9/10
King Diamond 2015 jún. 14. - 21:53:51 9/10
(158/178)
Még csak most akadt a kezembe ez a film. Átböngészgettem a hozzászólásokat, melyek egy részét simán törölni lehetne, mert nem a filmhez kapcsolódik. Az elsõ 15 perc alapján kicsit elkezdtem aggódni, hogy ez engem nem nagyon fog lekötni. Ám a film további majdnem két órás játékideje baromi jó volt. Ennek is, mint az ilyen jellegû filmek többségének van egy sajátos hangulata, ami ha nem kap/ragad el valakit, akkor nem fog neki tetszeni, viszont ha igen, akkor nagyon hamar elrepül ez az idõ. Velem is ez történt, az utolsó 30 perc annyira izgalmas és feszültséggel teli, hogy szinte nem is moccantam a fotelben, olyan izgatottan figyeltem a történéseket. A történet ugye megtörtént eset alapján készült, ami már magában is elég kemény, de nyilván itt-ott azért változtattak rajta a film kedvéért. A szereplõket viszont nagyon jól megválogatták, mindenki remek volt. Lassú folyású, de egy ilyesfajta filmnek nem is kell pörögnie.
Csak itt láttam, hogy mennyi díjat is kapott a film, közte 3 Oscart is. Nem tudom megítélni, hogy jogosak-e ezek, mert még nem láttam szerintem az akkori 'ellenfelei' közül sem sokat. Mindenesetre jó film volt, többszöri megnézésre is nyugodtan ajánlható.
9/10
7/10
Gladyator 2015 máj. 06. - 00:33:30 7/10
(157/178)
Nem rossz film, de nálam annyira nem talált be.
A halom díjat és jelölést pedig végképp túlzásnak tartom.
A film végefelé viszont határozottan izgalmas hogy most ki fog hátulról megtréfálni kit :)
1x mindeképp ajánlom annak aki nem vígjátékra vágyik és bírja a politikai beütést némi amcsi feelingel amúgy thrilleresen keverve.
6,5-7 pont
2/10
-NOMAD- 2015 ápr. 09. - 22:55:42 2/10
(156/178)
Nagyon unalmas és vontatott. 120perc (????) rengeteg, egy ilyen sztorihoz. Oké, megtörtént események alapján, de könyörgöm ... nem muszáj filmet csinálni belõle, fõleg nem így. Lassú cselekmény, béna színészi játékok és helyzetek. Néhol ugyan sikerült felfokozni a hangulatot, de elenyészõek ezek az esetek. Bugyuta hatást kelt a megvalósítás. Inkább csináltak volna egy jó dokumentumfilmet, mintsem egy ilyen öszvér megoldást ... Nem ajánlom. 2/10
5/10
deadscott 2014 máj. 04. - 22:27:22 5/10
(155/178)
Ez egy teljesen korrekt politikai akció-thriller. Kevés akció, sok thriller. Szerencsére minimális benne a "Zamerika a világ hõse" propaganda, a korhû hangulat viszont nagyon ott van.
8/10
tortura 2014 febr. 18. - 12:27:22 Előzmény istvansebok
(154/178)
Hát ez az.
9/10
istvansebok 2014 febr. 17. - 15:26:36 9/10
(153/178)
Történelmi film, kémkedéssel, izgalommal ez csak jó lehet, de nem akciófilm, és ez csak jót tett neki.
Itt gondolkodni kell és visszamenni a 80-as évekbe.
Szeretem az ilyen filmeket, mert nálunk ezt a történetet a gonosz amerikai imperalizmus legyõzéseként tanították még.
nuiii 2014 febr. 14. - 15:54:18
(152/178)
õ rendezte, ***moderalva***

izgalmas film, persze izgalmasabb, ha nem tudod elõre hogyan alakultak az események.
merkel 2014 febr. 13. - 20:41:36
(151/178)
A film pont olyan lapos, fantáziátlan és unalmas, amilyen a címe.
merkel 2014 febr. 13. - 20:39:30
(150/178)
Szerintem baromi unalmas film, nem sok "akció" van benne. Nem értem, mitõl olyan nagy ez a film. A Bombák földjén is hasonlóan unalmas. Persze egyszer végig lehet nézni. Charlie Wilson háborúja sokkal jobb volt szerintem, pedig az is megtörtént eset. Csak van egy kis különbség a két esemény között...

Az szemét dolog, hogy Iránt állítják be rossznak, igaz, rossz a rendszer, de ez éppen azért alakult ki, mert elõtte évtizedekig az USA elnyomta az irániakat, és ezreket kínoztak és öltek meg. Ben Afflacket is rossz színben tünteti fel, hogy szerepelt ebben az ócska filmben.
Mr. Taifel 2013 szept. 24. - 23:36:46
(149/178)
Kiváncsi vagyok hány hasonló sztori van titkosítva, amit majd 15-25 év múlva oldanak fel, mint az argo-akciót. Remek film. Jó lenne megtudni még ebben az életben az igazi JFK történetet. Attól tartok, majd 2O75-ben mondják el, mi is történt pontosan.
tortura 2013 szept. 20. - 17:25:38 Előzmény LaFleur93
(148/178)
Félig igazad van. Ben Affleck valóban remek rendezõ. Olyannyira, hogy nem csak hogy jelölték, de meg is kapta díjat.Vess egy pillantást ott felül a díjakra!
LaFleur93 2013 szept. 09. - 22:33:49 Előzmény Kumpirka
(147/178)
Szerintem teljesen korrekt kis alkotás volt, és megérdemelte az Oscar-díjat, a maga kategóriájában nem volt sok valamire való vetélytársa. Affleck pedig egy remek rendezõ, szégyen, hogy még csak jelölést sem kapott, bár még fiatal, és valószínûleg ennek az ideje is el fog jönni hamarosan.

