10/10
IXEMGabeo 2010 dec. 03. - 12:33:00 10/10
(298/678)
nem láttam, de Miskolc nem lehetett, mert Debrecen után a 3. legnépesebb város...Szegednél is népesebb
10/10
IXEMGabeo 2010 dec. 03. - 12:25:13 10/10
(297/678)
az pl nem alapmûveltség úgy érzem, hogy tudjam ki a legidõsebb Harsányi vagy Nacsa Olivér nem akkora emberek õk, hogy megállapítsuk a koraikat...vannak olyan családok, ahol megélhetési gondok vannak nincs tv, a Pista bácsi öreg parasztbátyja nem fogja ezeket a búlvár kérdéseket tudni mivel nem tv-zik mindenki fõleg ebben a fertõben...
10/10
IXEMGabeo 2010 dec. 03. - 12:23:01 10/10
(296/678)
nem avval van a gond, hogy nem tudnának, csak vannak benne olyan kérdések, amik idõrendiek, tippeld meg, és tied a pénz...ezeknek kb a 70%-uk a szerencsén múlik...persze azért nem egy kérdés akadt, ami azért valóban nem okozhatott volna gondot, de bizony elég hülye kérdéseket is felszoktak tenni...
picigyongy 2010 dec. 03. - 12:06:43
(295/678)
Emlékszem : sokszor - ha tehettük - együtt nézte a kiscsalád és volt idõ arra is , hogy együtt okoskodjuk ki....Pont ebben a rohanó világban kellene egy kicsit megállni - megpihenni...
Nem bántom Rákóczi Ferit - de nem tetszik a mûsor . Lehet , hogy túl sokat vártam , amikor hírdették - én automatikusan Vágóra gondoltam - és vele együtt hasonló színvonalra...
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 03. - 11:49:16
(294/678)
Én még egyet sem láttam ebbõl, de tudom, hogy nagyon lekötött a Legyen ön is milliomos...fogalmam sincs miért szüntették meg, egészen biztos, hogy nagy nézettsége volt.
picigyongy 2010 dec. 03. - 11:41:58
(293/678)
HA más is válaszol, olvasd figyelmesen azt is, mert lehet , hogy kutyulom a dolgokat.
Az volt a kérdés , hogy melyik város a legnépesebb ? Gyõr , Pécs, Szeged ...ez tuti , talán Miskolc volt a 4. MAjdnem mindent GYõrre tettek ....Bukta : Szeged
Egy fél perc se lenne ,ha egyszuszra elmondaná az adatokat....jó, nézzen az ember utána , ha akar ...stb....de bevallom , engem érdekelt ez is.....

Én is buktam volna - a határ miatt én is Gyõrre gondoltam volna ...Szegedrõl a tanyavilág jut eszembe....
kozmamonika 2010 dec. 03. - 11:13:30 Előzmény topikos8
(292/678)
Igen, emlékszem az esetre én is. Sajnáltam a pasit, mert irtó okos volt és bizony - mivel rokkant volt a szeme miatt - nagy szüksége is lett volna a pénzre (azt hiszem 10 milla lett volna a jutalma).
Viszont azt kell mondjam, teljesen jogosan járt el a produkció (nem az RTL Klub). Õk ugyanis csak leadják, a Q-Art Produkció készítette a mûsort és az egyik bank fizette a nyereményt. Na mármost minden lehetséges játékos (aki csak a székbe kerül, ha nem is játszik), aláírnak bizonyos nyilatkozatokat még a próbajáték elõtt. Ebben a nyilatkozatban benne van az is, hogy csak abban az esetben kerül kifizetésre a nyert összeg, ha a felvétel adásba megy. Szerintem ez valahol teljesen jogos. Nézzétek, ha a szponzor cég kifizet egy rakás pénzt, nyilván ragaszkodik ahhoz, hogy a cég neve ne csak a 120-140 nézõ elõtt hangozzék el (ott kb. ennyien voltak a stúdióban), hanem pár millió ember elõtt, akik otthon a tévé elõtt nézik az adást. Hiszen ez valahol reklám nekik. Pár nézõért nem fognak egy kalap pénzt kifizetni. A milliomos (mint ahogy mindegyik produkció) egy irtó drága készítésû mûsor volt. Ti csak a játékvezetõt láttátok, de közel 40 fõs stáb tüsténkedik ott is, plusz a díszteletek, stb., a bérleti díj, egy kalap pénz. Szóval ezzel a feltétellel minden játékos tisztában volt, mikor bement a felvételre. Ahogy a többivel is. Azzal együtt vállalod, hogy játszol, vagy nem.
A palit egyébként én is sajnáltam. Jó lett volna, ha adásba kerül a mûsor, de akkor ment azt hiszem a VV elsõ része. Akkor sikkadt el a mûsor. Utána fél évig nem is ment. Engem utána jó fél évvel hívtak fel, hogy érdekel-e még. Én meg mondtam, hogy azt hittem, már megszûnt a mûsor. És akkor nyáron újra indították.
Valaki elárulhatná nekem, hogy tegnap mi volt az elsõ kérdés, amin megbukott az a fiatal pár, akik élettársak voltak. Ugyanis kicsit késõbb értem haza, addigra már kiestek. A neten meg még nincs fenn a tegnapi, csak a szerdai adás, az a legfrissebb. Az anya-lánya játékosokat már láttam. Õszintén szólva a tímáros kérdésen én is elhasaltam volna.
Ez a kovács-üzletember testvérpár nagyon szimpatikus. Pláne a nagydarab kovács. Jól ellensúlyozzák egymást. Nagyon drukkolok nekik. A Piadone-s kérdést biztos nem tudtam volna, hogy Nápoly.
Elõre is kösz a választ.
picigyongy 2010 dec. 03. - 10:56:36
(291/678)
Mûveltség , kultúra stb : amihez tudás kell. Erre nincs szükség - ez nem az a vetélkedõ . Ilyen rövid alatt nem lehet gondolkodni _ vagy tudod , vagy nem és akkor még ott van , hogy ezt beszéld meg a társaddal . Én a férjemmel vásárolni sem megyek együtt , mert összeveszünk minden szaron.......
Tippelés : szórakoztatóbb volt amit Vágó és Sebestyén együtt vezetett . eszembe nem jut a címe...- belefért a két egyéniség.
hibbantcsibe 2010 dec. 03. - 08:58:35
(290/678)
"Még csak általános mûveltség sem kell." Mégsem nyert még senki. Azért ez elgondolkodtató nem? Na de remélem ma nyernek már valamit....Hajrá!
picigyongy 2010 dec. 03. - 08:20:59
(289/678)
Legyen Ön is milliomos : olyan játék volt, ami megmozgatta az agyadat. Nem volt senki, aki siettessen és Vágó - ha szimpi volt valaki, ha nem - azért adott annyi segítséget, hogy el lehssen indulni valahonnan . És ez hiányzik nekem ebbõl a játékból - igaz , nem is ez a cél.
Ugyanakkor szinvonaltalan - legalábbis szerintem . A két mûsorvezetõ közti különbség annyi , mint a két mûsor közötti különbség. Élõ mûsor - ezért aktuális napi kérdés: pl. hol volt a legmelegebb....Még csak általános mûveltség sem kell.
elizabeth 2010 dec. 02. - 23:52:44
(288/678)
Rákóczi Ferit rádióban szeretem, de itt tragédia. Oda sem figyel mit mondanak a játékosok csak mondja a magáét amit elõre megtervezett. Mit mondja! Ordítozik! Nem találtak a TV2-nél egy fiatalt, aki ezzel a mûsorral szerzett volna nevet magának?Minden tv-nél ez van nem hagyják a fiatal kezdõket érvényesülni.A tapasztalt "öregeket" meg elküldik nyugdíjba túl korán.
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:08:11
(287/678)
Ha már ilyet adnak, miért nem a legyen õn is milliomost vagy jakupcsek koppintását, azokat annyira szerettem.
10/10
IXEMGabeo 2010 dec. 02. - 23:04:50 10/10 Előzmény Matteo79
(286/678)
jogos:)...

