Téma: Avatar

10/10
borkasztik 2013 aug. 15. - 07:45:21 10/10
(4039/4319)
Persze a történet nem volt egyedi, de baromi jól kidolgozták "mesésen" és hogy ilyen látványban volt közbe részünk az csak egy plusz soha nem látott élmény volt egy olyan témával köréépítve ami mindig is aktuális lesz.
Az hogy segítetet e a 3 D látvány a bevételeken igen határozottan, de ennyire kirobbanóan azért nem hozott volna ha csak a látványon múlt volna.
10/10
borkasztik 2013 aug. 15. - 07:41:34 10/10
(4038/4319)
Ha csak a síma 3D miatt ültek volna be és a rossz lett volna a történet, akkor minek ültek be a film után többször is újra és újra. Visszatérõ vendégeik voltak. Ha csak a 3 D az ürügy ennyien nem nézték meg volna újra hogy végig szenvedjék a majdnem 3 órás filmet és nem ért volna el ennyi bevételt. Nem ültél be még olyan 3D filmre ami látványos volt, de majdnem elaludtál rajta?
Mert én már igen és ezek a filmek 3D ide vaqy oda fele ilyen sikeresek se lettek.
1/10
zotya94 2013 aug. 13. - 18:23:58 1/10
(4037/4319)
Értem, amúgy nem szórakoztatásra készülnek a filmek, ha elég sokat láttál, no meg persze elég sokat olvastál belátod.
10/10
borkasztik 2013 aug. 13. - 08:13:08 10/10
(4036/4319)
javítás "hogy ki ócsárolja"
10/10
borkasztik 2013 aug. 13. - 08:10:14 10/10
(4035/4319)
Nem is az volt a célom, hogy felemeljem. Akinek tetszeik annak úgyis teszeni fog, és ez nem csak egy szokásos reakció volt, hanem tényszerû is ( A beváteli adatokat is nézve). Nekem tökmindegy ki hogy ócsárolja vagy becsméreli, ami nekem tetszett az tetszett. Így jöhetnek bámilyen kritikával. Nálam elérte a film amit akart jót szórakoztam rajta. Nem ezért készülnek a filmek? A mai napig bármikor szívesen megnézem és tudok rajta izgulni és csofdálkozni újra, ami a mai filmeekt ha figyelemeb veszem igen ritka. Ennyi.
1/10
zotya94 2013 aug. 13. - 01:08:10 1/10
(4034/4319)
Ophüls akart lenni
1/10
zotya94 2013 aug. 12. - 01:47:01 1/10 Előzmény borkasztik
(4033/4319)
Engem valahogy Eisenstein,Godard,Lang,Olphüs,Ozu stb. sokkal jobban el tudott varázsolni no de mind1.

Amiket írtál hát mit mondjak csak a szokásos reakció..de ettõl még nem nyer olyan értéket az alkotás amitõl olyan értéke lesz.
10/10
borkasztik 2013 aug. 11. - 18:47:20 10/10 Előzmény zotya94
(4032/4319)
Nem értek egyet azzal, hogy csakis azért lett ilyen bevétele mert a marketinggel a 3D reklámozták volna stb .
Ezt a filmet több hónapig vetítették mert még mindig voltak visszatérõ vendégei. Egyszereûen az emberek többségét megfogta a történet és még hogy hozzájött ez a páratlan látvány ez plusz élvezet volt csak számunkra. Rengeted olyan filmeket is csinálnak manapság ami baromi látványosak tartalmilag mégis 0, ezért megse közelíti az Avatar bevételét. Egyszer megnézik és kész ennyi. De ez a film egy jelenség lett, errõl a filmrõl még a mai napig is beszélnek, már csak ha az itteni hozzászólsokból indulok ki. (most tök mindegy milyen szempontból)

