blowup 2012 aug. 23. - 23:43:57 Előzmény kabalababa9
(8/8)
Köszönöm, hogy értékeled, igazán kedves:)
kabalababa9 2012 aug. 13. - 15:05:07 Előzmény blowup
(7/8)
Pont ezen gondolkodtam, -mármint h milyen különlegesen fogalmazol- ezért mielõtt továbbolvastam volna a hsz-eket, benéztem "hozzád", h lássam hogyan írsz máskor-máshova. 1bõl szembetûnt, h a te stílusod általában ilyen. Alapos vagy, és sok témában hozzáértõ módon érvelsz. Pl. + fotóval magyarázol el valamit. stb. (El is tûnõdtem, h mi lehet a foglalkozásod..) :D
Ez a film érdekel engem, ezért visszaugrottam, h lássam a többiek hozzászólásait is. 1xûen nem értem, h mivel érdemelted ki, a második hsz-t... Talán a tudatlanság az oka, h.ha valaki szépen, helyesen, hosszabban, esetleg nem hétköznapian képes írni, (vagyis ÉRTELMES, nem csak annak tûnik!) az így "megkapja a magáét". Bocsi, de nem bírtam szó nélkül.
Béke! :)
blowup 2012 aug. 12. - 23:11:39
(6/8)
Megint csak copyzva a miértre, irigy vagy marhára, mi? :D
Megkeseredett elégedetlen, írásait látva, fikázáson kívül más öröme nincs az életben.

Amúgy kösz:)
blowup 2012 aug. 12. - 23:07:44 Előzmény bekukkancs
(5/8)
Nesze, itt egy újabb copy, mindenki magából indul ki...XD
rea1 2012 aug. 12. - 20:08:37
(4/8)
Szeretem ezt a filmet,jaj de jó,hogy megint adják! Épp a minap jutott eszembe,hogy most már kicsit sok az olimpiából és jól esne valami más mûfaj,mondjuk egy ilyen film. :D
olahmiki1959 2012 aug. 12. - 18:05:53 Előzmény bekukkancs
(3/8)
"értelmes tûnõ mondatokat is kellet faragni belõle."

Nem nagyon értem, hogy miért haragudtál meg "blowup"-ra, viszont a "kellet" szót itt helyesen két tével, kellett-nek kellett volna írnod.
Ha már mindenáron cikizni akarsz valakit.
bekukkancs 2012 aug. 12. - 10:07:44 Előzmény blowup
(2/8)
Igazán mûértõ hozzászólás :DDDDDDDDDDDDDDDD
Nyilván sok idõbe telt összevadászni ezeket a kifejezéseket.Arról már nem is beszélve
hogy ezután még értelmes tûnõ mondatokat is kellet faragni belõle. :DD
Bár az is lehet,hogy csak simán bekópiztad valamelyik másik "zseni" böfögését.
blowup 2012 jan. 25. - 21:56:07
(1/8)
Szamuráj, ronin, katana, sugárban ömlõ vér, fedetlen keblek. Minden együtt van egy jó kis grindhouse-hoz, azonban ez nem az.

Hideo Gosha a szamurájfilmek avatott rendezõje, Mo.-n legismertebb filmjei a Szamurájok és banditák, valamint az Onimasza, btw a Port utóbbit nem is ismeri, pedig volt magyar mozibemutatója, világszerte a japán Keresztapaként hirdették.

Ezzel a filmjével nem aratott nagy sikert, talán a lassan kibontakozó kevésbé akciódús történet miatt, azonban a képi megvalósítás kárpótol. A díszletek, beállítások, vágás és fényképezés kiemeli az átlagból - lásd plakát -érezhetõ a rendezõ minõségre törekvése. A harcjelenetek a kitartott mozdulatokkal pátoszosak, a kalligráf keleti írásjelekre komponálva, a mozdulatsort követõ vérspriccel lezárva.
A filmzene díjnyertes, megérdemelten, kiválóan ötvözi a hagyományos hangzásvilágot a modernnel.
Kisebb szerepben feltûnik Sonny Chiba, a szamurájfilm ikonja .

Imdb 7,1 korrekt értékelés, de csak korához és mûfajához mérten, aki mai 7,1-re számít, meg se próbálkozzon vele.