az nem rossz én ma nem láttam a mûsort 1 kérdésnél kapcsoltam oda asszem a singcsontosra azt tudtam, hogy az alkaron van...
Matteo79 2010 dec. 02. - 21:12:18
(285/678)
A forint fillérekbõl áll még ma is...
A tímár pedig bõrkészítõ, a szûr nem bõrbõl hanem posztóból készül (ami pedig gyapjúból)

A ma estikérdésekbõl és magamból kiindulva 12-bõl 10 kérdést tudtam kapásból 2 nél osztotam volna valószínüleg. (innen a karosszékbõl nézve)

Attól függetlenül, hogy milyen sorrendben jönnek a tuti kérdések és hogy a bizonytalanoknál milyen arányban osztjuk szét a pénzt úgy tippelem, hogy 5 milliónál nem lesz nagyobb nyeremény, amíg lesz ez a mûsor. Mert az átlagosnál tájékozottabb emberkéket úgysem válogatják be max néha, hogy valaki eljusson esetleg a végéig.

Egyébként azt nem figyeltem, hogy "nehezebb" kérdések vannak e a vége felé.

Érdekes végigzongorázni papíron vagy egy excel tábla elõtt, hogy például a 4. kérdésnél teljesen felesleges mondjuk 3 milliót biztonság kedvéért valahova rakni, mert ha az is lesz a jó válasz, nem valószínû, hogy végigmegy a maradék kérdéseken az ember ilyen kevés osztási lehetõséggel.

Ajánlott stratégia: Az elsõ 4-5 kérdésnél bõséggel kockáztatni. Mert ha ez megvan, utána még van mibõl kétfelé rakni a lóvét.

Szerintem.
topikos8 2010 dec. 02. - 19:57:46
(284/678)
Rákóczi: "eltûnt az asztalról minden fillér!"

Nem bankjegyek vannak az asztalon? Eddig én így láttam.
topikos8 2010 dec. 02. - 19:47:08
(283/678)
Közben pedig lézerrel vakítják meg a stúdióban ülõ nézõket.
atti1974 2010 dec. 02. - 19:43:14
(282/678)
Mi volt ez a tímár,szûcs,stb.kérdés?
topikos8 2010 dec. 02. - 19:40:10
(281/678)
Nyert már vki a mûsorban?
topikos8 2010 dec. 02. - 19:37:30
(280/678)
Tudom én? Volt amiért fizetett a tv2? Emlékszem amikor egy vak játékosnak nem fizette ki a nyereményét az rtl a Milliomosban arra hivatkozva, hogy az adást még nem adták le. A tv2 tisztességben pedig nem sokkal marad el a retek mögött.
topikos8 2010 dec. 02. - 19:31:45
(279/678)
telefon lesz Mágenheiméknél