Téma: Avatar

filoszemitabéla 2013 nov. 25. - 13:33:30 Előzmény -csengõzoli--
(4139/4319)
"Sajnos ennek a filmnek sincs sok mondanivalója, illetve ami van,az baromi egyszerû."

Akkor nem vetted észre a lényeget. Cameron nem is túl finoman beleverte az amerikaiak orrát a saját dicstelen történelmükbe. Mégpedig azért, amit az indián õslakosokkal tettek.
nehéz volt nem észrevenni a sok utalást az indiánokra.
a természetközeli életmód,
hajviselet,
testfestés,
harcmodor,
a Szent Fa, mint totem,
az õsök szelleme
a fantázianyelv is hangzásban indián nyelvjárásokra emlékeztetett

Én le voltam nyûgözve, hogy ezt a sok új technikai trükköt ilyen jó és nemes cél érdekében használták fel.
A Titanic után ki sem néztem volna egy ilyen filmet Cameronból.
Sugár97 2013 nov. 25. - 12:26:34
(4138/4319)
A múltkori tv-s vetítésrõl sajnos lemaradtam, de most látom, hogy 999 ft-ért árulják DVD-n a Media Marktban. Évek óta meg akarom nézni, de soha nem jött össze, csak részleteket láttam belõle. Remélem karácsonyi ajándékként meglep vele valaki a családból.:))
Texas Bill 2013 nov. 12. - 18:00:44
(4137/4319)
A vége nekem nem tetszett. A többi jó volt.
Meridius55 2013 nov. 03. - 22:34:55
(4136/4319)
Gratulálok az RTL klubnak. Csak a filmvégi csatára kapcsoltam oda, de ahogy elnéztem sikerült kb. a felét kivágniuk :D Továbbra is azon leszek hogy minden ismerõsömet eltántorítsam a tv nézéstõl, ez egy görény szarevõ banda. a 6 reklám persze belefért.
ULTIMATE 2013 nov. 03. - 16:24:06 Előzmény nico777
(4135/4319)
Nem tudom, a hang nálam a csatajelenet elején csúszott el, úgy meg már nézhetetlen volt (már a következõ szereplõ tátogott, amikor az elõzõnek bejött a hangja). Utólag amúgy rájöttem, hogy helyi probléma lehet, az itteni infrastruktúra kissé khm a 21. századhoz képest
Már rég láttam a filmet, de nem emlékszem akkora vérengzésre a pozitív karakterek között.
SPOILER
A dokinõ halálát még láttam, azt szerintem egyben hagyták, a kis tudósgyerek meg asszem nem hal meg, csak az avatárja pusztul el.
SPOILER
Attól persze még durva, ahogy vágnak, én a Sherlock Holmes-filéjük után temettem el a ker.csatornákat.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 nov. 03. - 09:03:25
(4134/4319)
Na, ezek azoka tartalmak,amiknek kb annyi mélysége van,mint a Coelho idézeteknek.
Sajnos ennek a filmnek sincs sok mondanivalója, illetve ami van,az baromi egyszerû.
Mondjuk itt tényleg csak az volt a cél,hogy a 3D-vel valami lélegzetelállítót alkossanak.
10/10
Semprini 2013 nov. 03. - 09:00:59 10/10
(4133/4319)
Nekem is a 3 DVD-s verzió van meg, valóban az a fél órával kibõvített változat. Egy baj van vele: a rengeteg extráról lespórolták a magyar feliratot.
9/10
genyanett 2013 nov. 03. - 08:56:16 9/10
(4132/4319)
Miért nem lehet egy filmet úgy nézni, hogy csak jól érzi magát az ember , szórakozik rajta és nem hibákat keresi. Pont azért szeretünk filmeket nézni, könyveket olvani, mert egy kicsit elrugadzkodik a valóságtól és az élet adta szbályotól.
9/10
genyanett 2013 nov. 03. - 08:53:56 9/10
(4131/4319)
Rajta vagyok, most licitálok egyre 3 DVS-s változat, remélem az lesz az.
olahmiki1959 2013 nov. 03. - 00:06:04
(4130/4319)
A látvány valószínûleg minden eddigi filmet felülmúl, a sztori viszont kifejezetten gyengécske.
Imádom James Cameront, de azt hiszem, ezúttal nem tudott ellenállni a kísértésnek, és minden szellemi energiáját a háromdimenziós mozi minél élethûbb megvalósítására fordította, ami kétségtelenül a sztori rovására ment.
Egy ilyen hosszú filmnél nagyon kell vigyázni az arányokra, nem mehet el a film kétharmada a valóban lélegzetelállító dzsungel és a bolygó egyéb látványosságainak a megtekintésére, mert felborul a dramaturgia.
... Tegnap láttam a filmet, és ma elgondolkodtam azon, hogy egy nap távlatából mi maradt meg bennem ebbõl a nagyon felkapott hiper-szuper alkotásból.
Azt kell mondanom, hogy tulajdonképpen semmi.
A röpködés a dzsungelben és a levegõben lebegõ sziklák között, a színorgia, a sosem látott növények és állatok fantáziagazdagsága, és nagyjából ennyi.
Végig olyan érzésem volt, mintha egy szürrealista festménykiállítás kellõs közepében lennék, amelyben megelevenedtek volna a képek, én pedig szédelegve, a fejemet ide-oda kapkodva próbálnék talpon maradni ebben a kavalkádban.
Az egész film beleveszett, belefulladt az öncélú látványorgiába, nem éreztem igazi izgalmat, nem volt súlya, mélysége az egésznek.
Ahogy a Terminátorokban, az Alien 2-ben, vagy akár a \"Két tûz között\"-ben bizonyos jeleneteknél a lélegzetem is elállt a valódi feszültségtõl a drámától, a szereplõk sorsa miatti izgalomtól.

