8/10
Amatőrkritika 2021 dec. 12. - 13:56:26 8/10
(31/91)
Jodie Comer ❤️
7/10
regeimtv 2021 dec. 12. - 10:32:08 7/10 Előzmény Findzs
(30/91)
Teljesen egyetértek. A film jó volt, de alig volt különbség a 3 nézőpont között, így nem sok értelme volt, azon kívül, hogy elnyújtotta a film hosszát. Nálam 7/10
8/10
Rotovics Kázmér 2021 dec. 11. - 20:13:08 8/10
(29/91)
végigolvasva pár oldalt.... igazán sajnálatos, hogy pár csököttagyú kommenter képes volt ezt a filmet is betudni a "libbantak" "metoo kampányának"....meg az "anti-antifeminista mozgalom"... Pff. Istenem, hova jutott már az agymosás. Menjetek kultúrharcolni a zorigóra.
10/10
ligetiz51 2021 dec. 11. - 19:24:03 10/10
(28/91)
Ez a film nem megy le az Oscar jelölt-díjazott filmek szintjére...ez azoknál fényévekkel jobb. Briliáns színészi alakítások és persze rendező, forgatókönyv írók és még a szinkron is.
8/10
Findzs 2021 dec. 10. - 20:40:47 8/10
(27/91)
Jó film. 8/10

Feleslegesnek éreztem a 3 nézőpont bemutatását mivel csak minimális különbségek voltak.
De a rendezés, a színészek, a helyszínek, és a profi díszletek miatt simán megéri megnézni.
Sajnálom, hogy anyagi bukta lett. Az efféle bukták miatt a jövőben kevesebb ilyen filmes csemegét fogunk kapni. Jöhetnek a szuperhősök ezredik variánsai :(
9/10
andraszoltan 2021 dec. 09. - 22:35:32 9/10
(26/91)
kár lett volna kihagyni, érdekes volt, végig lekötött, izgalmas is lett a végére.

ezért 'önmagában' is biztosan jó film.
de lehet a szuperhősös környezet miatt jobbnak tűnik mint amilyen valójában. meg amiatt is, hogy döbbenetes módon heteroszexuális fehér emberek voltak a szereplők.
7/10
APBT 2021 dec. 06. - 20:06:54 7/10
(25/91)
Végre egy film amiben nincsenek szerecsenek, vagy b*zi szál.
A történet érdekes, bár kicsit sarkosított az erősebbik nem ellenében.
Szép a díszlet, a helyszínek kiválóak, a színészek úgyszintén jók.
Marguerite de Carrouges viselkedését nem értem...
Egy nyolc per tizet mindenképpen érdemel, de hogy felhúzzam a pontozást megkapja a tizest.
8/10
nefefe 2021 dec. 05. - 17:50:25 8/10
(24/91)
Hát igen... a sötét középkor. A történetben talán semmi új nem volt, hasonló esetek tömkelege történhetett meg abban a korban. Talán itt csak a rendező személye és a szereplők tették jóvá a filmet. Abból a szempontból érdekes volt, hogy mindhárom érintett személy szemszögéből is bemutatja a megtörtént eseményeket. (nemrég láttam egy hasonlóan felépített filmet, de a címe nem jut eszembe...) Lassú, durva és sötét - mint ahogy a kor is az volt. Mivel nagy vonalakban követte a valós történelmi eseményeket, ismerős volt több helyszín és esemény, ezért nem csak filmszempontból, de történelmileg is érdekes volt. Damon hozta a szokásos jó formáját. Driver-t a Star Wars után nem tartottam különösebben jó színésznek, de ebben a filmben nagyon illett rá a rosszfiú szerepe. És meglepett a Killing Eve-ből ismert Jodie Comer megjelenése is. Affleck ezúttal csak statiszta szerepet kapott (vagy vállalt) barátja filmjében. Összességében jó film, mindenképpen érdemes megnézni.
5/10
pihes 2021 dec. 04. - 15:32:49 5/10
(23/91)
Tök felesleges volt ismételgetni a történteket, mindenki megértette elsőre is valószínűleg. A párbaj se jelentett nagy mutatványt.
Kár volt így elhúzni!

