10/10
elemes 2018 okt. 24. - 23:48:12 10/10 Előzmény blood.1
(23/163)
"az egyik leglassúbb film, amit valaha láttam"

akkor most nem a sátántangót ajánlom, mert az elcsépelt, hanem a Malom és kereszt című mozifilmet, ami egy Peter Bruegel festményről szól. Nem a festőről, hanem a képről.
10/10
elemes 2018 okt. 24. - 23:43:30 10/10
(22/163)
a rázkódást valóban túltolták, nem is értem miért.

de (annak ellenére hogy a történet minden részletét pontosan ismerem) az emberi oldala végig lekötött. Ryan Gosling szuperül játszott.
3/10
blood.1 2018 okt. 24. - 19:10:49 3/10
(21/163)
Az egyik leglassúbb film, amit valaha láttam. Egy-egy semmilyen jelenetet van, hogy percekig beszéd nélkül nézünk. Persze "nincs szükség szavakra"...
Nekem gyenge eresztés.
4/10
Fecni007 2018 okt. 24. - 18:38:07 4/10
(20/163)
Szerintem egy ilyen jó témából ilyen keveset kihozni bűn. Mintha összesen arra koncentráltak volna, hogy az űrhajózás=klausztrofóbia, az űrhajósok soha az orrukig sem láttak, amikor koszos kis űrhajójukban szelték a végtelent. Semmi nincs benne, amiből kiderülne, hogy Armstrong MIÉRT akart a Holdra szállni, hogy miért csinálta az egészet. Sem a személyiségét nem mutatja be a film, sem az űrhajós tevékenységét, csak mindenből egy kicsit. Egyáltalán nem hozta hozzám közelebb őt, egy kicsit sem tudtam szurkolni neki, hogy sikerüljön az a leszállás. A fejfájdító kameramozgást már elmondták helyettem.
10/10
stockholm 2018 okt. 24. - 09:00:56 10/10
(19/163)
Tökéletes film. Minden szempontból. Rég volt rám film ilyen hatással; úgy, hogy maga az űrhajózás nem is érdekel. Érdekes, elgondolkodtató, megrázó volt. A kísérő zene is telitalálat.
9/10
pikigeri 2018 okt. 24. - 02:02:46 9/10
(18/163)
Kiváló film. Nyilván mindenki az Apolló 13 című filmmel fogja összehasonlítani, de összehasonlítani a kettőt szinte lehetetlen, mert nagyon más a két film még akkor is, ha témájában meglehetősen hasonló. Az Apolló 13 is feszültséggel teli és végig leköti a nézőt, de abban a filmben jóval több a NASA Apolló Hold programjára vonatkozó műszaki információt kap a néző, tehát az a film gyakorlatiasabb és külső szemszögből mutatja a szereplőket, a filmzenét tekintve az Apolló 13 egyértelműen sokkal jobb, mint Az első ember. Az első ember (nem véletlenül nem Apolló 11 lett a címe a filmnek) egy jóval lassabb és művészibb irányultságú film, mint az Apolló 13 sokkal kevesebb gyakorlati, az űrkutatással kapcsolatos dologgal és erősebb drámailag. Az első ember Neil Armstrong és családjának szemszögéből mutatja be a Gemini programot és az Apolló programot, az Apolló 11 sikeres történelmi küldetésének végéig (Neil Armstrong kis lépéséig). Nagyon jól adagolja a film a feszültséget és érzelmesebb film, mint az Apolló 13. Az, hogy az első ember Oscar-díjat fog kapni az nem kérdés. A kérdés csak az, hogy hány arany szobrocskát fog kapni és pontosan mire. A film különlegessége, hogy majdnem mindent szinte végig Armstrong belső szemszögéből látunk, ezáltal sikerült olyan élményt előállítaniuk