8/10
Nótárius márc. 17. 02:15:49 8/10 Előzmény nefefe
(4/4)
Egyetértek, szerintem is egész jó film.
Viszont szerintem a záró feliratozása, a lehetőségekhez mérten, meglehetősen jól "elmondta, hogy mi volt (lett) a folytatás", íme: ↓

"Az ál-Olaf rejtélye sosem tisztázódott. A mai napig nem tudjuk, hogy ki volt ő valójában. A periratokat a testével együtt elégették, így ez vált Észak történetének legizgalmasabb talányává. 1406-ban a lundi katedrálisban egybekelt Erik király és IV. Henrik angol király leánya, Philippa. A frigyből nem született gyermek. A belső viszályok ellenére a kalmari unió 126 éven keresztül fennállt. Svédország 1523-ban kilépett belőle, míg Dánia és Norvégia perszonáluniója 1814-ig fennmaradt. A három ország között a mai napig fennálló kivételes kötelék nagyrészt egyetlen asszonynak köszönhető: I. Margitnak."


Olaf altatódala:
https://youtu.be/aS5rcoyZerY?si=6S5TyeXlx_mac8rS
6/10
sexykex 2023 júl. 26. - 12:55:22 6/10
(3/4)
Veszélyesek a lányok, ha korona kerül a fejükre. (Én el is dugtam a lányom búcsúból származó hercegnői koronáját, amiben a szoknyáját pörgette a tükör előtt, nehogy az anyukája fejére kerüljön és létrehozzanak valamiféle transzatlanti uniót a hátam mögött.) Mindegy, hogy Margit, Mária, Viktória vagy Erzsébet a nevük. Még a gyereküket is kivégzik, ha a birodalom sorsáról van szó.
8/10
nefefe 2022 ápr. 13. - 18:40:31 8/10
(2/4)
Jó kis történelmi film. Az északi történelemről amúgy sem sokat tudunk, így ez hiánypótló film. Lassú, olyan szájbarágós, de talán így lehet legjobban megérteni. A sötét középkorban játszódik, a maga politikai intrikáival, ármánykodásaival, egyházi befolyással. Középen egy nagy uralkodóval, aki mindezek ellenére megpróbál a káoszban rendet teremteni illetve azt megtartani. A végét egy kicsit összecsapták, nem mondták el, mi volt a folytatás, a megoldás. Összességében jó film, történelmet kedvelőknek ajánlott. Érdekesség: a film I. Margitról szól, manapság II. Margit uralkodik Dániában - immár 50 éve, 610 évvel I. Margit halála után...
4/10
pihes 2022 ápr. 12. - 14:42:14 4/10
(1/4)
Ebbe a sötét korba nagyot fordul a kocka, megy a viszály. Váratlanul sem lepett meg.
Nem vitt magával!

4/10