Téma: Az Este

1/10
tiborz007 2009 jún. 12. - 23:40:11 1/10
(403/1683)
"náci/fasiszta lelkû emberek"? Ezt így ki mered jelenteni a médiában leadott hírek alapján? Sajnálom.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 12. - 23:34:22
(402/1683)
Csak egy példa a példás keresztények civilizált gondolkodására (ez épp egy hitgyülis véleménye):
"Baló a tipikus így járt balek esete.
Minden bajelhárító tudja, hogy a legjobb mindig a megelõzés. Egy ilyen banya természetû nõt nem szabad elvenni. Baló nulla emberismerettel rendelkezik, mert a banya természet nyilván korábban is megvolt, az csak számunkra újdonság mostanában, mióta elhatalmasodott rajta az antiszemita gyûlölet személyes okból, de Balónak korábban is tudnia kellett.
Baló tehát nem válhatna el ezért. Sokmindent nem lehet neki tanácsolni. Azt lehet tudni, hogy a náci/fasiszta lelkû emberek tisztelik az erõt, tehát a banya verbális erõszakosságával szemben a fizikai erõszakot lehet alkalmazni. :)"
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 12. - 23:30:46
(401/1683)
Szerintem nem is annyira a kötelezõ hitoktatással lenne gond, mint a hitoktatókkal. Na azoktól mentsen meg az Isten. Ha csak annyi volna, hogy a tanmenetbe beépítik a Biblia ismeretét, ami egyébként is, köztudottan, az euroatlanti civilizáció (pontosabban kultúra) legfontosabb alappillére, oké. Csak nem kéne mindezt degenerált elõadásban tálalni. Még felnõtteknek is nehéz elviselni a hívõk porszívóügynöki buzgalmát - minek már a gyerekeket kikészíteni VELÜNK? :D
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 12. - 22:42:00
(400/1683)
Kedves Tiborz, igen, jól írta. Ez az igazság. De hogy mit jelent a hithû keresztény, ne attól kérdezd, aki maga nem az. Tudod, ki(k)hez fordulj.
1/10
tiborz007 2009 jún. 12. - 22:28:46 1/10
(399/1683)
Úgy gondolod, hogy pár % keresztény a többi ateista? Mit jelent, hogy hithû keresztény? Azt gondolom, hogy a gyermekeidet nem engeded templomban esküdni, temetéskor pap nem áll szeretteid sírja elõtt?
ivzsuzsanna 2009 jún. 12. - 20:01:58
(398/1683)
+Én is szeretnék gratulálni azoknak, akik otthon meresztették hájas seggüket. De ellentétben veled nem azt gondolom mint te és lendvai ildi, hogy akik nem szavaztak , azok mind az MSZP-re szavaztak volna. Pont olyan arányban szavaztak volna az otthon maradók, mint akik elmentek.
Én azt szégyenlem, hogy a maszop bekerült az európai parlamentbe, az eddíg végzett rombolásuk után. Szerintem a szélsõséges az mszp, az szdsz és az mdf. Egyébként jó lenne, ha megnéznéd mit jelent a radikális szó, mert nem negatívumot jelent, hanem pozitívat.
Demagóg és uszító az mszp, ha nem vetted volna észre.
Szerintem sírhatsz nyugodtan, ugyanis az ország 15%-át lefasiztázni nem a legjobb ötlet. Egyébként a FIDESZT is nácizzátok, tehát az ország 70%-a szerintetek szélsõjobb. Nevetséges.
5/10
ondok 2009 máj. 22. - 14:15:37 5/10
(397/1683)
Eléggé elment a téma a mûsor tényleges méltatásáról.
Az Este egy kibõvített,középszerû hírmûsor.A hasonló BBC vagy Abc mûsorok mind gondolkodó,összefüggéseket felmutatni képes mûsorok ,rengeteg eredeti ötlettel és gondolattal.Itt és általában az MTVben a mûhelymunkának nyoma sincs,igyekeznek rutinszerûen túl lenni a dolgukon,aztán annyi.
10/10
petrob 2009 máj. 13. - 19:22:33 10/10
(396/1683)
MASZOP ballagási dal 2009-10: Utolsó, kifutó évfolyam!

Páva Zsolt rákezdi:
" Felszállott a Páva Pécs városházára,
sötét mszp-sek szomorúságára."

