Téma: Avatar

10/10
DeNiel 2010 jan. 03. - 19:05:55 10/10
(1239/4319)
Kissé félreértettük egymást, de értem mire céloztál. Viszont én arra utaltam, hogy a manók, koboldok, tündérek, királyok, varázslók stb.... világa egy már meglévõ valami. A Gyûrûk Ura pedig ezekbõl van össze tapasztva. Ettõl függetlenül nem szerettem volna lehúzni. Már többször is láttam.
atti1974 2010 jan. 03. - 19:00:10
(1238/4319)
Gyerekek,homályosítsatok már föl.Azt már olvastam itt vmelyik.hsz.-ban,hogy az Imax és a mezei3D mozi nagyon nem ugyanaz,az a kérdésem hogy ilyen Imax mozi csak BP.-en van,vagy a "vidéki"nagyvárosok multiplexei is így adják?
8/10
RoKKfish 2010 jan. 03. - 18:54:41 8/10
(1237/4319)
Ez így van! Tessék odafigyelni, mit "fikázunk"!
10/10
vogue550 2010 jan. 03. - 18:51:33 10/10
(1236/4319)
a gyûrûk ura meglévõ dolgokból merít? ez nem mondhatod komolyan... Tolkien után jelentek meg a világteremtõ fantasy-k, addig nem volt...
8/10
RoKKfish 2010 jan. 03. - 18:49:22 8/10
(1235/4319)
Ühüm. Kitalált egy összetettebb forgatókönyvet, több idegennel, több akcióval, több látvánnyal. Be is jött. A legjobb Alien(s) mozi lett. Csakhogy azóta eltelt 25 év. A mindenbõl több, már kevés lesz. Nem tudom, ebbõl hogy fog jól kijönni, és most nem akarok gonoszkodni "iMegaMax 4D"-s megjegyzésekkel...
10/10
DeNiel 2010 jan. 03. - 18:44:30 10/10
(1234/4319)
Le a kalappal Cameron Úr elõtt. A Titianic és a Terminátor után ismét maradandót sikerült alkotnia. (többi rendezését nem ismerem=)A filmben elénk táruló világ elvarázsolja az embert. A Gyûrûk Ura már meglévõ dolgokból merített. Tündérekrõl, manókról és törpékrõl mindenki hallott a gyerekkori mesékben. Ezzel ellentétben az Avatar nem már meglévõ sablonokra alapoz, hanem egy egészen új világot tár elénk. Évek óta nem láttam igazán színvonalas mozit, ami lekötött volna. Viszont most igen...:=)Nem is beszélve arról,hogy nem kevés mondanivalóval bír a film.
Remélem lesz folytatás =)
pawky 2010 jan. 03. - 18:42:50
(1233/4319)
A besorolással kapcsolatban: az usában - ahol a legprûdebb emberek élnek ezért a besorolás is a legszigorúbb - 13-as karikát kapott a film a következõk miatt:
intense epic battle sequences and warfare (magyarul harcjeleneteket tartalmaz, habár vért nem mutatnak)
sensuality,( érzékiség, gondolom itt az egy "szál" csókra gondoltak)
language (nem rémlik, hogy csúnyábban beszéltek volna mint pl a parlamentben)
and some smoking. (talán Sigurney Weaver elszívott egy szálat)
5/10
im_weasel 2010 jan. 03. - 18:33:53 5/10
(1232/4319)
Linkelnék én is azért pár kritikát, csak hogy ne az a kontármunka legyen fennt
http://www.sg.hu/cikkek/71622/avatar_a_szamarember_bosszuja
http://hackett.sfblogs.net/2009/12/20/avatar/
http://www.revizoronline.com/hu/cikk/2004/avatar/
Szerintem elég olvasmányosak és a hurrogók többsége (köztük magam is a film lerágott csont történetét és a túlzottan erõs pozitív megítélését nehezményezi asszem az IMDB a 25. legjobb film. A "mese" védekezésrõl meg csak annyit , hogy ahol idegen benszülötteket ölnek és üldöznek az emberek (mi) félelmetes emberevõ szörnyek csatoggtatják fogsoraikat és 16+ besorolást kap AZ NEM MESE .
9/10
valamit 2010 jan. 03. - 18:30:31 9/10
(1231/4319)
Az Alien-t is tudta folytatni egy Aliens-szel. Aztán egyetlen mentõkabinban egyetlen ember maradt a végén életben, az is lefagyasztottan a világûrben sodródva.
