Tennis boy 2009 máj. 05. - 17:12:27
(5351/29291)
Akkor nézd õket..... és igen volt amit már végig követtem mert régen a családba csak 1 db tv volt és ugye volt aki azt szerette nézni és mivel nem tudtam mást csinálni én is néztem... halál unalmasak... ha te annyíra imádod nézzed õket de new akard bemagyarázni hogy ezek micsoda hû de jók mikor az emberek többsége szerint csak azért van belõlük ennyí mert olcsóak. Kezdesz már vicces lenni ezzel a brazil sorozat mániáddal...
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 05. - 17:08:22 10/10
(5350/29291)
Te mirõl beszélsz?
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 05. - 17:06:47 10/10
(5349/29291)
Nos elõször is, ahhoz hogy érdemben vitába tudj szállni egy mondatommal, nem ártana annak teljes egészét idézni, és arra válaszolni amit a mondat teljes egészében jelent, nem arra amit a mondat elsõ felébõl ki tudsz hozni, mert ez így csak azt bizonyítja hogy mennyire nem tudsz vele mit kezdeni. A mondatom így szólt ugyanis.:

"Igen, és melyik napi sorozatot szövik 10 éven keresztül, annak ellenére hogy annak egyes adott, esetenkénti két- három hónapos halál lapos cselekménysora is van."

Pont a lényeget "felejtetted el" belõle idézni.
Mondjál már egy napi sorozatot ami úgy fut 10-11 éven keresztül, hogy annak némely több hónaposa szakasza sokszor még csak langyos víznek sem volt jó.
Szerintem nem tudsz ilyet mondani, és megmondjam hogy miért (?) Azért mert nincs ilyen. Azért nincs mert nincs értelme, nincs ilyen mert külföldön már a kutya sem nézné ilyen feltételekkel.

Azt írod unalmas a Szeress most, unalmasak a Brazil szappanoperák. Magad vallottad be, hogy vannak komoly hullámvölgyei a Barátok közt-nek is, sõt igen sok ember véleménye szerint már egy jó ideje (talán az utóbbi idõt leszámítva) több unalmas része van mint értelmesebb cselekménye. No és kérdem én, mégis honnan tudod hogy a Brazil sorozatok annyira unalmasak, talán végignéztél már belõlük egyet is? ha igen, akkor nem értem a problémádat, ha pedig nem, akkor nem tudom mirõl beszélünk. Töménytelen sok ember él Brazil szappanoperákon, nem is véletlenül van belõlük annyi. Ha unalmasak lennének nem nézné õket senki.
offtopic
Tennis boy 2009 máj. 05. - 17:06:17
(5348/29291)
õ még a gardrobba is olajat talál meg a wc-be. :)
Tennis boy 2009 máj. 05. - 17:00:07
(5347/29291)
Már bocsi de sztem te azt is elhiszed neki ha azt mondja óriási kõolaj mezõt rejt a kerted. :) ténynyleg nem bántásból.
Tennis boy 2009 máj. 05. - 16:42:06
(5346/29291)
Ne zavarjon tényleg hogy a Szeress most az egy külön dolog köré szõtt sorozat....
Tennis boy 2009 máj. 05. - 16:38:58
(5345/29291)
Szerintem unalmába nézi a sorozatot is meg unalmába ír a topikba is. Nézd csak meg minden második kommentje arról szól hogy ez szerinte lapos és mikor fejezik már be. erõsebb fan oldalról már kitették volna :)
Tennis boy 2009 máj. 05. - 16:36:45 Előzmény idõjós1010
(5344/29291)
"Igen, és melyik napi sorozatot szövik 10 éven keresztül," bõven van amit 20-30 évig is csinálnak... pont ebbõl kifolyólag hogy mindig lehet rárakni.

Szerintem ne a lapos brazil sorozatokkal kampányolj.... azok is elõre tervezett kerettel mennek amúgy.

