filoszemitabéluska 2020 ápr. 21. - 11:07:10 Előzmény vino-et-veritas
(190/210)
Hasznos lenne. Ha valaki megnéz egy filmet, akkor már nem tudja objektíven megítélni, mert a látottak befolyásolják. Pl. ez a film lehet, hogy nem tetszene, ha megnézném és így nem tudnám magasztalni.
vino-et-veritas 2020 ápr. 21. - 10:17:59 Előzmény filoszemitabéluska
(189/210)
OFF
Talán el kellene indítani a "Meg nem nézett filmek" topikját...
Biztos nagyon pörögne!
8/10
Hekaté 2020 ápr. 21. - 08:34:40 8/10
(188/210)
Alapvetően nem szeretem az ennyire túljátszott gegeket, de ennek a filmnek valóban az értéke a tartalma, és az a történetszál, amire felfűzték. Ha a sallangokat leszedjük, egy gyönyörű történet jön ki a végén, aminek lényege a gyermeki ártatlanság, és a gyermeki lélek egészségének védelme bármi áron, a családi szeretet és elköteleződés a "jóban-rosszban" formula negatív oldalán. Nagyon érdemes megnézni.
filoszemitabéluska 2020 ápr. 21. - 08:21:03
(187/210)
Bár nem láttam, de tudom, hogy ez egy nagyon fontos film! Ezért szeretnék hozzászólni, de úgy tudom, számomra az egyetlen engedélyezett hozzászólás:
A HOZZÁSZÓLÁS MODERÁLVA LETT.
Remélem sikerült egy vitaindító bejegyzést megvalósítanom, melynek hatására újra a középpontba kerül ez a nagyszerű alkotás.
Avanti Giovinezza!
6/10
M Ingrid 2020 ápr. 21. - 01:33:05 6/10
(186/210)
A témája garantálja a publicitást, Oscart és egyéb díjakat. Ennek ellenére nem rossz film, persze történeti hitelessége nulla.
10/10
ElisabethS. 2020 márc. 28. - 15:22:47 10/10
(185/210)
Szerintem ezt a filmet mindenkinek latnia kene legalabb egyszer az eleteben!
En szo szerint zokogtam rajta, gyonyoru az ahogyan a Ferfi felvazolja a gyermekenek ezt az egesz borzalmat amit sajnos at kellett elniuk!
8/10
pihes 2020 jan. 13. - 15:12:16 8/10
(184/210)
Nagyon komoly ahogy ütköztetik a gyermeki ártatlanságot a kegyetlenséggel.
Nem mindennapi film, nem sok hasonlóval találkozni!

8/10

5/10
Midnight67 2019 dec. 15. - 20:14:20 5/10
(183/210)
Tartalmas, velős vélemények több oldalon keresztül: " A hozzászólás moderálva lett "
Valaki esetleg a filmről??
pappulisszesz 2019 jan. 31. - 16:14:14 Előzmény filoszemitabéluska
(182/210)
tornából sem
filoszemitabéluska 2019 jan. 31. - 12:00:08
(181/210)
https://www.youtube.com/watch?v=5gglIqqLPlo

Milyen egyszerűen látod a világot: finom entellektüelek vs náci, műveletlen magyarok, akik csak tornából jók
filoszemitabéluska 2019 jan. 31. - 11:55:43
(180/210)
Akkor azért megnyugtatlak, James Joyce-ra sem asszociál valaki a nicknevedről, bármennyit olvastál.
pappulisszesz 2019 jan. 31. - 10:48:59
(179/210)
ez van amikor bélus csak a naptárig jut el az olvasmányok sorában...filoszemitabutuska
offtopic
filoszemitabéluska 2019 jan. 31. - 10:44:59
(178/210)
Milyen szánalmas, mikor valaki Odüsszeuszra akar emlékeztetni, de a nicknév hallatán az ember óhatatlanul kommersz alkoholra asszociál.
offtopic
Edmond Dantes 2019 jan. 31. - 10:23:47 Előzmény pappulisszesz
(177/210)
Neeem, gyereknek nem gyerekek.
pappulisszesz 2019 jan. 31. - 10:19:57
(176/210)
na, a két hülyegyerek még nem unja a szellemesnek gondolt zsidózást? szánalmas barmok
offtopic
filoszemitabéluska 2019 jan. 30. - 20:32:31 Előzmény Vídia.
(175/210)
Úgy tudom, "Gácsország végállomás" lesz az új film címe.
Vídia. 2019 jan. 29. - 16:41:41 Előzmény Edmond Dantes
(174/210)
vettem tengerész, ily kódolással hajóját nem éri vész..

200604 csupán csak költői kérdés volt azokhoz a támadóimhoz, akiket korábban - velem együtt - kukoriczára térdepeltetett mordor Úr
bocs moderátor Úr
egy bújtatott egy fordított a sor minta..
offtopic
Edmond Dantes 2019 jan. 29. - 15:36:21 Előzmény Vídia.
(173/210)
Először is a lényeget: Edmond Dantes nem Gróf, nem gróf, nem úr, csak egy szegény tengerész.
Másodszor: ha ilyen jól tetszik ösmerni az ős- és ókori történelmet, akkor át lehet térni a legújabb kori/20. szd.-ira, benne t.k. Trianonnal, az oda vezető és azt előidéző honi és nemzetközi sajnálatos történések tanulmányozására. Véleményem változatlan: ránk nézvést nem sok jót néznék ki egy " mondjuk Holivúdban..esetleg brüszelben" készülő filmből.
Ui
ide alulra elrejtve--->válaszom rövid, trendi és kúl: soros
offtopic
Edmond Dantes 2019 jan. 29. - 15:19:56
(172/210)
Nem kivel "játszunk", hanem m i v e l: a tűzzel. És nem először. Sajnos.
Vídia. 2019 jan. 29. - 15:19:10 Előzmény Edmond Dantes
(171/210)
"És mint az őskor óta tudjuk "vae victis". "

Megbocsájtson a Gróf Úr, én az őskorban még nem éltem, de , hogy ha a Gróf Úr kérem így tudja , én elhiszem, mert mások véleménye - még ha olykor balgaság is - tiszteletet érdemel, tőlem pedig mi sem áll távolabb, minthogy megsértsem az illemet.

Ámbátor meg kell említenem,h tegnap a tanító nénim úgy tanította, h az őskor vége: az írott történelem kezdete . Úgy mondta,h az első ismert írásos emlékek a valószínűleg legrégibb írásformával, az ékírással készültek i. e. 3500 körül, innentől pedig újkorról beszélünk.

A „Jaj a legyőzötteknek!” mondat viszont a Kr. e. 390. július 18-án a római és gall csapatok között zajlott alliai csata után - a súlyos római vereséget és a galloknak a Rómába való bevonulását követően - hangzott el a gallok vezére Brennus szájából.

Figyelmeztetésképpen megemlítette azt is,h a példázat aztán a visszájára fordult..
Brennus gőgjét többnyire az ostromlottak leszármazottai gyakorolták mások felett..

Ui
ide alulra elrejtve
Gróf Uram, kérem, lehet még egy kérdésem?
házi feladatnak kaptuk, ha tisztelettel kérem segítene megfelelni az alábbi kérdésekre.
kik pénzelik Afrika felfegyverzését, eredményeképpen a nyomorba jutott társadalmak gyógyszerellátását és az ország ujjá építéséhez szükséges banki hitelezését? kik azok akik szétlopták Afrikát , szétszedték a keletet?kinek van a legerősebb hadserege a közel-keleten, miért és azt hogyan hozták össze?
köszönöm szépen a Gróf Úrnak