szemünk takarja el ekkor tv-n látjuk pl a jobb oldali képet mikor jobb szemünket takarja el akkor látjuk a balképet. ezt kb szemenként 50Hzen. Én azt tapasztaltam, hogy a 3D élmény max legyen tehát kijöjjön a kép a vászonról, ahhoz nem jó látni a kép keretét. Ha ezt látom akkor inkább csak mélységben lévõ hatások jönnek át jók a képbõl kijövõ effeckt annyira nem. Ebbõl a szempontból tv kiesik, azt nem lehet olyan közelrõl nézni, hogy kiessen keret. Az IMAXes nagy vászon viszont középtõl lefelé ugy a harmadik sorig viszont már teljesen kiesik a keret. Lehet azt mondják, hogy minden székbõl ugyan az az élmény. 3D élmény minden székben van egyik székbõl sem zavar, ha elöttem egy 2méter magas fazon ül. Valakit viszont zavar közelrõl nézni a filmet IMAXba kicsit szédítõbb néha olyan érzés, mintha bandzsítanál fárasztóbb a szemnek, visszont tényleg olyan, mintha megtudnám fogni képbõl kinyúló tárgyat.
10/10
Cissy424 2009 dec. 19. - 22:41:59 10/10
(460/4319)
Ma néztük meg 3D-ben, nagyon tetszett, valóban látványos volt , volt benne egy kis Mátrixos, Asimov-os , Gyûrük ura keverék, a történet egyszerû vonalvezetésû , jók és rosszak harca, de a látvány mindenért kárpótol. Olyan volt egy kicsit mint gyerekkoromban amikor a Tatuinon beléptünk a galaktikus kocsmába:)