"viszont tartalmas minden része, és ez volna egy jó sorozat legfontosabb kelléke. " huhh te milyen jól ismered a brazil sorozatokat :D



A rémrendes család meg 259 részbõl áll. Azért ment olyan sokáig mert az meg heti rorozat volt (!) és egy évbe kb 25 részt készítettek. Tehát szintén nem napi gyártásról van szó a másik meg teljesen más a mûfaja a rémrendesnek meg a bk-nak .... kb csak neked jut eszedbe összehasonlítani õket...

Amúgy meg közel sem a csúcson hagyták abba..... nem véletlenül döntött úgy a FOX hogy nincs tovább-.
10/10
idõjós1010 2009 máj. 05. - 16:01:15 10/10
(5343/29291)
Nem fogunk.
10/10
idõjós1010 2009 máj. 05. - 15:52:04 10/10
(5342/29291)
Azért indultál el ezen a vonalon mert azt akartad vele bizonyítani hogy hogy a szeress most-ban több ilyen tetõrõl lelökõs, és hasonló esemény volt, ezzel is csak azt bizonyítván hogy távolabb áll a valóságtól mint a Barátok közt. Továbbá kevésbé emberközelibb mert milyen elvetemült dolgok történnek már benne, "tetõs lelökések" meg minden. Én pedig csak rávilágítottam arra hogy ezek a dolgok sokkal inkább jellemzõek a Barátok közt-re.

Azért szereted jobban a Barátok közt-öt mert emberközelibb. Ezt te magad írtad, Erre írtam én hogy mégis miért volna emberközelibb mikor sokkal több ellenségeskedés van benne mint a Szeress most!-ba.
Bár ezt a sok erõszakot mint kiderült egyikünk sem bánja, csak épp így fura az ellenérvelés pont ezzel a részedrõl.

Azt írod unalmas volt a Szeress most, miközben ezt bármelyik rajongó bevallja, hogy a Barátok közt-nek voltak már igen komoly és hosszú mélypontjai is.
A Szeress most-nak én minden részét láttam már, sokat közülük még duplán is, és egyáltalán nem volt unalmas. Elejétõl a végéig futott benne egy ilyen Miklós féle sötét ármánykodós szál, szünet nélkül, sõt sokkal komolyabban. Ehhez hozzájött még egy állandó jellegû viszályokkal teli szerelmi négyszög. Plusz még jó néhány ideiglenes egyéb komolyabb szál. magyarán egy-egy részben szinte mindig volt egyszerre két, három aktív cselekménysor is. A BK-ra ez nem mindig volt jellemzõ, sõt többnyire nem.

Nem akarok én a Barátok közt ellen érvelni különösebben, hisz szeretem ezt a sorozatot is, nem is szándékoztam ennyire részletesen, és kitartóan kivesézni a dolgot, legalábbis nem a másik rovására. Eredetileg én csak röviden megjegyeztem hogy személy szerint nekem a Szeress most jobban tetszett. Tennis boy viszont rögtön belekötött.
10/10
idõjós1010 2009 máj. 05. - 13:42:56 10/10
(5341/29291)
Igen, és melyik napi sorozatot szövik 10 éven keresztül, annak ellenére hogy annak egyes adott, esetenkénti két- három hónapos halál lapos cselekménysora is van. Egyszerûen értelmetlen. Nagyon sok pl Brazil napi szappanopera is van ami megél 200, 300 részt is (vagy mit tudom én pontosan hány százat) ami sokkal több rész mint pl a Szeress most, de minden részre jut a rajongók számára izgalmas cselekménysor. Persze lehet hogy ezek a sorozatok nagy része szintén elõre megtervezett keretekkel, fut, viszont tartalmas minden része, és ez volna egy jó sorozat legfontosabb kelléke.
Viszont vehetjük példának a Rém rendes családot is, ami aztán tényleg nem elõre megtervezett keretek szerint épült, és kihúzta 10-11 évig is. Minden része jópofa volt, frappáns, találó, és a csúcson hagyták abba.
10/10
idõjós1010 2009 máj. 05. - 13:30:55 10/10
(5340/29291)
Az a baj, hogy te nem érzed mekkora marhaság a saját véleményedtõl elvonatkoztatva, egyesek hozzád hasonló véleményével igazolva vélve, egyenesen tényekként beállítani valamit, ami mellett nem tudsz logikus érvekkel kiállni. Csak kapálódzol itt össze-vissza.
Nem veszed észre hogy sem a színészek teljesítményével, se a sztorival nem tudsz ütõkártyát gyártani. Amibe viszont kapaszkodsz az meg eleve nevetséges.
Tennis boy 2009 máj. 05. - 13:21:46
(5339/29291)
1 napi sorozatnál megesik hogy 1 idõre ellaposodik. viszont nincs tervezett vége folyamatosan szövik. a szeressmostnak kapásból volt tervezett kerete.
Tennis boy 2009 máj. 05. - 13:20:14
(5338/29291)
"szeress most csak addig futott amíg még tényleg érdekes volt, és nem várták meg vele a készítõk azt az idõszakit mikorra már ellaposodik." te tényleg nem érted a két sorozat között a külömbséget ?
Tennis boy 2009 máj. 05. - 13:18:36
(5337/29291)
Valóságosabbnak viszont tényleg valóságosabb volt a szeress most. dehát más kategória a 2.
Tennis boy 2009 máj. 05. - 13:15:28
(5336/29291)
Már leírtam mi a különbség 1 napi és egy "rendes" sorozat között ha nem érted a te bajod...


