Téma: Avatar

8/10
Aribeth 2009 dec. 22. - 10:17:41 8/10
(659/4319)
Értem, mire gondolsz, bár az Aliensbõl (ami az egyik kedvenc filmem) teljesen más jelenetek tettek rám nagy hatást. Ami az Avatart illeti...

SPOILER

... az száz százalék, hogy húsz év múlva is emlékezni fogok Quaritch visszafojtott lélegzetû lövöldözésére, vagy arra, amikor Neytiri a karjába fogta Jake-et. :-)

SPOILER vége

Viszont a beszólások terén már más a helyzet. Az Aliensbõl, a Terminátorokból, a Két tûz közöttbõl, és még a Titanicból is napokig lehetne idézni, kezdve a visszajövöktõl, nincs végzettõl a néztek már férfinak, Vasquez - nem, és téged?-en át egészen a Titanic "Hallott már dr. Freudról, Mr Ismay? a férfiak méretmániájáról alkotott nézetei bizonyára érdekelnék önt." szövegeiig.
Jelenleg csak Trudy mártírhalálos dumája ugrik be, meg talán Grace alázásai.
10/10
borkasztik 2009 dec. 22. - 09:58:37 10/10
(658/4319)
Nálam is ez volt a helyzet én is nagyon nagy film rajongó vagyok szinte ez az egyik hobbim. Amikor néztem a bemutatót valahogy engem se fogott meg,meg akartam nézni de annyira nem is törtem magam rajta hogy most mindenáron leghamarabb lássam! Úgy voltam vele hogy majd ha sor kerül rá megnéze, és tegnap felhívott az egyik barátom hogy mit szólnál hozzá ha megnéznénk a filmet, mert úgy se tud mit csinálni! Mondom jól van... szóval ilyen tök véletlenül hirtelen jött az ötlet és mi lettt belõle csak úgy ámultunk a moziban xdxd. Tényleg igaz hogy a legváratlanabb dolgokból sülnek el a legjobb dolgok!!

De ez még teljesen felül múlta a várakozásaimat, rosszabbra számítottam! A hosszú játékidõ miatt mink is féltünk de egyáltalán nem is vettük észre mennyire telik az idõ annyira lekötött minket az egész!! Tényleg voltak benne ismerõs elemek de nem érdekelt bennünket csak hagytuk hogy magával ragadjon a kaland és a látvány! ÉS amit mindenkinek az arcán megfigyeltünk szinte mindenki kivétel nélkül szinte mosolygott és egyfolytában csak látványról beszéltek.
10/10
leahmoore 2009 dec. 22. - 09:24:57 10/10
(657/4319)
Érdekes, hogy a bemutató, de fõként a plakátok miatt elég kétes érzéseim voltak a filmmel kapcsolatban. Nagyon jók voltak a kritikák, ami sokszor gyanús, de aztán nagy duzzogva belementem, hogy nézzük meg. Én szinte csak ámultam és bámultam! Az a technika, ami ebben a filmben van, hát azt hiszem kezet lehet csókolni a Cameron féle csapatnak. A sztori is nagyon jó volt, persze nyilván sok holivúdi elem is volt benne, ami szinte kötelezõ, de mégsem tudta azt a mosolyt levakarni az arcomról, ami egész film alatt ott csücsült. Ráadásul ritka az olyan film, ami a busás hossz ellenére annyira leköt, hogy nem nézek az órámra. Én szívbõl ajánlom ezt a filmet mindenkinek, fõleg 3D-ben, mert akkora élmény, ami nem biztos, hogy kis dvd-n is átjön. :) Boldog karácsonyt mindenkinek!
hakuso07 2009 dec. 22. - 08:27:14
(656/4319)
Lehet, hogy tényleg jó film, de nagy filmes létemre ez az a film aminek se a bemutatója se a képek nem hoztak lázba. Sõt abszolút nem érdekel a film, így aztán majd ha kijön DVD-n. Pedig tényleg nagy filmbuzi vagyok... érdekes...
10/10
borkasztik 2009 dec. 22. - 07:49:52 10/10
(655/4319)
Én tegnap néztem meg a filmet! Nem tudok más szavakat találni egyszerûen gyönyörû!2009 legnagyob miziélméyne volt számunkra még biztos megakarjuk nézni egyszer.
Rögtön mindjárt elsõre a Pocahontas rajzfilm történetete ugrott be aminél az elején kezdtem egy kicsit haragudni de aztán már egyáltalán nem is érdekelt, mert nagyon jól kidolgozták és sokkal részletesebb volt mint a rajzfilm! Teljesen magával ragadott!

