Téma: Avatar

Kovács kolléga 2009 dec. 21. - 22:16:59
(639/4319)
A jegyem a hatodik sorba szól.
7/10
Marky21 2009 dec. 21. - 22:02:38 7/10
(638/4319)
Persze vannak csak az elsõ sorba az meg nem jho kitörik a nyakad :S,hova érdemes ülni hol a legjobb az élmény 9 sor?
10/10
Scarecrow 2009 dec. 21. - 22:02:30 10/10
(637/4319)
A film mondanivalójáról már szóltam, és mások is szóltak elég sokat, ezért nem szeretném magamat, sem másokat ismételni az igazukban.
Sokan a történetet becsmérlik. Azt mondom, próbálkozzanak meg egy történet írásával, lássuk, mennyire tudnak eredetit, és eddig meg nem álmodottat, leírtat papírra vetni, vagy rendezzenek meg egy filmet. Szeretem nézni azokat a dokumentumfilmeket, amelyek egy film készítésérõl szólnak. Mi csak a végeredményt látjuk, de azt nem, hogy mennyi temérdek munka van vele, hogy hány ezer ember dolgozott rajta, hogy ez a varázslat a szemünk elé kerüljön. Érdemes ebbe belegondolni, hogy több ezer ember összehangolt munkája kellett ehhez, és más filmek létrehozásához is. A színészek csak a felszín. Mögöttük a stáb, a stábot kiszolgáló büfésnéni, irdatlan számok.
Szerintem az Avatar története tökéletes. Aki fordulatos storyt akar olvasson Agatha Christie-t. Kiszámítható az Avatar, azért, mert a története logikus, precízen megírt, gondosan átgondolt, Cameron elhinti a cselekmény kibontásához szükséges utalások magocskáit, hogy azok a megfelelõ idõben kivirágozzanak, így egy nagyon szép történetvezetést hoz létre, amely egyenletesen hajt ki. A szereplõk jellemét szintúgy fantasztikusnak találom. Teljesen emberiek, semmit sem tesznek, amit nem szabadna tenniük. Aki írt már, tudja, hogy az író csak egyfajta médium, aki egy felsõbb szféra üzenetét szüli meg, de nem konkrétan benne fogan meg, mert alig kap észhez, azt tapasztalja, hogy a történet egy idõ után saját maga kezd lélegezni, a szereplõk pedig valóban életre kelnek. Azt teszik, amit kell. Ezért van az, hogy sok történet nem úgy ér véget, ahogyan azt az író még a kezdetekkor kigondolta, mert átveszi felette az irányítást a történet univerzuma. Az Avatar szereplõi sem tesznek semmi természetelleneset. Minden kiszámítható, mert úgy történik, ahogyan kell, hogy rendben legyen minden.
Gyönyörû, és szerintem katarzikus annak, akinek van szíve, mert nem megy bele semmilyen hatásvadász dolgokba. Kerüli a nagy túlzásokat, a felesleges dolgokat. A film minden egyes perce fontos, illeszkedik az egészbe, semmi sem történik feleslegesen, Cameron pedig, hiába halmozza a különbözõ effekteket a nagy csata alatt, nem rugaszkodik el mégsem a talajtól, mert egyenletesen halad elõre, és nincsenek benne felesleges vérontások csupán a látvány miatt, mint például a District 9-ben, ahol szanaszét röpködtek a belsõségek, a cafatok és egyébb fröccsenetek.

