10/10
offtopic
Az elit alakulat 2008 júl. 11. - 14:38:43 10/10
(38/178)
ja meg van
10/10
offtopic
Az elit alakulat 2008 júl. 11. - 14:38:18 10/10
(37/178)
hol lehet megnézni a privát üzenetet?
offtopic
bree-gee 2008 júl. 11. - 14:32:38
(36/178)
küldtem egy privát üzit.
10/10
offtopic
Az elit alakulat 2008 júl. 11. - 14:29:48 10/10 Előzmény altamyra
(35/178)
én csak a 2. résztõl láttam
nem tudod hogy hol lehet letölteni?
amúgy szerintem ez a leg királyabb film amit eddig láttam.
10/10
offtopic
Az elit alakulat 2008 júl. 11. - 14:22:35 10/10
(34/178)
Én is csak a 2. résztõl láttam de le szeretném valahogy tölteni magyar szinkronnal. valaki nem tudja honnan lehet?amúgy fantaztikus a film.
10/10
Aca 2008 jún. 21. - 21:06:59 10/10
(33/178)
Egyszerûen nagyszerû. Lány létemre már 5x láttam az egészet, de nem tudom megunni. A ZH-k elõtt mindig végig nézem, ez nekem kabala. Imádom. Nincs ennél jobb.
10/10
Necros 2008 jún. 10. - 19:10:08 10/10
(32/178)
**moderálva** sõt, megvan a 6. extrákat tartalmazó lemez is. Én is nemrég szedtem le, nagyon érdekes dolgok vannak rajta. A veteránokkal készült interjút már láttam korábban, a Making of-ot meg nem sokkal elõtte szereztem meg, de így is megérte. Ron Livingston (Nixon) naplója például hatalmas. :D Például a jeep-es sztori vagy a kiképzés... :D

A tévedésekhez: már pontosítottak elõttem, így csak annyit fûznék hozzá, hogy valóban akad benne "pontatlanság/tévedés", de ez egyrészt apró hiba vagy direkt változtatás, hiszen mégiscsak filmrõl beszélünk és néha meg kell változtatni néhány dolgot, hogy jobban mûködjön a széles vásznon. Például úgy emlékszek, Blithe-tal kapcsolatban mást mondtak, Buck Compton sem lett teljesen roncs, meg a pisztolyt is elfogadta Winters, nem adta vissza, ahogy a filmben tette - ezt ugyebár elmondja az interjúban, ez is bizonyítja, hogy tudatosan variáltak néhány dologgal.

Ja, és hogy értékeljem is a Band of Brotherst: zseniális, az egyik legjobb mini-sorozat/sorozat/film, amit valaha láttam. A színészek, a zene, az effektek, a kamerakezelés, minden a legmagasabb minõséget képviseli. A színészeknek és a készítõknek pedig minden tiszteletem, hatalmas teljesítmény mindannyiuktól. A veteránok bevonása szintén kiváló ötlet és sokat hozzátett az egészhez. Még rengeteget tudnék róla írni, de ez a lényeg: 10/10, egyértelmû.
Brambilla 2008 jún. 10. - 13:59:57
(31/178)
http://moobs.hu/browse.php?incldead=0&search=elit+alakulat&cat=0
Regisztrálni kell elõször, sajnos nem tudom most lehet-e.
molnibalage 2008 jún. 10. - 13:54:40
(30/178)
Tudotak valami magyar torrentet ahonnen le lehetne szedni a 6-7. részt? Nekem azok elszálltak a DVD-n sajnos. Jó látni, hogy azért hölgyek is kedvelik ezt filmet. :)
Brambilla 2008 jún. 10. - 13:46:36 Előzmény Helmut Pleyer
(29/178)
Molnibalage már javarészt elmondta, amit én is írtam volna.
A Carentan-i "tévedésre" válaszolnék még:
Egy pár öreg veterán modhatta csak el német oldalról, hogy pontosan kik is voltak ott és mikor. A legtöbb esetben a hadosztálynaplók is megsemmisültek, nemhogy az alacsonyabb egységeké. Meg akkor már akkora volt a fejetlenség, hogy az egymás mellett álló német egységek sem tudták pontosan mindig kik is a szomszédaik. És errõl a legtöbb forrás is mást ír. Sajnos Magyarországon az oktatás nem foglalkozik ezzel részletesen és a fiatal, történelem után érdeklõdõknek, mint amilyen szerencsére Te is vagy, nem nagyon marad más megfizethetõ könyv, mint a Földi Pál féle "remekek", melyek kedvcsinálásnak jók, de általában egy forrásra támaszkodnak és arra sem pontosan.
Minden tiszteletem a hõsiesen harcoló német katonáké, de itt a filmben már a német elit legjava tényleg elhullott. Pl írtad az ejtõernyõsöket. Student elit egysége még a háború elején megsemmisült Krétánál, utána már nem voltak annyira jók.
molnibalage 2008 jún. 10. - 13:25:49 Előzmény Helmut Pleyer
(28/178)
Mai napaig ez a legjobb háborús film! Pont. Eltelt 8 év és és még MINDIG nics jobb. Elképesztõ. Apróbb pontatlanságok elõfordulnak a filmben, de ez nem befolyásolja a remek összképet. Tökéletesen visszaadja a kort amiben játszódik.

