10/10
Zutto 2012 márc. 26. - 18:02:26 10/10
(78/518)
A film nagyon jól sikerült:) Az elvárásaimat teljesen felülmúlta. Nagyon sokat csalódtam már azokban a filmekben, amiket könyvben szintén olvastam, és kissé féltem is megnézni mindezek után. A könyvet is érdemes elolvasni, hiszen a rejtett gondolatokat a filmben nem fedik fel, és így szerintem sokkal élvezhetõbb. Aki nem olvasta annak sem nagy hátrány, mert barátnõm olyan izgalommal nézte végig, mint ahogy én. Nagyon tetszett benne, hogy nem teljes másolata volt a könyvnek. Legfõképp a végének örültem, hogy nem úgy fejezõdött be mint a könyv. :) Bevallom nem ronda kutyákat képzeltem el a viadal végére, de azért én is nekifeszültem a széknek :P Már nagyon várom a folytatást filmben:)
Móni Póni 2012 márc. 26. - 15:20:22
(77/518)
SPOILER!
Mikor megszereztem a 3. részt, egybõl a végére olvastam, mert én is úgy voltam vele, mint te! :D Egyébként igen, Peetával marad a végén, mert õ jelenti számára a nyugalmat, míg Gale a forradalmat. :)
10/10
werti20100 2012 márc. 26. - 14:45:36 10/10
(76/518)
Nem láttam még a filmet csak a könyvet olvasom, most tartok a Futótûz felénél. Ez a Gale gyerek nagyon idegesít.Remélem a csaj Pettával jön össze a 3. részben....valaki nem tudja h így lesz e???,
manzanilla 2012 márc. 26. - 01:45:35
(75/518)
Jobb mint a könyv? fuuu pedig azt most fejeztem be és nem tudtam letenni...nagyon várom a iflmet
9/10
Eve_17 2012 márc. 26. - 00:29:23 9/10
(74/518)
Pozitívan csalódtam. Az éhezõk viadala filmben talán jobb mint maga a könyv :)
Azért merem ezt mondani, mert mikor olvastam, sokszor elgondolkoztam, hogy az egyes jeleneteket hogyan viszik a filmvászonra, és teljes mértékben felülszárnyalták az elképzeléseimet. Meg persze én nem vagyok az a fajta, aki hûen ragaszkodik a könyvben történtekhez, rugalmas vagyok, nem akadok fenn ilyeneken :)
Örülök, hogy nem minden jelenet Katniss oldaláról volt bemutatva, össze lehetett kötni a szálakat, a háttércselekvései Haymitchnek, a játékmester fonala…
Peeta megformálója is tetszett, pedig azt hittem Liam Hemsworth mellett eltörpül, de ááá észre sem vettem Gale-t a film alatt, csak Josh-t figyeltem…azért én több csókjelenetet vártam, meg végül is nem derült ki, hogy Peeta miért szövetkezett a hivatásosokkal, persze rájöttünk, de azért kimondhatták volna, mert így lógóban volt az egész, és akkor jött, hogy Katniss gyorsan megkereste Peetat, és akkor bumm szerelem….itt valamiért hiányérzetem támadt.
Rute halálát én is megkönnyeztem. Nagyon megható volt.
Vártam volna a zenéket, de szerintem ezt nagyon elszúrták, nagyon rosszak voltak…sokkal izgalmassá, érzelmesebbé is lehetett volna a filmet tenni az aláfestõ zenékkel…na de semmi sem lehet tökéletes.
Ha pontoznom kéne, 10-bõl simán adnék rá 9-et, mindenkinek csak ajánlani tudom.
Ééééés igeeeen Jennifer Lawrence a legjobb karakter, nagyon jól alakítja Katnisst, és imádom a mély hangját (remélem majd nem rontják el a szinkront).
