offtopic
xshampster 2010 aug. 04. - 23:08:49 Előzmény Senhora
(269/549)
ezeken a port kritikákon jókat nevetek :D pláne a kinek ajánljuk/kinek nem részek tetszenek
Hannibal Lecter 2010 aug. 04. - 23:02:05
(268/549)
hófehér emberek a tûznépe tagjai, sárga szemmel. A térképen pedig inkább Japánnak tûnik, mint Indiának, csak persze az ellenkezõ oldalon, egyébként meg mindegy mert ilyen állapotban a föld sosem volt.

http://1.bp.blogspot.com/_jcp3iLme9WM/SeiNCXIJxLI/AAAAAAAAA64/AFstSPOu1t4/s400/avatar_world_map.jpg

A 3D-ben igazad van. Nem mondanám, hogy nem tud minden, még olyan jelenetet is ahol látszólag nincs rá szükség, megtölteni egy kis mélységgel, de igaz, hogy akár avataros Imaxes, vagy egyéb 3d, de az ember szeme megszokja. Ez az utólag készített 3d viszont már szerintem mindenkinek egyértelmûsíthetné, hogy felesleges, a nézõknek és a készítõknek is. Azon röhögtem az Alice in wonderland alatt, hogy a sok szerencsétlen ember szemüvegbe nézi, közben meg én jó pár részt anélkül néztem és szószerint semmi különbség nem volt köztük. Lesülhet a képük, Tim Burtonnek is, hogy az atlantiszi lego reklámban jobb volt a 3D-és nem azért mert 20 perc reklám után már adaptálódott a szemem. Erre az utólagos 3d-re semmi szükség.
4/10
karatecsabi 2010 aug. 04. - 20:51:38 4/10
(267/549)
Én két dologról szeretnék beszélni: 1. A 3d-rõl 2. az indiai színészekrõl.
1 A 3d-t szerintem azért rontották el mert emlékszem nekem az elején tetszett nagyon a 3d a végén már megszoktam. Az én elsõ kezdetleges 3d filmem a cápasrác és lávalány c. izé volt amiben az volt a jó hogy váltogatták a 3d-t és a 2d-t. Néha mondták hogy vedd fel, néha meg azt, hogy vedd le a szemüveget. Ebben az a jó hogy a szemed egy picit megszokja a rendes világot és utána megint új és élvezetes lesz a 3d. Ezt kéne ma is csinálni és akkor tök jó lenne. És nem csak azért lehetne szeretni, mert a szokásos 2d-s mozi homályosságát kijavítja, hanem mert 3d.
2. Az indiai színészek szerintem azért voltak, meg az egész tûz népe az volt, mert ha megnézzük a térképen a földrajzi helyzetüket szinte teljesen az egyenlítõn vannak. Tehát szerintem van benne logika és nem hülyeség. A rajzfilmben pedig kicsit sokka meg katara volt sötétebb bõrû. Nem tudom hogy a déli- meg északi sarkon az emberek bõre kicsit sötétebb de õk tudják.
4/10
zsocc112 2010 aug. 04. - 18:43:34 4/10
(266/549)
Igen Igen ott a pont . Az egész kaki , asszem egy South Park részben mutattak rá az efféle "megerõszakolásokra " ( új indiana jones film..) . Itt is ugyan azt tették tehetségtelen cigók . Tönkrettek egy bárki számára nézhetõ hangulatos mesét.
kismonkejj 2010 aug. 04. - 16:45:00
(265/549)
Nekem tetszett. Bár meg kell jegyeznem én elõször megnéztem a filmet, aztán végignéztem a meseváltozatot. Igen, 3D-ben tényleg nem éri meg megnézni(én úgy néztem).
A szereplõválasztás pl szerintem egész jó lett. A gettómilliomosos csávókán elõször megijedtem, de a filmben egész jól játszotta Zukot. Ami gáz lett vele, az a haja, meg a bõrszíne(a sebhely nekem igenis feltûnt elsõre), de a játéka jó volt. Aang, Sokka, és Yue kifejezetten jól lettek megcsinálva, de még Iroh bohócsága is (ha nem is teljesen úgy, mint a mesében) át lett adva.
