Téma: Avatar

Yenna 2009 dec. 29. - 12:12:28
(979/4319)
Hali mindenki!

Most megyek megnézni másodszorra a filmet. Már nagyon várom. :)

A másik pedig, ha esetleg valaki szeretné közelebbrõl tanulmányozni a Na'vi nyelvet, az nézze meg az új oldalamat. Egy angol szövegbõl fordítom a nyelvtan, és szótárt is fogok hozzá csinálni. Egyelõre még csak az elsõ lecke van fent. :)
(Remélem nem moderálják ki. :)

http://yenna-avatar.ucoz.hu/
7/10
CsengoZoli 2009 dec. 29. - 10:24:14 7/10
(978/4319)
Szerintem ne készülj rá :)
A sablon story alatt szokásos amerikai filmet képzelj minden elemével :)
Ja és a végén duplán fogsz izgulni, egyrészt,hogy happy end legyen,másrészt,hogy be ne vizelj (160p)! :)
8/10
RoKKfish 2009 dec. 29. - 06:36:58 8/10
(977/4319)
Tegnap délután estem át az Avatar élményen ("fapad" 3D - mifelénk nincs más), és azt kell mondjam, jól szórakoztam.

Uszkve fél tucat filmet láttam eddig 3D-s elõvezetésben, de messze ez volt eddig a legmeggyõzõbb vizuális tekintetben. Ez biztosan annak is köszönhetõ, hogy nem kevés gubát pumpáltak a fejlesztésekbe, de meggyõzõdésem, hogy Cameron példát mutatott abban is, hogyan kell profi módon a látvány szolgálatába állítani ezt az eszközt (Nem operált például olcsó, izléstelen "szemkibökõs" mutatványokkal). Nem mellékesen jegyzem meg, hogy a motion capture-technika egyre inkább beérni látszik, úgyhogy lassan ronda színészek is játszhatnak szívdöglesztõt Hollywoodban, bár ahhoz talán egy kicsit még drága. (No, azért S. Weaver avatárját tényleg nehéz nem kiröhögni.)

Döbbenetes lett, ahogyan a Pandora világa megelevenedett elõttem. Mintha Cameron a helyszínre varázsolt volna. (Kár, hogy ilyen mézes-mázas bolygóra, de az meg legyen az én bajom, hogy nem szeretek cukrozott lónyálat nyalogatni.) Belegondolni is borzongató, mit tudott volna ez az ember mûvelni ezzel a technikával a T2, vagy az Aliens idejében...

Az Avatarnak nincs ötletes forgatókönyve, vagy sosem látott sztorija. Ez nem Cameron meséje, hanem egy régi mese, amit most a saját ízlése szerint varázsolt filmre, de fõleg egy olyan történet, amit - üzenete okán - nem lehet elégszer elõvenni. Való igaz, nem markolásztam torzra a szék karfáját izgalmamban, hogy vajh mi lesz a következõ lépés, de mégsem volt unalmas egyetlen pillanat sem, mert JC zseniális ritmusérzékkel pakolászta egymás mögé az egyébként kiszámítható fordulatokat. A sztori egyszerûségének fényében ez komoly fegyvertény.

Nyilván mindenkinek megvannak a maga hõsei, és kedvenc történetei. Nekem ebben a témában mindig a Farkasokkal táncoló marad a non plus ultra. A gondos karakterépítést, és részletes jellemrajzot mindig többre fogom tartani a "pixelháborúnál". Ez utóbbival sincs semmi baj, ha el lehet érni vele ugyanazt a célt (gondolatébresztés), márpedig szerintem az Avatarban ebbõl a szempontból nincs hiba. A többi ízlés dolga.

Semmiképp sem nevezném az év filmjének (ahhoz minimum egy félig eredeti sztori, és kb. 90%-kal kevesebb kliséhasználat alapkövetelmény), a "mérföldkövekrõl" meg vitatkozzanak a látványtechnikusok. Mindamellett - szerintem - kategóriájában kimagasló, és fõleg szórakoztató.
Hozzáteszem, hogy ez a tanmese így kerek, egész, ahogy van. Ha Cameron valóban második, meg harmadik részeket tervez, arról inkább nem is akarok tudni.
Andy Dufrane 2009 dec. 29. - 05:02:52
(976/4319)
Hát igen, jó hasonlat.
Olyan mintha két, olykor három filmet néznél egyszerre.
9/10
valamit 2009 dec. 29. - 01:37:56 9/10
(975/4319)
Gyúrd össze az Aliens-t és mondjuk a Farkasokkal táncolót egy picit vidámabb világba.
10/10
gabree 2009 dec. 29. - 01:21:23 10/10
(974/4319)
Ma néztem meg másodjára digitális 3d-ben. Hát, itt is el lehet szúrni. Az elején szinte zavaróan homályos volt a kép, de a végére változtathattak valamit a beállításon, mert elmúlt. Az elsõ vetítésnél szerencsénk volt, akkor teljesen jó volt minden. Harmadjára imex moziban szeretném megnézni, sokan dícsérik...
lambo83 2009 dec. 29. - 01:15:10
(973/4319)
Bár még nem láttam, de most ezt olvastam a hozzászólások közt, hogy "A történet elég sablon"... Ez most komoly? Felsorolnál pár filmet, aminek ez a sztorija? Mert nem láttam még, és akkor rá tudnám magam hangolni, hogy mihez hasonlít!
10/10
reni21 2009 dec. 29. - 01:14:31 10/10
(972/4319)
Tegnap megint megnéztem,megint 3D-ben,és megint megnézném:),de az anyagi oldala miatt nem:).
10/10
szines2 2009 dec. 29. - 01:00:35 10/10
(971/4319)
Megnéztem Real3D-ben, Dolby 3D-ben és IMAX 3D-ben. Sajnos valamit az IMAX moziban nagyon elszúrnak. Iszonyú életlen a kép, ezért óriási csalódás volt, rengeteg részlet elveszett, a 3D érzés sem jött ki úgy, mint a Real3D-ben vagy a Dolby 3D-ben. Dolby 3D van a Corvin moziban. A Digitális 3D pedig a Real3D-t jelenti.