a nézők számára a készítőknek mintha valóban mindenki ott lenne az összes megtörtént kihívásnál Armstrong helyében és a Holdra lépésnél is. Pontosan ezért az operatőri munka Oscar-díjat érdemelne és valamelyik hangtechnikára vonatkozó Oscar-díjat is el kellene hoznia a filmnek. Ryan Gosling tökéletesen alakítja Neil Armstrongot és a felesége, Janet Armstrong szerepében Claire Foy is nagyon jól alakít. Ryan Gosling Oscar jelölése ezért az alakításért biztosra vehető és illene az is, hogy megkapja, Claire Foy esetében is szinte biztos az Oscar jelölés. Simán benne van a pakliban, hogy Az első ember el fogja hozni a legjobb filmnek járó Oscar-díjat is. Egyébként ha utánanéz valaki, akkor megtudhatja, hogy Neil Armstrong valóban olyan ember volt, ahogyan a filmben Ryan Gosling tökéletesen alakítja, hogy a legvészesebb helyzetekben sem pánikolt soha egyáltalán, sőt mindig kiegyensúlyozott volt és szinte a vérnyomása sem növekedett meg a legnagyobb vészhelyzetekben sem. Az első ember látványban egyetlen helyen hagyja le az Apolló 13-at (ezen az egy helyen viszont messze lehagyja) a Holdfelszín és a Hold közeli ábrázolásában, ami valami egészen döbbenetesen látványosra és realisztikusra sikerült. Nem lehet eldönteni, hogy az Apolló 13 vagy Az első ember a jobb film. Egyik sem jobb szerintem a másiknál. Mindkettő másban jó. 10/9
2/10
plinda 2018 okt. 23. - 10:27:04 2/10
(17/163)
Nem azert jarok moziba, hogy percekig ne tudjam nezni a vasznat. Szo szerint nezhetetlen, ahogyan percekig razkodik a kamera es semmit sem latni. Rendkivul idegesito ez a kezikameras stilus, es az is, hogy full telibe nyomjak a szineszek arcat. Sajnos kijottunk masfel ora utan, nem birtuk tovabb. Ilyen tema, ilyen kezekben...
1/10
kutasibettina 2018 okt. 22. - 23:08:25 1/10
(16/163)
Borzaszto! 2/10!
Ha nem szereted a kamerarangatos, szemfarasztos, fokuszvesztos c kategorias agyhalott filmeket, akkor ne ulj be. Nezhetetlen szar. Fizetsz azert, hogy felre kell nezz kb.minden 15.percben, mert ugy es olyan rangatos -dokumentarista- stilusban lett felveve csak fokozva, hogy rosszul leszel. Ki akar olyan mozit nezni amely idegesito es nezhetetlen? Most kolmolyan, akik itt pozitiv kritikat irtak, ti elvezitek?? Gagyi infoszegeny minosegtelen. Objektivitast, tenyszeruseget, tudomanyos beltartalmat full nelkuloz. Sajnalom, h ilyen kezekbe kerult ez a tema. Borgyogyaszok szamara ajanlott, hisz allando ultrakozeli kozhelyes kepek tomkelege talan szamukra nyujthat nemi erdekesseget...
5/10
Ktesibios 2018 okt. 22. - 21:18:06 5/10
(15/163)
Nem bántam meg, hogy megnéztem. De talán túlzott elvárásaim voltak. Fog kapni egy csomó Oscart, de nem a forgatókönyvre, az tuti.
9/10
Péter Chupi 2018 okt. 22. - 18:47:21 9/10
(14/163)
Mitől volt csalódás? Elfogyott a popcorn vagy kiborult a Pepsi ? :)
3/10
Kágé 2018 okt. 22. - 16:52:42 3/10
(13/163)
Teljesen fellelkesültem az itteni kritikák alapján, hogy az évi kb. 3 mozifilmem közül ez lesz az egyik.....
Hát, mintha egy másik filmre ültem volna be.
