Téma: Azonosság

offtopic
damienisback 2009 nov. 15. - 15:25:07
(43/243)
részben jogos a felvetés, de pont erre találták ki a SPOILER-t. más kérdés, hogy vannak olyan gyógyegerek, akik nem használják, de sok esetben a moderátorok helyettük is kiírják a spoilert...
hermiusz 2009 nov. 15. - 15:08:39 Előzmény zazazie
(42/243)
Sziasztok! Eddig nem akartam írni, de nem tudtom tovább visszatartani magam:) Ide nem csak értékeléseket, véleményeket kell írni az érintett filmrõl? Úgy értem, az korrekt, h valaki leírja a film végét is?? (nem csak erre a filmre értem), mert ha valaki nem látta, lehet veszít az élvezeti értékébõl, ha elõre leírják neki, h mirõl szól a film és mi a vége....
Én szívesen olvasom a vélmenyeket, de már nem merem, mert ha olyan filmrõl olvasok itt, amit nem láttam és szeretném megnézni, nem akarom, hogy elõre elmondják mi a vége, mert akkor már meg sem nézem a filmet:(
10/10
bioanita 2009 okt. 07. - 23:41:16 10/10 Előzmény zazazie
(41/243)
SPOILER!
A hotelben játszódó részek csak a gyilkos agyában játszódtak le,azok voltak a személyiségei(mind a 10).Akiket a végén képeken mutatnak,azokat ölte meg valójában akikért elítélték.
10/10
bioanita 2009 okt. 07. - 23:17:31 10/10
(40/243)
Amikor régen elõször láttam nem esett le teljesen,most viszont...húúúú életem egyik legjobb filmje. Abszolút 10-es!
Viszont inkább thriller mint horror.Én azoknak ajánlom akik szeretnek gondolkodni a filmeken.
akos015 2009 szept. 09. - 20:14:42 Előzmény zazazie
(39/243)
nemvolt talán hangulatom e filmhez,és azért nemtetszett!!
10/10
zazazie 2009 szept. 05. - 20:36:34 10/10
(38/243)
Bocsánat, végiG és dobogotT. :)
10/10
zazazie 2009 szept. 05. - 20:35:24 10/10
(37/243)
Nagyon jó kis film, nekem végén tisztára dobogot a szivem. :) Nem féltem, hanem izgultam, szóval szerintem is thriller.

SPOILER
Szerintem ez az egész megtörtént a múltban, csak a kisfiú felvette a személyiségeket,ahogy elmesélte a sztorit, azért tûnnek el a hullák, mert eltûnnek a személyiségei is. Vagy nem értem.:D De a nõt igazából nem ölte meg, az már csak a jó énjét képviselte. Csak az halt meg igazából, aki a hotelben volt. Õk ketten maradtak életben, mert csak õk ketten egy személy, a többi igazi volt. A végén magyarázzák is képekkel, éppen csak azt nem értem,hogy ki az a kockás inges pacák, aki valakit nagy hévvel gyilkolászik valami ágyon.:S Meg az a szõke nõ a földön. A többi okés.
armin97 2009 aug. 20. - 12:25:20
(36/243)
Ha valaki eltudná küldeni a verset nagyon örülnék.Elöre is kösz:armin
Naphinel 2009 aug. 11. - 15:35:49
(35/243)
Ez a film minden, csak nem horror. Egy kellemes, sikítófrászos thriller. Imádom.
Többen néztük meg, és én már a film közepén mondtam, hogy szerintem ki a gyilkos, a többiek meg: "Á, kizárt, majd meglátod, hogy nem õ az"... eltaláltam. :D
9/10
BabyBaba07 2009 aug. 11. - 14:35:10 9/10 Előzmény RobertDowneyJr
(34/243)
A film nagyszerû, nagyon jó maga az ötlet is, amirõl a film szól.Nekem tetszett.
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 21. - 14:01:55 10/10
(33/243)
Kedvenc horror filmem, és csak most veszem észre hogy az ott Ray Liotta a Nagymenõkbõl:)
A lényeg nézze meg mindenki, nem fog csalódni, a végén ami történik, na az visz mindent.
10/10
anduska14 2009 júl. 04. - 12:51:54 10/10
(32/243)
Nagyon jó film. Egyik kedvenc. Bár már 2X láttam, még mindig nem világos minden részlete, de nem is baj. Majd megnézem harmadjára is és hátha rájövök egy-két dologra. :] Imádom az olyan filmeket amiken gondolkodni kell. :D bár mára a legtöbb ember pont ezért nem szereti az ilyen filmeket. Ha már figyelni is kell a filmre az már túl komplikált, és már nem is jó film xD na lényegtelen.Ez a film briliáns! :]
pimpernel 2009 jún. 14. - 18:08:03 Előzmény locsmándi39
(31/243)
így már kitisztult, köszi! :)

