Téma: Avatar

dis 2011 febr. 23. - 19:06:16
(3839/4319)
Egy szóval sem mondtam, hogy tudok még olyan filmeket, mint az avatar.
Luke2135 2011 febr. 23. - 18:10:11 Előzmény dis
(3838/4319)
Légyszi', mondd meg azokat a filmeket, amikre gondolsz, hadd nézhessem meg õket én is. Mert egyetlen olyan másik filmrõl sem tudok, mint az Avatár.
dis 2011 febr. 23. - 17:59:47
(3837/4319)
Szerintem teljesen mindegy, mi az én kedvenc filmem. Nincs jelentõsége. Nekem és sok másnak nem tetszik az avatar és kész. Más film meg nekem tetszik és sok másnak meg nem. Na bumm! Nem hinném, hogy ragozni kellene ezt még tovább. Én csak azért írtam, mert azért azt hülyeségnek tartom, hogy akinek nem tetszett, az hazudik még önmagának is. Az már más kérdés, hogy ellehet ismerni, amit technikailag és vizuálisan nyújtott a film. Még úgy is, hogy nekem nem tetszett a film maga.

Picit off:
Amúgy az aliens (tehát a 2. rész. persze az elsõ is) a kedvencem, illetve a The Thing (1982). Mindkettõ jó régi film. Talán ez megmutatja, hogy hogy állok a mai filmekhez. Persze van 1-2 "mai" alkotás, amire azt mondom, hogy ez igen, (pl the machinist) de a többség annyira semmilyen és tucat film. (persze azok közül, amiket én látok)

Szóval van még 1-2 újabb film, ami tetszik, de nálam ez a kettõ az abszolút kedvenc.
10/10
Voldemort 2011 febr. 23. - 12:41:33 10/10 Előzmény dis
(3836/4319)
Hát azért ne menjünk el annyira, szerintem. Ez nem hülyeség. Olyan egyszerûen nincs, hogy senkinek nem tetszett semmilyen pontja az Avatarnak. Hát nézzük már meg rendesen. Egyáltalán nem mûanyag. Csak szines, ennyi. Amúgy neked milyen film tetszenek, és melyik a kedvenc filmed, hogy az Avatar neked nem jött be...? Ha elárulod, akkor kiderül minden...
10/10
pityu204 2011 febr. 23. - 12:02:07 10/10 Előzmény Voldemort
(3835/4319)
Szerintem a navik nem a szó szoros értelmében mondták butának az embereket. Valóban az ember képes volt más bolygóra elutazni, életteret kialakítani és megannyi használható dolgot létrehozni és adaptálni. Ugyanakkor azért ment oda, mert a saját bolygóját tönkretette, élhetetlenné tette, kihasználta minden tekintetben.
Az emberi kapzsiság jogot adott magának arra, hogy elvegyen mindent amire szügsége és amire nincs is szüksége, ellentétben a navikkal, akik harmóniában és boldogan éltek a természettel. Jake is mondta: mit adhatnánk nekik sört, farmert? :)
Nem volt szükségük semmire. Az embereket pedig elvakította a kapzsiság és az uralom tudata. Szóval vmien szinten buták voltak, mert nem tudták elképzelni és nem akarták megérteni a navikat.
dis 2011 febr. 22. - 14:03:29 Előzmény Voldemort
(3834/4319)
Szóval akkor elképzelhetetlennek tartod, hogy az embereknek más-más dolog tetszik és minden ember más? Na ne hülyéskedjünk.

Én pl a feléig bírtam nézni, annyira untatott. Nem is néztem végig. Nekem látványilag sem tetszett, mert túl mû volt, túl színes. A történet egyszerûsége önmagában nem zavart volna, sok hasonló film van, de nekem ez túl "mûanyag" volt vizuálisan. Persze azt elismerem, hogy grafikailag és technikailag "szép", csak éppen nem az én ízlésem és világom.
10/10
Voldemort 2011 febr. 22. - 10:19:11 10/10 Előzmény gerhajdu
(3833/4319)
Hát a Netiri anyja mondja, amikor a Jack már a faluban van. Azt mondja: Tanítjuk az embereket, de olyan korsót nehéz megtölteni, ami már tele van. Aztán meg azt mondja: Meglátjuk, hogy tudsz-e tanulni... ekkor adja oda a lányát, hogy majd õ fogja megtanítani mindenre, amit a na'vik tudnak. És még ezt is mondta: tanulsz jack sully és meglátjuk, hogy a bolond fejed lesz-e okos...