10/10
rebibi 2012 márc. 25. - 23:21:28 10/10
(73/518)
10/10, életem egyik legjobb filmje volt , várom a folytatást
10/10
sello13 2012 márc. 25. - 23:13:54 10/10
(72/518)
zseniális film, nálam 10/10
10/10
Razze 2012 márc. 25. - 22:27:58 10/10
(71/518)
És a nyálas szar Twilightel össze nem lehet hasonlítani,ez a film sokkal magasabb kaliberû
10/10
Razze 2012 márc. 25. - 22:24:33 10/10
(70/518)
Baromi jó volt,méltó feldolgozása a könyvnek!!!
Bár a vért télleg nem vitték túlzásba,ha ehez hûek maradnak bõven 18as lett volna a film
Tosca27 2012 márc. 25. - 22:23:20 Előzmény kybuck
(69/518)
Én nem olvastam a könyvet,viszont kellõ képen be volt harangozva a film ahhoz,hogy megnézzük.Nagyon tetszett,bár sokszor éreztem,megtörik az izgalom,üres járatok ...a fõszereplõk nagyon jól játszottak,a fiatal színésznõ lehet talán az uj Angelina Jolie,nõies,vonzó és egyben férfias,harcos amazon.telitalálat volt a figurára.Voltak klassz ötletek,a méhkas például..10/8 az értékelésem. A végén azok a kutya mutánsok már nem kellettek volna,ettõl olyan "kaptáros "feelingje lett és valahogy a vége össze lett csapva..
kybuck 2012 márc. 25. - 06:09:35
(68/518)
Nyilván a tini vámpír és farkasember nyavalygós és blõd szerelmi háromszögéhez képest ebben a történetben több olyan mozzanat van, ami a gimis korosztálynál idõsebbeket is érdekelhet: harc, dráma, menekülés, izgalom. Elég csak a hasonló (és már párhuzamba is állított) Stephen King/Schwarzi-féle Menkülõ emberre gondolni. Ezért lehet jobb az anyagi bevétele is. A moziba ugyan nem megyek el miatta, de a DVD-jét várom.
8/10
Horcsogg 2012 márc. 24. - 22:46:28 8/10
(67/518)
Erõs film, 10/8
zsotti_ecsem 2012 márc. 24. - 20:54:02
(66/518)
Jöhetünk megint azzal, hogy mennyire követte a könyvet vagy sem, ennél szerintem kb nem lehetett volna jobban belepréselni a könyv összes mozzanatát. A film pont ezért lett vontatott, és ütemtelen is. Teljes mértékben az jött át nekem, hogy a rendezõ semmilyen rizikót nem vállalt! Egy film ne akarjon már könyv lenni, ennél fogva jobban rá kellett volna helyezni a hangsúlyt vagy az akcióra, hangokra, feszültségre, látványra, mert mindenbõl nem lehet egy kicsit, mert abból pont az lesz. Egyéni hangvétel helyett kaptunk egy iszonyatosan zavaró, hatásvadász kameracibálást, ami totálisan elbagatellizálta az izgalmasnak szánt részeket. Egyedül talán a viadal kezdését megelõzõ perceket találták el,(feszültség keltés) ami tényleg bravúr volt. Az összes többi rész pedig mint egy tollbamondás, minden izgalom nélkül. Színészek mentették meg a filmet, mert rájuk tényleg nem lehetett panasz. Könyvet olvastam és imádtam.
Folytatásban kérnénk egy operatõr, vágó cserét, több merészséget, és pörgõsebb naturalistább akciót!
10/6
10/10
vabea 2012 márc. 24. - 19:02:18 10/10
(65/518)
Ez a film úgy sikerült, hogy a könyv elolvasása után sem volt csalódás ! ( Ritka az ilyen) Sõt kiegészítette a könyvet azzal, hogy nem csak Katniss szemével láttuk a dolgokat. Amennyire bele lehetett paszírozni a 140 percbe benne voltak a legfontosabb elemek. Woody Harrelson úgy alakította Haymitchet, hogy a számomra addig ellenszenves , gusztustalan figura abszolút pozitívvá vált, teljesen hitelesen adta, hogy miért lett olyan, amilyen és, hogy valójában mit gondol az egészrõl. Stanley Tuccit meg sem ismertem volna talán, ha nem tudom, hogy õ az, nagyon jó volt.Lenny Kravitz-zel szemben elfogult vagyok, mint zenészt nagyon szeretem, és abszolut bejött nekem, mint Cinna. Biztos, hogy többször is megnézem majd (DVD-n), sõt elhatároztam, hogy újrakezdem a könyvet.
