Téma: Az Este

offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 15. - 12:00:26
(263/1683)
Lehet, hogy hungaricum, lehet hogy nem, de halvány sejtéseim szerint az Egyesült Államokban például teljesen mindegy, hogy az elnök dem vagy repi, attól még minden újságíró elõtt egyenlõ, s ugyanúgy szívatják éles helyzetben pártállástól függetlenül. S ez más oldalról is igaz: az elnök az elnök, akit megválasztottak. S ha nem is szereti mondjuk egy dem a repi elnököt, de olyan meg sem fordul a választók jelentõs hányadának fejében, hogy ne tisztelje legalább egy minimális szinten.
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 15. - 11:57:24
(262/1683)
Áh, ez szerintem erõs túlzás! Nem az, hogy nem lenne igazad, hanem hogy - bár jogos igényeket vársz el - ezzel az erõvel a politikai-gazdasági médiában szereplõk meghatározó hányadát ki lehetne penderíteni szakmai alkalmatlanság címén.
Vagy például. Sváby 'Orbánfelmostaveleapadlót' András is mekkorát bukott! Egyértelmûen az ominózus interjú után, amit Orbánnal készített az önkó választások után. Róla nem lehetne elmondani, hogy nagy Fityisz-barát lenne, de mégis bebizonyosodott a teljes alkalmatlansága. Vagy abban a helyzetben bárkit lealázott volna Ovi?
efes 2008 okt. 15. - 11:36:11
(261/1683)
Ebben az országban, ahol ha egy nyamvadt fimrõl jót ír, már rögtön megkapja, hogy fizetett reklámember??!! Mi lenne itt mondjuk, ha valaki tényleg objektíven nézné mondjuk Demszky ténykedését az utóbbi 10 évben, vagy az aktuális lehallgatási botrányt, stb., stb.?
efes 2008 okt. 15. - 11:33:00
(260/1683)
Kiváló oknyomozó újságírók vannak nálunk is, de szinte kizárólag szociális, illetve bûnügyi témákban tevékenykednek. Aktuálpolitikai kérdésekben pedig senki nem akar áskálódni, mert egyrészt baromi könnyû megégni a "tûz közelében", másrészrõl még ha a maximális mértékben is tartja a pártatlan objektív álláspontot, akkor is olyan sárdobálásban lesz része, hogy élete végéig nem mossa ki magát belõle. Ehhez még messze nincs itt meg a társadalmi érettség. (Majd 100 év múlva, kb.)
2/10
offtopic
meszag 2008 okt. 15. - 11:27:39 2/10
(259/1683)
Hát, az már eleve hungaricum, hogy az "újságírók" ennyire jobboldaliak. Ilyen másutt nincs. Oknyozó újságírás? Azt meg el se tudom képzelni mikorra lesz nálunk. Az embereket nyakon öntik hírekkel- persze álhírekkel is - értelmezésében meg nem segítenek, pedig ez volna a feladatuk, lásd. Fridi volt mûsora.
5/10
ondok 2008 okt. 14. - 23:38:44 5/10
(258/1683)
Nos ez az óriási tévedés,a riporter nem hagyhat levegõben hazugságokat,nem várható el a TV nézõtõl,hogy utánajárjon KSH adatoknak.A Krizsót meg elvileg ezért fizetik ,hogy képben legyen.A BBC-nél vagy a nyugati demokráciákban bizony ráhúzzák a vizes lepedõt a hazug politikusokra,szembesítik a hazugsággal. Nálunk meg beszariságból ill. álobjektivitást eljátszva a riporter nem foglal állást.Tisztelet a kevés kivételnek.Ilyen volt pl Fridi az ATV.ben vagy kálmán olga.Szidták is a fidesznyikok eleget,hogy nemcsak mosolygott olyan Baló Gyuri módra,amikor a hülye lózungokat eleresztette pl Orbán.Krizsó meg tud kemény lenni,ha Gyurcsányt vagy Kovács lászlót kérdezgeti,hiszen az tetszik a pártkatona mûsorigazgatónak ,akit még a Fidesz ültetett pozicióba.És lám ez a kormány, bár jó esetben a médiában "egyik kutya másik eb "-minõsítést szokott kapni kapni ,demokrata módjára,nem rúgta ki az elõzõ kurzus embereit.Ennek issza most a levét.