SPOILER-----
Akik meghaltak, okkal haltak meg. Grace a halálával jutott el Ejvához, és értette meg azt, amit meg szeretett volna érteni, amelynek megértésére vágyott: Éjva, a természet valóban él, és átjárja õt is.
Cu-tej halálával Jake lehetett a klán fõnöke, és Neytiri párja.
Trudy mártírhalált emlegetett, amit végülis megkapott.
Az ezredesnek, pedig mint fõgonosznak el kellett pusztulnia.
SPOILER vége--
Kovács kolléga 2009 dec. 21. - 21:53:44
(636/4319)
Miféle lefoglalás? Ma vettem jegyet az Imax moziba december 26-án, a 12.30-as elõadásra. Semmi probléma nem volt, még valamennyi aznapi elõadásra volt jegy.
7/10
Marky21 2009 dec. 21. - 21:49:59 7/10
(635/4319)
Melyik sorba érdemes ülni,honnan a legélvezetesebb?
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 21. - 21:42:41 10/10
(634/4319)
Én már látatlanban megmondom neked hogy kék :D
Elvégre a film kék alapszínre épül :D
7/10
Marky21 2009 dec. 21. - 21:41:03 7/10
(633/4319)
Milyen Imax 3d-be jan 2 -áig levannak foglalva a helyek :S érdemes foglalni 2-idkára egy helyet, vagy inkább megnézni egy hagyományos moziba.Én nem voltam még imax 3d-n itt milyen szemüveg van piros-kék??
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 21. - 21:16:26 8/10
(632/4319)
Ámen.
10/10
pikemen 2009 dec. 21. - 21:15:10 10/10
(631/4319)
Ma láttam 3D-ben. Azt hiszem, kijelenthetem, hogy léteznek filmek (sci-fi, thriller, krimi, vígj stb) és létezik az Avatar. Minden elõzetes várakozásomat felülmúlta. Nagyon magasra került a léc. 11/10 ! Látni kell !
7/10
lebov 2009 dec. 21. - 21:14:11 7/10
(630/4319)
Ma délután láttam a filmet a Westendben, és bár ez volt az elsõ 3D-s moziélményem, nekem sajnos csalódás volt... A legjobb helyen ültünk, tehát nem azzal volt probléma, vagy lehet hogy a túl sok elõre elolvasott, szinte csak pozitív kritika miatt tettem túl magasra a lécet, nem tudom. A képi világ tényleg csodálatos(de nekem fél óra után már nem megdöbbentõ) viszont a sztori olyan kiszámítható mint egy kis-költségvetésû tinifilmé. A na'vik kb egy az egyben kék bõrû indiánok(kicsit túl egyértelmû lett az a bizonyos üzenet), és kész szerencse, hogy mindegyik ûrlény beszél angolul és tábortûznél sütik a húst. Na de a csatajelenet a végén az király volt!
gulaxy 2009 dec. 21. - 20:55:13
(629/4319)
ez a hozzászólás nagyon tetszett. Ilyen jól összefoglalni ennek a mai, felszínes világnak a lényegét, a sok üres, értektelen vacakról szóló, semmitmondó, de ugyanakkor bizonyos közhelyeket az unalomig ismételgetõ, kliséken felnõtt nemzedéknek való filmek lényegét....
le a kalappal, tényleg nagyon jó volt.

