AkosAkos 2013 júl. 12. - 11:20:02 Előzmény robozb
(358/518)
A filmet még nem láttam, de ahogy nézem ez kicsit olyan, mint amit régen a gladiátorokkal csináltak. Na az nem volt gyilkosság? Sõt, az még igaz is volt!
1/10
robozb 2013 júl. 01. - 01:34:15 1/10
(357/518)
Gusztustalan fasiszta, gyerekgyilkos film volt, beteg fasz az akinek az agyaban ilyen megszuletik!!!
8/10
NADALFAN 2013 jún. 19. - 20:49:41 8/10 Előzmény filmbuzi89
(356/518)
na ezeknél a filmeknél nincsenek nagy elvárásaim , csak ennyik amit ez is ad ,pörgõs izgalmas legyen és emészthetõ story -ez meg volt így jól szórakoztam rajta.
9/10
filmbuzi89 2013 jún. 09. - 21:47:40 9/10
(355/518)
Szerintem jó film volt, sok kérdés merült fel bennem, de ahhoz el kell olvasnom a könyvet hogy válaszokat kapjak rá.
kiváncsi vagyok milyen lesz majd a folytatás. 10/9
3/10
LordVenom 2013 máj. 10. - 08:29:53 3/10 Előzmény Filmx
(354/518)
Baromi gyenge. Sajnos az ismerõseim felmagasztalták, így valami nagyon nagyra számítottam. Óriási csalódás... 10/3
Bear99 2013 ápr. 28. - 10:48:04 Előzmény Zathar
(353/518)
Ha a könyvet is elolvasod, akkor minden logikus.
A filmet nem lehet érteni könyv nélkül sajnos. Ennyiben hibás alkotás. Nem rossz film, de nem is jó.
debii 2013 ápr. 26. - 10:16:09 Előzmény ulqui11
(352/518)
a csoportosulásnak nagyon is sok értelme van. páran összefognak, mindenki jeleskedik a saját "szakterületén" a csapatért, és együtt gyõzik le a külsõ ellenségeket. tudod, egységben az erõ. aztán ha már csak õk maradtak, akkor kezdhetik a csoporton belüli tizedelést, egész addig, míg csak a legjobb marad. ez nagyon is valós viselkedési forma. ha belegondolsz, megjelenik az összes valóságshowban, csapatjátékban, de akár a munkahelyi klikkekben is. összefogsz valakivel -és ez nem feltétlen jelent haverságot-, mert érdeked fûzõdik hozzá, aztán meg ellene fordulsz, ha az lesz a célravezetõ.
5/10
Filmx 2013 ápr. 16. - 09:27:33 5/10
(351/518)
Erõsen felejthetõ alkotás, sajnos a felejtés nem fog menni mert már készül a folytatás ..
8/10
Zathar 2013 ápr. 13. - 11:53:50 8/10
(350/518)
Nekem is inkább magával az alapötlettel van bajom, hibás az egész koncepció. Nem létezik, hogy a szolidaritás ennyire általánosan 0 legyen miközben a szerelmet látva mindenki a könnyét törölgeti meghatottságában.

Történtek már társadalmi szinten elkövetett erkölcstelenségek - pl. holokauszt - de ez a Panem-es dolog, a körzetek és a lázadás-büntetése, ez nem teljesen logikusan van összerakva.
ulqui11 2013 ápr. 05. - 22:34:39
(349/518)
Nem értem ezt a sok negatív kritikát,nekem nagyon tetszett a film,azt gondoltam egyhangúbb lesz a dolog. XD
Bár a dzsungelharcnál én is többet vártam,pl a csoportosulás nagyon nem tetszett,mivel semmi értelme nem volt,csak 1 maradhatott,akkor mégis minek haverkodni a többivel,vagy ha már úgy is egyben volt mindenki,miért nem gyilkolászták meg egymást álmukban stb...