Attól függeletenül hogy igen neves a rendezõ és olyna alkotást köszönhetünk neki MInt az TItanik vagy ALine 2, az még nem jeelnti azt hogy minden filme ilyen sikeres lenne. Ezen kívül más filmjei is voltak mégse lett mind ilyen bevételû.
Nem mondom én se azt hogy kifogástalan film vagy ennél nincs jobb, mert ez természetesen nem igaz. De ezt a filmet egyszerûen úgy kell nézni hogy nem keresünk benne hibát és hagyni kell hogy elvarázsoljon. Az elmúlt 10 évben nem találkoztam ilyen alkotással,amit ennyire megszerettem volna.
Nekem beinította a fantáziámat és érzelmileg is hatott rám, a látvány mellete meg egyenesen élvezet volt. Tövig rágtam a körmöm a harcnál. MOst ez miért rossz és baj hogy ennyien szeretik? Igazi minõségi munkát csináltak és ha felhasználtak hozzá rajzfilmet meg mindenféle alapanyot MInt Pocahontas amit 1000 felhoznak, na és? Számomra ez inkább tisztelgés az elõzõ alkotásoknak mintsem lejáratás ilyen minõségi munkával. Ott van pl az Óz azt is újra dolgozáták és mégis milyen egy hulladék lett. Na azt a filmet tartom én az elõd õs film lejáratásának, nem pedig ezt és még sorolhatnáák más fimeket rengeteget.
1/10
zotya94 2013 aug. 05. - 14:50:19 1/10
(4031/4319)
Ugyan én egy csillagot adtam, de azt csak átlaghúzás miatt, nevetséges, hogy magyar fórumon 8.6 és IMDB-n a 8-at sem éri el ráadásul nem is top250 film, pedig ott aztán megy az amerika-mánia bár, ahogy a mai fiatalságot ismerem nálunk is, noha én is csak 18 és fél vagyok, jobban értékelek egy Patyomkin Páncélost egy Tokiói történetet, egy Saló-t, és még sok mást. mint ezt, ennek a filmnek volt egy óriási tõkéje, egy Titanic és Aliens húzóneve, és egy akkor új 3D technológiára kihegyezett reklám, végül megtette a hatását, a film egyetlen értéke ez is marad, mögöttes tartalom mondanivaló, sablon és nem is új, ettõl még el lehetett volna jól mondani,jól ábrázolni a megfelelõ metaforákkal, képsorokkal, dialógusokkal, de Cameronék rámentek a profitorientációra, noha igazi filmes értékkel is valszleg milliárdos bevétel lett volna, meg talán jobb film.
7/10
Mo-vie 2013 aug. 03. - 00:23:28 7/10 Előzmény PocketDog
(4030/4319)
***moderálva***
Már 1935-ben is volt 3D-s mozifilm.
Kovács kolléga 2013 aug. 02. - 20:54:54 Előzmény PocketDog
(4029/4319)
Biztos, hogy nem ez volt az elsõ film. A 3D-s blockbusterek közül Zemeckis több filmje is megelõzte (pl. Beowulf). Ezt egy évvel korábban, 2008-ban játszották nálunk, és szenzációszámba ment (amikor a Westendben láttam, zsúfolásig tele volt a nézõtér). De elõbb készült el a Brendan Fraser-féle Utazás a Föld középpontja felé is.
5/10
PocketDog 2013 júl. 11. - 23:07:02 5/10
(4028/4319)
Cameront bírom, jó filmejei vannak általában. Ennek ellenére nekem az Avatar nem jött be, fõleg, mert koppintott a story, a karakterek. Az egész a látványra ment, hogy minél többen bemenjenek a moziba, mert (talán az 1. ?) 3D film volt.
10/10
DeNiel 2013 jún. 07. - 10:19:30 10/10
(4027/4319)
Ráadásul a következõ részekben a látványvilágról áttevõdhet a fókusz a karakterekre, párbeszédekre, storyra. Persze mindezt úgy, hogy még mindig ott a csodálatos pandorai botanika, lenyûgözve minket.

