1/10
szabul 2014 okt. 05. - 17:51:45 1/10 Előzmény mimzy
(39/99)
Teljesen helyén valóak a felvetéseid, full zavaros volt számomra is minden.. Azon kívül a határon túl mit kerestek azok az emberek ott a hegyi házikóban? Õk kik voltak? Miért nem tartoztak a szürke világhoz õk is? Tök értelmetlen az egész. Lehet a könyvben több van megmagyarázva,de a film egy nagy katyvasz volt,de füle se farka.. csalódás volt :(
1/10
mimzy 2014 okt. 02. - 12:19:38 1/10
(38/99)
Én nagyon csonkának éreztem a filmet. Nem tudom a kérdéseimre a könyvben vannak-e válaszok.
Ha az érzések tiltva vannak, hogy viccelõdhetett a srác a film elején? És hogy nevethetett bárki is, mikor nem éreznek?
Ha mindenki színvak, honnan tudják, hogy érett-e már az alma?
Ha nem éreznek fájdalmat a gyógyszer miatt, mi történik, ha valakinek eltörik a lába? Megy tovább?
Klónozzák a gyerekeket? Mert a film alapján senki sem tudja mi a szex. De akkor miért erõltetik a családmodellt, 2 férfi is nevelhetne gyerekeket, vagy csoportosan nevelhetné az összes gyereket egy rakás nõ.
Miért volt kint a barátja az éjszaka közepén, talán õ is kihagyott pár adagot, de akkor õt miért nem zárták be, mint a lányt?
Miért üldözte mindenki a lányt a "kosárral", mikor mindenki a srác elkapására kapott parancsot?
Hogy nem hallt meg a fõszereplõ és a csecsemõ a hóban, vagy a sivatagban, mikor egyáltalán nem voltak hozzászokva az idõjárási körülmények megváltozásához. Egyáltalán a srác vitt magával ételt és vizet?
Nem lett volna jobb, ha egyedül vág neki?...
8/10
dandelion83 2014 szept. 28. - 14:53:41 8/10
(37/99)
A nagyon lehúzó kritikák ellenére nekem nagyon tetszett a film. Szerintem sokkal több van benne, mint amit elsõre közölni szeretne. A könyvet ugyan nem olvastam, de biztos, hogy el fogom ezek után. Nekem nagyon tetszett a film mély üzenete, és bár maradtak bennem is kérdések, amikre azóta sem találtam választ, összességében akkor is azt kaptam, amit vártam. Egy elgondolkodtató, mélyen megérintõ filmet. Az alapötlet zseniális, talán kicsit jobban ki lehetett volna dolgozni a filmben. Odeya Rush még sokra fogja vinni, ha 17 évesen már ilyet alakít...
Nálam legalább 8/10. Szerintem mindenképpen érdemes megnézni.
offtopic
perry 2014 szept. 28. - 12:15:22
(36/99)
Veled ellentétben én meg a könyvet nem olvastam:). A kérdés költõi volt, de köszönöm a választ, ebbõl is látszik más helyre teszi a hangsúlyt a könyv és a film.
zora 2014 szept. 27. - 09:52:05 Előzmény kleavenae
(35/99)
Ez is olyan dolog, ami a könyvben nem volt benne. A filmet félek megnézni, mert ha bele is tettek új dolgokat, de nem magyarázták el a jelentését, vagy az okot, amiért ott van - akkor minek tették bele?
Talán majd egyszer rászánom magam...
zora 2014 szept. 27. - 09:48:43 Előzmény perry
(34/99)
Azt kérded, minek akkor az emlékek õre?
De hiszen az Öreg utalt rá.
Mikor jött a gondolat, hogy esetleg családonként 3 gyerek kellene, õ, aki tudott arról, hogy az több 'kiadással' jár, le tudta a tanácstagokat beszélni róla.