Az elõttem hozzászólónak egy pár dolog.

"Ez az egység(és általában az egész Waffen SS) nem arról volt híres, hogy ha látnak kb. ugy 10 Sherman M1a1-es harckocsit akkor elmenekülnek."

Ha nincs páncélos támogatásod és nyílt terepen vagy akkor igen. Az emberek nagy része nem szuicid hajlamú.

"A filmben is elõfordult, hogy volt az SS egységnek Jagdpanther vadászpácélosa."

Persze, de mennyi? 1 vs. 10-20 volt az arány a valóságban kb. Sok szerencsét. A nagy összképet nem látod át? Mellesleg, ha lelövik a lánctalpát utána az is csak béna kacsa, mert nincs tornya. Szépen mellé vagy mögé megy a Sherman és puff... Igazából ez volt a módi. A benzinhiányról meg nem is beszélve, nagyon keveset mozogtak a német páncélosok '44-ben, a német páncéloserõk szinte csak álló védekezésre voltak alkalmasak a légifölény miatt is.

"Ez a típus simán kilõ több Sherman páncélost"
Optimális esetben. És a légifölény? Ellnség 10-20:1 számbeli fölénye smafu? Talán amiatt is vonultak vissza...

"Na meg persze a Fallschirmjäger alakulat is menekül"
Õk sem voltak szupermenek, sõt. A német veteránok jól helyet álltak, de a friss újoncokról ez már kevésbé mondható el.

"A német katonákat ugy állítja be a film, mintha rémhülyék volnának"
Ez sem nem igaz. Hollandiában jól elkalapálták a jenkiket a filmben is. Az 5. részben említve is van, hogy lerohatnák az egyik ezredet és a EZREDPARANCSNOK is meghalt a parancsnokság védelmekor ami ugyebár a front mögött van azért valamennyire! Ergó úgy áttörték a frontot ott ahogy kell...

"mikor õk voltak a II. világháború legjobb katonái"
Egy így permanensen nagyon nem igaz. Egyes idõszakokban egyes erõikre ez igaz volt. '44-ben egy két egységet leszámítva a Wermacht és a Luftwaffe már csak árnyéka volt régi önmagának. A pilótáik '43-tól kezdve a veteránokat leszámítva meg sem közelítették a szövetéses átlagot és ez majd az összes harcoló katonára igaz volt. Lerövidítették a kiképzési idõt és egyre fiatalabbakat hívtak be a seregbe. Azért egy jól táplált 20-25 éves G.I. 2 éves kiképzéssel vs. egy 3 hónapos Wermacth 18-19 éves bakával szemben elég jó képet festett. A német pilóták meg nagyon keveset repültek kiképzés alatt hozzájuk képest. 500-600 óra vs. 100-150...

"Történészek eredménye: egy átlagos német katona ellen 10 amerikai, vagy szovjet katonát kellett szembeállítani(kiszámolták)"

Kik? Hol? Ekkora baromságot ritkán hallani. Számolgatni lehet, de a tények nagyon mást mutatnak. Akkor miért nyomta le õket már a 2-2,5-szer túlerõ is õket? Vagy hallottál a Merville-i üteg elleni ejtõernyõs támadásrõl. A németek laza kétszeres számbeli fölényben voltak, elõre kiépített védelemben, sok géppuskával és mégis elkalapálták õket. Más kérdés, hogy borzalmas veszteségek árán az átlaghoz képest.