Most eszembe jutott a Titanic, hogy bizonyos mértékben ott Cameron jobban összerakta a storyt. Bár most feldereng az a rendkívül nyálas, túlromantikázott szál Jack és Rose között. Sok volt. Avatárnál nincs túlkozmetikázva a szerelmi szál. További részekben úgyis van tere kibontakozni. Gyerekek, külön válás, majd újra együtt lesznek, stb.... :)
10/10
DeNiel 2013 jún. 07. - 10:07:37 10/10
(4026/4319)
Sziasztok!:)
3 év eltelte után volt szerencsém újra látni a filmet és lenyûgözött, bár nem annyira, mint az elsõ nézésnél. Jó ideje nem nézek filmeket, mert egyszerûen nem kötnek le. Aztán az Avatár nézése közben többször is meghökkenve vettem észre, h mennyire le tud kötni, mennyire magával ragad a hangulata és kicsit magamra is szóltam " hé, ez csupán a hollywoodi álomgyár újabb varázslata", amivel emberek millióit képesek moziba csalogatni, vagy az otthon kényelmében dvd nézésre sarkalni, a kenyeret és cirkusz elv alapján. Azért lazításképp tökéletes volt most számomra az Avatár.

Lefekvés után elkezdtem azon gondolkozni, hogy mi az amivel ez a film viszi a prímet. Mi az, ami ennyire átütõ erõvel hat belõle. Elõttem már biztos sokan kivesézték a negatívumokat kontra pozitívumokat sokszor szubjektív értelmezésen. Az én nézõpontomból, ami még most is bennem él, varázs, hangulat, atmoszféra, nagy mértékben a film zenéje teremtette.

Most jön a csalafintaság...
Szerintem ezt se én mondom elsõnek, de jól esik megosztani veletek, kiírni magamból. :)))) Szóval, mint írtam a zene fontos alapja a filmnek. A film története szempontjából pedig akkor nyílik meg, amikor Jaket kiképzi Neytiri. Egy fantáziadús határtalan világ bontakozik ki a szemünk elõtt, amely segítségével elvesztjük a határainkat, kitágulunk. Valami egészen új tárul a szemünk elé és csodálatos. Fõleg, amikor Jake, már nem csak botladozik,
hanem pl ügyesen megüli az ikránt, egybõl ráérezve, ösztönbõl, megtapasztalva az Isten Anyát, átérezve a Na'vik élet szeretetét. Ugye gyakorlatilag a filmnek ebben a periódusában áll át a "sötét oldalról" a jóra, komoly személyiségfejlõdésen keresztül menve. Tehát úgy érzem, hogy a kitûnõen megkomponált zene és a filmnek ez a része az, ami együttesen magával ragadja a nézõt és tartós élménnyé teszi az Avatárt. Persze a többi elem se elhanyagolható. De ezek után, mindenki szívesen lenne fákon ugráló, ikránon repülõ, Neytriibe szerelmes Na'vi harcos. Jól megcsinálták az fix !:)))A story jól van felvezetve, felépítve, van egy egyenletes vonalvezetése, ami úgyszint az élvezhetõséget növeli.

Egyetlen negatívum, amit szeretnék kiemelni, ami kissé fura volt a számomra: A párbeszédekben van néha egy-egy fura beszólás, pimaszkodás, sokszor viccnek is felfogható. Továbbá kevés a minõségi dialógus. Ez akkor tûnt fel, amikor Jake megérkezik kerekesszékkel és a bázison lévõ katonák gyakorlatilag 2-3 beszólással rommá oltják. Aztán a filmet végigkíséri néhány ilyen beszólás. Grace karakterénél viszont vicces, teljesen emberi. Ahogy Jakkel szívják egymás vérét, végül viszont barátok lesznek. :))) Egyszóval lehet, hogy divat amerikában a "beszólok, hé mi van" stílus, fõleg a katonáknál volt érzékelhetõ pár ilyen kurta röffenés, de ez kevésbé teszi szofisztikáltá a filmet. Gondolom a szélesebb nézõi réteg megérintése, megszólítása volt ilyen szempontból a lényeg a profit miatt. :))) Remélem a második részben lesznek komolyabb dialógusok, párbeszédek. Ahogy Cameron ígérte következõ két részben a látvány, élõvilág helyett nagyobb hangsúlyt fog kapni a story. Kíváncsi vagyok, hogy a távozó karaktereket kikkel helyettesítik. Pl Grace(Sigourney Weaver ) karakterét nehéz lesz helyettesíteni. Párbeszédekben is hozzá kötöm a komolyabb diskurzusokat.