5/10
10/10
hrrtyy 2021 dec. 03. - 13:15:30 10/10
(22/91)
Ez egy lassú és mély politikai dráma, mely remekül bemutatja az akkori feudális viszonyrendszert, érdekviszonyokat, meg hogy az emberi hülyeség már akkor is divat volt. Kész felüdülés volt megnézni a sok netflixes középkori sorozat után ezt a filmet, nincs benne 5 percenként szex és nincsenek középkori néger földesurak-hercegek-királyok.
5/10
Brew 2021 dec. 02. - 09:28:15 5/10
(21/91)
Tudtátok, hogy a középkorban még a nap sem bújt elő, és a babonás ostobák állandóan kék filterben kellett, hogy éljenek?
Egy fontos téma végletesen sarkított, didaktikus feldolgozása, ami feleslegesen hánytorgatja fel a 600 évvel ezelőtti hiedelmeket, ahelyett, hogy a készítők a mai kor felelőseivel foglalkoznának. Ha nem változna a film a játékidő felétől szájbarágós metoo kampányfilmmé, tartana némi távolságot, és finomabban nyúlna a kérdéshez, akár rendkívüli mű is lehett volna. Nem kell e témában a régmúlt Franciahonra tekinteni, elég lett volna a hálivúdi portán sepregetni. Ahhoz már nincs mersz, vagy akarat, pellengérre állítja hát a középkor emberét.
10/10
Anna Dé 2021 dec. 01. - 21:42:27 10/10
(20/91)
Auuu de jó film volt ez! Ha lenne 11 pont annyit adnék neki. Ha játsszák a mozik, megnézem nagyképernyősbe is. Nagyon tetszett. Matt Damon meg a kor előrehaladtával egyre helyesebb. Végre egy történelmi film, kellett mar nagyon... 10 pont.
4/10
Cron 2021 nov. 28. - 03:15:18 4/10
(19/91)
Furcsa, hogy már egy Ridley Scott kaliberű rendezőnek is, aki korábban mindig a maga útját járta, genderpropaganda filmet kell készíteni. Amúgy tisztes iparos munka, látványos jelenetekkel, jó színészekkel, de a történet egy mai korban megjelenő harmatgyenge feminista példabeszéd, egy teljesen koridegen, 700 évvel korábbi környezetbe erőltetve.
8/10
gyereamozibabe 2021 nov. 24. - 18:28:11 8/10
(18/91)
Ez nem sokáig volt moziban.
7/10
Vlad80 2021 nov. 13. - 02:33:06 7/10
(17/91)
Maga a bajvívás nagyon vagány! Ben Affleck jajjj! Xd Imádom, de ez ripacskodás, annak mondjuk nem rossz xddd Matt Damon remekül adja az egyszerű, vidéki tuskót. Judit Comer pedig szimplán gyönyörű! Jól szórakoztam. Ám abban az időben, mint ahogyan napjainkban is, azért annál, hogy egy jó nőt megerőszakol egy jó pali, bizony sokkal rosszabb dolgokat is elkövettek egymással az emberek. Számomra éppen ezért nem igazán volt tétje a filmnek.
6/10
lancze 2021 nov. 11. - 02:41:46 6/10 Előzmény xamax2
(16/91)
Ezzel nagyjából teljesen egyetértek. Illetve azért ne mossuk már össze ezt a sztorit azzal, hogy a 21. századi USA-ban egy Nő nem jelent be egy bűncselekményt a jobb karrier érdekében. Ő hozzájuk nem betörtek, hanem önként mentek fel a lakásra.
6/10
lancze 2021 nov. 11. - 02:16:24 6/10
(15/91)
Csalódás volt, hogy ennyire el lett nyújtva, pedig részben pont ez a 3 szemszögből ábrázolt cselekmény vonzott előzetesen, de itt most ez nálam egyszerűen nem működött. Fél órát simán le lehetett volna spórolni úgy, hogy semmiről nem maradtunk volna le. A mondanivaló is túl lett magyarázva szerintem, "szép" és megfestett, de pont ennyi, semmi több. Ugyanakkor nehéz értékelnem a filmet, mert nagyon autentikus, és jó, hogy van végre egy olyan film, ami bemutatja a korabeli "igazságszolgáltatást". Ridley Scott-ról pedig a Kingdom of Heaven óta pontosan tudom, hogy ebben a korszakban olyan szinten ragyog ha filmet kell rendezni, mint talán sehol máshol. Ebből a szempontból megérte a jegy.
6/10
Szilvia Szamosfalvi 2021 nov. 03. - 15:47:28 6/10 Előzmény FeHaCo
(14/91)
Te melyik "meccset" nézted??
9/10
Lalikus 2021 nov. 01. - 20:36:46 9/10
(13/91)
Nekem egy élmény volt a film. Amennyire utánanéztem a sztorinak, elég nagyban fedi a valóságot, ami film lévén nem kis szó. Számomra lebilincselő volt a képi megjelenése a kornak, még nem jöttem rá, miért érzem azt néha hogy hú, ez aztán igen, máskor meg hiába a sok részlet, nem fog meg. Jelen esetben előbbi történt, nekem ez már jó alap egy mozira. A film valóban nem egy Marvel-pörgés, de talán ez nem is baj, az a kor egész más miatt volt érdekes, ne feledjük, 14. századról beszélünk. Az események feldolgozása szerintem érdekes, kicsit a néző is bevonódik (spoilerezni nem akarok), a végjáték pedig számomra rendkívüli és váratlanul jó munka volt, de a pulzusemelkedést nem az elképesztő effektek, hanem épp a tét súlya, valamint a puritán és kegyetlen hangulata okozza. Az én szememben egyedi film lett.
1/10
FeHaCo 2021 nov. 01. - 07:59:14 1/10
(12/91)
Egy igazi rossz film! Történelmileg teljesen hamis, a férfiakat erőszaktevő, buta, agresszív bunkóként ábrázoló, a szenvedő nő képét erősítő, a korszellemet kiszolgáló feminista, amerikai borzalom! Mindezt a szörnyűséget A kategóriás színeszekkel! Teljesen felesleges agresszió és sex, túl sok helyen. A történet együgyű, a képi világ unalomig ismert, a szereplők ábrázolása felületes, a színészi alakítás csapnivaló, szinkron borzalmas. Senkinek nem ajánlom a megnézését mert csak erősíti a szenvedő nő és a kizsákmányoló férfi teljesen hamis mítoszát, mi több, generalizálja is azt!