4/10
pihes 2023 okt. 29. - 14:23:55 4/10
(20/20)
Lemaradtam párszor róla, mégis sokszor rohangáló férfiakat, és pusztító német katonákat lehetett inkább látni. Egy biztos, a végére az élettől is elmegy az ember kedve NÉGY/TÍZ
6/10
Ahoj poplacsek 2023 jún. 19. - 22:16:09 6/10
(19/20)
A téma súlyos és mindig az is marad. De úgy érzem, ami ebben a filmben volt az már mind el lett róla mondva korábban.
10/10
Orpheus100 2022 dec. 06. - 23:45:37 10/10
(18/20)
Véletlenül kapcsoltam a filmre. A képernyő elé szegezett. Végig a könnyeimet nyeltem. Ilyenkor tudatosodik bennem, hogy mennyire jó dolgunk is van. Még annak ellenére is, hogy alig párszáz kilométerre háború dúl és éppen mostantól 600-700 Ft a benzin és a gázolaj. Bízom benne, hogy nekünk soha nem kell átélnünk ilyen borzalmakat.
Belmont 2015 máj. 23. - 21:41:41
(17/20)
Ezen kár ennyit vitázni... Az x-bõl y pontot kap (tehát 10-bõl legfeljebb 10-et). Magyarul így mondjuk. Viszont a számítástechnika korlátai miatt megcserélõdött a kettõ, lévén angolul fordított a sorrend, az x-bõl y angolul y of x vagy y out of x (tehát 1-10 of 10). Ugyanolyan ez, mint a dátumozás vagy teljes név sorrendje. A tartalomkezelõk, szövegszerkesztõk ezt csak az újabb idõkben képesek rendesen kezelni, azelõtt nem tudták, hogy a világ más részein máshogy írhatják.

És igen, azért is kár rajta vitázni, mert magyarul mondhatjuk úgy is, hogy 10-bõl 1-et kap (10/1), vagy mondhatjuk úgy is, hogy 1-et a 10-bõl (1/10). Angolul viszont csak az utóbbira van lehetõség.

Alles gute.
1/10
offtopic
makovecz1972 2014 nov. 12. - 17:05:14 1/10
(16/20)
Csak sajnálni tudlak, hogy ilyenekkel foglalkozol! Engem ez nem érdekel, és úgy pontozok, ahogy jól esik, az érveid meg gyengék, nem elõírás a port is max csak ajánlja, de nem elõírja! De ha téged ez zavar, akkor írkálj embereknek ezért, de engem a jövõben kímélj meg ettõl, mert nem érdekel! NINCS ILYEN ELÕÍRÁS! OLVASTÁL VALAMIT, ÉS MOST EZT PRÓBÁLOD ITT ERÕLTETNI, MINTHA EZ LENNE A HELYES, ELFOGADOTT VAGY KÖTELEZÕ!
10/10
offtopic
NADALFAN 2014 nov. 11. - 17:35:27 10/10
(15/20)
Nem zavar ha valakinek más a véleménye a filmrõl. A pontozás az inkább .Mert szerintem az valahol alap hogy 1/10 mert balról jobbra 1-10 ig a pontozás , a port is így definiálja akkor miért nem tudod sokakkal együtt elfogadni és így pontozni. A sportban tudok hasonlóképpen kiakadni mikor azt mondják hogy ma 120% kell a gyõzelemhez, mert ugye a 100% a maximum a teljesítõképességnek akkor mi az a 120%? Mert olyan az nincs:!
Na jó tovább nem lovagolok a témán de azért pontozz ezek után normálisan:)
1/10
offtopic
makovecz1972 2014 nov. 11. - 15:16:41 1/10 Előzmény NADALFAN
(14/20)
Eddig sem kértem, vagy kényszerítettelek, hogy írj nekem, vagy vitatkozz velem. Bár a vitához két ember kell, és érvek, meg bizonyítékok, de ezt nem folytatnám. Azt se felejtsd el, hogy nem én írtam neked, hanem te! Innentõl, ha ennyire zavar, mit írok minek írsz? De mindegy ezzel nem fárasztalak!

A másik a port.hu vagy bárhol bármilyen filmes oldalon, hol van leírva, hogy pontosan hogy kell pontozni? Hol van ez elõírva? Én nem tudok róla, hogy létezne ilyen szabály, vagy kötelezõ elõírás, törvény, rendelet, megállapodás. Ha te ezen akarsz kiakadni, a te dolgod, de szerintem ne fárassz ezzel engem, mert egy teljesen jelentéktelen dolog, a kedvedért megnéztem több oldalt - nem csak a port.hu-t - és ezen oldalon több topikot, mindenhol így pontoznak, úgy látszik te vagy a kivétel, bár veled ellentétben engem ez nem érdekel és nem zavar, hogy 10/1-et vagy 1/10-et írok, írsz, felõlem azt használod, amelyik jól esik és egészségedre, de ezzel az erõvel minden kommentelõbe beleköthetsz és vitázhatsz több millió emberrel, sok sikert hozzá! ez után mibe fogsz belekötni? Hogy hova tettem pontot vagy vesszõt? Esetleg véletlenül kisbetûvel kezdem a mondandómat?