Aztán jönnek a kisebb-nagyobb hibák, logikai bukfencek, technikai anakronizmusok.
Évekkel ezelõtt volt szerencsém írni néhány scifi novellát, valószínûleg ezért is, mindig nagyon figyelek arra, hogy mennyire életszerûek, valósak, elképzelhetõek a jövõben játszódó filmek részletei, a technikai fejlõdésnek köszönhetõ hétköznapi eszközök használata, realitása.
Ahogy olvasom, a történet 2154-ben játszódik. (Kb 140 év múlva).
Tessék mondani, 2154-ben CIGARETTÁZNI FOGNAK EGY ÛRHAJÓ FEDÉLZETÉN? (Sigorney Weaver emlékezetes magánszáma...)
Ahol a mesterségesen elõállított levegõ kincset ér?
Egyáltalán, az ûrhajósokat nem úgy válogatják ki, hogy tökéletesen egészségesek legyenek, dohányzás, alkoholfogyasztás kizárva, pszichológiai problémák szintén?
Depressziósokat, skizofréneket, pánikbetegeket szerintem az életben nem fognak beválogatni egy csillagközi utazás személyzetébe, - de ez a magánvéleményem.
A deréktól lefelé megbénult kommandós szerepeltetését meg tekintsük Cameron kedves poénjának, az élethez, a valósághoz semmi köze. Még akkor sem, ha a \"másik\" életében kiteljesedhet.

De a legnagyobb csacsiság a bennszülöttek nyelvének megtanulása, meg az ezzel kapcsolatos teljes katyvasz.
A fõszereplõ srácot egy na'vi testébe építve, beküldik a bennszülöttek közé, hogy elvegyüljön közöttük, és kémkedjen, információkat szolgáltasson.
Tessék mondani, ha valaki egy bennszülött külsejével bír, és feltûnés nélkül be akar épülni közéjük, az miért nem tudja a nyelvüket?
Ugyanis, ha nem tudja, akkor 5 perc alatt lebukik, hogy idegen, hiába olyan a külseje, mint a többieké.
Ha meg felvállaltan idegenként jön, - barátkozni, - akkor miért kell a na'vi külsõ?
De ami ennél sokkal érdekesebb...
2154-ben egy nyelvet MEG KELL TANULNI?
Szerintem, - most jön elõ belõlem a scifi író, - 140 év múlva bárkinek az agyába beültetnek egy mikrochipet, és semmit nem kell tanulnia, mert egy pillanat alatt anyanyelvi szinten tudni fogja azt a nyelvet, a tudatának a része lesz.
Más.
Amikor a dzsungelben jöttek a hatalmas, dinoszauruszokhoz hasonló lények, és Sigourney Weaver azt mondja a srácnak, hogy ne lõjön rá, mert nagyon vastag a páncélja, hangosan felnevettem.
Könyörgöm!
140 éve múlva olyan tûzerejû plazmafegyvereknek kell lenniük, hogy egy lövéssel a Gellért-hegyet is el tudják söpörni, nem pedig egy élõ szövetekbõl álló, akármilyen hatalmas, és erõs élõlényt!