és ami a lényeg, hogy még nagyobb kedvet csinált a filmhez.
remélem a palacecinemas mozik 3D-s szemüvegei megfelelõ minõségûek lesznek.
ez lesz az elsõ 3d-s mozim ....:-)
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 21. - 20:40:58 10/10
(628/4319)
Épp most néztem meg a Cinedubos Kamerás verziót!
Tulajdonképpen azt kaptam a filmtõl amire számítóttam,ahogy elképzeltem a bemutató alapján, kiváló filmre sikeredett!
Jó volna megnézni Imax 3D-ben,vagy jobb minõségben is elegendõ volna...
Az jutott eszembe, hogy én nem a Földön akarok élni :D
A Pandóra világa, nagyon részletesen és gyönyörûen meg lett csinálva!
Ez a film valóban az emberi civilizáció könyörtelen terjedését szemlélteti, egy teljesen más világban ahol megint csak egy hasznothozó nyersanyag a középpont,errõl az jut eszembe mint az indiánoknál az arany,õket is azért igázták le! Ez az egyik oldala amit sugall a film!
Amit még érezni az az hogy akik az emberektõl elpártoltak és a Na'vik pártjára álltak ,ezzel a momentummal azt hogy vannak emberek akik nem érzik jól magukat a Földi világ szabályaival és sodrásával ami sok embert magával visz és elveszi a természtes dolgokhoz való vonzódásukat és egyre inkább a mesterséges kreálmányok felé fordítja az emberek koncentrációját!
Nem csalódtam James Cameronban!
10/10
9/10
valamit 2009 dec. 21. - 20:30:58 9/10
(627/4319)
"Én még nem láttam ezt a filmet de, ha azt mondod, van olyan jó, mint egy Aliens ("nem több és nem is kevesebb" - hogy idézzelek), tekintve az idei különösen ócska hollywoodi felhozatalt, én vakon megszavazom az év mozijának.
Mellesleg egy 3D-s filmnek nem az a feladata, hogy "szórakoztató" legyen. és "lekössön"?
Ha a ruhatárban hagyod az agyadat, félsz, hogy elhagyod a bilétát?
Te sohasem kapcsolsz ki? Folyamatos kattogásra vagy ítélve? Nem baj, ha az "igazság" keresése közben elemészted magad, de néha nem árt pihenni. Az ilyen mozikban éppen az a nagyszerû, hogy röpke három órára újra felelõtlen gyereknek érezheted magad.
Arról már nem is beszélve, hogy a hozzászólásod infantilis elsõ fele messze nem a világ terheit magára vállaló gondolkodót tükrözi (inkább a vérciki kategória...).
Nem irigyellek."