jó kis film volt elejétõl a végéig. Eseménydús, izgalmas. Cusack meg kedvenc uh... :))
shdise 2009 márc. 29. - 16:58:10
(30/243)
nos... én ezt nem igazán éreztem horrornak, inkább misztikus thrillernek nevezném. minden esetre május 10.-én ismét megnézem.
10/8
10/10
RobertDowneyJr 2009 febr. 25. - 15:02:05 10/10 Előzmény locsmándi39
(29/243)
Én még angolul néztem meg, és nagyon tetszett egyik kedvenc filmem.
Nincs benne semmi vér, csak az érdekes jelenetek a jók.
Meg a kiváncsiság, most akkor ki a gyilkos?
locsmándi39 2009 febr. 24. - 23:06:51
(28/243)
***** SPOILER *****
A lenti hozzászólásomban. Ha nem láttad még a filmet, ne olvasd el.
locsmándi39 2009 febr. 24. - 23:05:36 Előzmény Z4kk4nt
(27/243)
A film végének slusszpoénja, hogy a valójában fõ-gonosz gyerek megöli a jólelkû nõt. Tipikus klisé az ilyen thrillerek végén.
A film belsõ logikája szerint a többszörös tudathasadás annyit jelent, hogy a fõhõs egy belsõ kitalált világban él, és nem érzékeli a "kinti" valóságot ideje nagy részében. Az aki végül életben marad ebben a belsõ világban, az fogja uralni a valóságos testet és elmét is. A filmben a terápia lassú ugyan, de sikeres. A kezdetben gonosznak tartott gyilkosságok valójában jók, mert a film szerint így csökken a személyiségek száma. Ha végül csak egy "belsõ személy" marad "életben" meggyógyul a valósában a beteg. Amikor ez kiderül más megvilágításba helyezi az addig történteket, ezért persze érdekes. Végül az pofon a pszichiáternek, hogy az ártatlannak gondolt gyerek megmarad sõt, kiderül õ volt mindig is a legfõbb gonosz belsõ személyiség, és megölve a nõt át is veszi az uralmat a beteg fizikai teste felett is. Egybõl munkához is lát a valódi világban, kezdve a kezelõ orvosa kinyírásával.
A valósághoz természetesen kevés köze van a filmnek. Egy többszörös tudathasadásban szereplõ beteg valójában nem így mûködik. Fikcióként a Fight Club után pedig már nem annyira eredeti. De azért egyszer nézhetõ film.
Z4kk4nt 2009 febr. 18. - 10:14:18
(26/243)
Begamary:

***SPOILER!***

"A film végén viszont nem értem, hogy akkor a kisfiú megöl egy felnõtt nõt? Ugye ez valami vicc? Ja hogy az is még a motelbeli események közé tartozik a múltból?
De akkor is hiba van a történetben.
Miért mondja a bírónak a pszichológus, hogy Malcolm Rivers 9 ember haláláért felelõs? Ezt is lécci magyarázd már meg nekem, mert akkor végülis tényleg megölt 9 embert vagy pedig az is az õ agyában történt? arról nem is beszélve, hogy nem mindegyik áldozat az õ énje, mert az egyik bûnözõt is õ ölte meg. Azok viszont nem az õ énjeinek egyikéhez tartoztak. "

No nézzük... A motelben történõ események gyakorlatilag bizonyos történések visszajátszása, a valóságban történt események levetítése a személyiségekre.
Malcolm 9 ember haláláért felelõs. 9 ember halt meg úgy, hogy a "kisfiú" énje volt elõtérben. A belsõ szentély, azaz a motel eseményei tükörképet adnak a gyilkos elméjének változásáról.
Ha jól megnézed a film végét, az utolsó áldozat épp kapálgat a kiskertben, mikor a kisfiú lezúzza. És ebben a pillanatban a gyilkosunk is támad. Az egész annyit jelent: A domináns személyiség tettei Malcolm képzelt világában meghatározzá Malcolm cselekedeteit is. Ha a végén megnézed, a csaj elkerül a motelbõl... Tehát a Motelt a pszichológia hozta létre Malcolm fejében, hogy szembesítsék az énjeit.
Az, hogy kilenc énje tûnt el, és a valóságban is kilenc ember halt meg, két dolgot jelenthet:
Ahogy a gyilkos én kezdett felszínre jönni, a motel eseményei egyszer már lejátszódtak. A pszichodokik csak újra elõcitálták õket Malcolmból.
A másik variáns, hogy ez mind csak egy véletlen, és akkor hülyeségeket beszélek...
Winyettyu 2009 jan. 27. - 20:50:18
(25/243)
az ilyen horrorok a jók.. ezeket meg bírom nézni.. ja meg FullHdben eléggé ütõs volt;) jókis folm ez, akárki akármit mond:)
realfan10 2009 jan. 18. - 15:59:27
(24/243)
Átgondolva a dolgokat tisztább....de meg kell nézni mégegyszer:D