Moldávia bánata 2008 okt. 14. - 22:35:22 Előzmény ondok
(257/1683)
Krizsó nyilván nem ismerhet mindent. Neki kérdezni kell tudni, a választ meg értékelheti a nézõ, illetve a másik fél, aki esetlegesen jelen van. Csak azt nem értem, miért ferde a nyaka szegénykének.
5/10
ondok 2008 okt. 14. - 21:00:29 5/10 Előzmény Moldávia bánata
(256/1683)
néhány év múlva Krizsó kifejezetten eljátszhatná a keleti boszorkányt az ÓZban,ahogy öregszik egyre rondább lesz,az arcberendezése képtelenné teszi a normális beszédre.Egy biztos,hogy azt jól érzékeli ,hogy honnan fúj a szél ,kinek kell nyalni.Ahogy pl tegnap behajolt Varga Misinek,kerekre nyílt szemekkel halgatta azt a nyílvánvaló hazugságot,hogy a Fidesz kormány adócsökkentéssel mennyi többletbevételhez jutott.Nos, ha ennyire felkészületlen illetve ennyire szopik,akkor az érthetetlen motyogása már csak harmadrendû kérdés.
Moldávia bánata 2008 okt. 08. - 22:27:28
(255/1683)
El kell ismernem, ez a Krizsó évrõl évre egyre gyengébb.
Vagy sose volt jó?
1/10
offtopic
valakise 2008 szept. 10. - 23:19:26 1/10 Előzmény ondok
(254/1683)
Írtam neked valamit, de néhány túlfizetett bérparaszt kicenzúrázta! A politikusok szokásairól! Asszem!
1/10
offtopic
valakise 2008 szept. 10. - 22:46:49 1/10
(253/1683)
Szia!
Nyilván Te sem vagy elkötelezett híve egyik oldalnak sem, vagyis nem vagy bigott kommunista, amint ez a hozzászólásodból is látszik!
Maradjunk a szabad vélemény nyilvánításnál! Nekem ennyi elég!
Azt, hogy Ma Ki Lop? - mindig az dönti el, hogy ki van pont abban a helyzetben- pártsemleges szerintem!
Minden rohadék politikus lop! Információ=pénz. Õk döntik el, hol vezet a 4. metró, és a környékbeli telkeket már elõtte való nap meg is veszi valaki haver, vagy szülõ, testvér, stb....
És a rohadékok még diplomata útlevéllel is rendelkeznek, és az ittas vezetést is leszarhatják, minket meg szanaszét szopatnak az új megszorításokkal!
Addig csinálják még az országot élhetetlenné nem teszik a számunkra!
