Téma: Az út

flor85 2010 szept. 25. - 20:01:51
(153/313)
Rám nagy hatással volt ez a film, miután megnéztem, a könyvet is elolvastam. Sztem százszor jobb és mélyebb, mint az éli könyve, ami nekem inkább csalódás volt.
Imádtam a film tájait, a kisfiút, a SPOILER a kólás jelenetet, meg persze az apa karakterét is, aki ilyen helyzetben sem adja fel SPOILER...
Akinek tetszett, ajánlom a könyvet is...
Quarker 2010 szept. 24. - 19:49:12 Előzmény csaboci
(152/313)
Fúha, arra az egy db rózsabogárra gondolsz, amit a parton találtak, meg a végén a kutyára? Akkor tényleg nem...
Amúgy ha egy aszteroidabecsapódás után a levegõbe kerülõ por miatt lecsökken a napfény mennyisége, a növények elõbb-utóbb valóban kipusztulnak, és ennélfogva az állatok is. Persze ez nem egyik napról a másikra fog történni.
A halak is kihalnak, mivel ha nincs elég fény, a planktonoknak annyi, ezért a teljes óceáni ökoszisztéma felborul.
kispalissaci 2010 szept. 22. - 15:14:26 Előzmény leja
(151/313)
leja teljesen egyetértek:

SPOILER:
"elég skizo a vége. gyártott magának kutyát meg játszótársakat is? jó hogy egy nagy hamburgert nem nyomtak a kezébe"
etsoka 2010 szept. 21. - 20:59:28
(150/313)
teljesen jó film!! Remélem nem kell majd átélnünk!! :D
csaboci 2010 szept. 19. - 10:39:51 Előzmény nikoXXX
(149/313)
nikoXXX látszik h nem nézted végig...nem haltak ki se állatok se a növényzet teljesen.elõször figyelj és azután ítélj:)
nikoXXX 2010 szept. 17. - 23:18:28
(148/313)
Mellesleg az egesz irrealis mert nincs olyan termeszeti katasztrofa ami az allatokkal es novenyekkel vegezne es az embert eletben hagyna,mint anno a dinoszauruszok koraban,nem a kis egerfelek haltak ki hanem a nagy dinok,ez napjainkban is igy tortenne,vagyis az ember hal ki es az eger,vakond meg a rovarok tulelik nemi noveny tarsasagaban es kesz,jah es a tengerben pedig rengeteg hal lenne,mivel nincs ember aki kihalassza onnan :D irrealis a film ilyen szempontbol,mivel nincs ami kiirtsa a hangyat peldaul vagy barmi apro eloleny!
nikoXXX 2010 szept. 17. - 22:34:13
(147/313)
hat en mar 3 oraja nezem a filmet de meg sajna csak 40 percnel jarok,nem birom vegignezni mert unalmas,es engem nem hat meg hogy ket ember szenved,kegyetlen de igaz.Szerintem az Eli konyve ennel jobb de nekem a Pandorum is tetszik valamiert mas kategoria de az nekem tetszik (szerintem a jovo olyan lesz mint a Pandorum-ban).Mejek megnezek meg 10-15 percet aztan jatszok egyet a Just Cause 2-vel vagy megnezem mi megy a tvben talan 3-4 napon belul megnezem a filmet :D
K. L. 2010 szept. 17. - 15:53:24
(146/313)
ez nem egy akciófilm mint az Eli könyve, hanem egy dráma. Eli könyve így filmen jobb lenne mint ez ha jobb lenne a befejeézes.
5/10
pikemen 2010 szept. 17. - 10:52:04 5/10
(145/313)
A trailer alapján számomra csalódás volt a film, sokkal több akcióra számítottam, gyakorlatilag egy szenvedés leírása volt az egész. Éli könyve nekem jobban tetszett.
csaboci 2010 szept. 15. - 12:11:38
(144/313)
hát nem is tom mit mondjak errõl a filmrõl.tegnap néztem meg.nekem tisztára eli könyve csak más pakolásba.annyit vonok le mindkét filmbe h mindkettõ vallásos ami nem gond mert általában az ember a vallásban hisz vagy vallást okolja a történtekért és a lényege azon van h vannak kiválasztottak akik kapnak egy feladatot istentõl ha kitartóak lesznek bármi is történik velük az úton ha elérik az út végét megnyugvást kapnak istentõl mert hittek benne.de ha nem így gondoljátok elnézéseteket kérem de nekem tisztára ez jött le mindkét filmbõl.:)de amúgy nagyon jó és elgondolkodtató filmek ezek.udv
Marcipáncica_ 2010 szept. 14. - 19:40:03
(143/313)
A könyv hihetetlenül erõteljes volt, most egy jó darabig biztosan kihagyom a filmet mert az olvasás után biztos vagyok benne hogy csak csalódás lehet.
Verion 2010 szept. 14. - 17:13:55
(142/313)
Maga a film unalmas de a mondanivalója annál izgalmasabb.
Filmtechnikailag sztem nem egy lenyûgözõ alkotás,sõt merem állítani hogy alakításban sem kiemelkedõ egyik szereplõ sem.
A feszültség végig megvan ezt nagyon jól eltalálták viszont
nekem nem jött át a film érzelmi része nem hatódtam meg egyszer sem.
Érdemes megnézni és filózni a dolgon de ennél többre nem jó a film szerintem.
9/10
mumuska 2010 szept. 13. - 18:39:15 9/10
(141/313)
Nálam a mûfajában 9/10. Ilyen nyomasztó filmet már régen láttam (talán a Threads).
Ja és mellesleg Charlize-t dugnám mint a lopott biciklit :)
leja 2010 szept. 02. - 15:43:25
(140/313)
nehéz lehetett egy ugyanolyan nyomott fejû kölyköt találni, mint az "anyjáé"

