Téma: Avatar

1/10
LaciG 2011 márc. 22. - 18:20:53 1/10 Előzmény Semprini
(3859/4319)
Nem. Megmagyaráztam már, hogy miért kapott ennyit, de tömören: a film megbukott, ezért nem tudom jobbra értékelni.
Thousand Lakes 2011 márc. 22. - 00:25:39
(3858/4319)
Nálad minden divatból van?
10/10
Semprini 2011 márc. 21. - 22:16:30 10/10
(3857/4319)
"ez csak egy JÓ film. Nem zseniális, nem kult, csak simán JÓ"

És nálad a "simán CSAK JÓ" film egy csillagot érdemel???
nina.elfin 2011 márc. 21. - 22:05:09
(3856/4319)
Aki azt írja, hogy csak a látványvilágra mentek rá, az komolyan is gondolja? Bennetek tényleg nem tört fel az az érzés, hogy - hú, ha tényleg lenne egy Pandora, akkor az ember ezt mûvelné rajta, elpusztítaná, mert már rég elfelejtette milyen együtt lélegezni és érezni a természettel..-
1/10
LaciG 2011 márc. 21. - 21:05:32 1/10
(3855/4319)
Teljesen igazad van. Ez messze nem rossz film. A sztori is elég, és a megvalósítás is nagyon szép. Két részletben bármikor meg tudnám nézni (mivel piszok hosszú, és 1 óra után már unalmas). Csakhogy a film és a hype köszönõviszonyban sincsenek. Sokkal jobb filmek vannak ennél, és (remélem nem taposok ezzel bele mások lelki világába) ez csak egy JÓ film. Nem zseniális, nem kult, csak simán JÓ. És mivel ezt a legtöbb ember nem hajlandó belátni, és míg meg nem néztem, én is azt hittem, hogy majd valami forradalmian újító, és nagyszerû filmet fogok megnézni, ezért a film MEGBUKOTT.
1/10
LaciG 2011 márc. 21. - 20:58:23 1/10 Előzmény rapunzel
(3854/4319)
Én az ilyeneken mindig elgondolkodom. És remélem nem nagyképûség, ha azt mondom, hogy értek a filmekhez. De vannak olyan dolgok, amit egyéb ismeretek nélkül is észrevennék. Ennek a filmnek minden porcikáján érzõdik, hogy arra mentek rá, hogy "MILYEN LÁTVÁNYOS LEGYEN EZ!! MILYEN FELEJTHETETLEN LEGYEN AZ!!" Ez még önmagában nem is lenne baj, de ez a hozzáállás egy film készítésekor nem jó. Nem szabad arra rámenni, hogy "JAJJ, ETTÕL MAJD A NÉZÕKNEK A GATYÁJUKBA KELL CSINÁLNIUK!! MUSZÁJ!!". És nem nagy dolog, hogy ilyen a látvány! Ha 1000 ember dolgozik ezen (és mind az 1000 ember érti a dolgát), úgy nekem is menne. Sõt! Ha nekem azt a feladatot adnák, hogy találjak ki ilyeneket, és ezért adnak nekem pár-ezer dollárt, és egy óra alatt jobbakat csinálnék.
8/10
zolesz 2011 márc. 21. - 16:18:30 8/10
(3853/4319)
Most miért? Te olyan biztos vagy benne, hogy ébren vagy? :D
esernyo 2011 márc. 21. - 15:06:49 Előzmény rapunzel
(3852/4319)
"..olyan film nincs amiben a színészek is jók a sztori is jó a látvány is jó a zene is jó és minden jó.."

Forest Gump

de biztos van még pár... :)
8/10
zolesz 2011 márc. 21. - 14:15:18 8/10 Előzmény Ragika
(3851/4319)
Az újabbnál újabb vizuális hókusz-pókuszok helyett sokkal jobban örülnék annak, hogyha végre valami valós tartalommal töltenék meg alkotásaikat a hollywood-i "nagymesterek", mint ahogy tették pl. az Inception esetében. Csak hát ilyenkor az a nagy probléma, hogy kicsit ésszel is követni kellene az eseményeket és nem csak nézni mint...