Persze, légifölény stb. volt a szövetségse oldalon, de azért ne állítsunk már olyen vad dolgokat amiket leírtál...
Tévedéseid betudhatók a fiatalságodnak, de majd kinövöd, ha többet olvasol és tapasztalsz.
Helmut Pleyer 2008 jún. 05. - 17:55:37
(27/178)
1. Nem voltam ott mivel 16 éves vagyok.
2. Tudom bizonyítani, hogy pontatlan: Carentan térségében (3.rész)
a Götz von Berlichingen SS páncélgránátos hadosztály tevékenykedett(Ostendorf SS Gruppenführer). Ez az egység(és általában az egész Waffen SS) nem arról volt híres, hogy ha látnak kb. ugy 10 Sherman M1a1-es harckocsit akkor elmenekülnek. A filmben is elõfordult, hogy volt az SS egységnek Jagdpanther vadászpácélosa. Ez a típus simán kilõ több Sherman páncélost( na meg persze a Fallschirmjäger alakulat is menekül:D. ez nagyon vicces).
3. A német katonákat ugy állítja be a film, mintha rémhülyék volnának mikor õk voltak a II. világháború legjobb katonái. Történészek eredménye: egy átlagos német katona ellen 10 amerikai, vagy szovjet katonát kellett szembeállítani(kiszámolták).
4. Ne butázzuk le egymást ha nem tudunk vkirõl semmit, mert sztem ez a legundorítóbb emebri magatartás.
altamyra 2008 máj. 24. - 22:43:34 Előzmény Gally úr
(26/178)
Beállnék én ia sorba, kiakadni. Csak egy kérdés: Ön ott volt? akkor honnét szedi, hogy mégis mi hogyan és miképp történt?mert valahol azt olvasta, hallotta, tanulta???amugy szörnyû ha ezt végignézve, ez a legfontosabb észrevétele. Okoskodás, sznobság, semmi más. Én egyáltalán nem szeretem a világháborús dolgokat. De!!!ez egy olyan film (sorozat), ami visszadja azt, amiért meg tudom azokat éretni, akik vonzódnak a téma iránt. Egy remekül megszerkeszett filmrõl van szó, semmi se sántított vagy hiányzott belõle. A szereplõk fantasztikusak, ha az ember elkezdi megnézni, egyszerûen nem lehet abbahagyni. Pedig maga a téma szörnyû és sokkoló, de mégis...elég rosszul érezném magam, ha ennyire merevül állnék hozzá. Mondták már Önnek, hogy szörnyû, ha egy buta ember okos???
Dantes 2008 máj. 23. - 13:07:18 Előzmény Gally úr
(25/178)
DE most tényleg mi benneapontatlan? Egy cseppet értek a témához, mi volt benne pontatlan?
Gally úr 2008 jan. 26. - 12:51:33
(24/178)
Jó sorozat, kár hogy néhány helyen pontatlan(történelmileg).
10/10
Dina0413 2008 jan. 19. - 14:28:16 10/10
(23/178)
A valaha létezõ legnagyobb háborús film, amit láttam. Nagyon sok háborús filmet láttam már, de még egyiknek sem sikerült ezt az alkotást felülmúlnia. És egy sem fogja!
Dvd-én minden évben legalább egyszer megnézem, sõt már a könyvet is kétszer elolvastam.
Szóval, aki látni szeretné a világ legjobb filmjét, ne hagyja ki!

Hejhó, Silver!
altamyra 2007 dec. 09. - 11:07:59
(22/178)
Tegnap néztem meg az uccsó két részét, de azt kell hogy mondjam hogy olyat láttam amit abszolút nem vártam volna. NAGYON NAGY FILM!!!!!
teljesen egyben van, minded rész, külön is kerek, meg egymás hoz is kapcsolódik-és bemutatja a háború emberi oldalát, és egybõl más színben tûnik fel minden.
Nagyon tetszett, a kedvenc háborús filmem(pedig nem is szerettem a mûfajt, de valószínüleg a színvonal volt ehhez képest alacsony)
Nagy film, kötelezõ megnézni!!!!nem érdemes kihagyni!!!!
10/10
maximusss 2007 okt. 16. - 19:34:29 10/10
(21/178)
Nagyon nagy film! Talán a legjobb háborús film, (szerintem) abszolút jól mutatja be a VH-t és valóban aki amolyan érzelgõs háborús filmre számít az csalódni fog, mert ez nem az! Talán a 9. rész érzelgõs lett, de azt nem is lehett volna másképp bemutatni... Nekem elsõsorban épp ezért jött be, hisz az elõbbi kategóriát is csípem (pl Ryan közlegény, Pearl Harbor, Ellenség a kapuknál stb.) de ez végre valami újat mutatott, teljesen a "sztorira" koncentrál, és épp ezért olyan jó döntés, hogy viszonylag ismeretlen színészekkel csinálták meg a filmet.

Ez egy 99%-ig valós történet ami (nem pcjáték adaptáció - szerintem vh-s játékadaptáció még sosem készült no mind1 - hanem - könyvadaptáció. Stephen E. Ambrose: Az elit alakulat. Ami szintén egy "adaptáció", hisz a sztorit a történelem szülte. A könyv háborús regényként van aposztrofálva, ami azért erõsen sántít, hisz valójában egy nagy gyûjtõmunka összefoglalása. A könyv nagy része a túlélõk elmondása valamint David Webster közlegény brilliáns leírásokkal teli naplója alapján készült. Ambrose nem túl sokat tesz hozzá. Szó mi szó az ürge kiváló hadtörténész, de szvsz mint író pocsék. A film és a könyv közti átfedés egyébként közel 90%-os. Nekem mind2 isonyatosan bejött :)

A filmet szinte bárkinek ajánlom akit érdekel a történelem (bár szvsz azok szinte már mind látták :) ). A könyvet igazábol csak azoknak akiket komolyabban érdekel a harcászat vagy akik amolyan "hobbi-VH-sok" de nekik KÖTELEZÕ!
10/10
Aca 2007 szept. 25. - 10:25:23 10/10 Előzmény kovesdi_i
(20/178)
Nekem meg van, írj és megbeszéljük, hogy jut el: l-aca@freemail.hu
norton15 2007 szept. 21. - 18:31:13
(19/178)
Szívesen.:)