Téma: Az ígéret

zuzuzu777 2021 márc. 23. - 18:35:47 Előzmény Shela
(158/498)
Szívesen!
zuzuzu777 2021 márc. 23. - 18:33:27 Előzmény Ella9
(157/498)
Igen, igazad van, nem volt csók, csak majdnem, (úgy látszik, hogy a fantáziám szüleménye volt)mert amikor Emir akarta, akkor jutott Reyhan eszébe, amit lentebb írtál, hogy "TE NEM VAGY A FELESÉGEM, NEM IS LESZEL SOHA, ÉN EBBEN AZ ÉLETBEN TÖBBÉ NEM NYÚLOK HOZZÁD" kb. ez volt. ezt el is ismétli Emírnek, aki ugye ígéretet tett ezzel kapcsolatban és elment a dadushoz, hogy visszaszívhassa ezeket a szavakat. ezt el is mondja Reyhannak, de ő nem tud neki megbocsájtani.
Nekem annyiban volt igazam, hogy apró pöttyös volt a ruha.
Ez a vagy a gyerek, v. az anya szituáció megvan a HERZAI-ban is, és képzeld, ott is Reyhannak hívják a lányt, ott is vagy az anya, v. a gyerek, és neki is egy hónap alatt nő meg a hasa.
Kevés török filmet láttam, de szerintem a török orvosok tudhatnak valamit. pl. eltörik a lába hétfőn, begipszelik, de szerdán már táncol gipsz nélkül.
Más: szívműtét után 1 nap intenzív, másnap haza, és megy kapálni.
Ma teherbe esik, 1 hónap múlva már szül is úgy, hogy nem is nőtt meg a hasa.
Csak az nem világos a mai napig (ugye 323), hogy Emírnek miért nem szedik le azt a rizsszemnyi fehér (pattanás, kinövés, zsírszövet?) valamit a jobb szeme sarka és az orr nyerge között, ami ott van az első résztől kezdve?
10/10
Évácska 2021 márc. 23. - 17:20:01 10/10
(156/498)
Bocs, ha sokat kérdezek :-) Remélem az is hamar kiderül, hogy a vénasszony és Cemre hamisították meg a papírt, hogy úgy tűnjön, Reyhan a pénzéért ment Emirhez. Édes Istenem pedig a 25-ik rész körül azt mondtam, hogy nem nézem, mert ezek a hosszan nézek magam elé, a másikra, nem szólok semmit sztori nagyon idegesített. De rájöttem, hogy este kell megnéznem későn és akkor már nem zavar :-) Így még izgalmas is a dolog.
8/10
Shela 2021 márc. 23. - 17:14:21 8/10 Előzmény zuzuzu777
(155/498)
Kösz az infót, ezek szerint ott néhány lényeges részt kihagytam, vannak epizódok, amiket nem néztem meg, vagy csak a Kemallal foglalkozó eseményeket néztem, engem a Kemal vonal mindig jobban érdekelt, ezért az Emírékből kimaradtak dolgok.
8/10
Shela 2021 márc. 23. - 17:08:45 8/10 Előzmény Ella9
(154/498)
Azért tűnt úgy, hogy Reyhan halt meg, mert halála előtt lepergett az élete egy perc alatt (ilyen képeket láttunk), mint ahogy mondani szokták. Logikátlanul a 3. évadot nem így folytatták.
10/10
Ella9 2021 márc. 23. - 15:55:09 10/10 Előzmény zuzuzu777
(153/498)
Én mondjuk törökül néztem felirattal, és úgy, ha jól emlékszem a 66.rész volt (?), szóval az első évad vége felé, de nem vagyok benne biztos. Ha van kedved és egy kis időd, nézz bele, kíváncsi vagyok, hogy egyre gondolunk-e. :)
Igen, gondolkoztam is, hogy csak nekem nem egyértelmű, mert szó volt Reyhan veszélyeztetett terhességéről, hogy ha megtartja a gyereket, akkor belehal a szülésbe és ezt nem azonnal mondja el Emirnek, aki, amikor megtudja, akkor nem akarja elfogadni ( mondjuk, ez érthető is). De az utolsó részben meg lelövik a lányt. A harmadik évad első részében, amit még megnéztem, ott meg megint az van, hogy a szülésbe halt bele...
