Téma: Az idõjós

szoszó_k 2009 márc. 06. - 16:12:27
(62/102)
ez egy elgondolkodtató és elvont film a maga sajátos elvont humorával - nem meglepõ hogy akinek a vígjáték fingás meg hányás az nem lesz rá vevõ, de egyesek néha röhögés közben is szeretnék gondolkodni...
MrArt 2008 dec. 08. - 21:21:09
(61/102)
elég gyík volt ez a film!!! bár az is igaz, hogy vígjátékot vártam, mivel úgy volt itt meghatározva...hát, nem is tudom...vagy a PORT-ék voltak a kelleténél kicsit illumináltabb állapotban, vagy nekem rossz a humorérzékem, esetleg buta vagyok hozzá...?!
lemezek01 2008 szept. 07. - 16:43:24
(60/102)
Az pedig már külön elgondolkodtató, hogy hogy lehet valaki ennyire elcseszett életû ilyen jó álás, és jó fizetés mellett. Anyuka, apuka kedves rendes, értelmes, a feleség sem egy szipirtyó, a gyerekekkel is jól megvannak, és a karrierje is egyre magasabbra ível, mégis el van cseszve az egész élete.
10/10
nati777 2008 szept. 07. - 15:39:56 10/10
(59/102)
Ebben a filmbem az a hátborzongató, hogy igaz
lemezek01 2008 júl. 24. - 23:02:05 Előzmény leopard26
(58/102)
Amint látod vígjátéknak van kiirva,de ha "engem kérdel" ez valami más. Ezen a filmen agyalni kell,néhol lehet mosolyogni,de alapjában egy kellemes elgondolkodtató film. A lényege hogy Cage-nek tényleg megvan mindene,és ha picit összeszedné magát még teljes értékû családgya is lehetne,de mégsem érzi jól magát a bõrében,és biztos hogy nem azért mert étellel dobálják az utcán. :-) Ehez a filmhez kell a mefelelõ hangulat hogy szórakoztatni tudjon. Nem egy tipikus vígjáték,nem hiszem hogy csupán a humorra építettek volna az alkotók mikor készült.
Egy biztos,remek filmet alkottak,egy nagyon kellemes,és könnyed kis filmet,amiben ha az ember meglátja amit közölni akartak az alkotók,egy kellmes élményel gazdagodhat.
10/10
Szike00 2008 júl. 14. - 00:13:01 10/10
(57/102)
" Mióta New York-ba költöztem nem dobálnak meg semmivel,lehet azért mert egy íjjal a hátamon mászkálok":D:D nagy film:D
leopard26 2008 júl. 07. - 14:15:08
(56/102)
Ez most akkor vígjáték vagy sem?Nem szokásom Cage-es filmeket kikapcsolni,de ez valahogy nem jött be
nomiemi 2008 jún. 03. - 21:17:46
(55/102)
Nah, végre valaki, akivel hasonló hangon vagyunk. Igaz, ami igaz - magán a filmen nem változtat, hogy milyen szellemben ülsz le elé. :)
És ha egyszer az élet sz*r és uncsi is lehet, sõt, a legtöbbször az, és nincs megoldás. Akkor meg minek erõltetni a Happy End-et?
Ez a film úgy jó, ahogy van. :) Én végignéztem, és nem fikáznám Nicolas Cage-t a stílusa miatt, meg hogy 5 filmébõl 4-ben ilyen "lógóorrú"... ha egyszer ezt a karaktert találták ki neki, mi mást játszhatna hitelesebben?
Egyébként tud õrült szeretõ és mûvész(Zandalee), dögös autótolvaj (Tolvajtempó), és reménytelenül szerelmes (Angyalok városa) is lenni. :)
Szóval szerintem egyáltalán nincsen beskatulyázva. :P
Áh, nem vagyok ám fan... :D
derecszsolt 2008 ápr. 07. - 15:27:07
(54/102)
Tennap néztem meg. Háááát, õszintén szólva nézhetõ filmet vártam Cage-tõl. Erre itt van ez a sz*r film.
Most meg látom, hogy ez eredetileg egy vígjáték. Hát én csak ezen tudok röhögni, a filmen sajna nem.
pimpernel 2008 febr. 19. - 17:28:29
(53/102)
A vetítés napján még csupa olyan vélemény volt, "annak ellenére h nem szeretem az ilyen filmeket, ez teccett".
Na ennek hatására elkezdtem nézni, és vártam a csattanót. Csak vártam, és vártam, és nem történt semmi. Uh föladtam... Ilyen rossz filmet már rég nem láttam! Nicolas C.-tõl meg nem is vártam... :(
Ritka pocsék volt.
Vadrenalin 2008 febr. 19. - 16:22:14
(52/102)
Na akkor én is összefoglalnám a film mondandóját, illetve csak idéznem kell Michael Caine-t, aki a vége felé tömören kimondja a tutit:
"Ez az élet szar. Ki kell bírnunk ebben a sz*rban."

