10/10
Csemy_ 2015 febr. 10. - 17:00:06 10/10
(169/189)
Még mindig szuper film!
balazsxxxx 2015 febr. 10. - 16:06:33
(168/189)
nem értem, most a szamuráj mi a rákot akar? miért harcol? vicc ez
spoilergyanus:

császár mondja neki h mondd meg mit tegyek (mi a faxt akarsz megteszem gyakorlatilag :) ) , erre letérdel és mondja h neked kell tudni és bölcsnek lenni... tény h hatásos film de ez az része értelmetlen káosz
9/10
goteki 2015 febr. 10. - 15:16:55 9/10
(167/189)
Rövid leszek: kimondottan kellemes, szerethetõ film!
Cruise remekel - a hibbant hollywoodi szcientológus teljesen eltûnik és csak a meggyötört katona marad. Ezt nevezem színészi teljesítménynek! Az is hatalmas pozitívum a szememben, hogy nem erõltettek bele egy eltúlzott romantikus vonalat is!

Az egyetlen, számomra hiteltelen dolog az volt, <POSSIBLE SPOILER> hogy Cruise-t csak azért csodálja és hagyja életben az egyébként hullagyáros japán nagyvezér, mert vadul kapadozik körbe-körbe egy zászlórúddal (az is érdekes, hogy tulajdonképpen fegyvertelen, ráadásul sebesült, mégsem bír vele több harcos sem). Megöli az egyik tábornokot, mire ahelyett, hogy szanaszét szednék, maguk közé fogadják. Oké, hogy tiszteletreméltó bátorság meg harciasság, de mégis csak õsellenségek - és háború van!
Ennyi, amit fel tudok hozni ellene. Semmiség.
10/10
p.tomi 2015 febr. 09. - 22:47:19 10/10
(166/189)
Nem sok film vált ki belõlem érzéseket,de ennek sikerült.
Az egyik legjobb film amit valaha láttam!
Nekem minden tetszett benne,szerintem hatásvadász dolog sincs benne mint ahogy sokan írták.
Zseniális színészi alakítások,izgalmas,végig lekötõ sztori.
10/10
És ma is megy a TV-ben,de én nem ott néztem,mielõtt valaki azzal jönne,honnan tudom már a végét is. :)
10/10
trebihun 2014 jún. 09. - 14:58:41 10/10
(165/189)
Imádom ezt a filmet és a körítés ( japán tájak , zene , színészi játék , szamurájok , stb . )is elsõrangú . 10 / 10 .
9/10
5i 2014 jún. 08. - 19:37:21 9/10
(164/189)
Nagyszerû film, tökéletes színészi munkával!!!
A zene is kiváló és a történet is jól van vezetve.
Jól bemutatja mind a kultúrák találkozását, különbségét, mind az emberek jellemét.
De ehhez is érettség kell, hogy megértsük, átérezzük.
Megható sok helyütt a film, nem vagyok érzelgõs típus, de engem is sokszor megérintett...
10/9(csak a vége miatt, ott már picit hatásvadász a csatánál)
10/10
Kvarda Dániel 2014 jún. 05. - 18:02:36 10/10
(163/189)
A kedvenc filmem!
Ljerk 2014 febr. 08. - 08:05:53 Előzmény Joey Tribbiani
(162/189)
Érdekes a japán történelem ezen periódusa - mert tele volt elõre megjósolhatatlan eseménnyel. A film az 1876-77-es Szacumai szamurájlázadáson alapul. A vezetõjük Saig&#333; Takamori, aki érdekes életpályát futott be, hiszen vezetõ szerepet játszott a szamurájrendszer eltörlésében, a császári erõk oldalán õ volt a sógunátus elleni hadjárat katonai vezetõje 1868-ban.
Gyerekkori barátjáról (&#332;kubo Toshimichi, aki Saig&#333; oldalán szintén részt vett a sógunátus elleni harcokban) mintázták a minisztert, akivel politikai ellentétbe került Japán jövõjével kapcsolatban.
- http://en.wikipedia.org/wiki/Satsuma_Rebellion
