Téma: Avatar

2008 2010 jan. 27. - 20:59:27
(2639/4319)
Majd jönnek új 3d-s filmek azok esetleg felvehetik majd vele a versenyt :)
10/10
chrstiánbél 2010 jan. 27. - 20:56:43 10/10
(2638/4319)
Mitõl 16-os? ha jól emlékszem nem "maddafakin'-oznak egyáltalán.
Az apuka hasából kiálló szilánk? vagy a tömegmészárlás? Az a "szex-jelenet is csak petting.XD
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 27. - 20:43:46 10/10
(2637/4319)
Ha ez kell ahhoz, hogy az ellendrukkerek megpukkadjanak, akkor azt mondom, hogy MEG! :-)
10/10
chrstiánbél 2010 jan. 27. - 20:41:26 10/10
(2636/4319)
szerintem lazán XD
10/10
chrstiánbél 2010 jan. 27. - 20:40:13 10/10
(2635/4319)
Nem kitalált. A Golden-Globe díjátadóm láttam. Leestem a székrõl a röhögéstõl. Sztem keress rá pl. youtube-on. Biztos fenn van.XD
10/10
chrstiánbél 2010 jan. 27. - 20:36:28 10/10
(2634/4319)
Akkor nagyon nem azt írtad amire gondoltál.XD(de ígymár OK) Amúgy szerintem ebbe e filmbe nem is lehet komolyan belekötni.
Aki megpróbálja, annak azt mondom: "lári-fári!"
10/10
stonerack 2010 jan. 27. - 20:33:53 10/10
(2633/4319)
Igen. Imádom az emebrek fejét nézni amikor bemennek
uristen ez ekkora? mekkora vászon már? :)
10/10
stonerack 2010 jan. 27. - 20:21:16 10/10 Előzmény chrstiánbél
(2632/4319)
Imdom az iylen bolondokat. Hol lehet megnézni ezt a videot? vay kitaláltad? (hogy naviul bezsélt. Ha igen akkor nagy arc ez a Cameron :D jopoén midnenesetre :D
7/10
BladesOrsi 2010 jan. 27. - 20:16:29 7/10
(2631/4319)
Ja, és még valami.
Én abban sem értek együtt a kritika írójával, hogy magyarul jobb volt A Gyûrûk Ura, mint angolul.
Az eredti regény angol, így pattant ki Tolkien fejébõl ,az õ szavain keresztül ismerjük meg a történteket. Amit Göncz Árpád és barátai írtak az már egy szerkesztett, részben 'átírt' szöveg.
Az eredeti jobb ,mert azt kapjuk vissza, amit Tolkien valójában mondani akart. És nekem jobban tetszik angolul.
7/10
BladesOrsi 2010 jan. 27. - 20:12:54 7/10
(2630/4319)
Nagyon gonsoan megcáfoltad a kritikát, és nagy mértékben egyet értek Veled!
cinemanna 2010 jan. 27. - 20:10:26
(2629/4319)
Érdemes az Aréna plázában az IMAX elõadást nézni vagy jó a hagyományos 3D?
bence778 2010 jan. 27. - 20:02:02
(2628/4319)
Ha már szóba került a Gyûrûk Ura, és az a link Shapiránál, hozzászólnék(a kommentem csak az alábbi - fent említett - kritika olvasásával érthetõ: http://volgyzugoly.com/index.php?x=konyv3 ). A Gyûrûk Urában talált kivetni valók:
1, "A fekete-fehér erkölcsisége" Ne haragudjatok, ti nem olvastátok, mikor Boromir a "jó" ráveti magát Frodóra, hogy elvegye a gyûrût? Vagy nem olvastátok a megye megtisztításában a hobbitokról, akik Szarumán, a "gonosz" oldalára álltak? És még nem is beszéltem a "jók" között elterjedt híresztelésekrõl, miszerint a Rohírok lovakkal adóznak Szauronnak.
2, "..az önálló gondolkodás.." Aragorn megváltoztatja Gondor gondolkodás módját: "az itt élõk többre tartják õseik emlékét fiaik életénél". Tehát a "jók" között is eltérõ gondolkodás módok vannak. Emellett Aragorn, a "bölcs" maga sem tudja, hogy pl Lórien után merre menjen õ maga tovább.
a, A nagybetûs Életben nem így megy? Minden rivalizálásnak alapja van, valahol elkezdõdött. Miért ne kezdõdhetne így?
b, Hát ezen majdnem sírtam. Attól, hogy valaki megír valamit, attól még nem szükségszerû, hogy egyet is ért vele. Gondoljatok bele, mennyi gyilkos lenne ma a világban, hisz hány író írt gyilkosságot mûveiben("Bicskanyitogatóan álszent érvelés...").
