3/10
jari 2014 febr. 24. - 01:41:44 3/10
(7/7)
PRÓ: Az operatõr nagyon kreatív, mondhatni zseniális. Szinte bármelyik mai filmet feldobná, ha ilyen tehetség állna a kamera mögött. A beillesztett rajzfilmek kiemelkedõen igényes mûvészi munkák.
KONTRA: A filmrõl a dögunalom és az eklektikus szavak jutottak eszembe.
AJÁNLÁS: Minden ellenségemnek. :-)
1/10
Rahar 2014 febr. 22. - 18:39:06 1/10
(6/7)
Teljes idõpazarlásnak éltem meg a megnézését, elvesztegettem az életembõl több mint másfél órát. Valamint megjegyzem, hogy szerintem ez nem a vígjáték kategóriába sorolandó.
10/10
tettinger 2009 jan. 30. - 19:23:20 10/10
(5/7)
Én ismerek ilyen fiút, de nem ismerek olyan magyar rendezõt, aki ilyet tudna csinálni.. Nem szeretem, ha a bérgyilkosnak kell drukkolni,
ha a gusztustalan pénzért ölõ a végén teli zsebbel távozik /Nyomozó!/, de ez a film annyira abszurd, amennyire tök valóságos..., eláll a szavam. Ti is így fogtok járni!
Nem hiába mondta a sapkás, az a Lenin: "számunkra legfontosabb mûvészet a film."
10/10
FElepHánt 2009 jan. 10. - 19:16:10 10/10 Előzmény DraCola
(4/7)
FeHér Elephánt Kulturális Ajánló Portál www.toptipp.hu

AZ ÁLDOZATKASZKADÕR Kirill Szerebrennyikov orosz film
Nálunk bábukkal rekonstruálják a bûntényeket, a szovjet utódállam ebben is lepipál ben-
nünket: náluk élõ ember eljátssza az áldozat szerepét. Érdektelenebbnél érdektelenebb
gyilkosságok rejtelmeivel ismerkedünk, hétköznapi emberkék pitiáner öldökléseivel, de a
nyomozó gránitból faragott figurája és maguk a támadhatatlan hitelességû elkövetõk arc-
képcsarnoka annál izgalmasabb. Mintha civilek lennének, vagy az esetek valóságos résztve-
või..., de nem: mindannyian a Nagy Orosz Színésziskola köpönyegébõl bújtak ki! Ebben a
filmben /is!!!/ a legkisebb szerep is számunkra elérhetetlen szinten realizálódik, az egye-
temi felvételire készülõ kíméletlen kisrendõrtõl a videózás szüneteiben folyvást telefonáló
rendõrkisasszonyig, késes féltékenységi gyilkostól a víz alatti fojtogatóig. Anna Mihalkova,
a helyhiány miatt a lépcsõházban csókolózó anya, többperces rábeszélés árán küldi el ud-
varlóját, de egy végtelen hosszúságú, totálplános visszanézésben, kibékíthetetlen érzése-
it képes egy "Petya!..."-sóhajba sûríteni. A japán étteremben kiöregedett színésznõ a fel-
szolgáló "gésa", régi dicsõségét bizonyítandó, dalra fakad: akkorát énekel, csak úgy mellé-
kes epizódként, hogy az máshol egy zenésfilm csúcs-attrakciója lehetne. Vitalij Kajev, a
sokat látott, bronzarcú kapitány egyszer bukik ki az emberölés ok nélküli esetlegességén,
nagyjelenete felejthetetlen remeklés, amire a parádés forgatókönyv írói: a Presnyakov-
fivérek szállítják a muníciót. Na és a címszereplõ, a harminc éves kamasz, az éle seszû lo-
gikai gépezet, aki gátlástalanul éli ki minden ötletét, egy Szilárd Leó-potenciálú zsenikez-
demény, aki mindenben felismeri az ellentmondást, meglátja az abszurdot és mindig ki is
mondja valós szentenciáit. Jurij Csursin filmbéli létezését nevetséges lenne jelzõkkel
leírni, magyarázhatatlan, érthetetlen, csak a transzcendencia síkján fogható fel: csoda!
Dackorszakba retardált ifjú embere mindent lereagál, grimasszal, gesztussal, groteszk pan-
tomimmel, hogy aztán végül az élet igazi színházát is megrendezze.
Többször merültek fel kíváncsi kérdések Lényünk múltjával, elõéletével, hajdani kinézésé-
vel kapcsolatban. Most könnyen válaszolhatunk: pontosan ilyen volt kölyökkutya/elefánt/-
korában a FeHér ElepHánt!!! (Legfeljebb kicsit vadabb...)
DraCola 2009 jan. 07. - 21:40:08
(3/7)
Nagyon különös és elgondolkodtató film. Igazából a kritikák alapján egyáltalán nem erre számítottam. Szerintem sokkal inkább elvont, mint amennyire komikus/vicces, bár valóban vannak ilyen jelenetei is. Összességében nem igazán tudok rájönni, vajon mi lehetett az alkotók célja, de mindenesetre nem bántam meg, hogy idõt szántam rá.
sushi 2008 dec. 07. - 14:45:48 Előzmény blackman
(2/7)
fõleg, hogy ezt tetõzi, hogy orosz vígjáték:D...
blackman 2008 dec. 03. - 14:28:26
(1/7)
Elég furcsa a film címe,de a tartalmába beleolvasva,már a film is furcsa lehet.... :D