8/10
aleila 2012 márc. 23. - 22:04:10 8/10
(64/518)
Az elõzetes alapján jóval pörgõsebb filmet vágtam, ehhez képest voltak unalmas,vontatott részek benne. Azért adtam neki egy 8-ast, mert ettõl függetlenül nem volt rossz. Megvan mind a 3 könyv, ideje elolvasnom- sejtésem szerint könyvben talán jobb lesz(vagy nem)
10/10
baranykayepp 2012 márc. 23. - 20:44:59 10/10
(63/518)
Az elõzetese eléggé figyelemfelkeltõre sikerült,szóval alig vártam,hogy megnézhessem,és nem csalódtam. Engem egy film nagyon nehezen tud lekötni,ha 2 óránál hosszabb,de ennek sikerült. Ahogy a kamerát vitték össze-vissza attól nekem is kissé felfordult a gyomrom,,de szerintem jól volt felépítve a története, megrázott,átjött az üzenete,bele sem tudok gondolni,hogy mi lenne,ha ez a való életben is így történne. Onnantól kezdve pedig,hogy elkezdõdött a küzdelem, végigizgultam azt az egy-másfél órát. Valahogy sosem lankadt a figyelmem,mert mindig történt valami. Az pedig,hogy bármennyire is köthetõ a Twilightoz hülyeség...két külön kategória. Az teljesen a szerelem köré építi az egész sztorit,néhol még túlzottan csöpögõs is,ebben pedig épphogy megjelenik a túlélés eszközeként,ráadásul más a mûfaj is. Nyilván maradtak ki részletek,amik a könyvben benne vannak,de hol nem? Mondjuk az írt változatát még nem volt alkalmam elolvasni,de ezek után érdekelne! Mindent összevetve nagyon jól szórakoztam! :)
8/10
950617 2012 márc. 23. - 19:08:34 8/10
(62/518)
Összességében nem rossz film. Könyvet nem olvastam, de úgy hallottam elég más dolgok vannak benne. Szerintem nem kellett volna ennyit változtatni.
A bogyós befejezés hatásosabb lett volna, de nem titok, hogy ez egy trilógia.
Voltak benne megható jelenetek is.
Néhol kicsit untam, de nagyrészt szórakoztatott. A részeg operatõrös cuccal meg egyetértek. Film felénél hányingerem lett (komolyan), annyit rángatta a kamerát. Meg igaz az is, hogy máshogy is meg lehetett volna vágni, mert pisilnem kellett. Mikor megtehettem, az nagyban felülütötte a filmet.:D

Hát olyan... 8/10
Ha valakit érdekel, nyugodtan elmehet rá. Azért a pénzért megkapja azt, ami elvárható. Csak hányózacskó legyen kéznél.;)
8/10
Cressi 2012 márc. 23. - 12:25:16 8/10
(61/518)
Alapjában véve tetszett, de sokkal rövidebbre kellett volna vágni..., akkor izgalmasabb lett volna...
De azért egy 8-ast adtam neki
patkosagi 2012 márc. 23. - 11:08:18 Előzmény Sonic8
(60/518)
2. rész kicsit röviden.
Megrendezik a Nagy mészárlást. Amelyben a gyõztesek mérkõznek meg. Minden kerületbõl egy olyan férfi és egy olyan nõ, aki már nyert egyszer az éhezõk viadalán.
Kortól függetlenül.
Miközben kint a lány példaképpé válik és elindít egy folyamatot az emberekben a Kapitólium ellen.
8/10
Christoph1323 2012 márc. 23. - 07:15:40 8/10
(59/518)
A könyvet nem olvastam, de a film tetszett. Leszámítva persze a részeg operatõr borzalmas munkáját és vágást, ami ezt meg sem próbálta kijavítani.