Heathcliff 2008 aug. 18. - 22:47:29
(252/1683)
Oxi, Ondok, köszi szépen, a nyitottságban és a vélemények ütközésében absz. igazad van; valóban, addig jó, amíg lehetnek vélemények, mert vannak fórumok, ahol ezt szabadon meg lehet fogalmazni; és amíg vannak emberek, akik hajlandóak megfogalmazni a saját érveiket és meghallgatni/elolvasni a másikét :) Thanks a lot, Ondok
5/10
offtopic
ondok 2008 aug. 18. - 21:13:09 5/10 Előzmény Heathcliff
(251/1683)
Kedves heatcliff!,én is üdvözöllek ,és talán megbocsátod,hogy bár nem nekem írtad megállapításaidat,én valóban reagáltam rá,hiszen egy ilyen fórum nyitott,ez a lényege,hogy ütköznek a vélemények.További nagyrabecsüléssel üdv.ondok
5/10
ondok 2008 aug. 18. - 21:01:46 5/10
(250/1683)
Nos ,megint egy nyilvánvaló bizonyíték arra ,hogy ez az Este stáb a Fidesznek dolgozik,hiszen abból az érából maradtak itt,a kormány elnézõ magatartása miatt.A minap hír volt ,hogy Grippen ügyben az ügyészség nem talált semmit ,ezért lezárta a nyomozást,ugyanakkor a svédek továbbra is állítják ,hogy magyar politikusok is meg lettek kenve.Hát kérem szépen az Este kikérte a véleményét ,na kinek is?: a Századvég alapítvány kutatójának.Nos ez az alapítvány minden csak nem független ,a Fidesz szócsöve.Mire jutott a kis kutató? : Hát ,hogy" bár az Orbán féle döntés nem volt jó(köztudott,hogy az F16 v. a Mig szakmailag sokkal indokoltabb lett volna),akkor nem volt valószínû a korrupció,viszont a Medgyessy féle pótlólagos szerzõdéskiegészítés,ami Nato kompatibilissé tette a gépeket,ill. egyáltalán fegyverrel látta el õket,hát az felettébb korrupció gyanus volt".Nos bólogató mûsorvezetõnõcskének nem jutott eszébe megkérdezni mondjuk a jelenlegi hadügyért v. akár az Orbán félét,hogy mi volt az a nyomós érv ,ami miatt Orbán vezér egy éjszaka teljes megdöbbenésre a Grippent hírdette meg befutónak ? Nem , a jelenlegi kormány ,amelyik a pénze után futott,hát az lett megint kabátlopásba keverve az Este statisztálásával.Nos a Fidesz érában ilyenrõl szó sem lehetne vagy lehetett,ezért az Este már most alányalt nekik.
Ezt a kis esetet csak azért írtam le ,hogy egyesek itten táboroznak ,meg objektív mûsornak állítják be az EStét,pedig szó sincs róla ,nem a levegõbe beszéltem.Ez folyamatosan tettenérhetõ nap mint nap ,csak a hülye nem akarja észrevenni.
Silvana 2008 aug. 12. - 09:43:04
(249/1683)
Igen, a 'Hivatalos weboldal'... amúgy köszönet, hogy leírtad ide.
Silvana 2008 aug. 09. - 00:20:15
(248/1683)
Életemben elõször el akartam olvasni egy riportot, ami ma elhangzott Az Este-ben.
Vagy nem jól hallottuk, vagy nem figyeltem a végén eléggé, de bizony egy fia weboldalát nem találjuk a mûsornak.
Valaki legyen oly szíves és informáljon, hogy mi is a pontos cím! Elõre is köszönöm!
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 07. - 06:27:42 Előzmény ondok
(247/1683)
Kedves Ondok, én maradok ott, ahol a Katynnál abbahagytuk. Nem vitatkozom veled. A világon nincs annyi szó, amivel bármirõl meggyõzhetnénk egymást. Legyen igazad mindenben, amit leírsz, örülök, hogy reagáltál a hsz-omra, és egyébként is örülök, hogy összefutottunk, szia.
5/10
ondok 2008 aug. 05. - 18:21:35 5/10
(246/1683)
Ja és még valami ,ami nem annyira fontos,de azért nem elhanyagolható: Aki százezrek elött szerepel nap mint nap ,hát azért annak a külseje sem lényegtelen.Nem arra gondolok,hogy szépségkirálynõ legyen ,hanem arra,hogy egy harmonikus ,megnyerõ külsõ bizony nem árt.Pl olyan mint Bakos Piroska, Aczél Anna,régebben Bay Éva,Takács Mari stb.Nos Krizsó ennek híján van ,ráadásul nem beszél tisztán,rosszul hangsúlyoz.Ugyanígy egy vicc a Baló ,akivel gyerekeket lehetne ijesztgetni.