A 2.évad utolsó részeiben nincs akkora hasa, hogy már időszerű legyen a szülés, és totál összezavarodtam, mikor néztem az utolsó részt, mert ott meg úgy tűnik, mintha a lövésbe halna bele. Egy kicsit olyannak tűnt, mintha nyitott vég lenne, hogy akár Reyhan életben is maradhat, csak aztán kiderült, hogy mégse.
zuzuzu777 2021 márc. 23. - 15:22:08 Előzmény Ella9
(152/498)
Úristen! Nagyon jó vagy! Pont ez az a rész, de én ragaszkodom a csókhoz!
Amikor odajuttok, akkor szólsz?
Szerinted is félreérthető egy kicsit a második évad vége?
Szerintem úgy nézett ki, mintha Reyhant lőtték volna le.
Idézet tőled:
"Igen, én arra számítottam, hogyha Reyhan meg is hal, a harmadik évad Emir síron túli szerelméről és a gyászról fog szólni, illetve arról, hogyan fogadja el a gyereket."
Igen nagyon-nagyon sokáig arról szól, de a dada lassan-lassan megszeretteti vele a kisfiát. Emir a mai napig nem vallja be még saját magának se, hogy szerelmes lett a lányba, de ezt csak mi tudjuk.
Amennyiben van időd, nézd meg!
zuzuzu777 2021 márc. 23. - 15:09:21 Előzmény Shela
(151/498)
Bocsánat, hogy közbeszólok, de a dadával az esküvőig azért jutottak el, mert az a dagadt "vőlegényjelöltje" aki a börtönben van, elmesélte Emírnek, hogy a dada egy csaló, aki álnéven jutott be a házba azért, hogy kifossza a családot. Azt viszont nem mondta el, hogy ebben ők ketten a második feleséggel,( aki tulajdonképpen a dada volt testvérének a felesége) tervelték ki. Amikor Dzsavidan odaadja a milliót a dadának, (azért, hogy donort szerezzen a testvérének, akkor a sógorasszony ruhákat vesz magának és nem a férjére költi, az bele is hal.
8/10
Shela 2021 márc. 23. - 12:44:36 8/10 Előzmény Ella9
(150/498)
Igen ez lett volna logikus, kár, hogy nem mi írtuk a forgatókönyvet.
10/10
Ella9 2021 márc. 23. - 12:38:37 10/10 Előzmény Shela
(149/498)
Úgy van, ahogy írod. Én amúgy tényleg azt hittem, hogy ez lesz, mikor megtudtam, hogy lesz harmadik évad, illetve még arra gondoltam, hogy arról fog szólni, ahogy szép lassan közelebb kerül a közös gyermekükhöz, akit az elején elutasít.
8/10
Shela 2021 márc. 23. - 12:31:59 8/10 Előzmény Ella9
(148/498)
Emír és a dada kapcsolata teljesen tönkre teszi a film alaptörténetét, ha már csináltak 3. évadot, akkor Emír jellemét úgy alakítottam volna, hogy ha vannak is Emír közelében nők kihangsúlyoztam volna,hogy nem tud senkit sem megszeretni, mert a Reyhan emléke ezt megakadályozza, az hogy a dadával eljutott az esküvőig, még ha nem is lett belőle semmi, nagyon illúzióromboló. A harmadik évadban a történetírók már nem voltak a helyzet magaslatán, teljesen fantáziátlan az egész már csak rontanak az egész sorozat összhatásán sajnos, nem értem, hogy ezt miért nem látják be és hagynák abba az egészet.
Nyilván egy film az nem a valóság, hacsak az nem dokumentumfilm. Még az életrajzi filmeket is kiszínezik nem valós elemekkel, mert akkor unalmas lenne. Ennek a filmsorozatnak sincs semmi köze a valósághoz, ilyet nem lehetne elképzelni az életben, még ha néhány részlet a valóságban is megállná a helyét.
10/10
Ella9 2021 márc. 23. - 12:19:55 10/10 Előzmény zuzuzu777
(147/498)
Egyébként az első két évadban is voltak olyan részek kicsit...
Pár példa: Nekem nem igazán tetszett, hogy túl nagy hangsúlyt fektettek Reyhan szépségére, mintha csak annyi értéke lehetne, hogy ő egy gyönyörű és engedelmes feleségjelölt. Szerencsére innen azért elmozdult a történet, mert Reyhan belső értékeire is terelődött elég figyelem.