Meg még folyamatosan szidják a Jacket például a Cu-tej is. Folyamatosan azt mondja nekei, hogy hülye mint a kõ, ilyenek...
Bolondnak tartják az embereket, pedig ez nem illõ, ugye azt leírtam, hogy miért...
10/10
gerhajdu 2011 febr. 21. - 13:45:27 10/10
(3832/4319)
Arra gondolsz, mikor Ney'tiri mondja ezt Jake-nek?
10/10
gerhajdu 2011 febr. 21. - 13:42:59 10/10
(3831/4319)
Én nem emlékszem ilyenre, hogy butának tartották õket. Hol volt ez?
10/10
Voldemort 2011 febr. 21. - 13:37:17 10/10
(3830/4319)
Én 10/10-re értékelem. Nincs mit tenni, be kell vallani, hogy nincs az az ember, akit ne fogott volna meg, valamilyen szinten. Aki azt mondja, hogy neki nem tetszett az Avatar egyik momentuma, szituációja, a látványa... az még önmagának is hazudik...

SPOILER

Maga az egész sztorija a filmnek, azért kiszámítható. Az elejétõl, a végig tudni lehet, hogy a vége a filmnek hepiend; gyõzelem, szerelem és család!
A látvány, az tényleg elragadó! A na'vik, nagyon jól megvannak csinálva. Szinte észrevehetetlen, hogy cgik! A film szereplõi, egy mozgás érzékelõ ruhában forgatták a filmet, ezért olyan a filmben a cgi mozgások, mint ha valódi emberek lennének...
Maga a Pandora bolygó; dzsungeles vidék, fák növények, mutáns képû állatok. Ezek jók, és hozzátartoznak a fenomenális látványvilághoz! Viszont, szerintem nem kellett volna benyalni így a na'viknak... Ugye az van a filmben, hogy a na'vik lenézik az embereket, és butának, gyogyósnak tarják õket. Hát azért vissza az agarakkal! Hát nem az emberek jutottak el a Föld bolygóról a Pandorara, és fényéveket képesek utazni, mert kitalálták az ûrhajót?! Képesek voltak beilleszkedni a Pandora bolygó életéhez. Még lélegzõ maszkot is csináltak... Megtanulták a na'vik nyelvét! Ki tudták találni, hogy na'vi testet készítenek, s még lélekcserét is végre tudnak hajtani! Nos, akkor ki a buta?
A na'vik meg itt nyilazgatnak és indiánokként élnek a tábortûznél...
Végezetül, a csatajelenetek jók, viszont szerintem a na'vikat nem érte annyi veszteség, mint amilyennek drámainak tették be, mikor kidõlt az otthonfa. Az csak a házuk volt... nem kellett volna ilyen nagy ügyet csinálni belõle, simán elköltözhettek volna...
Még amit írnék az a zenék a filmeben. Tetszettek és kivállóak!