Amikor pedig valaki a nagy kavarodásban elszakad a többiektõl az õserdei menekülés közben, nincs benne egy nyomkövetõ, aminek a segítségével egy perc alatt meg lehet találni?

A film elején meg a hibernálásból való felébredés...
Amikor valakit 5 évre lefagyasztanak, akkor az ébresztése, a "felolvasztása" órákig tart, az illetõbõl csövek, katéterek, drótok lógnak ki, megnõtt közben a haja, a körmei, legyengülve, hullafáradtan ébred, csatakos a testére kent folyadékoktól, didereg, WC-re kell mennie, szomjas, éhes, és nem azzal kezdi a ébrenlétét, hogy baromi vagányan kér egy cigit!!!
Már ha komolyan vesszük a történetet, és nem 12 éves gyerekeknek csinálunk egy látványos, súlytalan mozit!

Szerintem az Avatar egy nagyon jó ujjgyakorlat volt, nemcsak James Cameronnak, hanem a többi rendezõknek is, megmutatni, hogy milyen határtalan lehetõségek vannak immár a filmkészítésben, a látvány "mindent vitt", de a sztori - kis túlzással, - egy nagy nulla.

Ezekkel a filmes eszközökkel és lehetõségekkel az Avatarnál sokkal jobb filmeket is lehet majd készíteni, amelyekben igazi drámát, valódi izgalmat érezhetünk, emberi sorsokat láthatunk, és ha szerencsénk lesz, még valami katarzist, tanulságfélét is megtapasztalhatunk, a látványorgia MELLETT.
Ebben reménykedjünk, a rendezõnek meg azt kívánom, térjen vissza a régi, megszokott stílusához, amivel James Cameronná vált.
abisztriczky 2013 nov. 02. - 19:49:56
(4129/4319)
A vágatlan verziót kéne megnézned, az még ütõsebb. Az RTL Klub jólmmegvagdosta.
9/10
genyanett 2013 nov. 02. - 19:37:37 9/10
(4128/4319)
Bevallom õsznitén, elõitéletekkel ültem le megnézni a filmet. Nálam a Star wars az etalon. E filmet sosem láttam, csak a bemutatók és elõzetesek alapján besoroltam a "mese felnõtteknek " kategoriába.
Aztán elkezdõdött a film és kellemeset csalódtam. A kép világ egyszerûen tökéletes és még a történet is jó. Néhol még el is érzékenyültem. Nagyon tetszett.
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 17:53:43 6/10
(4127/4319)
and ..."let her talk".
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 17:49:25 6/10
(4126/4319)
..so she says, folks.. :-)
mushi 2013 nov. 02. - 17:46:01
(4125/4319)
tényleg 22 éves vagyok és tényleg lány :DD
egyébként most fog az jönni a többiektõl, hogy mit is értene egy lány egy ilyen fantasy-hez, menjen és nézzen inkább valami szirupot, mert az való neki. pedig ismerek olyan huszonöt-hat-hét éves fiúkat is, akiknek meg pl az avengers nem jött be, biztos a mi fejünk van valahogy kicsavarodva, fúj, micsoda ízlésünk lehet akkor, ha ezek nem tetszenek..
egyszerûen csak el kéne fogadni azt, hogy vannak olyanok is, akiknek ez a film tényleg nem mond és nem ad semmit a látványon kívül..
that's all folks..
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 17:34:11 6/10 Előzmény mushi
(4124/4319)
... és még egy dolog.
Fogalmam sincs, mushi hány éves, hiszen tudjuk, a net arra jó, hogy fogalmad ne legyen róla, hogy a vonal másik végén egy intelligens vadászkutya ül-e (Bill Gates).
...Azonban.
Tegyük fel, hogy igaz a honlapja, plusz-minusz húsz százalék.
Én akkor is (mint producer) erõsen elgondolkodnék azon, milyen irányban kellene tovább vinni ezt az Avatar nevû, szerintem egyszer durranós izét.
