Téma: Aviátor

honnley 2008 jan. 29. - 14:50:05
(46/146)
Tetszik ez a film, fõleg mikor üldözési mániája van. Elég gáz, hogy a végére bekattan, de végül is ettõl lesz olyan jó.
veragirl 2008 jan. 29. - 13:28:22
(45/146)
dicaprio minden filmben jó!!!!!!!!XD
veragirl 2008 jan. 27. - 11:30:47
(44/146)
hát az biztos,hogy nem a véres gyémánttal egy kategória....igenis egy kicsit rosszul sikeredett...mert pl az én figyelmemet nem tudta lekötni és leo alakítása sem igazán tetszett benn!hát..ennyiXD
veragirl 2008 jan. 27. - 10:27:27 Előzmény Semprini
(43/146)
rosszul teszed,pedig igenis jó filmjei vannak!és hát...lehet,hogy ez egy kicsit rosszra sikeredett,de attól még a többi igazán jó!ez komolyXD
dark_angel 2008 jan. 24. - 23:48:16
(42/146)
nekem nagyon tetszett a film,egyetlen problémám az volt hogy nagyon hosszúra sikeredett,de Leo ebben a filmben is nagyszerûen alakít!
Ludvik Jahn 2008 jan. 24. - 23:32:32
(41/146)
A film alapvetõ problémája, hogy a rendezõ nem tudta pontosan, mit is akar valójában: Jellemrajzot? Tanulságos történetet a zsenialitás és az õrültség elválaszthatatlanságáról? Monumentális tablót Hollywood aranykoráról?
Bármi is volt a cél, az eredmény meglehetõsen felemásra sikeredett.
Scorsese érdekesnek tartotta Hughes életét és személyiségét, de ehhez valahogy nem sikerült megfelelõ keretet találnia.
A fentiek és a dramaturgiailag rendkívül dilettáns lezárás dacára -többekkel ellentétben- a filmet mégsem mondanám unalmasnak, vagy rossznak, több okból:
- Igaz, hogy a történet elemei nem alkotnak szerves egységet, de mégis minden jelenet nagyon "rendben" van
- Az atmoszférateremtés remek, tökéletesen érezhetõ a '20-as, '30-as évek hangulata
- A színészi teljesítmények elsõrangúak, különösen Katharine Hepburn megjelenítése (Cate nem nagyon tud hibázni) tetszett

Teljesen szubjektív, de Scorsese aktuális munkái közül (New York bandái, A tégla) még mindig ezt tartom a legsikerültebbnek.
Ludvik Jahn 2008 jan. 24. - 23:30:34
(40/146)
A film alapvetõ problémája, hogy a rendezõ nem tudta pontosan, mit is akar valójában: Jellemrajzot? Tanulságos történetet a zsenialitás és az õrültség elválaszthatatlanságáról? Monumentális tablót Hollywood aranykoráról?
Bármi is volt a cél, az eredmény meglehetõsen felemásra sikeredett.
Scorsese érdekesnek tartotta Hughes életét és személyiségét, de ehhez valahogy nem sikerült megfelelõ keretet találnia.
A fentiek és a dramaturgiailag rendkívül dilettáns lezárás dacára -többekkel ellentétben- a filmet mégsem mondanám unalmasnak, vagy rossznak, több okból:
- Igaz, hogy a történet elemei nem alkotnak szerves egységet, de mégis minden jelenet nagyon "rendben" van
- Az atmoszférateremtés remek, tökéletesen érezhetõ a '20-as, '30-as évek hangulata
- A színészi teljesítmények elsõrangúak, különösen Katharine Hepburn megjelenítése (Cate nem nagyon tud hibázni) tetszett