http://cinemaaudio.blogspot.hu/2013/09/director-watch-ben-affleck-part-3-oscar.html
Kumpirka 2013 szept. 08. - 21:53:42 Előzmény Lex86
(146/178)
Az a baj, hogy az Amerikai szépséget kevered a Beépített szépséggel, pedig hát elég komoly különbség van a kettõ között, ezt ismerjük el!
tortura 2013 aug. 21. - 15:51:26 Előzmény tesz-vesz
(145/178)
Helyes. Várom az "ellenfilmet". (gondolom, nemcsak én)
Eleddig ugyanis csak arról lehetett hallani, olvasni, hogy nem így volt, túloztak, stb. stb. Itt a remek alkalom. Tessék nekik is filmet csinálni, úgy, ahogy õk emlékeznek rá. Megnézzük azt is. Aztán utána (is) mindenki úgyis azt hisz (el), amit akar.
tesz-vesz 2013 aug. 19. - 09:27:40
(144/178)
Az iráni állami televízió egyszerûen csak egy CIA-reklámnak minõsíti Az Argo-akciót.

Muhammad Hoszeini iráni kulturális miniszter szerint Hollywood elferdítette a történelmet. Maszumeh Ebtekar – aki annak idején az Egyesült Államok nagykövetségét elfoglaló diákok szóvivõje volt – azt mondja, hogy Az Argo-akció eltúlozza az erõszakot.

A Hamsahri címû mérsékelt napilap szerint Az Argo-akció „az iráni kultúrát és civilizációt vette célkeresztjébe", de érdemes az irániaknak más szemszögbõl is látniuk az eseményeket, amelyek a közel-keleti ország és az Egyesült Államok kapcsolatának összeomlását okozták. „Az iráni közönség elõször látja az események egy új verzióját" – írja kommentárjában a lap, amely szerint gyenge pontja az iráni televízió- és filmiparnak, hogy több mint három évtizeddel a történtek után még mindig nem dolgozta fel a túszdrámát.

Irán már korábban hangot adott annak a gyanújának, hogy Az Argo-akció Oscar-jelölésének politikai alapjai vannak. Amikor Az Argo-akció januárban elnyerte a Golden Globe-díjat, Irán jelezte: „ellenfilmet" terveznek, amely iráni szempontból mutatná be a 33 évvel ezelõtt történteket.
Zsófijja 2013 júl. 29. - 15:15:56 Előzmény Lex86
(143/178)
Pedig ajánlanám a Mechanikus narancs megtekintését.. Ha lenne bármi fogalmad Kubrickról, és az õ hollywood-ellenességérõl nem írnál ilyen hülyeségeket. Nálam is ez a szint a 10/10es.
9/10
Zoli9898 2013 júl. 07. - 17:36:44 9/10
(142/178)
Spoiler(eyhe)!!!!!!
Nos annak idején a mozireklám nem fogott meg, nomeg a keret se volt meg rá, révén egy hónapban néztem meg a Pi életét (kis késéssel) a Die HArd 5-öt és az Erõnek erejévelt. Úgyhogy csak most a DVD megjlenéskor jött az alkalom. Belátom, hiba volt ennyit várni. Kicsit bizoytalan voltam, mert egy haverom aki torrentrõl nézte azt mondta írtózatos, meg hogy nics bennne akció.
Hát nálam ez egy zseniális film
Pozitívum:
-az esemény vállasztás
-izgalmasabb volt, mint egy lövöldözõsfilm, pedig igazábl egy löés se dördült
-kiváló dramaturgia
-poénok
-Ben Aflec játéka
-végre Amerika is rosszfiú szerepben tündököl( film eleji egyértelmû bolvasás) utoljára a Bourne ultimátumnál volt ilyen érzésem
-tanulságok(nem részltzném)
Negativum:
-nm nagyon találtam, de az ugynevzett PULSS hiányzott.
Ezért csak 9/10, d jósvvelajánlom.
offtopic
feeco 2013 jún. 01. - 23:32:28 Előzmény kovacsCs81
(141/178)
látom itt árulod a munkahelyedrõl meglovasított cuccokat..
érdekes, h a port-osok még nem rúgtak s*ggbe..
tomes.marcos 2013 máj. 27. - 13:51:32
(140/178)
Izgalmas film, egy fura ötlettel (filmforgatás), de volt néhány bántó dolog. Pl: a beutazást igazoló papír másolata nem volt meg a repülõtéren, afelett miért hunytak olyan könnyen szemet. Aztán az a baj evvel a kimentõs történettel, hogy nem sokféle vége lehet, s mivel amerikai film, ezért tuti a happy end. Igaz, ha meg nem így lenne, akkor az lenne furcsa. Szóval egy kicsit sablonos, de mivel a helyszín különleges, végül begyûjthette az oscar-okat. Nálam 7/10
3/10
Viktor6665 2013 máj. 05. - 03:23:52 3/10
(139/178)
Hoppá, eddig észre sem vettem, hogy legjobb film kategóriában Oscart kapott. Na ebbõl is látszik mit ér ez a díj, egy kis boostot ad a nézettségnek, de egy évtized múlva már senkit nem fog érdekelni ez a vacak.