Itt mások is írták, hogy az IMAX vetítések tényleg nem a legjobb minõségûek: http://www.imaxbudapest.hu/forum/56

Pedig biztosan lehetne állítani a kép élességén, csak épp senki nem foglalkozik vele ott... Kár.
7/10
CsengoZoli 2009 dec. 28. - 22:41:36 7/10
(970/4319)
Valahogy engem nem érintett meg ez a film.
A történet elég sablon, a látvány szép,de attól sem voltam hasraesve.
Többet vártam.
9/10
EmptySpace 2009 dec. 28. - 22:21:06 9/10
(969/4319)
Ma teljesen véletlenül tévedtem be egy moziba és néztem meg a filmet, (a "simát"). Hallottam már róla rengeteget, kicsit elrettentett elõször a nem kis játékidõ, de szerencsére nem volt lapos része a történetnek, amit azért el is vár az ember egy Cameron filmtõl. Persze a történet szinte minden fordulata elõre megjósolható, az évek alatt mindenki ráérez a tengerentúli akciófilmek logikájára, a jó és a rossz kapcsolatára, ez nem kérdés. Gondolom ezt a készítõk is tudták és mindent a látványra tettek fel. Ami viszont tényleg egy élmény volt!
Noha a 3D-s animálás is a szakmám része, és tudom, hogy milyen munka megmozgatni vagy skinelni egy figurát, sosem szerettem azt a mûanyag ízét a dolognak. Ennek ellenére a "stílus" csúcsfilmjének tartom most az Avatart. A készítõk pazar színvilágot is raktak a nézõ elé, hogy aztán hetekig világitó lapulevelekkel meg ezerszínû sárkányokkal álmodjon az ember. Sok jelenet mintha direkt arra lett volna kiélezve, hogy a nézõ orgazmust éljen át a látott szín-és forma kavalkádtól.

Kilenc pontot adnék rá, az apró lehúzás a történet megszokottságát éri, ide még tehettek volna valami furfangosabbat is (de azért ne olyat, mint az Ûrodüsszeia-ban :)).
pawky 2009 dec. 28. - 22:20:10
(968/4319)
10/10
ffixer 2009 dec. 28. - 20:48:14 10/10
(967/4319)
Ja, valószínû. Meg most beugrott, hogy amikor az emberek elhagyták a bolygót, néhány na'vi akkor is ott mellettük állt, és rájuk fogta az íját.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 28. - 20:42:24 10/10
(966/4319)
Biztosan nem halt meg az összes harcos, csak mivel Jake és Neytiri volt a fõszereplõ, és még Cu-Tej-en kívül más harcost nem emeltek ki, ezért rájuk fókuszáltak:)
Yenna 2009 dec. 28. - 20:36:14
(965/4319)
Azt hiszem, ennek csak örülni tudok. :) De nagyon remélem, hogy nem lesz igaza Sam Worthingtonnak. Jobban örülnék, ha kicsit hamarabb jönne a folytatás. :D
10/10
ffixer 2009 dec. 28. - 20:35:54 10/10
(964/4319)
Én csak egyet nem értek/tudok a filmbõl. [SPOILER]Ugyebár a végén az emberek szinte mindenkit kinyírtak a na'vik közül, de aztán Eyva "besegített", és a Pandora élõvilága is az emberek ellen fordult, és végül ennek a segítségével a na'vik gyõztek. És azt nem értem, hogy miután jönnek az álatok, és segítenek legyõzni az embereket, azután már csak Jake-et, és Neytirit láthatjuk, mint a csatában harcoló na'vikat.[SPOILER] Az összes na'vi harcos meghalt szerintetek õket leszámítva? Vagy maradtak túlélõk azért? Nem tudja valaki?
igorov_007 2009 dec. 28. - 20:25:00
(963/4319)
Nem IMAX-ban, de 3D-ben láttam az alkotást, tényleg fantasztikus és lenyûgözõ élmény!