spoiler:
elég skizo a vége. gyártott magának kutyát meg játszótársakat is? jó hogy egy nagy hamburgert nem nyomtak a kezébe
K. L. 2010 szept. 01. - 17:09:35
(139/313)
*elolvasnod
K. L. 2010 szept. 01. - 17:09:10
(138/313)
szerintem a könyvet kellett volna elolvasni, most hogy megnéztem mégegyszer, tényleg rossz. de a regényt a évtized legjobb könyvének választották.
Ar@gorn 2010 aug. 29. - 19:35:24
(137/313)
Hát nekem nem annyira jött át, nem tetszik az egész. Annak a tudatában ültem le, hogy nem egy happy end befejezésû történetet nézek meg, na de ez akkor is elvitte a kedvemet. Fosh...
K. L. 2010 aug. 19. - 08:38:13
(136/313)
Az Eli könyve nekem tetszett, de a befejezése rontotta el az egészet, és Az út azért is jobb mert az Eli könyve nagyon vallásos, és én azt nagyon utálom. Ha nálam enne az utolsõ biblia azt eltüzelném hogy legalább ne fázzak. Az út-at én olvastam, és könyvben sokkal jobb volt, aki még nem látta annak a könyvet ajánlom! a film teljesen elrontotta a könyvet, nem ugyanolyan sorrendben vannak benne az események mint a könyvben, meg a regényben sokkal többminden van.
7/10
Singaporeflash 2010 júl. 24. - 10:38:18 7/10
(135/313)
Elfelejtettem ideirni, hogy szerintem Robert Duvall a filmtortenet egyik legkimagaslobb alakitasat nyujtotta itt. Meg akkor is, ha csak mellekszereplo volt. Egyszeruen dobbenetes volt. Meg Viggonal is jobb.
7/10
Singaporeflash 2010 júl. 24. - 10:33:49 7/10
(134/313)
***SPOILER LEHET***

Nem lehetett nem eszrevenni az Eli konyvevel a parhuzamot. Ugy latszik, most minden evre jut egy ilyen film, ami nem veletlen. Az Eli konyve jobban tetszett, mert felemelobb volt, annak ellenere, hogy nagyon hasonlo temat dolgoz fel, meg a kannibalizmus is benne volt abban is. Szerintem az Eli konyve sokkal kozelebb jar a valosaghoz, az okokhoz, mint Az Ut, es hozzam kozelebb all azert is, mert egyetemes, tortenelmi, nagyon szellemi szempontbol kozeliti meg ugyanazt a helyzetet, mig Az ut lelektani szempontbol. Ez persze nem jelenti azt, hogy Az Ut rosszabb film! Ugyanolyan jo mind a ketto szerintem szineszi jatek es melyseg szempontjabol, Viggo Mortensen pedig mint mindig, egyszeruen csodalatos volt. Nagyon-nagyon jo. Mint minden szinesz ebben a filmben, meg az egy jelenetes mellekszereplok is. Szoval egy nagyon profi es tartalmas film, de a hangulata es a tema megkozelitese miatt hozzam egyszeruen sokkal kozelebb all az Eli konyve. Az Ut tulsagosan depressziv, okokat nem feltarni akaro megkozelitesevel nem tudok mit kezdeni. A dolgok nem tortennek csak ugy. A "pozitiv" befejezes ellenere is ez a velemenyem.

***SPOILER VEGE***