Téma: Az ígéret

8/10
Shela 2021 márc. 30. - 17:14:31 8/10 Előzmény zuzuzu777
(198/498)
Én régebben nem néztem a neten török sorozatokat, csak tévés fő műsoridőben (Szulejmán, Seherezáde, Tiltott szerelem) szántam rá időt. Az Ígéret első részét véletlenül láttam az Rtl-en és annyira megtetszett, hogy emiatt kezdtem nézni és a neten felpörgettem, hogy haladjunk. Ismerősöm ajánlotta, hogy egy nagyon jó török sorozat a Fatmagül ezért megkerestem, úgy hogy most ezt a kettőt nézem, de olyan sok időt elvesz ezért szeretnék már túl lenni rajtuk, ami még nem egyhamar lesz. Ezért mondogatom, hogy jussak már a végére mert a sorozatok idővámpírok. Általában egyrészes filmeket nézek, vagy rövid sorozatot. Írod, hogy a Fatmagülből fent van az 55. rész a Videán, nekem az 54. amit utoljára lead.
zuzuzu777 2021 márc. 30. - 15:21:55 Előzmény Shela
(197/498)
Bocsánat, hogy rákérdezek, nem udvariasságból, hanem érdekel, hogy miket nézel.
Azt tudod, hogy én ebből a 3-ból már több, mint 2 éve nem tudok kievickélni.
Nálam nagyon színes a skála Amerikától Japánig.
offtopic
zuzuzu777 2021 márc. 30. - 15:18:32 Előzmény Shela
(196/498)
Aha, már fent van a videán az 55. magyar is, most kerestem rá! 5-6-7 éve láthattam nem magyarul, nekem nem tetszett az a tutyi-mutyi, aki nem erőszakolt, de beleszeret és elveszi.
Ja, ebben is egy Dilsah 2 játszik, csak férfiben. Ő a lány testvére?
Hú de régen volt, de dereng!
Valami híd alatt az egyik nekiesik a lánynak erőszak céljából.
8/10
Shela 2021 márc. 30. - 14:03:28 8/10 Előzmény zuzuzu777
(195/498)
Belenéztem a port-on a 200 első randit illetően, jópofának tűnik. Csak a függőben lévő törökökön lennék túl még az idén!
8/10
Shela 2021 márc. 30. - 13:22:20 8/10 Előzmény zuzuzu777
(194/498)
3 gazdag "ficsúr" megerőszakol egy fiatal eljegyzett lányt, a negyedik szegényebb srác nem nyúl a lányhoz, de nem is védi meg (drog és pia hatása alatt áll ő is). A három ficsúr családja rákényszeríti a negyedik férfit, hogy ő vigye el "balhét", elvetetik a lányt feleségül. Eszméletlen jól elkészített film. 50 részt zsinórban megnéztem, persze az alvásidőmből elvéve. Az 51. résztől porszem került a rendszerbe, nem adja föl a net magyarul a többi részt, ahogy eddig néztem, ezért elkezdtem megkeresni a filmrészleteket , amit elértem, így hát megnéztem a végéből is amit elértem, de ennek ellenére is próbálom keresni a többi részeket. Az Rtl goldon most tartanak a 45. résznél, de nem akarok naponta egy résszel haladni. Ez a film nekem a létező legjobb sorozat, a témáját, a mondanivalót, a kivitelezést, a helyszíneket és a színészeket tekintve. Ebben minden van, pszichológia, romantika, akció, bűnügy, gazdagok élete, szegények élete, komoly mondanivaló, tabudöntögetés (nem ebben a sorrendben). A végén legalább elégtétel és happy end lesz, csak jussak el odáig.
offtopic
zuzuzu777 2021 márc. 30. - 11:15:41 Előzmény Shela
(193/498)
Az a Fatmagül, akit 4-5 gazdag ficsúr megerőszakol, v. a portás lánya, aki egy gazdaggal áll össze? Érdekes, hogy minden török nő büszke és buta.
Egy jó tanács: már régen (sajnos nem elég régen) rájöttem, ha elkezdek egy sorozatot, akkor megnézem, hogy megvan-e a vége .
Okos ember más kárán, buta ember.....most nézhetem ezt a 3 még mindig befejezetlent és nem látom az alagút végét.
Tényleg annyira rá vagy kattanva a törökökre? Jó, vannak jók is, de én nem szeretem az erőszakos pisztolyos filmeket, de olyan nincs. A kiralik ask nem volt rossz, meg vmilyen epertortás, gyenge, szerelmes, jó, kis ármány, de aranyos (nem tudom hol keressem)
Megyek megnézem a "lányokat" a Herzai-on.