hpeter93 2014 febr. 08. - 00:59:02 Előzmény Chaerea
(161/189)
A 47 roninról ne beszéljünk, nem régen láttam a moziban, végig röhögtem már szánalomból hihetetlen gagyi sz@r volt senkinek nem ajánlom.
Sárkányölõ 2014 febr. 02. - 17:38:57
(160/189)
A Cool tv igazi szamuráj abban, hogy mindig csata közepén rakja be a reklámblokkot.
Chaerea 2014 febr. 02. - 17:06:49
(159/189)
Végszóként:
Akkor már inkább nézem a 47 Ronint, ahol hasonló a felállás (fehér félvér lekardozza a bennszülöttet), de legalább nincs benne ez a bántó nacionalizmus (csak a bárgyú jó-rossz felállás, de ez most lényegtelen).
Chaerea 2014 febr. 02. - 16:57:45
(158/189)
Jó lenne a film látvány, érzelmek, színészi játék, stb. vonatkozásában, de... nem tudok elvonatkoztatni a szokásos amerikai bûntudattal (indiánokért, õsi japán kultúráért) kevert "amagasabbrendûszabadságszeretõamerikaihõs" érzettõl.
Persze, hogy a (korábban indián-, majd japánölõ, de aztán megbánó, alkoholizmusba menekülõ kvázi áldozat) fehér(nyugati!) beilleszkedik egy idegen keleti társadalomba (ami pont az õ fajtája ellen küzd), mert a Nyugat expanzióját ellenzõ fõúr rájön, hogy a japán tigrisként harcoló amerikai az õ Neójuk (ööö, miért is?). Aki addig küzd az elõítéletekkel, amíg persze õ nem lesz a leghúzottabbszemû fakardforgató papírpáncélos lovag, a fõnök jobbkeze, aki megdöngeti a jónõt, és még a belsõ békéjét is megleli(=felmentõdik minden korábbi bûne alól). Majd - természetesen - az élen lovagol a dicsõ, de vesztes csatában, amit kb. egyedül él túl és még arra is van pofája, hogy a japán császárnak elmagyarázza, mint az õsi japán kultúra letéteményese és legjobb értõje (amerikai katonai egyenruhában azért...), hogy hogyan kéne igaz japánnak lenni. Aztán éli tovább nyugodt kis életét Japánban.
Akkor most hogy is van? Nekem az egész koncepció kicsit visszás és bûzlik az amerikai nacionalista pátosztól. Jobb lett volna, ha a fõhõs megmarad amerikai kiképzõnek, vagy az elsõ csata végén inkább kinyírják.
Persze a film mehetne tovább: japánok elbuknak, a vége szívszorongató tragédia - de legalább nem mételyezi meg morálisan ez az amerikai giccs.
10/10
titi89 2014 jan. 29. - 22:29:11 10/10
(157/189)
Iszonyatosan tetszett a film, 17 éves fiú létemre elkönnyeztem magam. Nagyon átjárta a kultúrájuk mindenemet és elgondolkodtatott, hogy a szép dolgok lassan a feledésbe merülnek a modernizációval. Nálam 10/11
surf rider 2013 dec. 21. - 11:41:12 Előzmény Joey Tribbiani
(156/189)
Ezen nem csodálkozom....:)
9/10
Joey Tribbiani 2013 nov. 20. - 20:13:15 9/10
(155/189)
Oké, megbuktam japán töribõl :) De most komolyan kapcsolódik a film valami japán történelmi eseményhez? Surf rider köszönöm az építõ jellegû kritikádat, kár hogy semmit sem értem vele...
offtopic
zottyo534 2013 júl. 17. - 14:29:47 Előzmény Felhasznalo888
(154/189)
Keletre közelebb van, de akkor is nyugatra van.
Felhasznalo888 2013 júl. 17. - 00:30:21
(153/189)
"nyugati ruhát" Amerika Japántól keletre van - nemde?
surf rider 2013 jún. 17. - 09:06:10 Előzmény Lbándi
(152/189)
Itt a pont......
surf rider 2013 jún. 17. - 09:04:35 Előzmény Joey Tribbiani
(151/189)
Igen, jobb lehet volna, ha nem szólsz hozzá......