Viszont a fõszereplõ csaj karaktere,meg õ maga is tetszett,meg úgy ez az egész rideg világ,ahol röhögve gyilkoltatták le egymással a fiatalokat is megfogott,bele tudtam éli magam kicsit a kiscsaj helyzetébe valami különös oknál fogva,mondjuk annyira nem tetszett. XD

Nálam egy 8-as,kíváncsi vagyok a folytatásra...
tomes.marcos 2013 márc. 31. - 17:03:25
(348/518)
Én is megnéztem, és úgy általában tetszett. Persze voltak benne nem teljesen érthetõ dolgok. Az azonban különösen az elgondolkodtató, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a jövõben nem fogunk visszalépni a múlthoz képest.
7/10
Jagerus 2013 márc. 26. - 18:36:52 7/10
(347/518)
Szerintem elég felejtetõ volt.

Spoiler

Nekem már az alapötlettel is problémám van. Milyen hülyeség, hogy akár 12 éves gyerekeket is elküldenek erre a viadalra. Mi ebben a pláne? Ha mondjuk 16-18-tól mehetnének akkor azt mondanám, hogy egye fene, elmegy. Mint a Menekülõ emberben. Úgy lenne értelme nézni. De így! Hülyeség. A közönség meg tökre meghatódott, hogy szerelmesek, de hogy kisgyerekeket gyilkolnak az nem érdekelt senkit.
Rosszalló 2013 márc. 25. - 18:00:18
(346/518)
Nekem nagyon nem tetszett a film! Borzasztó unalmas! Nagyon lagymatag, nyálas film. A közepénél már majdnem kikapcsoltam, de sajnos végignéztem. Jobban jártam volna, ha lefekszem aludni. Azon gondolkodtam, hogy vagy nekem lett magasabb az elvárásom egy filmmel szemben vagy a filmek színvonala esett drasztikusan. Bár lehet, hogy már nehéz valami újjal elõrukkolni, mert szerintem ez a film a Gamer-nek a koppintása volt. Persze mikor a Gamer-t megnéztem akkor szintén azt mondtam, hogy ez egy koppintás. Azt hittem, hogy a sci-fi egy olyan mûfaj, ahol a fantázia nem szab határokat. Lehet, hogy most sem a fantáziával volt gond?
2/10
djhusi 2013 márc. 23. - 22:06:31 2/10
(345/518)
Nem vártam semmit ettõl a filmtõl és pontosan ennyit adott, de ettõl még nem vagyok elégedett.
Nem olvastam a könyvet és ezek után valószínûleg nem is fogom,de most nem is a könyvrõl van szó hanem a filmrõl. Ha filmet csinálnak az álljon meg a saját lábán, ne kelljen hozzá használati utasítás.
Szóval. Szánalmas, ennél baltával faragottabb karakterek ritkán lát az ember. Az érzelmi szál egyszerûen irritáló volt, smiley-kal is el lehetett volna játszani, hatásosabban. A színészek kiválasztását pedig nyilván az excel random függvénye végezte. Kedvenc momentumom amikor Peeta (a könyvben valószínûleg jobban kifejtett) emberfeletti erejérõl esik szó, és mindehhez egy 165 centis szõke macskajancsi játssza. Az effektekre és a zenére pedig a ZS film és a low budget nem kifejezés.
Mesés. Azt hittem a Twilight-ot nem lehet alulmúlni de sikerült.
Alias777 2013 márc. 20. - 17:21:46
(344/518)
Igen megosztóak a vélemények. Nekem tetszett... és a cím nem arra utal, hogy csontsovány emberkék szerepelnek benne, hanem a szegények küzdelmérõl, hogy a gazdagok bármit megtehetnek és a valóságban is el tudnék ilyet képzelni, mert az emberi butaság, mohóság, szívtelenség, a sok erõszak határtalan. A szegények jobban értékelnek minden apró dolgot, mint a tehetõsek... és szerintem sem túl megnyerõ összehasonlítani a Twilight-tal, mert teljesen más a történet és ennek legalább van mondanivalója, a Twilight pedig csak a nyálas szenvedésrõl szól... Az éhezõk viadala IMDB értékelése 7,2 volt, és ez elég jó, tehát többségben vannak azok, akiknek tetszett szemben a Twilight 5,2-es arányával... Tehát én nem hasonlítgatnám...