AZ egész természet szeretet az emberi kapzsiság, hogy nem képesek felfogni hogy nem csak a pénz és a hatalom számít- minden átjött! ÉS a látvnyaz pazar! Mikor minden fényben úszik ááá GYönyörû 10/10
10/10
Scarecrow 2009 dec. 22. - 07:47:59 10/10
(654/4319)
Én még mindig azt mondom, aki elégedetlen a filmmel, a történettel próbálja Cameron után. Az emberek mást ócsárolnak, de a saját hiányosságaikkal nincsenek tisztában. Nagy dolog a filmrendezés. Több ezer ember munkáján múlik, és egyetlen vállán nyugszik az egész. A film látványából, hangulatából pedig szerintem kirí: az alkotás egyetlen másodpercében sem történik, jelenik meg olyan, amit Cameron ne úgy képzelt volna el.
A maga módján a film pedig igenis mutat újat. Csak néhány példa: 2020-A tûz birodalmában a sárkány mítoszt tankokkal pezsdítették fel, a Star Warsban a lovagi kliséket sci-fi köntösbe bújtatták. Az Avatarban látunk elõször "indiánokat" szuper-modern eszközök, harci repülõk és robotok ellen felvonulni. Ez teljesen új.
10/10
E-gon 2009 dec. 22. - 06:56:23 10/10
(653/4319)
Mert nem is kell másra emlékezni. A dédunokáinknak is csak ennyi marad. Emlékezni, milyen szép is volt valamikor a Föld.
verdeleth 2009 dec. 22. - 03:33:24
(652/4319)
Csak én érzem úgy hogy ez a film "a teljesen hülye, globalizált tucat s*gg, minden érzelem nélküli vásárló, egy szám a költségvetésbe" típusú embernek készült és õk a célközönsége? Tudniillik a filmet pont nem ez a csoport szidja. És ez a csoport vesz be bármit, ha azt hallja róla hogy szuperprodukció, látvány, vizuális orgia...stb.
10/10
Troll 2009 dec. 22. - 03:21:55 10/10
(651/4319)
Hmm, talán ha annyi évesen láttad volna az Avatart mint a T2-t akkor, akkor ez is nyomot hagyott volna. :)

Zempy: 1800ft
offtopic
Zempy 2009 dec. 22. - 03:07:36
(650/4319)
Ha az IMAX verzióra váltok jegyet, annak mennyi az ára? Köszi....
mf_laca 2009 dec. 22. - 02:56:41
(649/4319)
Egyetértek mindazokkal, akik valamit hiányoltak a filmbõl. Az színigaz, hogy technológiai mérföldkõ. A világ maga szép, és páratlanul kidolgozott. A film közben a belsõteres felvételeknél folyton az járt az eszemben, hogy ha a Bolygó neve: Halálnál már létezik ez a 3D, huhh, azzal milyen lenne, mondjuk a tankos-menekülõs jelenet??? Vagy mondjuk a T2 világrobbanós, vagy akár liftes jelenete! Mit akarok ebbõl kihozni? Hogy 15-20 év múlva az Avatar egyik jelenetére sem fogok így emlékezni, mint a T2 vagy az Aliens részleteire. Arra fogok emlékezni, hogy szép volt.
10/10
berta8 2009 dec. 22. - 01:39:56 10/10
(648/4319)
Fantasztikus film! Igaz, hogy a történet kiszámítható, de úgy tökéletes a látvány, ahogy van! Nekünk nagyon tetszett, megnézzük mégegyszer! Jó lenne Pandora világában élni! :)
9/10
Kattrin 2009 dec. 22. - 00:47:34 9/10
(647/4319)
De hát az egy rajzfilm! És van benne egy szörny is, amit bezártak egy fába, de kiszabadul! És az az erdõirtásról szól! Nem hasonlít annyira, az egy "kicsi" film, gyereklogikával, de az Avatar sokkal több annál!
9/10
Kattrin 2009 dec. 22. - 00:38:57 9/10
(646/4319)
Megnéztem.
Jóóóó volt.

