10/10
filmbuzi89 2013 aug. 16. - 07:35:32 10/10
(23/23)
Nagyon megható, és emberi történet 10/10. a küzdelem a bizonyítás, hogy igen is lehet élni, és valamivé válni még ha tolószékhez vagy is kötve. ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy milyen jó életem van hisz járhatok, ezeknek az embereknek a kitartása szenzációs, nagyon sokat lehet tanulni a filmbõl. az anya eszméletlen volt, mindenben ott állt mellette, és segítette. mondjuk nem értem miért nem tudtak felfogadni egy nõvért, aki legalább egy-két nap beugrik segíteni, hogy ne csak az anyján legyen a teher. de le a kalappal a színészi játékon. nem tudom ha ilyen helyzetbe kerülnék élnék vagy küzdenék?.leélném-e az életem sérültként. nagyon nehéz.
oncogito 2012 jún. 07. - 17:17:29 Előzmény Tibag05
(22/23)
Stephen Hawkingról hallottál már...?
Von Schwartz 2012 jún. 07. - 16:17:26
(21/23)
A kért film cime, amiben Christopher Reeve is szerepelt: Csak pár lépés a holnap!
makailaci25 2012 jún. 07. - 15:46:03
(20/23)
Az élet értelmét még senki se tudta meghatározni Úgy, hogy az mindenkire érvényes legyen.
Egyelõre az élet értelme, hogy keressük az értelmét.
badogtunder 2012 jún. 07. - 15:20:21
(19/23)
Ugyan mondd már el, mi az élet értelme és hogy sikerült megfejtened? Tényleg baromira érdekel! Milyen alapon ítéled meg, hogy BÁRMELYIK ember életének van-e értelme és mi az? Honnan vagy te ekkora bölcs? Hosszan kifejthetném még, de személyeskedni nem akarok, anélkül viszont nehéz lenne leírnom a gondolataimat a véleményeddel kapcsolatban.
Tibag05 2012 jún. 07. - 14:31:36
(18/23)
"Az 1959-es gyermekbénulás áldozatai, akik vastüdõben élték le életüket. Néhány évet jósoltak nekik és õk rácáfoltak..."

na pl. annak az életnek aztán sok értelme volt!!!!
sosem fogjuk megérteni mi tartja fenn az embert sokszor felesleges, értelmetlen szenvednek kitéve!!
kerekes székben sem könnyû az élet, de aki mondjuk nyaktól lefelé lebénul, hát remélem azonnal meghal.
Ez a kiszolgáltatottság olyan foka, aminek már tényleg nincs értelme. Rémes betegségek vannak! Láttam szerencsére csak filmen már olyat is (létezik az életben is)aki a lábujjától felfelé lassan elkezdett bénulni és megmondták az orvosok hogy egészen a nyakáig kúszik ez a szörnyûség és ott megáll élete végéig. Nem várta ki a végét...
megértem az Õ és az összes hozzátartozója és környezete nevében.
Bornbela 2012 jún. 07. - 13:45:29
(17/23)
Úgy, hogy kivágnak belõle részeket. Sokszor nem is keveset. Ezt csinálja a Retekklub és a Rém2 is. A reklám fontosabb mint maga a film. Szomorú, de ez van.
liksoft 2012 jún. 07. - 13:05:57
(16/23)
Ma az RTL KLUB 14.20 és 16.15 között fogja várhatóan leadni reklámokkal a 120 perces filmet. A hiba az én készülékemben lehet, mert nem értem, hogyan férhet bele?
oncogito 2012 jún. 07. - 09:46:08 Előzmény Io
(15/23)
Még valami.
Az 1959-es gyermekbénulás hazai áldozatai közül kilencen még ma is élnek és azt hiszem a zöm otthon él, családi környezetben és élni akarnak.
oncogito 2012 jún. 07. - 09:38:43 Előzmény Io
(14/23)
Nem értek egyet, annak ellenére, hogy az eutanáziának híve vagyok.
Eutanázia azonban szerintem csak akkor elfogadott, ha halálos betegségben szenved valaki és csak a haldoklása lenne meghosszabbítva a mesterséges életben tartással.

Az élet mindenkinek kemény és lemondással jár. Egy egészséges ember szemével mozgássérültnek lenni más, mint a mozgássérültnek. Egészséges embernek is lehet, sõt van olyan idõszaka, amikor reménytelen és úgy érzi, nincs értelme tovább. De ez egy idõszak, amit ha átvészel, akkor megy tovább a verkli.
Minden élõlény az életre van beprogramozva és hihetetlen dolgokat át tud vészelni az életösztön segítségével.
Az ember nem egyenlõ a kezével, a lábával, a szemével -- ennél sokkal összetettebb. Tény, hogy a környezet segítségétõl nagyon sok függ, de ez igaz az egészségesekre is.
Ha olvastad László Annától a Vaspólyát, az sokat mond. Az 1959-es gyermekbénulás áldozatai, akik vastüdõben élték le életüket. Néhány évet jósoltak nekik és õk rácáfoltak erre. Volt köztük, aki kidolgozott egy módszert, hogy néhány órán át a vastüdõ nélkül is tudjon létezni.
Akinek egy egész élet áll rendelkezésére, az használja ki, mert az emberélet nem csak a testet jelenti, hanem a szellemet is. És annak az ereje felbecsülhetetlen.
Szerintem.
Io 2011 okt. 23. - 20:41:45 Előzmény NADAL14
(13/23)
Még mindig "favorizálom" a kegyes halált.