Ami pedig a filmet illeti, te már csak tudod, mennyit néztem meg belõle, biztos úgy volt, elindítottam, fõcím, szereplõk, elsõ két jelenet után pont 10 percnél kikapcsoltam és leírtam nem tetszik? Mert szerinted így volt? Te már csak tudod, ott voltál! Egy egy filmbe bele is lehet tekerni, és sokszor nem is kell az egészet végig nézni, hogy értsd a lényeget, sõt újabb dolgot árulok el, a legtöbb filmet fõleg amit tv-ben adnak meg erõsen megvágnak 100 percbõl leadnak 80-85 percet, sehol sem a rendezõi változatot látod, vagy igen? Egy történelmi témájú filmnél, szerintem lényeges momentum, hogy mennyire hiteles, mert így alkalmas az emberek manipulálására. Csináljanak egy semmitmondó kémfilmet hasonló sztorival, és ennyit! Ha neked tetszett akkor nézd meg ezerszer engem nem fog zavarni, nem foglak lebeszélni errõl!

Ha a jövõben nem válaszolsz, nyugi engem nem fog annyira zavarni mint téged!
10/10
offtopic
NADALFAN 2014 nov. 09. - 19:56:56 10/10 Előzmény makovecz1972
(13/20)
Ha már ilyen okos vagy ,akkor nem vitatkoznék veled . 10 perc után megmondja hogy ez egy gagyi az tényleg érti a lényeget. A történelmi háttér igaz lényeges, de a film igazi emberi dráma én ezt díjaztam!
A pontozással kapcsolatban meg elég tévúton jársz igaz van ahol jobbról balra írnak....
1/10
makovecz1972 2014 okt. 25. - 17:07:33 1/10 Előzmény NADALFAN
(12/20)
És nem a lényeget szûrtem le, hanem ismerem a történelmet és ez a film drága barátom még csak köszönõ viszonyban sincs a valósággal, ezt a filmet akár szovjet katonákkal is leforgathatták volna, mert kb. annyi az igazságtartalma. Sajnálom, ha valaki filmekbõl szerzi a történelem ismereteit! Gratulálok hozzá! :D
1/10
makovecz1972 2014 okt. 25. - 17:05:43 1/10 Előzmény NADALFAN
(11/20)
Semmi baj a pontozással, az nem más mint kukacoskodás, ha nincs érdemi megjegyzésed a hozzászóláshoz, akkor ne ilyen semmiségekbe köss bele!

Az 10 pontból egy vagyis egy 10-es skálán 1 pontot ér! Mindenhol így pontoznak, csak úgy látszik nálad nem! De szerintem ezt ne itt népszerûsítsd, talán egyszer valakik vevõk lesznek rá! ez bizony 10/1! És ezzel semmi baj sincs! Amit ehhez hozzáfûztél értelmetlenség! :)
10/10
NADALFAN 2014 okt. 24. - 12:57:39 10/10 Előzmény makovecz1972
(10/20)
Gratulálok hogy leszûrted a lényeget:)
Viszont ha már lehúzod legalább , a pontozást tanuld meg , de sokaknak ez szintén nehezére esik nem 10/1 ,mert ez alapján 1000-%- ra jónak ítéled , hanem 1/10.
1/10
makovecz1972 2014 okt. 22. - 20:20:31 1/10
(9/20)
Egy gagyi hatásvadász film 10 perc is sok belõle, senkinek nem ajánlom nálam 10/1!
9/10
gabeyramone 2014 márc. 26. - 13:00:46 9/10
(8/20)
Valóban megrázó film, ami még megtekintése után napokig hatása alatt tartja a nézõt. A végkifejlethez a felépítés tökéletes: fokról fokra építi a feszültséget, és jóllehet kicsit unalmasan indul a hétköznapok bemutatásával, a közepén azt veszed észre hogy odaszegezett a képernyõre.

Kiváló ötlet volt az eredeti bolognai dialektust belerakni a filmbe, így még az olaszul tudóknak, sõt, még az olaszoknak is feliratozták a filmet, hogy értsék.