SPOILER

Avatar nagyon jó film lett, nem is értem, hogy miért nem õ kapta a legjobb filmért járó oscart...? Szerintem azért nem, mert úgy voltak vele a szakértõk, hogy már hozott több, mint 2 millárd dollárt, akkor már ne kapja meg azt az oscart a legjobb filmre... ne legyen annyira boldogság...
10/10
gerhajdu 2011 febr. 19. - 19:33:49 10/10
(3829/4319)
Én most nem fogok esszét írni, viszont meg kell jegyeznem: Cameron bizony mûvészi szinten használta a technikát, ezzel nem tudom, hogy lehet vitatkozni. És Cameron irányítása alatt olyan igazi mûvészek dolgoztak, akiknek a munkáját nem illik annyival elintézni, hogy megnyomtak egy piros gombot. Attól, hogy én tudok animációs, képszerkesztõ szoftvereket használni, attól még nem értek hozzá, hogyan kell filmet csinálni.
Ami engem igazán elképeszt, hogy mennyit váltakoznak a vélemények: elõször többen várták, aztán az elsõ trailer mindenkit megosztott, a ComicCon-on nem nagyon változott, aztán a film megjelenésekor nagyjából az összes kritikus magasztalta (azok is akik kételkedtek elõtte) de közben olyan vélemények is születtek, mi szerint gyereknek érezte magát a nézése közben, de amúgy nem film. Ez már elképesztõ.
esernyo 2011 febr. 18. - 10:55:14
(3828/4319)
Jó a film... a fórumozást viszont betiltanám... :)
10/10
Bogoj 2011 febr. 17. - 15:19:51 10/10 Előzmény LaciG
(3827/4319)
mivel nem a látványról van szó, hanem a történetrõl, az évnek nincs jelentõsége.
a története a star warsnak is rém egyszerû koppintás.
a gonosz császár elrabolja a hercegnõt, a parasztfiú megtanul vívni, és kiszabadítja.
mindezt az ûrbe helyezve.
pont mint az avatarnál...
mennyivel is másabb akkor a star wars?
1/10
LaciG 2011 febr. 14. - 21:38:19 1/10 Előzmény Bogoj
(3826/4319)
A star wars 79-es, ez 30 évvel késõbbi.
miénkittatér 2011 febr. 14. - 14:23:29
(3825/4319)
Nem stimmt, amit írtál az nem az én véleményem. Amit írtam az az, hogy nincsen klisé nélküli film ,így ezt felesleges Cameron arcába vágni.Viszont, ha te csak ezt a filmet sz@rozod ekkora hévvel, akkor számtalan filmet helyezel e film fölé.És ha ezekbõl írnánk egy összeállítást , akkor sokakat megmosolyogtatnál,hogy ezeket nagyobbra tartod az Avatarnál.
Egy film költségvetése mióta számít annak "jóságának" megítélésében?Egy 250ezer dolcsiból készült Asylum film jobb lesz attól, hogy az Avatár milliókba került?Ne legyél komolytalan.
A felhajtás az csak a nadrág szárán számít,szintén nem amiatt kell egy filmet megítélni,hogy jó vagy rossz.Az "áldíjazásos" fonalad meg egyszerûen ostoba.Ha csak az Oscárt nézzük, de végül is mindegy bármelyik fesztiválos jelölés is igaz.
Art Direction: gyõzelem vagy a jelölés nem megérdemelt? Ez egy vicc.
Music score:James Horner zenéi 30 éve meghatározóak gondolod most direkt szart csinált Cameronnak:)))
Cinematography: Mauro Fiore operatõri munkájára mi a panasz mesélj!
Sound Editing: Christopher Boyes ez a csóka a Jurassic Parktól A gyûrûk Urán át a Karibtengerig mindenhol otthagyta zsenialitásának "hangnyomát" gondolom most õ isdirekte szart akart csinálni:))

Direction: Amúgy a rendezésben mit tolt el annyira Cameron, hogy jelölésre érdemtelen? Vagy csak nem tetszik a film azért:)))
És a Best Picture: Hogy milyen algotitmusnak kell ebben a kategóriában megfelelni nem tudom, de ha egy film ekkora sikert ér el és ennyi embernek tetszik a jelölését nem tartom irreálisnak eme kategóriában.

És a vizuális effektekrõl még nem is beszéltem ,amik a jelölt kategóriáiban (kb15 jelölés) majd mindben elhozták a fõdíjat.Ezen eredményeit kétségbe vonni egyszerûen marhaság

Senki se mondja, hogy szeretni kell ezt a filmet, senkit se zavartak korbáccsal moziba, hogy könnyes szemmel sírjon egy 100 x feldolgozott témán. De ezt "nemfilmnek" nevezni és a legutolsó sorba betenni az nagyon sok valóban megérdemelten minõsíthetetlen film mögé, az egyszerûen egy buta, ostoba hozzáállás.
twillight 2011 febr. 14. - 10:41:01
(3824/4319)
Tehát véleményed szerint: "a film valóban szar, de mivel készült mellette másik 90 szar film (milliomodakkora költségvetéssel, felhajtással és áldíjazással), szarok bele". Stimmt.