Amúgy hasonlóakat akartam válaszolni @Terézanyunak, csak nem volt kedvem írni... :-)
offtopic
Teréz anyu 2014 szept. 24. - 18:33:57
(33/99)
ha-ha:D
perry 2014 szept. 24. - 16:52:56
(32/99)
Hogy itt a birkanyírás ideje.
2/10
sobamogera 2014 szept. 24. - 10:58:30 2/10
(31/99)
Borzasztó lapos klisé film, szájbarágós mondanivalóval. Rövid idõn belül sokadik hasonló témájú tinifilm.
kleavenae 2014 szept. 23. - 22:12:35
(30/99)
A koncepciót nem értem.

***SPOILER***

Azok a totemek, amik az emlékezés határát szegélyzik, mit csinálnak? Ki építette õket? És hogyhogy minden megoldódik, amikor egy ember átmegy rajta? És a ház a végén? Meg a szán? Akkor most van élet a kolónián kívül is?
Teréz anyu 2014 szept. 23. - 19:09:58
(29/99)
Az a jó, ha nekem nem üzen semmit. De mit üzen a birkáknak?
perry 2014 szept. 22. - 23:49:22
(28/99)
Csak azt tudtam írni amit nekem üzent vagy milyen gondolatokat ébresztett bennem, ha neked nem üzent semmit akkor az a te problémád.
Teréz anyu 2014 szept. 22. - 23:16:40 Előzmény perry
(27/99)
Nem, én nem ezt kérdeztem. Ami érdekel, hogy Hollywood, ezzel illetve a tucat hasonló témájú filmmel, milyen gondolatot akar a fejünkbe ültetni.
perry 2014 szept. 22. - 20:21:34
(26/99)
Az István a király szavaival "-Te mit választanál?".
Világot mely uniformizált, mesterségesen nyugtatott, kedves és könnyû falanszter ahol mindig süt a nap, az emberek barátságosak, és bizony eldöntik helyetted mi is leszel ha nagy leszel. Igazából nem is tudom minek akkor emlékek
õrzõje? Hiszen õ a métely, az õsi indulatok õrzõje, a jóság, gonoszság a boldogság és a szenvedés õrzõje.
Mert ugye, gondolkodhatunk praktikusan, hogy megvédjük jól felépített rendünket és a jövõ viszont ezek nyomán tartogathat továbbra is olyan vezetõket akik a szelídség és a kegysúlyozottság álarca mögött a legsötétebb praktikákat is bevetik rendünk megõrzése érdekében, a felszín alatt akár az élet kioltásával megsemmisítik a másképp gondolkodókat.
Mert ha nem érzek nem is élek mondja az egyik szereplõ és lássuk be ha nem tapasztaljuk meg a jót és a rosszat akkor csak bábuk vagyunk, vagy marionett figurák akik a zsinór rándulásával folytatjuk pályánkat.
Hamis illúziókkal ringatva, hogy az idõsek megtérnek a pihenésbe ami nem más mint az injekciós tûvel adagolt halál, de ugyan így jár az a csecsemõ is aki más "életképtelen" ebben a világban.
Mert vágyjuk az élet teljességének megélését, mindazt ami ezzel jár szerelmet, barátságot, szégyent, valódi érzéseket melyek emberi idõtõl fogva elidegeníthetetlen, jogos tulajdonunk. Mint a természet rendjének körforgása és az, az édes, keserû röpke élet amit itt a földön birtokolunk. Ennek a "gépezetnek" fogaskerekei közé idegen anyagot ékelni, megteremve egy mesterséges világot szomorú utópia -magam is remélem- ami arra int, hogy óvnunk kell ezt a világot minden tulajdonságával együtt.
Gondok nélkül és komfortos világban élni bizonyára szép idea, álmok nélkül, szeret nélkül élni kínszenvedés, megtapasztalni a háborút és áldozatokat látni a semmibe hullni vagy népeket elégni szörnyû tapasztalat, de kérdem én nem az evolúció része az is, hogy a tapasztalatok sokasága vezérli az emberiség útját?
Milyen világban akarsz élni? Érzelmekkel teliben vagy olyanban ahol a a fõ direktíva a szabályozottság, megkockáztatom Madách gondoltaival élve: falanszter ahol már nincs egyéniség, nem létezik individuum, Ahol Michelangelo is csak széklábat farag.
Nehéz szívvel gondolom azt, hogy magam sem lennék szívesen a "szürkék hegedõse" ha megtapasztalhatom a szépség szédítõ mámorát.
A társadalom praktikumán túl szükség van a jóra és a rosszra az egyensúly megõrzésének rögös útján, a kettõ együtt létezik és az egyik hiánya olyan társadalmat hoz létre mely sebezhetõvé és egyoldalúvá válik.
A lakóhely önmagában nem otthon, mint ahogy az õrzõ és az örökítõ sem a család ezek sokkal mélyebb és emocionálisabb kapcsolatok és a rendbe, ebbe az évmilliók során kialakult körforgásba nem illeszthetünk idegen mesterséges elemet.
A film egyszerû üzenete, hogy az izoláció nem megoldás sem gazdasági sem emberi problémák megoldására mint az, az amerikai filmipari megoldás sem megnyugtató, hogy egy másik világba lépve majd az elhagyott világ is megváltozik, annak ellenére, hogy a gondolat szép, és az emberiség nagy vágya.
Az emlékek õre az a típusú fantasztikus film ami alapvetõ morális és emberi kérdéseket közvetít igazán közérthetõ módon áttételek nélkül.
Persze, lehet hogy ez az alapszintû közlésmód nem a mûvészfilm revelációjával hat, de ezt nem is kísérli meg csak gondolatokat közöl, eszmékrõl, és a választhatóság súlyos dilemmájáról.
Felkeltve bennünk a mi lenne, ha izgalmát....
kunlaszlo0420@gmail.com 2014 szept. 21. - 23:47:29 Előzmény Ottofan1
(25/99)
En olvastam a konyvet es most megneztem a filmet nekem mind a ketto bejott.Amugy kritikailag mindenhol megalta a hejet es a bevetel is eleg jol teljesitett 25millabol csinaltak 55 akkor ez bukas szerintem nem es csak most kezdtek vetiteni
Teréz anyu 2014 szept. 21. - 21:46:43
(24/99)
Csak tudnám mit akarnak üzenni ezzel?
Felkészítenek a jövõre?
Azzal nyugtatnak, hogy majd jön egy valaki, aki megment minket, ezért viselkedjünk birkaként?