A film maga pedig a második világháború olaszországi helyzetét mutatja be 1943 decemberétõl egy kislány szemén keresztül, a partizánok és kollaboránsok csatározásait a nácik fenyegetõ jelenléte mellett, valamint hogy egy átlagos tanya népe hogyan is élte meg mindezt.
Hohenstaufen 2013 dec. 28. - 14:48:09
(7/20)
A gyõztesek és szövetségeseik sosem készítenek drámai filmeket a saját háborús bûneikrõl. Mindig csakis a vesztesek, jelen esetben a németek az örök gonoszok. A másik fél csak áldozat lehet, felelõssége semmi a történtek alakulásában. Megdöbbentõ, hogy mennyire hülyének nézik a nyugati rendezõk a háborús filmek kapcsán a saját nézõiket. A valóságban a németek az utolsó pillanatig nagyon keményen, elszántan, hõsiesen küzdöttek a háborúban, gondoljunk Churchillre, aki például az ardenneki válság idején táviratban kérte Sztálintól a kelet-poroszországi nagy offenzíva elõbbre hozását, hogy tehermentesítse vele a válságosra fordult nyugati frontot. A nyugati háborús klisé-filmekben a német fél örökös bénának, gonosznak és vesztesnek ábrázolása része a történelem gagyi és bosszantó manipultív meghamisításának, ezzel csak azt érik el, hogy sokan a lelkük mélyén érzelmileg nyugatellenes "németpártiak" lesznek, fõleg a magyarok szemében, akik mégis csak a németek szövetségesei voltak, nem utolsó sorban azért, mert a dicsõ nyugati civilizációtól kaptunk egy Trianont, amit sosem volt hajlandó megmásítani, de azért is, mert a válságos 1939-1940-es években a nyugattól semmilyen garanciát, tervet, biztatást nem kaptunk, hogy mi lesz akkor, ha szembeszállunk a németekkel. Illetve a csehek, osztrákok és lengyelek példáján pontosan tudni lehetett, hogy a nyugati garancia mit jelent a valóságban. Semmit. Ezek után nekünk is be kellett szállnunk a kisantant mellett a Hitler kegyeiért folytatott versenybe. És bizony minden szövetség áldozatokkal jár. Innen pedig egyenes út vezetett bizonyos eseményekhez, kényszerpályákhoz, amelyeket nem lehetett elkerülni, legfeljebb csak csúfosan taktikázni a kevésbé rosszabb fejleményekért. Ez az, amit sokan nem hajlandók megérteni. No de hát tetszettünk volna megnyerni a háborút....
5/10
bj029 2013 jún. 29. - 21:44:57 5/10
(6/20)
Sokan 9-et adtak, azért annyira nem volt jó film... Kíváncsi lennék egyszer mondjuk pl. az oroszok szörnyûségeit bemutató filmre is... Mindazonáltal egy közepest megér 10/5.
9/10
sanderb 2012 júl. 26. - 17:59:49 9/10
(5/20)
Ez a film teljesen úgy épül fel "kicsiben", mint a II. Világháború "nagyban". Súlyos történelmi dráma, amit szavakkal kifejezni jól szinte lehetetlen. 10/9
10/10
alien1976 2012 júl. 17. - 04:18:37 10/10
(4/20)
Erõteljes, szép, de inkább kemény drámai film volt.
Nagyon szépen be volt mutatva az ottani élet, amibe beletépett a háború borzalma.
Érezni lehetett a filmben az egyre erõsödõ drámai vonalat, mely a végére teljesen beleõrli az embert.
Nem semmi egy film volt, még most is a hatása alatt állok.
A kislány alakítása elõtt le a kalappal, de nekem a zene is nagyon tetszett.
A kamerák mozgása, hogy többszõr mindent a szereplõ szemszögébõl néztünk, ötletes, okos, és nagyon hatásos volt.
10/10
NADALFAN 2012 jan. 15. - 19:47:32 10/10 Előzmény csanaklára
(3/20)
na igen ,de ha idetévednek és olvassák a sorainkat- majd megjön a kedvük -talán...
10/10
csanaklára 2011 dec. 29. - 22:09:54 10/10 Előzmény NADALFAN
(2/20)
Teljesen egyetértek veled. Fájdalmas támája ellenére ,egy nagyszerû alkotás.
Lehet, hogy csak ketten voltunk rá kíváncsiak?
10/10
NADALFAN 2011 dec. 12. - 18:24:12 10/10
(1/20)
ez egy fantasztikus film,kicsit párhuzamba állítható a faun labirintusával. ahogy pergett a film nõtt a feszültség.annyira realisztikus a rendezés és az operatõri munka hogy teljesen azonosultam a fõszereplõkkel,és átéreztem a fájdalmukat. végül egy nagyon kemény történet kerekedett ki ,a 2. világháború borzalmai pro és kontra ,ellenállólk vs. németek.na és a fõszereplõ kislány is nagyot alkotott! csak ajánlani tudom!valami díjat remélem elnyer majd a film.