Ellenben az Avatar és hasonszõrû társai -a tisztelt nagyérdemû elkápráztatásán túl- a legjobb esetben is csak mûproblémákra tudnak adni mûválaszokat.
Ragika 2011 márc. 20. - 14:02:59
(3850/4319)
Az a jó, hogy az a sok millió nézõ nagyívben szarik arra, ha 1-1 hozzászóló 3D techdemónak nevezi a filmet. Apám, ezért találták ki a 3D technológiát, vágod? Pont azért hogy te jólérezd magad, semmi másért. Mindig, MINDIG van valaki, aki kötelességbõl bele tud kötni a nagy alkotásokból. Még szerencse, hogy statiksztikailag elhanyagolható a mennyiségük.

Bár ha azt nézzük, minden embernek más jön be. Vannak akik kultfilmként kezelik a Ponyvaregényt, én pl 1szer nem éreztem még késztetést arra, hogy végignézzem. Ez persze nem jelenti azt, hogy szar, attól még hogy engem nem érdekel. Ettõl még nem fogom techdemónak hívni.

Amúgy meg nyílván a fehérember a hülye, hogy elárulta a fajtáját. Jól emlékszem, a kék fickók jöttek a földre? Kérdezzük már meg az amcsi õslakosokat, hogy mi a véleményük a fehérember megérkezésérõl. Biztos istenként tisztelik Kolombuszt, a nagy megmentõjüket.
8/10
zolesz 2011 márc. 20. - 10:34:37 8/10
(3849/4319)
Részlet a 2009. december 29.-i hozzászólásomból, mikor is a filmet IMAX 3D-ben láttam:

"...technikailag-látványilag valóban forradalmi és lenyûgözõ élmény, tartalmilag viszont már nem annyira vagyok vele kibékülve.
Nyilván ennél a mozinál elsõ sorban nem a zseniális történetvezetés, jellemformálás, stb., hanem a szórakoztatás és a látvány (és ezen keresztül a minél nagyobb nézõszám és bevétel) a lényeg.
Viszont férfiasan bevallom, hogy kultúrális-világnézeti okok miatt a pandorai õslakosokkal, különösen a fokozatosan azzá váló fõhõssel nem igazán tudtam azonosulni, a legkisebb mértékben sem.