Cameronnak fel van adva a lecke, hisz van még mit finomítani az egészen.:))) Bízom benne, hogy tökélyre fejleszti az összes elemet és a második rész végénél, egyszercsak oldalra nézve ott lesz egy gomb, amit ha megnyomunk katapultálhatunk egyenesen Pandorára. :DDD
10/10
fo.ma 2013 máj. 27. - 19:07:43 10/10
(4025/4319)
Baromira egyetértek!
Kopaszmisa 2013 máj. 27. - 18:56:28 Előzmény blacknet
(4024/4319)
Ha mondhatok egy pár gondolatot...
Felesleges agyonra lehúzni vagy felmagasztalni a filmeket,jelen esetben az Avatar-t! Ha valakinek nem tetszik, íja le a véleményét,és ennyi. Nem kell oldalakon keresztül ismételni, hogy nem tetszik. Én momentán megnézem a filmet, és vagy tetszik, vagy nem! Ennyi. Ha a tisztelt kommentelõkre hallgatnék, nagyon sok nekem tetszõ filmrõl lemaradtam volna. Az Avatar-t majdhogynem tátott szájjal bámultam az elejétõl a végéig! Hatalmas élmény volt, és nem azon tépelõdtem közben hogy mi a mondanivalója. (De azért lejött,mert van nekije:). Akinek nem jött le semmi, az nézze meg még egyszer, és gondoljon az indiánokra, na dereng valami?! De ránk, Magyarokra is gondolhat, mert lassan oda jutunk mint a Na'vik. Kirabolják az országot,és ki akarnak írtani minket!) Én a filmeket nem a mondanivalóért nézem, hanem hogy szórakozzak, kikapcsolódjak ebbõl a nagy sz.rból, amiben élünk. Ha van a filmnek mondandója,az már a ráadás. De ahogy mondják : Ízlések és pofonok... Annak ellenére hogy szeretem a sci-fi és fantasy mûfajt,elismerem, van közöttük elég sok gagyi is.(De a többi mûfajban is.) Ja, még valami! Nem tizenéves vagyok, hanem már sajna 49!!!
Bocs' hogy beleírtam ebbe az "emelkedett" vitába. További szép napot, és mindenkinek a kedvére való filmeket kívánok!
blacknet 2013 máj. 16. - 10:09:00
(4023/4319)
Igen, hát nem véletlenül tartom, és neveztem korábban is rajzfilmnek az Avatart, mert annak pazar, és ha ennek a fiatalabb korosztálynak szól, akkor az üzenet ilyen megfogalmazása is teljesen rendben lenne. De nem így van kezelve, nem ez volt a deklarált célközönség, innentõl kezdve ezeket a kritikákat jogosan kapja meg.

A Matrix valóban más kaliber, már mozikba kerülésekor kultuszfilm, ritka darab. De közben például eszembe jutottak a Dûne-filmek (Frank Herbert könyvei alapján), mondjuk ez is alapmûnek számít, de ott van a Dark City, vagy a Johnny Mnemonic, illetve az újak közül meg például az Eredet. Ezek mind-mind olyan sci-fi tételek, amelyeknek igényesen kidolgozott történetszála is van az egyéb erényeik mellett.
blacknet 2013 máj. 14. - 23:28:46
(4022/4319)
Zsákutcába jutottunk, nem is vitás. Viszont szerintem azért eléggé megalapoztam a kritikámat, ha összeolvasod a hozzászólásaimat, nem nevezném egyszerû fikázásnak. Érvekkel érkeztem mindig, ha nem találsz rájuk választ, akkor érdemes megvizsgálni, hogy esetleg nincs-e valamekkora igazam.