Szili Katalin(egyedül):
"Gyerekek, gyerekek, pápai gyerekek!
Elkúrt kampányomról böszmeségtek tehet!"

A pécsiek (helyre teszik Szilit):
"Húzz el innen, húzz el innen! Ne is tekints vissza!
Ami Néked Pécel, nekünk Albertirsa!"

Fletó dala(pszichopata, ájtatoskodó pofával, magas kappanhangon):
"Elmegyek, elmegyek, offshore-ba fektetek,
Gasprom vállalatnál igazgató leszek!"

Fidesz (dübörgõ, milliós kórus):
"Nem mehetsz, nem mehetsz, BÖRTÖNBEN a helyed!
Szegedi Csillagban vár már a smasszered!"

Lendvai Ildikó(csillogó KISZlány szemekkel, Furcsány karját rángatja):
"Rettegek, rettegek, most mitévõ legyek?
Fasiszta veszéllyel választást nem nyerek!"

Az úgymond eddig csendes többség is csatlakozik:
"Menjetek, menjetek, amíg tehetitek!
Nyugdíjasok kínján ne nyerészkedjetek!"

Pusztulj MSZP, vesszen a MASZOP!
1/10
tiborz007 2009 ápr. 22. - 20:41:56 1/10
(395/1683)
Nem is válaszolok rá, de kedvenc költõmtõl szeretnék egy idézetet
"Míg a föld pokol ország részein el nem tûnik a baj,
Kicsinyes panaszodról vándor, ne beszélj..."
1/10
tiborz007 2009 ápr. 22. - 20:06:20 1/10
(394/1683)
Bocs az eltévelyedésért, inkább beszéljünk a tetû bajnairól és a szemét programjáról. és ez nem provokáció.
"Amíg élünk, szeretni, s mindíg szeretve lenni ezután.."
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 22. - 19:59:45 2/10
(393/1683)
Hát most akkor feszítsük meg az összes törvényhozót? Csak jobban értenek hozzá, mint én? Bár az irott jogot egyre jobban rühellem, mert csak kibúvókat szolgáltat, de nem fogok állandóan keseregni. A jogszolgáltatás pedig pontosan sok éve a jobboldal befolyása altt van. :)