Itt csak annyi bizonyosodik be, hogy ez a lány képes elfogadni kegyetlen sorsát. Õ nem egy "baleset után él", hanem az egész életét kénytelen így leélnie. Rég láttam már, úgy emlékszem, csak a diplomaosztójáig mutatják az életét. Gyerekkorában sodródik az árral, a szülõk döntenek. Az igazi élete csak utána jön.

Én sajnos sok beteg gyereket ismerek, és bár azt mondhatnám, hogy õszintén boldogok. Ez a film erõt ad a hasonló sorsú embereknek. De legyen bármennyire is "felemelõ" a szülõk és a kislány hozzá állása, ez az élet akkor sem normális. Nagyon kemény, sok szenvedéssel és lemondással jár. Biztos sokan mondanák, hogy legalább él.....nos, ez engem nem vigasztalna.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy minden beteg, nyomorék, sérült ember haljon meg. Csak azt mondom, hogy nem szabad egy kalap alá venni az eseteket, mindent külön-külön kell vizsgálni, körültekintõen eljárni. És leginkább figyelembe kell venni a beteg állapotát és döntését.

Ez eutanázia ellen vagy mellett nem aszerint kell dönteni, hogy szerintem mi a jó másoknak. Sõt, a kérdés valójában az, hogy megengedjük e másnak, hogy döntsön a saját sorsa felõl.
makailaci25 2011 okt. 21. - 20:01:02
(12/23)
Sajna, nálam nincs Cinemax tv,így nem láttam a filmet.Ezért,mielõtt idekattogtam, azt hittem, hogy Kiszel Tündérõl szól...
10/10
NADAL14 2011 okt. 21. - 18:01:51 10/10 Előzmény Io
(11/23)
Nagyon szép film,és felemelõ történet. Nem akarok visszatérni ,de csak eszembe jut a Dr halál c. film vitája ahol Ön felettébb favorizálta a "kegyes halált". Lám itt bebizonyosodik ,még egy ilyen baleset után is lehet tovább élni.Persze szükségeltetik az ilyen szülõi hozzállás ,ahol a mama mindenben a lány mindenese lesz . Az az igazán felemelõ a történetben hogy egy ilyen szimbiózisban ahol annyi konfliktus is feltör, végig józanul tudnak mindenben dönteni. Nagyon nagy akaraterõ mindkét féltõl ,ami azért csak kifizetõdik.10/10
Io 2010 nov. 03. - 17:58:42
(10/23)
Christopher Reeve szerepelt még egy filmben, amikor már kerekes székben volt. A címét nem tudom, de két kisfiú játszik a hídon, beleugranak a vízbe, de a kisöccse egy farönkre esik és lebénul. Azt a filmet is érdemes megnézni, ha vki tudja a címét, írja meg.
Szerintem sokat számít az is, hogy az ember életének melyik szakaszába kényszerül toloszékbe, és fõleg, hogy milyen mértékû a sérülés.
maxy.robi 2010 nov. 03. - 11:00:00 Előzmény wagnera
(9/23)
Honnan tudom én ezt letölteni?
wagnera 2009 okt. 28. - 16:57:30 Előzmény agella
(8/23)
Ne felejtsük el, hogy ennek a filmnek az a Christopher Reeve a rendezõje, aki valamikor Superman volt, aztán egy lovas baleset folytán nyakcsigolyája eltört, gerincveleje teljesen elszakadt és nyaktól lefelé teljesen lebénult. Örök életére kerekesszékbe kényszerült. Gondolom ez "ihlette" ennek a filmnek az elkészítésére. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Christopher_Reeve)
offtopic
rokica29 2009 okt. 26. - 21:25:20
(7/23)
a szám címe:
theresa andersson - its gonna be okay
10/10
agella 2008 okt. 21. - 21:46:53 10/10
(6/23)
Nagyon örülök, hogy valakinek eszébe jutott, hogy az ilyen sérült emberek életérõl, érzéseirõl, és az életük nehézségeirõl filmet készítsen. Ahányszor adták mindig megnéztem. Csodálom az olyan embereket, akikben ennyi kitartás van, hogy minden nehéz helyzetbõl gyõztesen kerüljenek ki. Valóban az a mottója, hogy SOHA NE ADD FEL!
csingacsucsu 2007 okt. 05. - 17:51:05
(5/23)
na ezt tényléeg jó lenne tudni:D
Márcy1 2007 ápr. 17. - 17:43:39 Előzmény real_madrid
(4/23)
Valaki megtudná nekem mondani hogy mi a címe annak a zenének ami ennek a filmnek a végén szól? Mikor Brooke táncol a kerekesszékkel és behunyja a szemét? Kérlek segítsetek, nagyon sokat jelentene számomra!
Elõre is köszönöm