...Ugyanis ha már a huszonéveseknek sem igazán jön be (tisztelet a kivételnek), akkor nagy baj van, mert a mozi célközönsége a 19-29 köztiek. Ha õk többet várnak, akkor úgy tûnik, nem elég a CGI technika. Cselekmény kell. Õszintén szólva én sem a Harry Pottert, sem a Gyûrûk urát nem ismerem közelebbrõl (mentségemre szolgáljon, megpróbáltam), de ott legalább volt mese. Itt nincs. Semmi. csak látvány.
...Ezért mondom, hogy zenés, mozgó poszter az egész film.
Ha már a mushi-féle (nem lebecsülendõ, sõt, tiszteletben tartó) közönségnek is egy fanyalogva, nyögve nyelõs dolog, mégis, mit vár egy valamire való producer ettõl?
...Még egyszer mondom, látványnak szép Pocahontas mese.
DE AZON KÍVÜL????????????????????????????
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 17:15:41 6/10 Előzmény mushi
(4123/4319)
...(mushi.... tényleg. Mi az a bánat a rózsaszín k-pop? Ennyire le vagyok maradva? Küldj már egy linket..kösz.)
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 17:05:38 6/10
(4122/4319)
Mushi, fogalmam nincs ki vagy, de... szívembõl szóltál.
A többi néma csend.
mushi 2013 nov. 02. - 15:46:45
(4121/4319)
sajnálj akkor, akit csak akarsz, nekem aztán nem hiányzik a sajnálatod.
ízlések és pofonok, nem? ennyi erõvel sajnálhatod, akinek csak a komolyzene vagy csak a metál vagy csak a rózsaszín k-pop tetszik. vagyis bocsánat, nem is kell bele az a "csak", mert szerintem nekem és a többieknek is, akiknek nem tetszett a film, nem csak egyfajta film tetszik, annak ellenére, hogy nem dobtam magam hanyatt ettõl a filmtõl. még csak nem is azt írtam, írtuk, hogy "fúúúj szaaar", hanem kifejtettük a véleményünket.. inkább az a sajnálnivaló, hogy egyesek, mint te, nem tartják tiszteletben azt a tényt, hogy különbözõ emberek, különbözõ ízlésekkel mászkálnak ebben a világban. nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, az pedig, hogy mit 'muszáj' jó filmnek tekinteni, szerencsére nincs sehol elõírva.
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 14:31:58 6/10
(4120/4319)
Sonic, itt most több dologra is válaszolhanék (pl. az Alien2 ami a folyóirat történetében elõször volt, hogy egy sci fi film és S. Weaver címlapon legyen), ez a Time magazine, ahol Gorbacsovot és Clintont volt szokás annak idején lehozni, ott jött S. Weaver. Mert az tényleg korszakalkotó film volt. Lehet, hogy az Avatar is az, nyilván majd az utánunk jövõk fogják eldönteni (errõl azért ne legyenek kétségeink, ez így lesz), de azért egy dologra felhívnám az Avatar imádók figyelmét.
...Iszonyúan gyorsan megy az IT. Itt pillanatok alatt új CGI filmek fognak megjelenni. Ezzel nincs semmi baj.
De egyszer rá fognak jönni, hogy a látvány önmagában nem elég.
...Charlie Chaplin is rájött, hogy a burleszk nem elég önmagában. Klasszikus? Igen.
De még egyszer nem csinálta volna meg a Kölyök c. zseniális filmjét, mert még egyszer már nem állta volna meg a helyét.

...Cameron kétségtelen zseni. (Magánvélemény, szerintem ezt az Alien 2-ben mutatta meg, de mindegy.)
Rá fog jönni, hogy az Avatar egy "ujjgyakorlat" volt neki. Meg fogja csinálni a maga "Keresztapáját". De az még hátra van. Eddig gyakorol. Jó gyakorlat, de -- gyakorlat.