Képzeld, nemrég néztem a 200 első randit (magyar)
8/10
Shela 2021 márc. 30. - 10:01:29 8/10 Előzmény zuzuzu777
(192/498)
Mindez nem elég, nekem annak idején kimaradt a Fatmagül és most elkezdtem nézni, már az 50. résznél tartok, de legalább tudom, hogy "csak" a 177 epizódig kell eljutni. Megállapítottam, hogy a létező legjobb török sorozat ami létezik. Már lassan terápiára kell járni, hogy lejöjjön az ember a török sorozatokról. Megint megfogadtam, hogy ha ezek végére érek soha többet.....!
zuzuzu777 2021 márc. 29. - 20:57:57 Előzmény Shela
(191/498)
Tényleg nem tudom, hogy meddig bírom. Előtted viszont ott a horizont! Még nézheted sokáig!
8/10
Shela 2021 márc. 29. - 16:10:54 8/10 Előzmény zuzuzu777
(190/498)
Nagyon jó és találó! Jót nevettem! Mi a virágjáig bírjuk!
zuzuzu777 2021 márc. 29. - 11:59:29 Előzmény Shela
(189/498)
Ismered az a viccet, amikor órán Mórickára rájön a kakilhatnék?
Állandóan jelentkezik, de a tanító néni leinti, hogy Móricka, türelem rózsát terem...így megy 2x-3x-4x, de Móricka már nem bírja és felugrik:
Értem én tanító néni, de a bimbója már a nadrágomba van!
Bocsánat!
8/10
Shela 2021 márc. 29. - 00:15:13 8/10 Előzmény zuzuzu777
(188/498)
Köszi, ez már tényleg úgy néz ki!
zuzuzu777 2021 márc. 28. - 23:44:39 Előzmény Shela
(187/498)

325. Emir rájön, hogy Feride kérőjének már van felesége, csak azt nem tudja kideríteni, hogy akkor minek neki a lány!
Emír figyelmezteti Feridét, de neki a büszkesége nem engedi, hogy meghallgassa Emírt és elfogadja az "aljas" kérőt.
Meglesz a lánykérés (de lehet, hogy eljegyzés?)
Narin terhes!
Nem lesz egyhamar vége?!?!?!?


Prücsök82 2021 márc. 28. - 22:21:45 Előzmény Shela
(186/498)
Igen, angol felirattal én is megtaláltam.
Köszönöm szépen!
8/10
Shela 2021 márc. 28. - 22:09:10 8/10 Előzmény Prücsök82
(185/498)
Én is csak néhány részt találtam magyar felirattal, valószínű, hogy több nincs is. Török nyelven, angol felirattal néztem a többit.
Prücsök82 2021 márc. 28. - 11:41:11
(184/498)
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol találhatnám meg a Yemin c. sorozat epizódjait török nyelven magyar felirattal?
Néhány részt találtam, de sajnos több nincs.
Előre is köszönöm a válaszokat!
10/10
Ella9 2021 márc. 26. - 22:19:21 10/10 Előzmény Évácska
(183/498)
A csókhoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy állítólag a csatorna, amin megy ( kanal7) nagyon konzervatív és ezért nincsenek benne csók jelenetek, valamint arra is csak utalnak, hogy történt köztük valami. Az elején nagyon hiányzott, mert azért megnéztem volna egy ilyen jelenetet is, de aztán megszoktam. Végül is arcra puszival pótolták, valamilyen módon az is csók, legalábbis olyan intim pillanatnak van ábrázolva, hogy a végén tényleg elhiszed, hogy rendes csóknak számít. Plusz azért majdnem pillanatokból is volt bőven. :)
Később le fog bukni Cemre, lesz még neki rossz, hidd el, de arra azért még várni kell. Nagyon fura egyébként Cemre és Cavidan kapcsolata. Az elején azért értik meg egymást szerintem olyan jól, mert egyformák, ráadásul az első részből nyilvánvaló, hogy Cavidan Cemrét szánta menyének, aztán még ott van Cemre beteges rajongása ( amit tévesen szerelemnek hisz) Emir iránt, így nagy az összhang. Ahogy a terveiket kovácsolják, mesterkednek, hátba támadnak és várják, hogy mi sül ki belőle...mondhatnám, hogy ez egy gyönyörű barátság kezdete, csak mégse. :) Csak annyit gondolok, hogy nagyon egyformák, mindketten rosszindulatúak, ráadásul a céljaik is egyformák és ezért jól megértik egymást. A legjobban ott látszik, mikor összekuszálódik minden, a terv felborul és az első adandó alkalommal elfordulnának a másiktól. Ez egyébként be is következik. Hogy akkor miért nem köpte be Cemrét, fogalmam sincs, vagy annyira biztos volt magában, hogy nem számított rá, valaha is lebukhat, vagy Cemre későbbi segítségében bízott ( ami ugye nem is sokáig váratott magára). Később egyébként fordul a kocka, mikor kiderül a csapda, amit Reyhannak állítottak, ott meg Cemre lesz a fő bűnős, pedig Cavidan is benne volt.Szerintem sem Reyhan, sem Emir nem sejtette, hogy az életük összerombolója ott van a közvetlen környezetükben. Bár Reyhan sok gonoszságot megélt Cavidan mellett, ezekről nem számolt be Emirnek, vagy legalábbis nem az összesről, mindent megbocsátott, mert annak ellenére, hogy miket tett vele, tisztelte a nőt, mint Emir anyját. Emir sem gondolta, hogy pont az anyja akarja tönkretenni az életét, illetve Cemre a gyerekkori barátja, rá ezért nem gyanakodott.