:)
9/10
Joey Tribbiani 2013 márc. 20. - 23:30:21 9/10
(150/189)
SPOILER - t tartalmaz!!!

Sokat törtem a fejem, hogy hozzászóljak-e, avagy sem, mert lehet az én tudásom is hiányos (sõt biztos), de szerintem ez a film történelmileg meglehetõsen pontatlan, TC végig 1876 körüli idõkrõl hablatyol, holott maga a sztori (gondolom én) a Bosin-háborút (1868-69) igyekszik feldolgozni (erõsen) a Tokugava sógunátust bemutatva pozitív oldalról, meglehetõsen megosztva ezzel a nézõket, én magam is gondolkodóba estem a film közben. Ennek a filmnek alapvetõen pacisifta mondani valója lenne, bár mindezt erõszakos eszközökkel igyekeznek kivívni. A pacifista felfogást erõsíti az is, ahogy a fõhõs (ismét TC) álmaiban az amerikai polgárháborúban indián nõket és gyermekeket gyilkol, utalva ezzel arra, hogy a katonák nem többek az állam által kiképzett legitim gyilkosoknál.
A filmet meghatározó két történelmi vezérfonal egyébként a Japán kizsákmányolást ellenzõ meglehetõsen konzervatív Tokugava sógunátus, akik modern fegyverek híján, mondhatni harmóniában élnek a természettel (Edo kor), és a modern Japán létrehozásán fáradozó Mucuhito (Meidzsi) császár, aki egyébként ezzel a háborúval, bár ez a filmbõl nem derül ki a császári hatalmat kívánta megerõsíteni, ami ugye elõtte nagyon sokáig a sógunok kezében volt egyfajta bábbá alakítva ezáltal a császári hatalmat.
Mesteri rendezõi munkára utál (pezsgõt Edward Zwicknek), hogy a Japán modernizációt elõsegíteni igyekvõ miniszter, akinek a neve most nem jut eszembe és úgy egyébként a császár és kollektívája negatív hõsként vannak feltüntetve ("hagyománytiprás", "szamuráj írtás" stb.) és nekünk ez a film nézése során természetes, hiszen azáltal, hogy Japán megnyitotta kapuit a "világnak" szabaddá téve a kereskedelmet, fellendítve ezáltal az ország gazdaságát gyakorlatilag mondhatjuk, hogy eladta a lelkét az ördögnek. Az egyébként korábban híresen természetbarát japánok jelenleg elkeseredett harcot folytatnak a környezetszennyezés ellen. Egyébként meg nem árt tudni, hogy Meidzsi császár okosan cselekedett, ha nem nyit a nyugat irányába és továbbra is elzárkózik és a konzervatív hagyományoknak élnek akkor a japán életszínvonal most köszönõviszonyban sem lenne a jelenlegivel és egész egyszerûen gyarmatosították volna õket, méghozzá az USA, akik egyfajta befenyítésként meg is tették hozzá az elsõ lépéseket.
No és akkor, hogy egyfajta keretbe zárjam a mondandómat és a történelmi pontatlanságokat említsem a fõhõs karaktere, bizonyos Nathan Algren. Soha nem létezett szerintem, viszont ha egy ilyen fiktív karaktert nem építenek be nem is lett volna ilyen nagyszerû a film. Utolsó és egyébként nagynak mondható hiba a film végén harakirit végrehajtó Katsumoto (alakítja: Ken Watanabe), aki egyébként szintén egy fiktív karakter és véleményem szerint neki az igazi megfelelõje az maga Tokugava Josinobu sógun, aki meg egyébként nem halt meg a Bosin-háború eredményeként, hanem majd csak 1913-ban. Még utólag megjegyezném, hogy Hans Zimmer is pezsgõt érdemel, hatásos volt a film közben a zene gyakorlatilag végig.

Ne értsetek félre, nem szõrszálhasogatni akarok, mert mindezek semmit sem vonnak le a film nagyszerûségébõl és ha tudnám hogyan lehet pontozni, adnék is rá egy 9-est. Fentieket félretéve az általam egyébként nem kedvelt Tom Cruise meglepõen jól alakított, Ken Watanabétól meg már megszoktam, nem is láttam még rosszul játszani.