Ugyanakkor filmként számomra nem több közepesnél. Lényegében egy "indiántörténet" a 22. században elhelyezve, olykor megható elemekkel és gondolatébresztõ jelenetekkel (energiaáramlás, természet - navik - isten összhangja és egysége kontra a vírusként leírható és rombolásban erõs emberiséggel) s kellemes befejezés. Viszont a cselekmény sablonos, réges-régen tudható elõre, hogy mi fog történni, a militarista fõgonosz pedig szerintem inkább vicces, mint hiteles: Van Damme-ból és Duke Nukembõl összegyúrt erõs ember, akit meglehetõsen bárgyú, az átlagos (vagy az alatti) amerikai katonás akciófilmekbõl ismerõs párbeszédek öveznek. A film története így számomra sablonos összetevõkbõl, mondhatni biztonsági, közhelyes elemekbõl építkezik, ezért rendre magamhoz térített abból a csodás fantasy világból, amibe képileg és hangilag elrepített. Utóbbi oldala azonban ezeddig egyedülállóan jó, így az élmény nekem 10-bõl 8.
zsorzsika18 2009 dec. 28. - 20:13:03
(962/4319)
Tisztelt Cím!

Nagy György vagyok!

Segítséget szeretnék,kérni anyagi támogatás szempontjából.

Amiért Önökhöz fordulok.

Szeretnék teljesen uj életet kezdeni,és végre lábra állni.27 éves vagyok!
Sikerült Zalaegerszegen a flextronics gyárba bejutnom,még ha tesztirásra,de akkor is!
Szeretnék oda lejutni,és ott dolgozni,mivel sajnos sem siófokon ahol voltam,és sem itt Sátoraljaújhelyen nincs semmilyen munkalehetõség.
Ebben a lehetõségben bizzok,és remélem hogy sikerül.
2010 január 5-én reggel nyolcra kellene le jutnom,teszt írásra,de sajnos anyukám aki 100%-os rokkant nyugdijas nem tud segiteni.Átmeneti segélyt semtud folyositani az itteni önkormányzat.
Sajnos a vonat az nagyon drága,kb 15ezer ft,és persze egy napi szállás is kell,mert nagyon hosszú az út,és reggel nyolcra nem érnék oda.
Igy kb.:20-30 ezer ft-re lenne szükségem,hogy még ennivaót is tudjak venni.A sárospataki polgármester(Dr. Hörcsik Richárd) segitene,de õ is csak január 10-én tudna adni nekem pénzt adni, még ha kölcsön is.Úgy szintén segitene (Dr. Nagy Bozoky József (Magyar Máltai Szeretett Szolgálat helyi vezetõje),de õ is csak jan 10-ére igérte.
Ha sikerül bejutnom,akkor azt az információt kaptam hogy szállást biztositanak.
Ez már egy biztos pont lenne az elindulásba.
Múszály sajnos minden lehetõséget megragadnom,hogy tudjak magamon,illetve anyukámon segíteni.

Azt gondolom hogy ez nem olyan nagy összeg,de most ez nekem óriásinak tünik.
sajnos kölcsönt nem kapok,sehonnan,és nincs egy ismerõsõm sem aki segiteni tudna.
Kérem önõket hogy amennyiben lehetõségük van rá segitsenek,hogy mihamarabb lábra álljak,és új életet tudjak kezdeni,és végre boldog ember legyek.,és anyukámnak is tudjak végre segíteni.Õ számít rám,hisz másra nem tud.

Kérem ha van rá mód hivjanak fel.:06-70-674-90-53
Tisztelettel: Nagy György Zoltán
Sátoraljaújhely Bercsényi ut 3/b

Tudom majdnem minden nap kapnak ilyen jelegü leveleket,de én ugy gondolom hogy az én helyzetem,egészen más,és én szeretném ezt az összeget havonta vissza fizetni önöknek.
Remélem hogy hamar munkába tudok állni,és az esetlegesen kapott összeget mihamarabb vissza fizessem.
pawky 2009 dec. 28. - 20:12:26 Előzmény WASKER
(961/4319)
ha "darkosabb" lett volna akkor valószínûleg Cameron veszített volna pár millió nézõt. Valszeg akkor 16-os karikát kapott volna az usában és így sok gyerek "veszteség" lett volna (õk általában többször is megnézik).
Szóval valami olyasmit kell kellet csinálni amire minden légy rárepül...

10 nap után a film 615 millió dollárnál tart...
10/10
karolina 2009 dec. 28. - 19:46:17 10/10
(960/4319)
Ma megnézhettem végre ezt a csodát és már egy jó ideje, hogy kijöttem a moziból, de még mindig a hatása alatt vagyok! Hihetetlenüliszonyúistenkirályjó a film, mindenkinek csakis ajánlani tudom. Úgy hallottam, hogy IMAX-ba már nincs jegy, de ha mégis van rá lehetõségetek, ott nézzétek meg, mert a látvány lélegzetelállító!!! Hiperlatívusz a köbön! 25 pontszámot adok a 10-bõl!!