10/10
juve86 2013 márc. 20. - 15:43:07 10/10
(343/518)
Szerintem ebbe a filmbe az csalódott,aki egy vérpancsis,fejlevágós,bélkiforgatós,üldözõs filmet várt.Nyilván megvannak a film hibái,mint minden filmnek amit regénybõl csinálnak.Mivel ez az elsõ kötet alapján készült,én is vártam hogy mi lesz ebbõl,ki is hagytak ezt-azt(legalábbis mondják akik olvasták a könyveket).
DE!!!Végre kaptunk egy IGAZI HÕSNÕ KARAKTERT!!!Két hõsnõ szokott lenni a filmekben.Az egyik fajta a férfi gyûlölõ dühös leszbikus,aki ha azt mondod neki"szép a szemed",egybõl leordítja a fejed,vagy ha nincs szerencséd még ki is rúgja két fogad.Miért nem úgy viselkedik mint egy igazi nõ?Mert õ a hõsnõ,és ezt csak így tudja érzékeltetni a kevésbé tehetséges forgatókönyvíró,hogy agresszív férfit csinál belõle gyakorlatilag.A másik a szexi csaj,akinek nincs karaktere,csak NÉZZED hogy ugrál a miniszoknyában,és persze azt mondod hogy,hú de megb......Ez a hõsnõ a legnagyobb nõi "szuperképességet" használja,az ÉRZELMI INTELLIGENCIÁT!!!Ezt kell kihangsúlyozni ha hõsnõrõl van szó,mert ebben jók a nõk.SPOILER:-------------Az íjász bemutatón,mikor látta hogy nem figyelnek,tudta mit kell csinálni,hogy érzelmi reakciót váltson ki.A film végén sem akar drámázni,csak tudta hogy nem öldökölni kell egymást,hanem egy olyan borzalmas alternatívával elõállni,amit tuti nem engednek végigcsinálni a rendezõk,mert a nézõk hülyét kapnának.Egy igazi belevaló nõ,pontosan így reagálna ezekre a kihívásokra,így oldaná meg.VÉGE!!!----
Tehát részemrõl gratula az alkotóknak.Nem tudom hogy az író,a forgatókönyvíró,vagy a rendezõ érdeme,de VÉGRE!!!
Részemrõl várom a folytatást,de nagyon.(ja,és személyes sértésnek veszem az alkonyat nevû,bûntettnek nevezhetõ izéhez hasonlítani. Na,mennyi oltást fogok én itt kapni!!!
3/10
csuszokotes 2013 márc. 20. - 01:30:08 3/10
(342/518)
Direkt nem olvastam az elõzõ hozzászólásokat, nehogy felidegesítsen, elég volt hozzá ez a túlértékelt film is! Milyen 8 pont? Ez? Oké hogy divat ez az alkonyat moslék, de ezt beleépíteni egy menekülõ emberes filmbe, már eléggé röhejes volt. Biztos írták elõttem a Battle Royal-t, vagy esetleg a Pulykavadászatot, na azok ezt kenterbe verik, de még talán a mostani a Halálraítélt is, pedig az egyszerû, mint a faék, na de ez? Ez a nyálas gennygóc? Meg a vége?? Ne máár, mi volt ez? Túlértékelt film, nyálas és unalmas is.
7/10
Mathos75 2013 márc. 16. - 09:51:06 7/10
(341/518)
Nem tehetek róla, de imádom a negatív utópiát! Abban mindig benne van egy lehetséges jövõkép, ezért is érdekes elolvasni olyan könyveket, amit a szerzõ mondjuk évtizedekkel elõbb írt mint a jelenkor, így leellenõrizhetõ, hogy mi vált valóra belõle és mi nem.