8/10
RoKKfish 2010 jan. 03. - 18:27:55 8/10
(1230/4319)
Na, errõl beszéltem... "Meg vagyok lepve." ;)
pawky 2010 jan. 03. - 18:22:05
(1229/4319)
úgy néz ki jövõ héten meg lesz az elsõ milliárd dollárd jegybevétel...mellesleg az elsõ 15 nap alatt több mint 2x annyi pénzt hozott mint a Titanic (az elsõ 15nap alatt)..szóval van rá esély, hogy elérje a 2millárd-ot is...
10/10
werewolf55 2010 jan. 03. - 18:06:26 10/10
(1228/4319)
AVATAR
Egy pozitív kritika:

Egynapos, egészen friss élményemet szeretném leírni.
Nagyon tetszett, és ezt sajnos ennyivel nem tudnám írásba foglalni, legtöbbek „õszinte” sajnálatára!
A kritikákkal igencsak nem értek egyet. Ahogy a nemrég belinkelt bírálattal sem. A történetnek rendkívül sok mondanivalója van. Egy világ, amely errõl a világról szól, amiben most élünk igazságtalanságban, szürke hétköznapok sorával (és minden bizonnyal élni fogunk jó sokáig). Én úgy érzem, a következõket súgja:
- Az ember léte, és hovatartozása igen lényeges.
- Nem vagyunk jobbak senkinél.
- Tudni kéne, sõt, tudnunk kell, mi a helyes és mi nem az.
- Nem játszhatunk istent, nem irthatunk ki népeket kedvünk szerint.
- Önérdekek elõtérbe helyezése hová vezethet. (Jake Sully)
- Ha alkalmunk lenne megismerni egy másik világot, ezernyi csodával, valószínûleg elpusztítanánk.
- Más test, élmény, érzések. A „lélek”, ami fontos. A tudatod, bármilyen testben légy, meghatároz!
- Akinek pénze és hatalma van, az diktál!
- Meg kellene értenünk a környezetünket, megfigyelni, amiben élünk.
- Nem az ember a középpontja a világnak (soha nem is lesz az, csak hiszi)!
- Az a legfontosabb, ami most, éppen ebben a pillanatban történik!
- A hibáinkat vállalnunk kell! Ha nem vállaljuk, akkor is utolérnek a következményei.
- Boldogság, játék, humor, együttérzés, szeretet és szerelem nélkül nincs világ! Ami marad az csak pusztulás, önzõség, fájdalom és düh!
- Ami más azt megismerni kéne, félni ráérsz késõbb is!
- Önfeláldozás.
- Ha nem tudsz segíteni, túl kevés vagy hozzá, akkor is próbáld meg, már ön magában ettõl is jobb leszel!
- Tudjuk a büszkeséget félredobni.
- A természet varázslatos, és veszélyes.
… és még sorolhatnám bõven. Ez már egy cáfolat, arra, hogy nincs semmi mondanivalója, nincs benne mögöttes jelentés. Tele van az egész alkotás. Vagy, csak én vagyok túl érzelmes és hülye.
A színészek remekül megfogták a karaktereket! Jó volt a színészválogatás. Élethûen játszották el a karaktereket, minden ott volt, ahol kellett lennie. Az érzelmeket, ahogy Zoe Saldana megjelenítette, Neytiri valóságosnak tûnt és nem csak a számítógépes grafika miatt. Egyszerûen a hiszti, a düh és egyáltalán az egész remek volt.
A történet kiszámíthatósága egyértelmû volt, hisz már meg is mondták mi fog történni. Ez pont így volt jó. A dolgok történhettek volna másképp is, de így valószínûbbnek hatott. Nem volt a logikai szállal semmi gubanc. A párbeszédek és beszélgetések érzelmesek voltak, ha nem nevettél, akkor összeszorult szívvel hallgattál. Egy katona, egy harcos szemével láthattuk a technika és Pandora világát.
Az állat és növényvilág lenyûgözõen ki lett találva! Hihetetlen! A táj fantasztikus. Éjjel szaladtak és világított a talpuk alatt a növényzet. Minden élt és ragyogott minden azt sugallta te most valóságos kamerás jelenetet látsz, és nem álmodsz.
Az állatokra visszatérve, legjobban a földi csúcsragadozó a Palulukan tetszett. Volt bennük fantázia. Test felépítésileg, szín és kinézetre egyaránt értem.
Egyszerûen megoldották a kapcsolatot állat, növény és humanoid között a kis „USB” csatlakozó segítségével. Volt benne egy kis „varázslat”, biológia, technikai alátámasztással.
Ez tetszett a legjobban. Mármint hogy minden élõlény tud minden élõlénnyel gondolati, és érzelmi szálon kommunikálni. Harmónia a köbön!