IMAX-ben néztük, kb. 10 perc után folyamatosan félre kellett nézni, mert az állandó fókuszvesztések, az össze-vissza és ráadásul nonstop rángatott kézikamera, a szintén nonstop, bőrgyógyászati mélységű szuperközelik szinte nézhetetlenné teszik a filmet, viszont garantálják a szemdörzsölést és a hányinger közeli feelinget. Persze a félrenézéssel sem vesztettünk semmit, balladisztikusan elhallgatós, lassú folyású, lineáris történetvezetés. A filmzene tényleg pocsék, a korabeli 60-as évekbe valóban visszarepít, de se a politikai, se a technológiai háttérről nem tudunk meg szinte semmit, egy személyes történet, amiben leginkább hallgatnak.
Nekem óriási csalódás volt.
Reginald Bundy 2018 okt. 22. - 08:00:30
(12/163)
Szerintem meg bűn rossz film. Azért írom le a véleményemet, mert vagy tízen magasztalták előttem, aztán az emberek meg gyanútlanul, sőt bizakodva beülnek megnézni és csalódniuk kell.
Spoiler!
Ryan Gossling Neil Armstrongja kb. egy autista, a felesége egy antiszínész, az egészet pedig tetézi, hogy a drámai hatás kedvéért végig kb. 10 centiről kameráznak minden szereplőt, persze a kamera állandó indokolatlan rángatása mellett. Az "izgalmas jelenetek" pedig kb. annyit jelentenek, hogy valami minimál-költségvetésű filmet idézve ráznak egy gagyi díszletet, persze közben 10 centiről kamerázva a szereplők arcát. A sztori még érdekes is lehetne, csak nem értem, hogy minek kellett ilyen soká nyújtani. Illetve ebben az eseménysorban biztosan találhattak volna még egy-két érdekfeszítő részletet, amit beépíthettek volna, és akkor jogos lenne a 138 perc. A zenéjét hagyjuk, mert semmi jó nincs benne, viszont számomra az egyetlen pozitívum, hogy a '60-as évek USA hangulatát tökéletesen hozták.
Összességében legalább olyan szar, mint amilyen hosszú.
TitusLivius 2018 okt. 21. - 23:39:02 Előzmény tesz-vesz
(11/163)
Jó a magyar szinkron, nincs miért aggódnod.
9/10
Walters 2018 okt. 21. - 22:22:54 9/10
(10/163)
Tegnap sikerült megnéznem,végig magával ragadja a mozinézőt,feszültség alatt tartja....látvány,hang,zene mind zseniális.Határozottan esélyes pár Oscar szobrocskára. 9/10.
4/10
tesz-vesz 2018 okt. 21. - 20:05:02 4/10
(9/163)
feliratosan jobb? vagy jó lett a magyar szinkron? bevallom a bemutatóban a hülye feleség kirohanása a NASA felé kicsit elvette a kedvem, hálivudi dramaturgia a hiszti, de abszolút nem korhű, és nem is hinném hogy jogos lenne, másrészről meg senki nem kényszerítette fegyverre az holdraszállókat. önként mentek.
10/10
ardian 2018 okt. 21. - 19:30:00 10/10
(8/163)
Nagyon jó film.
10/10
Morten 2018 okt. 21. - 14:07:17 10/10
(7/163)
ezt nevezem lélegzetelállító emberi FILMALKOTÁS-nak! 10/10
hayam 2018 okt. 21. - 08:42:24
(6/163)
Nézze meg a teljes online filmet
https://bit.ly/2I9g6De
jn 2018 okt. 20. - 21:18:18
(5/163)
Szuper volt és látványos, minimum 9/10!
mapk 2018 okt. 20. - 20:23:39
(4/163)
Kicsit hosszú, de végig odaszegez, csak, pont maga a Holdra szállás nem sikerült annyira hatásosra, az aláfestő zene is inkább rontott, mint javított rajta, nem is kellett volna alá semmi, olyan súlytalan volt az egész, úgyhogy nem köthetek bele... :D 10/8
...de, majd 50 éve, jobban megcsinálták a stúdióban, mint most Neil Goslinggal. :D:D:D
Érdemes IMAX-ben nézni.