Mivel tördelted a sorokat, így külön gondolatmenetnek vettem az elsõ mondatot is.
A másik dolog, hogy ez a film úgy szórakoztató, hogy keresi az igazságot is. Mondhatni segíti a "folyamatos kattogást", ha lehet így mondani.
Ugyanakkor az elsõ hétvégén, pláne egy érdeklõdõnek nem lehet egy filmet szvsz. úgy ajánlani, hogy jobb lesz, mint egyes mindenki által magasra értékelt évtizedes kultikusok, mert szinte garantált csalódást idéz elõ. Én mondjuk nem úgy mentem be, hogy jó filmet fogok kapni (valahogy elkerült a hype) és sok pozitív meglepetés ért aztán.
(Mondjuk én sokszor elég hülyeségeket látok meg a filmekben, tehát nem feltétlen mérvadó :) )
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 21. - 20:28:40 10/10 Előzmény Valor
(626/4319)
Mindig lesznek olyanok, akiknek nem lehet a kedvére tenni. Ez egy twilightos generáció, ezek rosszul érzik magukat ha szerelmet látnak a történetben, mert nekik nincs, rosszul érzik magukat ha harcosokat látnak, mert õk gyáva tehetetlen gyerekek, akik még ahoz is gyávák,hogy magukba nézzenek és végsõ soron nem szeretik ha egy történetben van értelem, mert nem tudnak vele mit kezdeni, nem szeretik a kalandot se, mert ez csak arra döbbenti rá õket, hogy az életük egy üres fos. Ezek az emberek idejönnek és megpróbálnak az ellenvéleménnyel kiprovokálni némi felfordulást, támadást, hogy konfliktusuk legyen, hiszen látják, itt többen vannak akik szeretik a filmet. Ha valakinek tényleg nem tetszik, az érvekkel fejti ki a véleményét, nem az, hogy unalmas szar stb, szóval még abban is kételkedek, hogy az ilyen véleményt író egyáltalán látta a filmet.
A film üzenete olyan fontos, hogy ezt ma, lassan 2010-ben egy ember sem ellenezheti, mert nem tesznek eleget a kikúrt nagy faszfej elvárásainak. Van egy csomó agyhalál magyar "mûvésznek" hazudott film, nézzétek azt és aztán arról áradozzatok. Itt lassan 7 milliárd embernek kellett üzenni, hogy az érték irányunk nagyon hibás és a váltást meg kell kezdeni, mert a földet csak egy egységes szemléletváltással lehet megmenteni. Maga a természet (a filmben õ az Isten eyva) fog minket kicsinálni, ha nem változunk meg, de azért kár ennek leírására pazarolni az idõt, mert az emberek 95%-a egyszerûen képtelen agyi kapacitása miatt elõre látni, nem tudja elképzelni, hogy ha cigizek egyszer tüdõrákos lesz, ha nem csökkenti a CO2-t 100 év múlva mindenki asztmás lesz, vagy még rosszabb. Azt se fogja fel senki, hogy mekkora a gáz,nem is mondanák el, mert abból csak pánik lenne.Ennek a filmnek figyelmeztetnie kellett, hogy elõtérbe helyezzük a természetet és kezdjük el felszámolni azokat bajokat, amelyek bizonyos értelemben már visszafordíthatatlanul megváltoztatták a klímát. DE ez a hülyeség kora, itt tényleg mindenki hülye, a vezetõk is, az emberek is. Ennyi pénzbõl, ennyi melóból csinálnak egy ilyen filmet és a sok gempa itt siránkozik, van elég szar egész évben, azokat nézzétek. Aki szerint ez a film nem jó, az teljesen hülye, globalizált tucat segg, minden érzelem nélküli vásárló, egy szám a költségvetésben.
SENKI NE DÕLJÖN BE EZEKNEK, A FILM NAGYON JÓ.
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 21. - 19:49:18 8/10 Előzmény valamit
(625/4319)
Világos, hogy "erre fel" írtad. Az is világos, hogy nem vágtad le azt az iróniát, amit ezzel a mondattal üzentem droland1978 ellentmondásos, faramuci és okoskodó véleményére reagálva. Ez persze csak akkor láthatod így, ha a hozzászólásomat teljes egészében értelmezed, és nem fókuszálsz a szövegkörnyezetébõl elszakított elemekre.
Sokakkal ellentétben nincs bennem képzavar a "klasszikus" és "kult" jelzõkkel kapcsolatban. Biztos lehetsz abban is, ha megnéztem az Avatart, kíméletlen, véresszájú kritikát fog kapni tõlem annak függvényében, hogy tetszett-e, amit láttam, vagy sem.
10/10
offtopic
Semprini 2009 dec. 21. - 18:22:22 10/10
(624/4319)
Szerintem hamarosan át fogja írni a bevételi mutatókat. kár hogy nem nyári bemutató, akkor talán még az elsõ hétvége rekordja is az övé lenne.
10/10
skip 2009 dec. 21. - 18:05:40 10/10
(623/4319)
Az Avatar filmtörténelmi mérföldkõ, ez már most egyértelmû. Évek múltán úgy fognak róla beszélni, hogy ez volt az az alkotás, amely megmentette a mozit.

Nehéz szavakkal leírni mindazt a csodát, amit James Cameron adott nekünk - számokban sokkal könnyebb. Minden idõk legdrágább filmje egészen biztosan visszahozza az 500 millió dolláros gyártási költségét, de azt is megelõlegezhetjük neki, hogy bevételei ennek a dupláját is simán elérhetik majd. Hollywood mértékadó box office-becslõi a mai észak-amerikai premierre 75 millió dolláros nyitást várnak, de a 100 milliót sem tartják elképzelhetetlennek.

image

Sõt, az elemzõk szerint akár a milliárd dolláros álomhatár is elérhetõ az Avatar számára, mert ennél nagyobb mozis dobás aligha volt, vagy lesz mostanában.

A lenyûgözõ opusz egyébként jelenleg 8,9 ponton áll az IMDB-n, a Rotten Tomatoes válogatott kritikusai pedig 83%-ot adtak rá. Mi itt a Moziplussznál meg továbbra is a leesett állunkat keressük...
9/10
Valor 2009 dec. 21. - 17:51:52 9/10
(622/4319)
Tisztelt Filmnézõk, Tisztelt Kritikusok, Tisztelt Mindenki!