A Navik nagy macskaszerû szemeikkel, világító mintázatukkal, hegyes fülükkel pisze macskaszerû orrukkal megfogtak rögtön az elején. A kék szín illett a környezetbe, és jól állt az õslakosoknak. A lányok karcsúak és szépek, a férfiak szálkásak. Azon gondolkozom, vajon egy olyan környezetben, ahol nincs Big Mac és Pepperónis Pizza és nap, mint nap veszélyben vannak. Egész életük egy edzés, hogy elnyerjék a törzshöz tartozás jogát, hogy túléljenek egyetlen éjszakát abban a veszedelemben, valószínûleg így kellene kinézni. Ha meg figyeljük a Japánokat, és Kínaiakat, lehet, meglepõdnénk egy csöppet, mert hasonlítanak egymásra. De ez ugyanígy vonatkozik az indián törzsekben élõ emberekre is. A nyelvük régiesen hangzott, tisztelettudóan, amolyan bölcseletfélékkel megtûzdelve.
A hangeffektek és a zene is tetszett. Semmivel sem volt bajom. Nagyon beleélhette magát az, aki tényleg bele akarta és nem azt nézte, mibe lehetne belekötni!
Romantika. Aki nem érezte, azt sajnálom.
Mindent összevetve egy remek, hangulatos és nemcsak látvány, hanem látványos film.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Elnézést a kisregéynért, plusz akinek nem inge, ne vegye magára!!!
8/10
RoKKfish 2010 jan. 03. - 17:44:16 8/10
(1227/4319)
Maradjunk annyiban, hogy Cameron ezzel a mozijával halálbiztosra ment. Nem gondolod komolyan, hogy kockára tette a befektetõ barátai és a saját pénzét. Ez egy nagyon jól átgondolt projekt, rengeteg melóval, biztos megtérüléssel...
8/10
RoKKfish 2010 jan. 03. - 17:38:08 8/10
(1226/4319)
Ez igaz cimbi, de hidd el, ha egyszer egy üzlet beindul... Ne aggódj!
Én tényleg inkább azon gondolkodnék, ha Cameronnal is, de hogyan tovább? Nem véletlenül említettem a Mátrixot.
10/10
vogue550 2010 jan. 03. - 17:36:57 10/10
(1225/4319)
nem húznék ilyen párhuzamot a két film között, nem hiszem hogy Cameron az elsõ heti bevételbõl látta hogy "basszus ez mekkora siker lett, irjunk neki gyors egy folytatást", mint ahogy a mátrixnál volt szerintem, ott nyitva hagyták a filmet hogy lehessen folytatni ha... és mivel jó lett folytatták is, de nem trilógiának készült alapból, na nem mintha az Avatar annak készült volna, de ehhez úgy álltak hozzá hogy ez ütni fog(!)
mondjuk jogos a kérdés hogy mi lesz, mert ez tényleg egy kerek történet és pont.
10/10
Macsi62 2010 jan. 03. - 17:32:16 10/10
(1224/4319)
Teljesen igazad van. Ezek a hozzászólások nem túl korrektek... tyûûû de finom voltam:D
10/10
Scarecrow 2010 jan. 03. - 17:27:49 10/10
(1223/4319)
A férfiak elõbb halnak meg, mint a nõk :D
Lehet, hogy hülyén fogalmaztam. Cameron egy évtizeden át készült erre a filmre, és remélem, hogy nem fog egy újabb évtizedet várni a forgatásra. Nem indokolt, mert a technika már adott hozzá, de például Sam Worthington viccelõdött azzal egy interjúban, ha ilyen "gyorsan" haladnak a munkálatokkal, mint ezzel a filmmel trilógia esetében a végére aggastyán lesz. A sors akármit hozhat. Én csak arra akarok kilyukadni, hogy ez az egész film Cameron fejébõl pattant ki, és ha õ nem, más ne csináljon neki folytatást.
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 jan. 03. - 17:18:54 8/10
(1222/4319)
Te mirõl beszélsz? Ez az ember még csak 55 éves!
10/10
Scarecrow 2010 jan. 03. - 17:15:08 10/10
(1221/4319)
Nem az a bajom, hogy nem tetszik valakinek a film, hanem az, hogy ezt valaki olyan alpári, és lekezelõ módon közli velem, mintha nekem lenne ízlésficamom.
8/10
RoKKfish 2010 jan. 03. - 17:14:19 8/10
(1220/4319)
Ebben, részben igazad van, de azért hozzátartozik, hogy mértéktartó, ha tetszik "józan" kritikát sem nagyon olvastam még errõl a filmrõl (minthogy véleményt sem). Pedig pro és kontra lehetne sorolni napestig jogos(!) érveket mellette és ellene.