Volt egy remek olasz film,ami a Komplexusokról szólt,arról ,hogy egy irgalmatlan lófogú ember jelentkezik TV bemondónak.Tapintatból nem mondják meg neki ,hogy mi a probléma vele,remélve ,hogy a rostákon kihullik.Nos ez az ember minden versenyt megnyer ,irgalmatlan nyelvtörõkben hibátlan, 8 nyelven folyékonyan beszél stb. Mégis egyértelmû ,hogy nem kerülhet képernyõre,ugyanúgy ,ahogy féllábú ember nem lehet balettáncos.
5/10
ondok 2008 aug. 05. - 15:55:19 5/10 Előzmény Heathcliff
(245/1683)
Má' bocsánat ,de mi köze az önálló gondolkodásnak ,ahhoz ,hogy valaki nyílvánvalóan nem kiegyensúlyozottan kérdez a két politikai oldaltól a KÖZSZOLGÁLATI TV-ben.Mert ugye ,aki azt állítja ,hogy Krizsóka Orbán felé mutatott alázata és simulékony kérdései ugyanolyanok mint amikor anno pl Kovácstól v. Gyurcsánytól kérdezett,hát az egyszerûen nem mond igazat.Nem is maradhattak volna meg a Fidesz érában a Tv-ben ,ha nem így szolgáltak volna.Vagy talán a közTV 98 -és 2002 között is párttatlan volt? Na ugye ezt még Te sem mered állítani?Moldávia tett egy személyekre vonatkozó megjegyzést,hogy majd a Fidesz ezeket "eltakarítja".Erre én megírtam ,hogy ez butaság ,hiszen ezek ma is a Fidesz szekerét tolják,mert aki nem így tesz azt még ma is, pedig nem a Fidesz van hatalmon,kigyomlálják ,ld Aczél ,Orosz ,Bánó stb , soroljam?
Nos lehet finomkodni,de aki pl nem látja Bethlen álszent stílusát,ahogy idõnként a Fideszes potentátoknak ellenvet,az vak vagy szintén elfogult.Van egy mondás,hogy "védjen meg téged a Bethlen János"
Szilvike mitõl is olyan okos? Hogy folyékonyan felolvassa a súgóról az elõre leírt szöveget?Kálmán Olga ,mint riporter zsebreteszi,ráadá
sul õ pl mindenkivel kemény, senkinek sem nyal.Krizsót Gyárfásék "fedezték fel" anno a riporter kerestetikben,már akkor is ellenszenves volt ,mert érdemtelenül nyomták az élre ,nála sokkal rátermettebbek voltak ,akiket kiejtettek.Úgy látszik viszont abban tényleg okos Krizsó ,hogy mindíg tudja "honnan fúj a szél".
Heathcliff 2008 aug. 02. - 18:05:14
(244/1683)
Igazad van, egyetértek veled. Viszonylag ritkán tévedsz. Durvábban is fogalmazhattál volna, de hát az sem a stílusod. Hát majd én: valszeg az nem bírja elviselni Krizsó Szilviát, aki nem bírja, hogy õ egy valóban okos nõ. Ezért került az Estéhez, ezért figyelt föl rá Bethlen János, még a Duna Tv-ben. Egyszer én is láttam még egy Dunás interjúját, és meg is döbbentem: hûha, ez a csaj nagyon tud. Még pörgõsebben és keményebben kérdezett, mint most: az Estében visszafogja magát.
De azok, akik csak táborokat látnak, embereket már nem, azok gyûlölnek minden önállóan gondolkodót, mert folyton kilóg a sorból...
"Minden eszme és fogalom, mely bizonyos érdekek megõrzése végett nem tûr ellentmondást és bírálatot, zsarnokivá válik." (Kállay Béni)