Lehet azért tűnik kicsit vontatottnak, mert elég erős lélektani hatása van, bár a magyar részek még rövidebbek. Én törökül néztem, és ott egy rész egy teljes óra kb, úgy egész jól halad a sztori.
10/10
Évácska 2021 márc. 26. - 21:21:03 10/10 Előzmény Ella9
(182/498)
Köszi a részletes tájékoztatást :-) Igen az első évadot nézem az RTL-en. Nekem kicsit vontatott a sorozat, szerintem még jobbra meg lehetett volna csinálni. Valóban sok a vontatott rész, amit lehetett volna rövidebbre venni. Nekem ami még hiányzik nagyon, hogy nincsenek a nagy romantikus csókok. Főleg egy ennyire érzelmeken alapuló, ennyire a lelkek harcáról szóló sorozatban nagyon kellene - nekem :-) Igen az furcsa, hogy Cemre bünti nélkül marad, bár meglepő az is, hogy Cavidan néni úgymond nem "köpi" be? Nem mondja el, hogy hiszen ebben ketten vettünk részt? Illetve Emiréknek nem esik le? Jó persze mint ahogy Emirnek végig nem esik le, hogy kavarnak a háta mögött, ami azért is meglepő, mert ugye többször volt, hogy saját maga látta, hogy az anyja hogyan beszél Reyhannal, mit művel vele.
10/10
Ella9 2021 márc. 26. - 20:06:18 10/10 Előzmény Évácska
(181/498)
Amikor kiderül Reyhan ígérete és az is, hogy a hivatalos dokumentumon meg lett hamisítva a dátum, hogy úgy tűnjön Reyhan a pénzért ment hozzá Emirhez, ott Cemre nem bukik le, amit kicsit igazságtalannak érzek, mert amúgy az egész az ő ötlete volt, Cavidan csak kivitelezte. Később megkapja, amit megérdemel ( bár bennem maradt egy kis hiányérzet azért). Éri egy nagy csapás is, ami után Cavidan ellen fordul, aztán Cavidan meg ellene és a puszipajtásokból ellenségek lesznek. :)
Valamilyen szinten meg lehet érteni, hogy Emir így viselkedik, hiszen azt hitte, hogy az ígéret miatt volt minden, tehát Reyhan bármilyen közeledése, szava, kedvessége, önzetlensége, megnyilvánulása, stb az nem szerelemből volt, hanem az ígérete kötelezte. Pont úgy, ahogy Reyhan meg azt hitte, hogy megcsalta őt, ezért maga mögött hagyott mindent. Félreértés félreértés hátán, de Emir pukkadását soknak éreztem ahhoz, hogy részeken keresztül húzzák. Főleg azért, mert tök nyilvánvaló volt, hogy Reyhan szereti, visszament a birtokra segíteni neki, eltűri, hogy kiabáljon vele, pedig egyszerűen foghatná magát és elmehetne, mégis megtesz mindent, hogy helyrehozza a hibát, a bizalmatlanságát. (Lehet az is idegesített, hogy Cemre állandóan ott volt. Röhejes amúgy, hogy Reyhant nevezte többször is kígyónak, holott pont ő az, aki mások életébe bekúszik és szétfröcsköli a mérgét.) Jó, a nő nem hitt neki, nem bízott benne, kinézte belőle, hogy ezt megteheti, de amint Reyhan is mondta neki, hogy ott látta az ágyban és tulajdonképpen annak hitt, amit látott. Szerintem, nagyon sokan ugyanígy tettek volna.
10/10
Ella9 2021 márc. 26. - 19:54:52 10/10 Előzmény Évácska
(180/498)
Bocsi, azt hittem az első évadot már megnézted. Az első évadban, Reyhan találkozik egy hajléktalan kislánnyal, akin megesik a szíve és követi őt, ekkor veszi észre, hogy milyen elhagyatott helyen húzza meg magát. Kiderül, hogy a kislány a mostohaanyja elől menekült el, mert a nő rosszul bánik vele, Reyhan vesz neki egy telefont és meghagyja, hogy bármi baj van, szóljon neki. Így kezdődik Zeynep és Reyhan kapcsolata. A lényeg, hogy végül Emir és Reyhan összefogva megmentik a kislányt a mostohaanyjától és náluk marad a birtokon.
10/10
Évácska 2021 márc. 26. - 18:40:24 10/10 Előzmény Ella9
(179/498)
Ja ki az a Zeynep?