Kubrick tényleg nem egy Fellini, na de azért nem is Cameron. Viszont azért közelebb van Fellinihez, mint Cameronhoz. És persze az is igaz, hogy Cameron sem Michael Bay. Ezért is fájdalmas, amikor valami értékelhetetlennel jön elõ.

Ha nem is 90%, de elég sok szemetet gyárt le Hollywood mostanában.

Szerintem az Alien 2 korrekt ellenpélda egy jó sci-fire. Matrix-trilógia is felmerült itt korábban. Sorozatok közül ott van a Dollhouse például. És biztos tudnék bõven szemezgetni még.

Látod, a Star Wars marha jó gondolat ebben a vitában, mert azt szoktam mondani, hogy a Star Warst csak akkor tudja megszeretni az ember, ha még gyerekként látja, felnõttként már nem tudja õt igazán megfogni. A Star Wars univerzum hihetetlen lehetõségeket rejt iszonyú jó történetek megalkotására, és ez sokaknak sikerült is, de maguk a George Lucas-filmek nem aknázták ki ezt akkora mértékben, amennyire lehetett volna, elég satnya storyline-ok születtek.
Én felnõttként néztem csak meg ezeket a filmeket, így nem váltam törzsrajongóvá, nem is szeretem õket.
blacknet 2013 máj. 14. - 20:04:55
(4021/4319)
Cameron mainstrem rendezõ, Kubrick meg nem, ez faktum. Michael Bay meg prostituált. Cameron blockbluster filmeket készít, Kubrick meg a Mechanikus narancsot. Ezt ne feszegessük tovább, mert nincs értelme. Ez a differenciálás magától értetõdik, és nem kétpólusú univerzum. Könyvbe átfordítva mondjuk Thomas Mann=Kubrick, mondjuk Stephen King aka bestseller lehet Cameron, egy Gyõzike könyv meg a szemét kategóriája. Ne mondd, hogy nem érted!
Cameron a bestseller mûfajában pakolt le az asztalra remek dolgokat is (Alien 2, T2), meg szemetet is (Avatar, Titanic). De ne mérjük már egy Kubrickhoz, Fellinihez, Antonionihoz, Bergmanhoz (Thomas Mann, Vonnegut vagy Kundera sem ugyanaz a kaliber, mint Stephen King).

A primitív meg nekem lassan nem is a történet lesz már, hanem a nagyon értelmes Avatar-rajongók, akik itt alább, a fórumon is hozzák a szintet. A Farkasokkal táncolót már régen láttam, nem emlékszem rá, arra sem, hogy tetszett-e egyáltalán. Az Avatar történetének egyszerûsége meg, mint már egyszer említettem, azért is szembeszökõ, mert egy sci-fivel szemben eleve nagyobb elvárásokat támasztunk a sztorit illetõen, ez mûfaji jellegzetesség (ha már sci-finek igyekeztek eladni). Másrészt meg persze, hogy kõegyszerû, primitív egy történet, ha már százhuszonötször eladták nekünk, és százhuszonhatodszorra is le akarják nyomni a torkunkon. Elkoptatták. Rágóguminak is elmegy az íze negyedóra csámcsogás után. Primitív, olcsó szemkiszúrás, trehány, gusztustalan mentalitás, tescogazdaságos újracsomagolás.
Keló Scofield 2013 máj. 13. - 20:02:31
(4020/4319)
OFF

Valamit mégis tudhat, hiába a T. Burton rendezésû elõdeik, a Batman trilógia a legnagyobbakkal említhetõ egy lapon.