amúgy csak a bk meg a dallas topikba írok.
10/10
idõjós1010 2009 máj. 05. - 13:09:52 10/10
(5335/29291)
Nos ha már a tetõrõl való lelökést említed, a barátok közt-ben szintén volt már ilyenre példa, sõt még sokkal durvábbakra is. Klaudia Fia pl szintén a tetõrõl esett le, ill ha jól emlékszem a drága anyuka kedves párja lökte õt le (Fenyvesi doktor úr) (ha emlékeim nem csalnak a nevélt illetõen) Viszont volt már benne pár más durva eset is, pl a Mikivel kapcsolatban rendszeresen, mikor hol lelövik, hol a jégalá szorul.....és még biztosan volt pár eset. A nagy berényit pl még az elsõ részben felrobbantották autóstul ha jól emlékszem. A Klaudiát meg megmérgezi a saját rokona.

Bár nem tudom mért pont ilyen vonalon akarsz elindulni, mert szerintem ezek a dolgok pont hogy kellenek egy jó sorozatba.

A Szeress most-ban azért messze nem volt Mindenki mindenki ellensége, és pláne nem követtek el egymás ellen olyan durva dolgokat mint a BK-ban.

De ezt sem azért mondom mert engem zavar, csak azért írom le hogy kásd ilyen téren a BK sem különbözik a Szeress most-tól, sõt még durvább, csak sajnos sokkal többször laposabb is. Nem is csoda 10 év alatt.
10/10
idõjós1010 2009 máj. 05. - 13:00:35 10/10
(5334/29291)
1.)
Ha a port.hu-t nem tekinted komoly fórumnak akkor nem tudom mért nem tevékenykedsz inkább komolyabb fórumokon.
2.)
Azt mondod nekem tini vagyok, közben pedig van köztünk 3 év. Hát nem tûnsz épp vén rókának 25 évesen.
3.)
Ami a nézettségi adatokat illeti, a BK már több mint 10 éve fut, több mint 10 évvel ezelõtt indult, ami azért nem ugyanaz mint a Szeress most esetében ami nem igen futott két évnél tovább. Mindössze 88 epizóddal.
A szeress most-nak volt egy korrekt története, pont mint ahogyan a Barátok közt-nek is a kezdet kezdetén, azzal a különbséggel hogy a Szeress most csak addig futott amíg még tényleg érdekes volt, és nem várták meg vele a készítõk azt az idõszakit mikorra már ellaposodik.
Tennis boy 2009 máj. 05. - 12:51:16
(5333/29291)
Mert nem olyan egyszerû napról napra történetet kreálni. A szeress mostba csak hetente kellett kb 50 percbe helyszíneken is volt idõ forgatni stb stb.
Tennis boy 2009 máj. 05. - 12:49:23
(5332/29291)
idõjós már megint szeret ellenkedni :) nem szereti ha nem neki van igaza.