hm...
10/10
cserkutiz 2014 szept. 21. - 08:46:14 10/10 Előzmény krumplisteszta
(23/99)
NAGYSZERÛ FILM!

Érdemes megnézni, ha ÉRTI az ember, hogy az életnek van célja! Önálló életet élni, megtapasztalni, érezni.
Színekkel, csodákkal és tragédiákkal együtt!
Ha csak nézel, nem érdemes megnézned, NEKED nem való. :-(
Ha látsz is, nézd meg, NEKED való. :-)
krumplisteszta 2014 szept. 20. - 00:45:11
(22/99)
BORZASZTÓ
Ebben a filmben nincs semmi amiért érdemes lenne megnézni.
Nincs benne semmi egyedi, nincs benne tényleg jó sztori, nincs benne kiemelkedõ szinészi teljesitmeny, sima lineáris ZS kategóriás, unalmas xar.
Otthon az ilyet lemezzel együtt dobom ki.
2/10
Danaa 2014 szept. 19. - 01:29:10 2/10 Előzmény kymara
(21/99)
a könyben sem jut el a házig, csak meglátja ill. meghallja, és elindul felé, de bennem felmerült a kétely amikor olvastam, h valóságot lát és hall vagy csak látomást.....
kybuck 2014 szept. 17. - 20:44:03
(20/99)
Azt hiszem ez az Equilibrium tini változata. Azt ajánlom megnézésre, ezt nem igazán.