Örömmel olvastam végig ezt a rengeteg hozzászólást, ami kiterjed természetesen "A"-tól egészen "Z"-ig, de ez talán így van rendjén. Mondhatjuk, hogy örömteli és izgalmas, ahogyan különbözõ emberek a különbözõ véleményeiket megosztják egymás között. Ami fontos, hogy jelen pillanatban 680db komment érkezett ide, a többi mozis oldalra pedig szintén hasonló mennyiség, ami azt jelenti, hogy vannak emberek, akiket ez az AVATAR-osdi nagyon is érdekel. Sõt! Akinek egyáltalán nem tetszik ez a dramatikus képi orgazmus, még õk is ide látogatnak és "anonym" módon szórják igéiket a hozzá nem értõ avagy mesterien filmbuzis nézõknek. A nagy valóság itt hordozza hátán a mi világunkat, amit James Cameron elénk tálalt stilizált mese-eposz formájában. Annak idején a Titanic hatalmas világsiker volt. Amikor beültem a moziba, a 30. perc körüli ásítozás után kb az 50. percben elhagytam a játszóteret és hazakocsikáztam a lenyugvó nap arany fényében.:-) Drámai nem? Na errõl van itt szó. Nekem nem tetszett a film, de 100 emberbõl 95-nek ellenben a mai napig a legnagyobb kedvencek kategóriájába sorolható!
Az AVATAR-ról annyit. Ha egy kicsit körbejárjuk a film készítésének a körülményeit sok mindenre fény derül, ami megmagyaráz pár dolgot. A
Twentieth Century-Fox Film Corporation ( itt és most nem részletezett megegyezések alapján ) 300millió dollárt csepegtetett a filmre. További 200millió dollárt maga Cameron és John Landau producer harácsoltak össze, amiben nem kevés saját pénzük is benne van. Na akkor itt megállhatunk. Cameron csinált nekünk egy minõségi mozit, amit az õ sajátos kis világára szabott, még a forgatókönyvet is õ írta, ami tegyük hozzá, azért nem lett olyan rossz. Mondhatjuk, hogy ennyit már csak megérdemelt, mert egy icipici pénzt azért belerakott ebbe a "filmecskébe", arról nem is beszélve, hogy hány évig készült a mû.
Ezt nyugtázva, beszélgethetünk itt lapos történetrõl, homályos képrõl, majd letöltöm és megnézem effektusról, képi lopásokról és eredeti mesevilág feldolgozás kritikáról. Oh, mert már megint nem tudnak a nagy amerikai rendezõk és producerek egy szakmailag és filmmûként is, kritikán felüli mûvet összekalapálni. Ez nem errõl szól. Csinálhatnak bármilyen remake-et, bármilyen adaptációt, lesz olyan ember, aki soha az életben nem fogja elismerni a minõség fellegvárát, Hollywood-ot. Ezt nem szeretném itt részletezni, mert ez már offtopic lenne, tehát térjünk vissza az AVATAR-ra!!!!
Felejthetetlen élmény. Ahogyan az írás elején már olvashattátok, egy igazi képi orgazmus, amolyan vitathatatlan gyönyörûség, ami átölel és egy percnyi idõre sem ereszt. Gigantikus tájegységekkel, lebegõ szigetekkel, színpompás növényekkel és furcsábbnál furcsább élõlényekkel fûszerezve. Amolyan érintetlen álomvilág. Bõ 60 perc után az az érzésünk támad, hogy mindent magunk mögött hagyva, bánatunkat feledve, mosolygós arccal ülnénk be egy olyan repülõgépbe....csak vigyenek már oda engem is. A természet szépsége magával ragadó, az õslakos Na'vik pedig káprázatosak. Hisznek a csodákban, hisznek az istenükben és élik azt a szürreális álomvilágot, amit Pandora nyújt számukra. Olvastam itt egysíkú megjelenítésrõl és