3:
a, Itt tettem fel magamnak elõször a kérdést, vajh, a kritika írója valóban olvasta-e a Gyûrûk Urát. Boromir egy jóslat miatt megy fel Elrondhoz, nem katonákat kérni, illetve akit bemutatnak neki, Aragorn Gondor királyainak leszármazottja, Gondorba Boromir családja csak helytartó, mindnyájan a király visszatértére várnak.
b, Itt van az elsõ ellentmondás a kritikában. Az 1-es pontban a fekete-fehér elköcsröl ír, itt meg rögtön találtunk egy becsületes harcost a "rossz" oldalon. Talán mégsem olyan fekete-fehér ez az erkölcsi rendszer.
c, Szarumán egész egyszerûen a saját boldogságára akart törekedni. Ha a 3. könyv végén ez megalázás, akkor a fent példának felhozott gyilkosságok leírásai mind közerkölcs rombolás, illetve hullagyalázás...
d, Nos ez így igaz. Eddig szinte minden háború elég erõs nézeteltéréseken alapult, néha területi, néha erkölcsi, vagy faji, stb. A cikk szerzõje továbbá elfelejti említeni, hogy a nézet eltérés ott alapult a mi esetünkben, hogy Szauron a gyûrûje megalkotásánál szépen átverte a többieket. Nem értem, hogy ezt miért rója fel Tolkiennek.
4. Hmm, ezt hogy is hívják? Jellem fejlõdés? Ha a buta, kicsinyes, de alapvetõen békesség kedvelõ emberek hirtelen veszélynek vannak kitéve, nem is akár mekkorának, nem csoda, hogy megijednek, majd egyre inkább hozzászoknak, és végül megemberelik magukat.
a-b, A kritika szerzõjének javaslom a Gyûrûk Ura újbóli elolvasását.
c-d-e-f, Ez így van, nem értem, mi kivetni való van ezekben.
g, Változatosság alatt a rablást, fosztogatást, gyilkosságot, félelmet, bizonytalanságot ért a kritika szerzõje? Hmm, és vannak, akik ezek helyett a kispolgári idillt választják??!!
A következõ bekezdésben a szerzõ porig alázza az erkölcs, a hûség, a bátorság, és hasonló emberi tulajdonság megtestesítõjét.
5. Lehet, hogy furcsa a humorom, de én kifejezetten viccesnek találtam, mikor Rozi leszidja Samut a háborúból hazatérve az alábbi szavakkal: "Ha eddig gondoskodtál Frodó úrról, mért hagyod ott épp most, amint a helyzet veszélyesre fordul?"(Európa könyvkiadó 2004, 347. oldal, Göncz Árpád fordítása).
A következõ bekezdés alapján a kritika szerzõje nem vesztette el egy közeli hozzátartozóját sem. Elárulom, egész más érzés a híradóban hallgatni 5000 ember halálát, mint egyetlen egy családtagot elveszíteni. A hobbitok, bizonyára szerették az embereket is, hisz az õ oldalukon harcoltak, mégis csak fájdalmasabb volt, mikor azt a helyet látták lerombolva, ahol felnõttek.
5 - második.(A kritika szerzõje átolvashatná, amit írt, akkor talán észrevenné, hogy két ötös pont van mûvében)
Nem értem, mi azzal a probléma, ha végre van egy olyan könyv, amiben nem dúl a szerelem(a filmben természetesen már nem hagyták ki, s erõsítették fel ezeket a szálakat).
a-b-c-d-e, no comment. A d-e-hez esetleg, Aragorn Arwen-t szerti, nem Eowyn-t, ha már ez is probléma, akkor csak ismételni tudom magam: no comment.
6. Megint csak nem értem, mi azzal a baj, hogy a szerzõ átsiklott a szereplõk szexuális vonzalmán. Nem olvastam túl sok fantasyt, amiben a szereplõk esetleg WCre mentek. Az ember ábrázolás mestermûveinél sincs gyakran szó sem a szexuális vágyakról, sem a fent említett WC-rõl(pl. Gogol: Köpönyeg)
10/10
Citromfû 2010 jan. 27. - 19:40:24 10/10
(2627/4319)
Ez az egész brutális. Brutálisan jó.
Már izgatottan várom a könyvet is! De elõtte újranézem 1000x.
Egyik kedvenc filmem!
Mondjon mindenki mindent amit akar...de ez szerintem és sokak szerint nagyon jó!