A velük szemben álló emberek pedig rendkívül mesterkélt és manipulatív módon vannak gonosszá vagy ostobává vagy egyszerre mindkettõvé formálva, élükön a GIJoe fejû fõgonosszal, akit mintha a Chipkatonák címû 'mûremekbõl' szalasztottak volna ide teljes életnagyságban..."
8/10
zolesz 2011 márc. 20. - 10:25:15 8/10
(3848/4319)
Történet, mondanivaló, katarzis: ugyan már?!
Avatar = filmes 3D techdemó...Ennyi!!!
rapunzel 2011 márc. 19. - 00:44:04 Előzmény AuSS
(3847/4319)
nem gondolja senki,hogy a film a történettel és a navikkal arra akarta felhívni a figyelmet hogy az ember mennyire nem tud alkalmazkodni akár a természethez akár egymáshoz.. csodálatos film mindenféle túlzás nélkül,persze kell a szerelmi szál mert a szerelem mindenhol ott van hiszen az élet része h két ember egymásra talál és minden egymásra találásban van csavar mert semmi sem egyszerû.. azért van ez így minden filmben.. mert ilyen az élet! mit vártok? ebben a filmben minden benne van csak 1-2-3-4 szintel feljebb..kiváncsi lennék melyikõtök gondolkodott el azon hogy egy ilyen látványos világot mennyi munka és erõfeszítés lehetett kitalálni és ebben a filmben ez volt a lényeg,a sztori másodlagos de mellesleg az is jó ..bemutatnak egy másik világot nem tudom mit vártatok..olyan film nincs amiben a színészek is jók a sztori is jó a látvány is jó a zene is jó és minden jó..
1/10
AuSS 2011 márc. 18. - 19:57:40 1/10
(3846/4319)
Most komolyan sajnálnom kéne a na'vikat?
Miért nem az emberek nyertek?
A tudósok elárulják a saját fajukat, aztán még õk a hõsök.
Nevetséges.
1/10
LaciG 2011 márc. 13. - 11:20:07 1/10
(3845/4319)
Ja, de azért van még egy pozitívum: Giovanni Ribisi! Nagyon jól játszik, és tök normálisan gondolkozik. A legszimpatikusabb karakter volt.
1/10
LaciG 2011 márc. 13. - 11:15:39 1/10 Előzmény Voldemort
(3844/4319)
Na jó! Azért ne jelentsd ki ilyen határozottan azt, ami 100%-osan szubjektív! És mi az, hogy magamnak hazudok? Az Avatar nem egy jó film. És ezt azért merem így kijelenteni, mert ez az egyéntõl függ, szóval egyértelmû, hogy SZERINTEM nem jó. De ha azt mondanám, hogy "aki szerint ez jó film, az hülye", az már sok lenne.
Ha az Avatart jellemeznem kéne, akkor: Látvány;... ennyi. Nincs több pozitívum. Maximum az, hogy valami tud átlagos lenni. Pl: történet. Ha eltekintünk amellett, hogy ez egyértelmûen egy pocahontas story (van egy bennszülött törzs, aki harmóniában él a természettel, és jönnek a hódítók, akik gyarmatosítani akarják a területüket. Az egyik hódító meg beleszeret a bennszülött törzs fõnökének a lányába), akkor még lehetne ez egy jó történet, csak szinte a végtelenségig van húzva.
És amúgy nem hiszem, hogy hazudok önmagamnak, mert ha így is lenne, akkor is meg tudnám gyõzni magam arról, hogy ez egy sz*r (persze szubjektíven). Mivel én nyitott vagyok mások véleményére, átgondolnám a dolgot, és belátnám, hogy ez tényleg sz*r.
És azért nem õ kapta meg az Oscar-t, mert nem érdemelte meg. Ennyi.
Ja, és akkor elmondom, milyen filmek tetszenek: az egységesen jó filmek. Hát igen, ez tényleg mindent elárul. Nem csak az lehet normális, akinek tetszett az Avatar. Ha egy filmnek csak egy jó pontja van, azért nem nézem meg még egyszer. A kedvenc filmem például az Eredet. Minden tekintetben jobb mint az Avatar. A látvánnyal sem akarja megváltani a világot. Körülbelül olyan hosszú, mint az Avatar, viszont az izgalmas. Nagyon sok jobb film van, mint az Avatar. És most nincs hangulatom többet írni, de a lényeg, hogy nagyon nincs igazad!
Gringabringa 2011 márc. 08. - 18:43:31 Előzmény Voldemort
(3843/4319)
Az otthonfa nem egy "ház" volt ahol laktak.Valószínûleg évezredek óta élt ott a törzsük.Ez olyan, mintha atomot dobnának Magyarországra és azt mondanák, mért nem költöztök el?
10/10
Voldemort 2011 febr. 25. - 12:11:27 10/10 Előzmény Bogoj
(3842/4319)
Az tény, hogy fontos hely volt a számukra. De ha a na'vik fõnöke, mint vezér gondolkodik, akkor nem a dolgok mögé kellett volna néznie...? Fel kellett volna mérnie az erõviszonyokat. Tudnia kellett, hogy az emberek erõsebbek náluk, s ha már a na'vik okosabbak, mert tisztelik a természetet, akkor nem nekik kellett volna engedniük, és feláldozni az Otthonfát, hogy eltûnjön a konfliktus...? Mert a na'vi nép az elsõ...
10/10
Bogoj 2011 febr. 24. - 13:27:56 10/10 Előzmény Voldemort
(3841/4319)
otthonfa. benne van a nevében. nekik az nem egyszerûen a házuk volt. különös tekintettel, hogy az a fa egy élõlény volt, amivel szimbiózisban éltek. a lelkük egy része volt.
gondold végig, amikor magyarországon az árvíz vagy a vörösiszap tönkretesz házakat (és azok tényleg csak házak), mekkora kétségbeesés marad utána...
10/10
Voldemort 2011 febr. 24. - 13:02:00 10/10 Előzmény dis
(3840/4319)
Akkor neked az Alliens filmek tetszenek: katonák, lõfegyverek és mutáns gyilkoló ragadozó szörnyek... maszkos ûrlények. Én egyszer láttam az Allien vs predátort, és nekem az nagyon nem jött be. A predátorok, mikor levették a sisakjukat...hát olyan gagyi kinézetük volt, hogy majd nem elröhögtem magam, hogy a kemény kinézet után, ilyen ócska pofát kapunk...
De nem kell felháborodni, amit írtam. Te azt írtad, hogy amit írtam, hogy minden embernek tetszett valamilyen pontban az Avatar, és ha nem vallják be, akkor még önmaguknak is hazudnak... Például te a grafikáját és a technikai megoldását ismered el, mert írtad... Én ilyen apróságokra gondoltam, és igazam volt.. Meg azért most sokkal jobb filmek vannak, mint 1982-ben...