Teljesen szubjektív, de Scorsese aktuális munkái közül (New York bandái, A tégla) még mindig ezt tartom a legsikerültebbnek.
1/10
Semprini 2007 dec. 14. - 13:25:26 1/10
(39/146)
Ez volt az utolsó filmje Di Capriónak, amit elkezdtem nézni; 20 percig bírtam. Többet nem követek el ekkora baklövést...:-P
5/10
SandroVM 2007 dec. 14. - 13:04:53 5/10
(38/146)
Di Caprio gyengébb filmjei közé tartozik, holott õ maga megint parádézik. Komoly hiányérzetem volt a filmmel kapcsolatban, a végének meg sokkal drámaibbnak kellett volna lenni, azonban nem éreztem semmit.
8/10
Mákostonhal 2007 jún. 06. - 19:59:44 8/10
(37/146)
Kb.fél éve láttam ezt a filmet,tévében adták.Csak miután megtudtam,hogy Martin Scorsese rendezte,azután kezdtem el érdeklõdi iránta.Ígyhát egy ilyen esti alkalommal leültem,és megnéztem.Hatásos volt.Talán túlságosan is az próbál lenni.Ez a legnagyobb hibája.Nem tetszik,hogy Martin Scorsese kezd kicsit olyan stílusban rendezni,mint Steven Spielberg.Szerintem ennek a filmnek elég erõs kasszasiker szaga van.Képtelen vagyok megérteni,miért nem maradt Scorsese papi az eddig általa jól megszabott határmezsgyén,egyre Hollywoodiasabb a rendezési stílusa,és ez nem tetszik.Amúgy a film nem rossz,csak nem annyira Scorsese-os szerintem.A speciális és vizuális effektusok jók,és Leonardo Dicaprio is nagyon jól játssza Howard Hughes figuráját.Cate Blanchett sem rossz,csak a rövid cameo-szerepben feltûnõ,Errol Flynn-t alakító Jude Law kib*szott ripacs.A film egyáltalán nem rossz,de azért túl van dícsérve.Azért egy próbát mindenkinek megér.79%
StJust 2007 máj. 10. - 01:50:26
(36/146)
Sajnos megnéztem,méghozzá moziban. Alig bírtam ki,nagyon hosszú volt,ergo untam magam rajta. A kivitelezés tényleg igényes,és Caprio is bizonyítja,hogy konyít valamit a szakmához,de nekem valahogy nem jött be. Nem fogott meg a sztori,ennyi!
Vikke 2007 ápr. 16. - 21:50:04
(35/146)
Remek film, fordulatos, komoly mondanivalót hordoz. Leonardo DiCaprio csodálatos és õszintén sajnálom mert sokan még mindig a Titanc-kal egyeztetik. John C. Reilly most is hoza a tõle megszokott kicsit drámai, tiszta és õszinte arcát. Cate Blanchett pedig egy igazi díva.
cstimcsi 2007 ápr. 10. - 23:39:46
(34/146)
Én márc. 15-én 1 óra várakozás után úgy döntöttem, h inkább dvd-n nézem meg. Ugyanis nem vagyok hajlandó azt lesni, h mikor hajlandó a tv2 abbahagyni a mûbalhé közvetítését és végre elkezdeni a filmet.

Azt hiszem többszörösen is jól döntöttem (én sem bírtam volna olyan késõig), bár csak most sikerült hozzájutnom eme remekmûhoz. De így legalább nyugisan végignézhettem. =)

Igaz, h hosszú volt, de nekem szinte fel sem tûnt, igazán lendületes volt. Nagyon megérdemelték az alkotók (és nemcsak a színészek) ezt a díjesõt!!!
kevinspéci 2007 márc. 16. - 15:52:00
(33/146)
Pff. Arra reagáltam, hogy azt írták, a végsõ jelenet lezáratlan maradt.
Mindegy. Túl eszes vagy hozzám. De TÉNYleg.
Susanne 2007 márc. 16. - 15:23:25
(32/146)
Itt nincsenek talányok, tények vannak, pontos adatok arról, hogyan fejezte be az életét.
franzinsnow 2007 márc. 16. - 13:48:38
(31/146)
Nem tudtam, hogy ez az 'igazi' vége, azt hittem a TV2 a ludas. A wikipedián megnéztem hughes életrajzát, s már mindent tudok :)
kevinspéci 2007 márc. 16. - 13:12:23
(30/146)
Ez igaz. A talányos vég sokszor használ a filmeknek.
Susanne 2007 márc. 16. - 11:28:14
(29/146)
Mert nyitott kérdés maradt a film végén, több is. Jött az orvos? Képes volt még dolgozni, az álmait megvalósítani?
A filmben nem esett szó arról pl., hogy megnõsült. Egy színésznõt vett el, akivel legendás volt a szerelme és házassága, bár az utolsó években nem is találkoztak és csak telefonon beszélgettek.
Amcsi filmekben szokás a fõszereplõrõl egy pár soros feliratban a késõbbi sorsára utalni. ebben az esetben lehettet volna, hogy életét egy szálloda legfelsõ emeletén lévõ lakosztályban élte le, ahonnan ki sem mozdult, fóbiái rabja volt haláláig.
Susanne 2007 márc. 16. - 10:59:56
(28/146)
Bocs, nem akartalak megbántani, de valóban bosszantóan sok reklámot nyomnak.
franzinsnow 2007 márc. 16. - 10:50:09
(27/146)
Valaki, aki már látta megírná, hogy pontosan mi a film befejezõ jelenete?
Hogy lehet egy film végét így elvágni?