unalmas állatvilágról. Na de kérem. Az emberiség nem unalmas? A teljes világot 12 órában sem lehetett volna képre csalogatni, mint ahogyan a Gyûrûk Urában sem lehetett volna egy részben megoldani. A történet sablonossága: Van hasonló mese, van hasonló regény, de ugyan már, miért keressük mindig a kifogásokat? Egy pazar Pandora-t kapunk, amit így még soha senki sem jelenített meg a vásznon, egy álomszerû képzõdményt. A levegõ tisztaságát, a fák suttogását szinte érezhetjük a teremben. A lények egyediek ( bár kissé unalmasak ), de ennek ellenére szerethetõek egytõl egyig. Az animáció hiányosságait szakavatott szem ugyan észreveszi, de az átlag mozizó, aki egy családi élményért vagy a hétköznapokból való kizökkenésért ül be a terembe, õ semmiféle kivetnivalót nem talál a CGI avagy az animáció területén. Jómagam a film vége felé elgondolkodtam, ha ott lennék, vajon segíteném e az emberek küldetésének révbe érését? Neytiri talán engem is elcsábított volna, mert olyan érdekes kék bõre és hatalmas szemei voltak, amit a film 162 perce alatt milliószor láthattunk, hogy hazafelé menet többször is rá gondoltam. Hogy történhetett? Egyszerû. A film magával ragad, acélos kezekkel markol és egy szemvillanásnyi idõre sem ereszt. Ugyan volt pár unalmasabb részlet, de oda se neki, hiszen melyik film tartja fenn az ember 100%-os érdeklõdését 162 percen keresztül?!
A történetmesélés a Hollywood-i kötelezõ kritériumokat, kisebb nagyobb kitérõkkel simán lehozza. Milliónyi ilyen van, de ez nem ront az összképen fikarcnyit sem. Mondhatjuk, hogy a film nem egy olyan darab, mint annak idején a Titanic, de azért billogként hagyta meg a képeket a lelkemben. Vannak hibái, vannak rossz oldalai, sokszor olyan "klisé" érzésem volt, de NEKÜNK készült és majdnem elvárhatóan teljesíti az ember kielégítetlen vágyait egy jó film iránt! Az írásban szándékosan kevertem össze az egyes szám elsõ személyt a többes számmal. Néhol picit unalmasan, de a végére eljutottam a 3 mondatos véleményig, amit most Te is olvasol. Az AVATAR pontosan ilyen, de így is szerethetõ és határozottan szórakoztató. Folyt köv!!!
10/10
offtopic
Semprini 2009 dec. 21. - 17:49:51 10/10
(621/4319)
Elõszöris: ha alapból ennyire gyûlölöd és eleve így állsz hozzá valamihez, akkor minek nézted meg IMAX-ben, ami tudvalevõleg többszöröse a normál mozijegy árának?

Aztán meg ezt írod: "ha a HBO-n vagy dvd-n megjelenik, két ember nem lesz összesen aki megnézni akkora hulladék."
Érdekes, akkor miért van máris egy csomó elõrendelés a DVD-re?
Ja, és ha "akkora hulladék", akkor az IMDB-n miért áll 8,9-en több mint 13 ezer szavazat alapján? Várom a választ! :-P

Meg se érdemled hogy megnézhetted a filmet, egyszerûen szánalmas vagy...
9/10
valamit 2009 dec. 21. - 17:48:47 9/10
(620/4319)
"ha azt mondod, van olyan jó, mint egy Aliens ("nem több és nem is kevesebb" - hogy idézzelek), tekintve az idei különösen ócska hollywoodi felhozatalt"

Erre fel írtam. A legendák évek alatt születnek, és majd valamikor lesz az idei felhozatalból is, de egyáltalán nem biztos, hogy idén azt látjuk, hogy mi fog azzá válni.

(bár ha tippelnék akkor idénrõl én talán a District 9-tól várnám)