Abba pedig azért bele kell gondolni, hogy 20x20 percet sûrítettek kb két órába. Teljesen máshogy kellett hangsúlyozni a filmet, és ez itt jól is lett megoldva. A vége pedig tényleg jó lett. A harcjelenetet ott a mesében sem vitték túlzásba, amikor pedig felemelkedik a nagy víztömeg, az nagyon hatásos volt. A zene meg kifejezetten tetszett. Viszont az egészben a legjobb Aang tetoválása lett. Az gyönyörû.
Volt benne pár olyan dolog is ami viszont nem volt kellemes. Eleve a cím: lég"hajlító". Biztos vagyok benne hogy találhattak volna rá jobb szót is. A szinkronok is elég bénára sikerültek, kivéve talán Zukoét, de õ is csak az elmegy kategóriában marad nálam. Meg volt benne egy-két igen hülye mondat, pl: "Ez egy nagyon spirituális hely." Mondjuk ez a magyar nyelv hibája. Ezek a dolgok teljesen máshogy hangzanak angolul, mint magyarul, és talán nem is lehet teljesen átfordítani õket hitelesen.
Tudom, hogy szinte mindenkinek nemtetszik, de én akkor is maradok a véleményemnél, hogy nem lett rossz. :)
Ney marsall 2010 aug. 04. - 11:32:02
(264/549)
Nekem tetszett a film.A címe elég furcsán hangzott, de az elõzetes felkeltette az érdeklõdésemet.
Sokan azt mondják, hogy Aang túl komoly lett.
Nekem valahogy pont az teteszett benne.Annyi hüley filmet csinálnak már aminek csak aza a célja, hogy nevessenek.Én kifejezetten örültem neki ,hogy Aang-ot egy komoly kisfiú-nak ábrázolták.
Viszont igazán átverés, hogy ez 3D.A 103 percbõl, jó ha 3-szor volt 3D.
Senhora 2010 aug. 04. - 09:33:03
(263/549)
"Kinek ajánljuk?
- A kitartó Shyamalan-rajongóknak.
- A mese és fantasy kedvelõknek.
- Akiknek A Gyûrûk Ura light-osan is megfelel."

Szerintem pont nekik nem való.
Amikor egy könyv kerül megfilmesítésre, vagy egy mese/anime (mitttoménmiez?!), akkor aki ismeri az elõzményt, annak nem tetszik!
Senhora 2010 aug. 04. - 09:29:44
(262/549)
sok mese rajongó jól le pontozta
én meg fogom nézni, nem tudja senki elvenni a kedvemet:)
offtopic
twillight 2010 aug. 03. - 22:48:10 Előzmény bitor
(261/549)
Az alapelv már a piros-zöld lencséknél ugyanaz, de magából a szemüvegbõl is látszik már hogy mennyire különbözõek a technikák.
A digitális 3D-nél egy pirosas-zöldes olajként csillogó fólia van a szemüvegben, míg az IMAX-nál szinte teljesen átlátszó az egész. Szóval tuti valamit másként szûr a kettõ.
Továbbá azt tudom elmondani, hogy a digitális 3D szemüveg nélkül (ez a film, vagy az a temrészetfilm ami itthon van DVD-n) gond nélkül nézhetõ szemüveg nélkül hagyományos filmként, míg a Harry Potter olyan szellemképes volt szemüveg nélkül, hogy hányni támadt kedvem.
6/10
lajosbp 2010 aug. 03. - 22:46:36 6/10
(260/549)
Egyetértek az elõttem íróval, sajnos ez gyenge volt, nem érdemes megnézni.
Nem nézhetetlen nálam 6/10. Akció kevés van a filmben a történet gyenge a zene elmegy.
wahly 2010 aug. 03. - 19:19:23
(259/549)
Láttam már fantasy filmet ez elõtt is, de még egy sem volt ennyire szörnyû, mint ez. A vége alapján, úgy gondolom, hogy lesz folytatása, bár azt már biztos nem fogom megnézni. Hollywood is elgondolkodhatna, hogy érdemes-e belefognia, mert szerintem nagy bukta lesz.