Illetve azok a részek, mikor kiderül a lány ígérete, illetve Reyhan azt hiszi, Emir megcsalta, ezért elhagyja, pár hónap után véletlenül összefutnak, Emir meg elkezd hozzájuk járkálni, mondván, hogy csak Zeynepért teszi. Ezek tök jó részek amúgy, még az is belefér, hogy miután Kemal elmondja Reyhannak az igazságot, hogy Emir nem csalta meg, Reyhan bemegy a kórházba ( Emirnek közben balesete volt) és bocsánatot kér többször is, de Emir kiküldi. Ez még oké, de azok a részek, mikor Emir hazamegy a kórházból és Reyhan is visszaköltözik a birtokra, hogy ápolja...na azok nem kellettek volna. Kicsit tényleg úgy éreztem, mintha szegény lányt a forgatókönyv írók is direkt megaláznák. Mondom ezt úgy, hogy tényleg nagyon kedveltem Reyhan személyiségét, de azoknál a részeknél úgy éreztem, hogy lehetne benne kicsit több büszkeség, még ha hibásnak is érzi magát a történtekért. Amikor elkísérte Emirt az orvoshoz, mondjuk az jó rész volt. :) Egyébként Zafer fogalmazta meg nagyon jól az egészet, miután Emir megkapta a "vallomást" Reyhantól, amire nagyon várt, hogy Reyhan mennyi mindent megbocsájtott neki, ahogy bánt vele, amiket mondott, stb, ő meg egyetlen alkalommal nem képes ugyanezt tenni.
10/10
Ella9 2021 márc. 23. - 11:57:55 10/10 Előzmény zuzuzu777
(146/498)
Nem arra a részre gondolsz, mikor Emir már beismerte magának az érzéseit Reyhan felé, és azt hiszi a lánynak tök mindegy, hogy a közelében van-e vagy sem, és elfogadja az Alaskai munkát, amit addig visszautasított. Reyhan ezen meglepődik, meg nem is akarja, hogy Emir elmenjen, mégsem képes azt mondani, hogy maradjon. Emir szomorú, amiért Reyhan nem marasztalja, Reyhan magában viaskodik, de a régi sérelmek, illetve Emir ígérete miatt ( miszerint nem ér hozzá még egyszer) nem tudja, hogyan léphetne tovább. Aztán Emir bemegy a fürdőszobába, hogy Incirnek vizet töltsön, mire Reyhan bezárja a fürdőszobába. Reyhan is meglepődik a saját tettein, nem tudja mit mondjon, vagy mit is csinál pontosan, kiejti a kezéből a kulcsot, ( amit fel vesz) amivel gyakorlatilag le is buktatja magát, hogy ő zárta be. A fürdőszobában van egy pótkulcs, amivel Emir kijut, Reyhan elkezdi fejtegetni, milyen hülyeség, hogy a fürdőszobába pótkulcsot raktak, mire Emir megöleli és azt súgja a fülébe, hogy szereti. Erre Reyhan kiejti a kezéből a kulcsot. Ez ugrott be arról, amit írtál, bár én itt hosszú csókra nem emlékszem, csak arra, hogy Emir megakarja csókolni Reyhant ( ez is olyan majdnem pillanat, amiből jó sok van a sorozatban), de a lány elfordítja a fejét. De lehet, hogy nem erre a részre gondolsz, csak a kulcsról hirtelen ez ugrott be. :)
10/10
Ella9 2021 márc. 23. - 11:50:55 10/10 Előzmény zuzuzu777
(145/498)
Igen, én arra számítottam, hogyha Reyhan meg is hal, a harmadik évad Emir síron túli szerelméről és a gyászról fog szólni, illetve arról, hogyan fogadja el a gyereket. Csak valahogy nekem ez nem áll össze azzal, hogy beleszeret a dadába. De csak találgatok, mert nem néztem meg a harmadik évadot, csak az első részbe kukkantottam bele, abba is csak azért, hogy Reyhan tényleg meghalt -e :) és abban meg az volt, hogy megszabadult mindentől, ami Reyhanra emlékeztette és mondta, hogy "nem fog másik nőt szeretni ebbe az életbe" , utána meg jön a bébiszitter és beleszeret. Lehet azért tűnik ilyen furcsának, mert nem néztem meg a harmadik évadot.
zuzuzu777 2021 márc. 23. - 11:01:11 Előzmény Ella9
(144/498)
Köszönöm, emlékezgettem, de most hála neked teljesen tiszta lett a kép(azért 2 év nem kevés idő, viszont arra már nem vett rá a józan eszem, hogy még 1x megnézzem)
reggel serte pertélt az urának reggelivel, de ő elutasította.