Az élet nem egyszerûen fekete és fehér. Én nem vagyok bosszúálló, és nem hiszek abban, hogy hetediziglen meg kell torolni valamit is. Attól persze még én is ztálokegy-két embert...
Nincs semmi jogi lehetõség? Kártérítés, stb.?
1/10
tiborz007 2009 ápr. 22. - 19:48:48 1/10 Előzmény meszag
(392/1683)
Nem te hozod a törvényeket, de nem is bírálod, tehát belenyugszol. De még élnek, akik ezt tették. És még élnek akik a rablott házainkban élnek. Jó példa erre a tetû gy f. Gyermekkoromban szeretetre neveltek, de felnõttként megtanultam, hogy a bûnökért bûnhõdni kell. Sohasem bocsátunk meg az ellenünk vétkezõnek, csak, ha elnyerte méltó büntetését.
"Kétezer éves álmunk,
hogy jó oldalon állunk majd..."
1/10
tiborz007 2009 ápr. 22. - 19:20:37 1/10
(391/1683)
"KI áll ellen a gyûleletnek mikor sötét fejekbõl árad?
Ki áll ellen a farkasoknak, ha a horda majd embert támad?
Ki áll ellen, hogy megtaláld, hogy a jók melyik oldalon állnak?
Ki áll ellen, hogy mentsük azt, ami megmaradt még a mának?"
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 22. - 19:19:36 2/10
(390/1683)
Nem értek eget az elévüléssel, de nem én hozom a törvényeket.
Ami a családodban történt, az tragédia, de akik ezt tették veletek, már rég nem élnek, és remélem valahol megbûnhõdtek érte. Továbbra is azt mondom azonban, hogy ebbõl egy gyerek sokmindent nem ért meg, csak azt hogy õket gyûlölni kell. És én ezt nem helyeslem. Felnõttként már természetes, hogy tudja meg a család történetét, de ehhez kellõen erõs, érett személyiség kell már.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 22. - 19:00:26 1/10
(389/1683)
Tényleg nem egy malomban õrlünk. Az írásodból úgy veszem ki, hogy egyetértesz az elévüléssel. Ezt sajnálattal, de tudomásul veszem. Mármint azt, hogy egyetértesz vele." abban meg nincs igazad hogy a szüleinknek hazudni kellett". Úgy veszem észre, a te szüleidnek nem kellett hazudni, örülhetsz neki. Az én szüleimnek és rokonaimnak megvolt a véleményük azokról akik elvették a házaikat, birtokaikat, szõlõiket és ezt mélyen titkolniuk kellett, ha nem hazudnak, lehet most nem élnének, mint ahogy az anyai nagyapám és az õ egy közeli rokona. Ezt nem kívánom részletezni.Szerinted azzal gyûlöletet oltottak a lelkembe, hogy büntetést érdemel, aki megölte a nagy apámat. Bocsáss meg az írásomért.
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 22. - 11:06:05 2/10
(388/1683)
NA azért nem egy malomban öröltünk azt látom. A törvényeket nem én hoztam, mi mikor évül el, nem tudom, ki mikor tette.
Abban meg nincs igazad, hogy a szüleinknek hazudni kellett volna. Nem, egy gyereknek ilyenekrõl nem kell tudni, és nem kell befolyásolni vele, mert erõs torzuláshoz vezet. Késõbb, felnõttként ráérsz gyülöletet oltani a lelkébe. Legalábbis én ezt gondlom helyesnek. Nem szabad elõítéletekkel nevelni senkit. Egy gyerek annyit ért meg abból, hogy bántották a szüleit.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 22. - 10:43:16 1/10
(387/1683)
Az alaptemészetünket az elsõ három év alapján kaptuk meg. Az, hogy a szüleink hazudni kényszerültek nem rajtuk múlott, mert, ha a gyerek az óvodában, iskolában , munkahelyen õszintén beszélt volna elhurcolják a szüleit. Én a családom igaz történetét csak a 80'-as évek közepén tudtam meg és igazából akkor jöttem rá teljes egészében, hogy mi történt az azt megelõzõ 40 évben és nincs az a súlyos büntetés amit az ebben bûnösök ne érdemelnének meg.Ezek a bûnök sosem ésülnek el. Mint ahogy a cúslág/tudom hogy kell írni/mondta: errõl beszélek, mert ez 5 evvel ezelõtt történt és ez már elévült. A BÛNÖK SOSEM ÉVÜLNEK EL. A bûnökért egy igaz társadalomban fizetni kell!!!!!!!!!!!
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 22. - 08:49:52 2/10
(386/1683)
Természetesen az a felelõs, aki felnevelte, pedig anyuka otthon volt 3 évig, vagy tovább...és utána? Valamit a korosztályunk mégse tanult meg a szülõktõl, hogy kell tiszteletre, tisztességre nevelni a gyereket.
Meg türelemre, hogy nem jár az élettõl minden rögtön, be kell osztani ami van, és még sorolhatnám. De azért legyünk kicsitõszintébbek, régen se volt meg ez a udás, és türelem mindenkiben, csak a szocializmusban nem volt ilyen könnyû elsüllyedni, mint most.
1/10
tiborz007 2009 ápr. 22. - 07:21:33 1/10 Előzmény Kanosmorgen
(385/1683)
Gondolom, olvastad a gyarmatlakót, hát ennél komplettebben nem lehet válaszolni. Én most ismét, sokadszorra elolvastam az öszödi beszédet és ezt csak egyféleképpen lehet értelmezni. Gyurcsány állandóan Orbánozik, õ viszont egyszer sem említette a nevét a tv vita óta.
T meszaq. azon nem tudom elgondolkodtál-e már, "nézd meg a mostani gyerekek zömét.....tragédia" vajon ki a felelõs ezekért a szülõkért? Szerintem az a korosztály aki felnevelte õket. Természetesen a jelen lévõk mindíg kivételek, de én azért hibásnak érzem magam azok nevében is akik felnevelték a mai fiatal korosztályt, akik semmi mással nem törõdnek, csak magukkal és semmi más nem érdekli õket, csak a pénz. Na ez az igazi tragédia.
2/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 21. - 20:31:23 2/10
(384/1683)
Hallgasd meg az egészet végre már ne pampogj itt