Mondjuk néha kicsit káprázott a szemem.

spoiler *************

A legdurvább az a jelenet volt, mikor a fõszereplõt elõször üldözte az az állat.

Jó lett a vége, a kövi film szólhatna a happy endrõl, vagyis az újrakezdésrõl, a boldog életrõl, a kéklények sokasodásáról.


Ez az avatartestbe bújás nagyon jó ötlet, és a legjobb, hogy a végén a fa (isten) átköltöztette a fõszereplõt az avatarjába, de kár, hogy a nõ meghalt, mondjuk sokan meghaltak.

És ez a kapcsolati háló is tök jó ötlet!

A legjobb látványelem a lebegõ hegységek és az azokról lezúduló folyók, meg persze a repülõ lovak. És az erdõ. Szóval minden.
10/10
Erwin_MS 2009 dec. 22. - 00:21:41 10/10
(645/4319)
Tényleg nem értem azt, aki szerint ez a film nem jó. Illetve ismerem az ilyeneket... Csak a hibákat keresik, csak azt nézik mibe lehet belekötni. Megmondom õszintén eléggé sajnálom az ilyeneket. Mert ezek szerint õk nem szórakozni mennek a moziba. A második sorban ültem egy cinema cityben, egyetlen hely sem maradt(!) az egész teremben, a kabát az ölemben, meleg volt, de kb. 5 perc után már nem figyeltem semmi másra csak a filmre, a látványra, a történetre, még akkor is ha igen, néha lehetett sejteni az elkövetkezendõ eseményeket.

Akik gondolkodnak azon, hogy elmenjenek-e rá, azoknak csak annyit mondok, hogy ahogy jöttem ki a moziból, hallgattam az embereket, figyeltem az arcokat, és csak ilyeneket lehetett hallani: "úristen, ez nagyon jó volt", "holnap nem jövünk el megint?", "aztak**va"... Viszonylag sokat járok moziba, és még ennyire egységesen pozitív reakciókkal nem találkoztam soha.

Avatar 3D - 10/10. Kötelezõ darab...
10/10
3d 2009 dec. 22. - 00:10:55 10/10
(644/4319)
off
A földön is élnek Na'vik csak úgy hívják õket hogy Hopi.
Akit érdekel az keresen rá a Hopi indiánokra a neten.
Itt egy kis izelitõ:
http://johnslblog.blogspot.com/2008/01/hopi-prfcia.html
Utána érdemes rá keresni amerika történelmére fõleg az indiánokat érintõ részekhez.
Most már kezdem érteni hivatalosan miért nem tudják hova tüntek a Mayak.
Gilka 2009 dec. 22. - 00:06:54
(643/4319)
Alapséma nagyon jó. Viszont ennyit a történetrõl, ugyanis a többi olyan klisés és semmilyen... Nem volt jelenet amit ne találtunk volna ki a haverokkal

SPOILER
onnantól hogy megláttuk a nagy piros Végsõ Árnyat, már tudtuk h meg fogja lovagolni, tudtuk ki fogja utálni, ki fog mikor meghalni stb...

SPOILER VÉGE

a látvány viszont nagyon jó. Sõt, döbbenetesen jó. Ezért megérte megnézni 3Dben.
9/10
madrid88 2009 dec. 21. - 23:40:56 9/10
(642/4319)
Történet 4-es alá látvány 5******. Csak MOZIban és 3d-ben érdemes megnézni elképesztõ a látvány.
9/10
valamit 2009 dec. 21. - 23:16:02 9/10
(641/4319)
Az Xmen elõdje lehetett? :)
7/10
Marky21 2009 dec. 21. - 22:31:19 7/10
(640/4319)
hány órával kell a jegyet átvenni a film vetítése elõtt,ha rendelsz??