We're watchin'.
miénkittatér 2011 febr. 14. - 02:29:11
(3823/4319)
Jesszus, már technológiailag is rossz az Avatar? Ha a arra várnák, hogy csak kiforrott technikával lehessen filmezni, akkor még most is csak színházba járnánk:)))
Egy mozinézõnek bõven elég az hogy egy látványra épülõ film a legjobbat nyújtsa amit addig látott, kit érdekel hogy milyen lett volna x év múlva:))))Arra ott vannak a remake-ek:))) Például tízen éve mikor láttam a Deep Impact-et ahogy a becsapódás hatására megindult az árvíz nem kezdtem el fikázni, hogy de kiforratlan és mennyivel jobb lenne, ha vártak volna 12 évet míg Heribert Raab megalkotja a frankó víz modell technikáját amit az Avatarban használtak, akkor amit láttam az ûber jó volt.

A klisékre térve.Évente készül vagy 300 film Hollywoodban ,abból biza vagy 298 klisékre épül, ha az arány fordítva lenne akkor megállna az , hogy mindenki ezen van kikelve ,de így? Akkor sem téma, ha ezt díjakra jelölték, a díjazott filmek is mind klisékre épülnek.A filmkészítés elsõ évtizedében eleve lelõttek mindent 100 éve csak kliséket látunk és sokáig gondolkozhatunk, ha egy kezünkön számba akarnánk venni a klisémentes filmeket.

Lopás dettó, zenészek is mondják nem lehet már újat alkotni,mert már minden dallamot lelõttek régen.De ha nem véletlen egyezésrõl van szó hanem lopásról,akkor is a lopásnak van még egy nagy elõnye.Nagyon sok jó ötlet sikkad el súlytalan alkotásokban.Legalább ilyenkor új életre kelnek ezek az ötletek.Az egész concept art Roger Deantõl lett lenyúlva, de ki a bánat emlékezik 30 éves Yes lemez borítókra:)))
Az egyetlen dolog ami gáz ebben az ügyben, hogy ha tudatos volt a lopás, akkor miért nem vállalja be Cameron.Persze bukna sok pénzt most, de akár a készítésbe is bevonhatta volna Deant, úgy olcsón megúszta volna és a becsület is megmarad.
De amúgy a filmélmény szempontjából teljesen mindegy , hogy az ötlet honnan van.Kit érdekel??? Fõleg úgy hogy a lopás is csak utólag derült ki, annyira ismeretlen a forrása.
A filmet azért nem nevezném fekete-fehérnek ,lehet a monitorodon alacsonyra vetted a színtelítettséget:))
Komolyabbra fordítva Dylan Cole aki korunkban a legelismertebb matte paintinges figura felelõs a színvilágért alkotásaira jellemzõ egy kicsit "sötét" színvilág, úgyhogy nem hinném, hogy a szakértelem hiányáról van szó:)) Inkább csak ezzel kontrasztosabban tudták kiemelni az éjszakai növényzet színvilágát a nappali fakóbb képekhez képest.
twillight 2011 febr. 14. - 00:07:15
(3822/4319)
Akkor az Avatár nem is létezne. Vagy ha meg is csinálták volna, akkor már a kiforrott technológiával (ehhez kb. plusz fél év kell minimum a technológia bemutatása után manapság), és minden valószínûség szerint nem õk. És akkor talán nem mindenhonnan összelopkodott, rosszul színezett (a film gyakorlatilag fekete-fehér), abszolút klisés gányt kaptunk volna, hanem valami nézhetõt.
miénkittatér 2011 febr. 13. - 23:05:35
(3821/4319)
Ha Cameron az Avatar elõtt csinált volna egy 10 perces technikai demo filmet a gyártóknak, akkor azután az Avatar már film lenne?
twillight 2011 febr. 13. - 22:57:50
(3820/4319)
A film valójában egy technológiai demo. Ugyanez volt a Turok c. "számítógépes játékkal", ami egy videokártya tesztprogramja volt. Bemutatta mire képes a frissiben kifejlesztett technológia, fõ célja nem a nézõk szórakoztatása és a tõlük származó bevétel, hanem a szakmában dolgozóknak való termékbemutatás, amit egybekötöttek az átlagnézõn való statisztikai felméréssel, vajon bejön-e nekik a cucc - így még több adattal látva el a technpológia potenciális vevõit.
E mellett hogy filmnek készítették el, az teljesen másodlagos - olyan lapos is lett -; valójában ugyanaz, mintha pezsgõt kínáló ku... akarom mondani hostesseket béreltek volna egy echte szakmai kiállításra.