1/10
Zsákos ember 2010 aug. 03. - 17:20:46 1/10 Előzmény bitor
(258/549)
Yue hercegnõ lelke nem tûnik el ! A rajzfilmsorozatban születésekor gyenge volt ezért a Hold szelleme adott neki erõt,hogy életben maradjon.Ezt a erõt adja vissza a halnak,amit Shao leszúrt,és így lesz a lelke a (újjászületett) Hold szelleme.
6/10
robicsek2 2010 aug. 03. - 16:30:57 6/10
(257/549)
Am mivel nem látad a sorozatot nem tudhatod menyivel lett silányba így lehet hogy tetszik neked a film, de viszont sokk embernek aki ugyanúgy nem látta a sorozatot mint te. Nem tettszik. Szerintem neked a CGI jelenetek miatt tetszik, mert más éremleges dolgot szerintem aligha láthattál benne. Bár kinek a pap, kinek a papné,és kinek a palan :)
6/10
berberis 2010 aug. 03. - 14:48:39 6/10
(256/549)
Én Zukkotól is falnak megyek.
3/10
vuliem 2010 aug. 03. - 14:46:41 3/10
(255/549)
A szinkron szerintem azért nem olyan félelmetesen rossz, kivéve Katara hangját, amitõl egyszerûen a falnak lehet menni...
6/10
berberis 2010 aug. 03. - 14:43:14 6/10
(254/549)
A mese után nagy csalódás. A karakterek egyáltalán nem hasonlítanak, és a szinkron is borzalmas.
bitor 2010 aug. 03. - 14:29:26
(253/549)
Mivel nem nézem a sorozatot, most legalább választ kaptam arra a kérdésre, mi a fenéért nem szöktek meg korábban a földidomárok. :) Ez tényleg egy nagy hiba volt a filmben.
A kilúgozódó haj viszont szerintem jó ötlet, mert minek is tûnne el a test a lélekkel együtt.
bitor 2010 aug. 03. - 14:23:29
(252/549)
Én nem nézem az eredeti sorozatot, így prekoncepcióm sem volt a történettel kapcsolatban de nem nagyon nyûgözött le. A hajlítások a környezet a kosztümök szépek voltak, de semmi extra. Elég unalmas is volt szerintem.
A 3d gyakorlatilag kimerült 3 jelenetben, azért nem érdemes plusz pénzt kiadni. Hiányoltam a végén egy grandiózus csatajelenetet. Talán majd a 3. részben ha elkészül.
Max 7 pont.
bitor 2010 aug. 03. - 14:15:31
(251/549)
Tévedés. Az IMAX és Real3d között technika különbség nincs csak minõségbeli. Kb. annyi mint a dvd és a blueray között.
Ugyanúgy 2 kamera rögzít kegyszerre két filmet és ugyanúgy egyszerre két képet vetítenek a vászonra polarizálva, amit szintén ugyanúgy egy vízszintesen és egy függõlegesen polarizált lencsébõl álló szemüveggel nézed.
És mindkettõ szellemképes ha leveszed a szemüveget. A különbség csak technika részletekben és a kép felbontásában van de az alapelv ugyanaz. Az IMAX nagyobb felbontású élesebb képet ad de a 3d élmény önmagában nem teszi jobbá. Én botor az Avatart újra megnéztem IMAX-ben is de nem lett látványosabb tõle a film csak kisit élesebb.

A real3d-nél még szoktak olyan trükkhöz folyamodni, hogy a 2d-ben felvett filmet próbálják 3d-síten lsd. Titánok harca. Viszont az ilyen filmnél is ugyanúgy 2 képet vetítenek egyszerre a vászonra, melyeket elõzõleg állítottak elõ az eredeti egyetlen filmbõl mindenféle számítógépes algoritmusok segítségével. Az ilyen film szemüveggel is kicsit fura, mivel nem két látószögbõl vették fel.
bitor 2010 aug. 03. - 14:03:44
(250/549)
Most néztem és szemüveg nélkül márpedig szellemképes (nem homályos), mivel két kép van a vásznon egyszerre. Csak az a gond, mint a legtöbb 3d-s filmnél, hogy kevés a 3d-re kihegyezett jelenet. Egy szimpla tájképnék alig észrevehetõ a 3d (és a szellemkép). A film meg uncsi.