Kezd valami más is derengeni. A hálószoba előterében Reyhan egy apró fehér pöttyös ruhába van, tart valamit a kezébe,(kulcsok?) Emír elkapja, hosszú csók és a valamit Reyhan kiejti a kezéből!
A harmadik évadban minden a feje tetejére áll! Elkezdtem és "megszerettem"? Mindegy, már kb. 80 bölümöt megnéztem a harmadik évadból, kibírom azt a maradék 10-20-30-at.
zuzuzu777 2021 márc. 23. - 10:49:02 Előzmény Ella9
(143/498)
Sztem pontosan itt látjuk meg Emír síron túli szerelmének valódiságát.
Igaz, bután fejezték be a második évadot, ill. nem is, hanem a harmadik kezdete olyan irracionális.
Van sok megható, sírást előidéző jelenet, de Emír viselkedése itt is veri a plafont!
10/10
Ella9 2021 márc. 22. - 22:37:13 10/10 Előzmény Shela
(142/498)
Azért szomorú, hogy gyakorlatilag a veszekedéseik mögött megbújó okok több, mint 90%-át Emir anyja vagy Cemre, vagy ketten együtt generálták. Mennyivel kevesebb vita lett volna, ha ezek ketten csendben meghúzódnak a háttérben, de akkor kb a 30.résznél leállhattak volna a sorozattal, mert mi vitte volna tovább a történetet. Mint a Bosszú csapdájában, ott is sok-sok részen keresztül ment a bosszú tervezése, az ármánykodás, a veszekedés, az ordítozás, néha azon csodálkoztam, hogy nem kapnak agyvérzést, mire a vége felé már kezdett érdekes lenni a sorozat, mert megannyi titokról lehullt a lepel, és ezért a "titok hátán titok" érzésért kellett végig kínlódni, ahogy részről részre ordítoznak, sírnak, a szerelmesek összejönnek, szétmennek, újra összejönnek, újra szétmennek.
10/10
Ella9 2021 márc. 22. - 22:36:00 10/10 Előzmény Shela
(141/498)
Igen, ez érdekes amúgy, hogy amennyire nagy szerelem van köztük, a legtöbb konfliktust mégis az okozta, hogy nem bíztak egymásban vagy nem beszélték meg a problémáikat, csak a saját belső monológ ment. Mondjuk az is igaz, hogy Cemre és Cavidan legtöbbször sikerre vitték a mesterkedést és csak az utolsó pillanatban dőlt dugába az egész tervük, de a félreértés már megtörtént. A sok bizalmatlankodás, félreértés és veszekedés dacára, azért az egész évadon keresztül érződik köztük a kötelék, de valószínűleg ez a valóságban már nem egészen így működne.
10/10
Ella9 2021 márc. 22. - 22:24:46 10/10 Előzmény zuzuzu777
(140/498)
Szerintem Emir karakterét ott rontották el, hogy Reyhan után összehozták egy másik nővel. Azt az egész "nagy szerelmet", amit az első két évadban felépítettek, egy az egyben lerombolták. Nem is értem, minek húzzák még tovább. Én nem láttam, de van valami értelme a harmadik évadnak?
10/10
Ella9 2021 márc. 22. - 22:21:41 10/10 Előzmény zuzuzu777
(139/498)
Ezen már én is gondolkoztam, mert először úgy tűnt, mintha az első éjszakán úgymond semmi sem történt volna, de aztán célozgatnak rá, például Emír, mikor először felveti Reyhannak, hogy váljanak el és a lány nemet mond, akkor is valami olyasmit mond, hogy " te nem vagy a feleségem és soha nem is leszel. Megesküszöm neked, hogy a halálomig nem érek hozzád még egyszer" . Azt hiszem valami ilyesmi volt. Illetve több más célozgatás is van "arra az éjszakára" vonatkozóan, szóval valaminek csak történnie kellett. Például, hogy együtt voltak, de aztán Emir hátat fordíthatott neki vagy valami ilyesmi, amivel megalázta. De én is csak találgatok. Abból kiindulva, hogy "csak" együtt aludtak, akkor minek mondta volna azt a lánynak, hogy "nem érek hozzád még egyszer" ?! Ha nem is számít igazi nászéjszakának, mármint ,hogy nem voltak úgy együtt, de valami biztosan történt, ami miatt ilyen tabu téma lett az az éjszaka, hogy csak utalnak rá.