10/10
Scarecrow 2010 jan. 27. - 19:38:26 10/10
(2626/4319)
Köszönöm megtisztelõ figyelmedet :D :)
ricsi167 2010 jan. 27. - 19:12:49 Előzmény chrstiánbél
(2625/4319)
Bocsi, rosszul fogalmaztam. Azt akartam mondani, hogy a zene jól illik Jake és Neytiri szerelmi kapcsolatához:) igy ok?
ricsi167 2010 jan. 27. - 19:10:08
(2624/4319)
Waltz kapjon mert eszméletlenül játszott.Elõre dõlve néztem az összes jelenetet a moziban amiben õ játszott.De maga a film nem fog annyit kapni mint az avatar. Amugy láttátok quentin tarantino arcát amikor az avatar megkapta a golden globe-ot dráma kategóriában...szerintem az mindent elmondd. Én ki merném elõre jelenteni hogy több oscart fog kapni mint a becstelen brigantyk,legalábbis szeretném hogy így legyen.
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 27. - 18:19:52 10/10
(2623/4319)
"A bálványozott A Gyûrûk Uráé se jobb..."

Attól nem lesz jobb (és eredetibb) az Avatar sztorija, hogy elkezdjük fikázni a Gyûrûk urát. mindkettõ fantasztikus, nem kell egyiket se a másik rovására dicsérni, inkább örüljünk, hogy mindkettõ elkészült. :-)
10/10
Shapira 2010 jan. 27. - 18:19:08 10/10
(2622/4319)
Bocs, most vettem észre, hogy azt írtam "három tanár is említette". Azt akartam írni, hogy "három tanárom is..". :)
10/10
Shapira 2010 jan. 27. - 18:16:33 10/10 Előzmény t-regard
(2621/4319)
Nem akarok beszállni ebbe a vitába (akinek nem tetszik az Avatar, ne irogasson ide, nézzen mást!). Olvastam A Gyûrûk Urát, láttam a filmeket is, olvastam A hobbitot is, és várom a belõle készülõ filmet, de ez minden. Sok ember úgy tekint A Gyûrûk Urára, mint minden fantasy urára, a felülmúlhatatlan könyvre - és filmre. Szeretném azonban elmondani, hogy azon emberek, akik ezt állítják, szerintem egyáltalán nem tudják, hogy Tolkien tulajdonképpen csomó dolgot a szász, viking és egyéb legendákból vett át, és az általa megalkotott nyelvek egy részének is az angolszász az alapja. Tévedés ne essék: nem azt mondom, hogy A Gyûrûk Ura egy sz*r, mert igen is jó, és tisztelem Tolkient, ám mindenki azt hiszi, nem lehet nála jobb. Ajánlom figyelmetekbe ezt itt: http://volgyzugoly.com/index.php?x=konyv3 (remélem nem moderálják ki).

Tény, hogy az Avatar mára rengeteg rekordot döntött meg (mindjárt itt van a 2.000.000.000 dollár, és a vetítések még nem értek véget, ráadásul csomó országban meg se jelentek még a könyvek, játékok, stb., plusz még hátravan a DVD is). Szerintem ez egy fantasztikus film, akár így gondoljátok, akár nem. Sokan azt mondják, a sztori elcsépelt, már vagy százszor látott és kiszámítható. A bálványozott A Gyûrûk Uráé se jobb: az õsi gonosz készített egy gyûrût, amit elveszített, és ami egy szerencsétlen hobbit birtokába kerül - a fõgonosz meg akarja szerezni a gyûrût. Ennyi. Ott van még pluszba persze az a sok leírás Gondorról, Rohanról, a nyelvekrõl, történelemrõl, gonoszokról, stb., de ezek mind olyan dolgok, amiken nem tudom, mit lehetett 50 éven (fél évszázadon) át tökölni, már bocsánat. Visszatérve az Avatarhoz: ahhoz képest, hogy még két hónapja a mozikban csak az elõzetesét játszották, mondhatni mindenki a na'vikról beszél (megemlíteném, hogy három tanár is említette a filmet), várják a folytatást. És az is igaz, hogy az Avatar meglendítette a 3D sikerét: eddig csak néhány rövidke film volt megtekinthetõ ebben a verzióban, plusz az a rengeteg animációs film, most meg már Lucas is (aki egyébként fejet hajtott Cameron új filmje elõtt) a Star Wars 3D-s átdolgozásán gondolkozik. Szóval akár szeretitek, akár nem, teljes mértékben behatással van a mozizásra, és sok ember gondolatait is megváltoztatta, ha jól olvastam itt párszáz kommentben.

Ja és Scarecrow (bocs, ha elírtam a nevedet:)) minden egyes hozzászólásoddal maximálisan egyetértek.
10/10
Semprini 2010 jan. 27. - 18:06:52 10/10
(2620/4319)
Nem csak ez a kettõ, épp tegnap írtam ezen a topikon, hogy a magam részérõl kb. 5-6 Oscarra számítok (fõleg a technikaiakra). Ha belegondolunk, hogy a Titanic 11-et kapott, ez is elmehet akár nyolcig-kilencig. (Azért a jelmez és a forgatókönyv nem hiszem hogy kapna...:-))))