Téma: Az ajtó

2/10
Joseph Barbera 2022 dec. 23. - 09:26:02 2/10
(1/1)
Hozzászólás még nem született, csak lepontozás. Én sem pontozhattam másképpen. Meglehetősen unalmas volt a darab, azok számára meg főképpen nehezen értelmezhető, akik nem jártasak Szabó Magda életművében. Eddig sem találtam olyan darabot a Nemzetiben, amit szívesen megnéznék, miközben maga az épület is érdekelt. Lassan 20 éve épült, és én még nem jártam benne, pedig budapesti vagyok. A többi színházba rendszeresebben járok, bár olyan mértékű a színvonal esés, hogy egyre kevésbé. A darabot végtelenül hosszúnak találtam (egy felvonásban 2 óra), vontatott volt és nyomasztó. A zenei betétek kifejezetten hangosak voltak és zavaróak; főhősünk, Emerenc az orra alá motyogott (szerepéből adódóan is olykor), alig lehetett érteni, amit mond. Én nem szeretem azt a rendezői koncepciót, hogy különböző szerepeket ugyanaz a színész ad elő. Számomra ez illúzióvesztés - még ha költségkímélő is. A darab olyan nyomasztó, unalmas (és olykor bosszantó is), hogy ezt még a színészek halovány játéka sem tudta elvinni a hátán. Az atmoszféra annak ellenére sem tudott bensőségessé válni, hogy stúdió színpadon zajlott. Sajnáltam, hogy Udvaros Dorottya sem tudott "csillogni" a szerepben, igaz, hogy Emerenc figurája csöppet sem csillogó, de nem is úgy értettem...Összességében annyit tudnék írni, hogy a Nemzeti épülete belülről is szép, igényes. Ez minden.