Ha valakit érdekel, hogy lehet ezt 101 percben ragozni, annak ajánlom, nézze meg.

Egyébként néha azért tudtam nevetni a filmen, de közben is unatkoztam, ami érdekes tapasztalat. Az én pozitív életszemléletemmel ennek fényében akár azt is mondhatnám, hogy új élménnyel gazdagodtam, de ez olyan optimista dicséret lenne, amivel rögtön cáfolnám is a film lényegét. :-)
androcles 2008 febr. 12. - 21:44:17 Előzmény luetin
(51/102)
Köszönöm. Sokan, sokfélét írtak, én csak megpróbáltam egy mondatban összefoglalni a lényeget.
efes 2008 febr. 12. - 21:41:05
(50/102)
akkor nézd meg azt a filmet, amiben ilyen ördögmotoros vagy mi... szellemlovas?? na azon visítani fogsz a röhögéstõl. (krvszr):)))
Fauna09 2008 febr. 12. - 09:51:06
(49/102)
Én nem is tudom, hogy mit vártam, de hasonlóan érzek, mint te. Biztosan nem ezt vártam, és már nem igazán tudom más szemmel nézni. És nem fogom megnézni még egyszer. :) Valahogy én meg azt hittem - mpst ugrott be-, hogy valóban elõre látja majd a dolgokat NC... Na puff... :)
apinter2 2008 febr. 12. - 09:44:47
(48/102)
Nekem azért volt csalódás a film, mert egészen mást vártam. Csak az elõzetest láttam (pedig mindig elolvasom itt a port-on a tartalmat, most nem tudom, hogy miért nem erõltettem meg magam...). Az elõzetesbõl nem derült ki, hogy milyen melankólikus film is ez. Én egy olyan filmre vártam, ami valóban az idõjóslásról szól és hogy Cage majd valami nagy jégkorszakot jelez elõre és ezért mindenki õrültnek tartja. Az elõzetesben a sok jég ezt sugallta. És a hógolyós jelenet miatt valóban vígjátéknak tûnt. Ezzel szemben... ! Ha úgy ülök le, hogy egy drámát nézek majd, egy hétköznapi ember vergõdését a hétköznapi problémáiban, akkor valószínûleg most más lenne a véleményem. Így utólag már nem tudom más fényben nézni és tuti, hogy még egyszer nem ülök végig 2 órát. A kiscsaj alakítása és karaktere tetszett. Amúgy szeretem az ilyen stílusú filmeket is, kár, hogy én egy vígjátékra voltam hangolva...
kevinspéci 2008 febr. 12. - 08:38:37 Előzmény tetro
(47/102)
Rongyos buxa volt, nem? A csajszi hangja téleg iszonyat; jobban vágja az üveget a gyémántnál.

Amúgy nekem eléggé tetszett. Jó, a reménytelenségen, egy elcs*szett életen túl nem mutatott be mást, de ezt legalább jól tette. Megvolt az a hangulata, ami elvárható.

A cameltoe-s történet elég kemény volt, ki lehetett volna hagyni.
Vikke 2008 febr. 11. - 19:37:33
(46/102)
Az egértanya is egy egész más kategória mint az említett filmek :) kedves családi film.
Gore Verbinskirõl pedig annyit, hogy fog Õ még nagyo(bba)t alkotni (szerintem :)
Vikke 2008 febr. 11. - 19:30:27
(45/102)
Hát igen, kellenek ilyen filmek is.
Alapvetõen szerintem senki nem ilyen befejezést várt de így volt helyénvaló. Legalább nem sablonos. És hiába az élet nem habostorta és a jó dolgok is lehetnek olyan keserûek..
7/10
luetin 2008 febr. 11. - 19:26:22
(44/102)
:-)) Ez aztán érzékletes volt! :-D
androcles 2008 febr. 11. - 19:14:01
(43/102)
Régen volt nagy színészek egy friss rakás sz.rban!