Itt is egy lehetséges jövõben járunk, olyanban ahol a lakosság nagy része nyomorban él( akárcsak most) és a kisebbség a modern nagyvárosban aratja le a meg nem érdemelt babérokat. Õket viszont szórakoztatni kell olyan módon, hogy ez generáljon egyfajta engedelmességet a szegényebb rétegek felé, tehát két legyet kell ütni egy csapásra. A nagyvárosi emberek, akik a mûsort élõben nézik egytõl egyig cukormázas, szirupos, kikent kifent (azok a szakállak!!!) csak a luxussal foglalkozó mûanyag katonák, akiknek a legnagyobb gondjuk, hogy melyik süteményt válasszák. Óriási a kontraszt a külsõ körzetek szürke ruhás emberei és õ közöttük!

Gondolom a fiatal fõszereplõk rutintalansága miatt, egyértelmûen a mellékszereplõk dominálnak, méghozzá olyan ütõsen, hogy öröm hallgatni a monológjaikat! Woody Harrelson, a jól megszokott Buci hanggal, de a legjobb Stanley Tucci, megfejelve Kulka zseniálisan tenyérbemászó szinkronjával. Imádtam!! Mellettük, a fõszereplõk kissé szürkének tûntek, bár Jennifer Lawrence képében vadiúj szerelmem lett és érdekes módon egy felmérés szerint az amerikai férfiak szavazatai alapján õ lett a legszexisebb nõ 2012-ben. Ez azt mutatja, hogy nem lehet végtelenségig manipulálni az embereket, és még mindig vevõk a szó hétköznapi értelmében vett "szomszédlányos" szépségeire. Csak mellesleg a szavazáson, a sokat futtatott "menõ" modellek és egyéb csontvázak csúfosan leszerepeltek. A többi, a viadalon résztvevõ, szürke és átlagos, még a gennyládák is belesimulnak a közegbe.
El is érkeztünk a manipuláláshoz, amirõl igazából szól a film. Valóban hasonlít az ötlet a Battle Royalhoz, de itt nem az elkényeztetett kölyköket akarják kissé megritkítani, hanem SHOW-t akarnak gyártani. Senkinek ne legyenek illúziói, afelõl, hogy ha a TV társaságoknak szabad keze lenne, nem csinálnának hasonló mûsorokat. A nézettség az egyetlen Isten és semmi sem számít. Ha egy ilyen szintre eljutnának, az lenne erkölcsös és törvényes, amit ÕK mondanak, ÕKET védi a törvény és a milícia.
Csak egyetlen kiút lehet: a totális lázadás! Ez a lázadás lehet, passzív ( ne nézd a mûsort) aktív ( lázadj fizikailag, bár az még nagyobb nézettséget generál) és a leghatásosabb, egyben legkegyetlenebb eszköz: szabotáld a mûsort úgy, hogy homokot öntesz a gépezetbe. Amikor ez megtörténik szerkesztõknek nincs más választásuk, mint sodródni az árral, ha nem akarnak teljesen belebukni! Viszont ezt a hibát a fõnökök szó szerint halálosan komolyan veszik, így a fõszerkesztõ is a pokol legmélyebb bugyrában találja magát. Áldozata lesz a rendszernek amit addig kiszolgált, magyarul a fagyi visszanyal.
A körzetek "versenyzõi" enyhén szólva sincsenek egymással egy súlycsoportban, sem erõnlétben, sem korban, sem felkészültségben,( Barcelona a Hajmáskér ellen) így borítékolni lehet ez elsõ tíz áldozatot.
Számomra a legerõsebb jelenet, Katniss jelzése a 11-es körzeti kislány, Rue halála után, a monitorokat figyelõ lakók felé! Olyant borzongtam, hogy szívem szerint én is törni zúzni tudtam volna a lázadásban!
10/7
2/10
kzkz 2013 márc. 12. - 22:16:30 2/10
(340/518)
Fordulatoktol mentes, unalmas, gusztustalan kinezetu emberekkel ertelmetlenul megspekelve.
wecesthereal 2013 febr. 28. - 19:09:38 Előzmény JohnnyBGood
(339/518)
Battle Royale