Téma: Bárbarátok

9/10
trev febr. 06. 07:59:22 9/10
(4/4)
A filmet megnézve a leírás alapján nem ismertem fel. Szerintem inkább erről van szó: Mike a szakítás utáni új életében nem találja, és a sebei nyalogatásában keresi önmagát. A barátai visszajelzéseivel nem nagyon tud azonosulni, de aztán felfedezi, hogy a régi Mike-ot az exe nem vitte magával, hanem az még mindig benne van, csak rossz helyen kereste. Remek kontrasztot nyújt ehhez a barátja, Trent táncos jelenet alatt produkált arckifejezése, ahol Trent talán először megsejti, hogy a Mike-nak adott (amúgy Mike számára csak alig pislákoló) tanácsai terepén ő maga nem akkora spíler, amilyennek gondolja magát. Trent utolsó pofára esése felkiáltójelként nyomatékosítja ezt a felismerést. A port leggázabb filmes jelenetekről szóló írásában szereplő rész szerintem a film legjobb húzása, egyszerűen zseniális. A film ugyanakkor mégsem telitalálat, mert a néző ugyanúgy eltéved a sok helyen vontatott események között, mint Mike az életében.
7/10
The Cortez 2021 nov. 17. - 23:38:51 7/10
(3/4)
„Nem kell, hogy mindenki kedveljen engem, és nekem sem kell mindenkit kedvelnem”

Némileg európai jellegű, nagyrészt szövegközpontú csajozós film, Jon Favró tollából. A cselekményben több vicces történés is akad, de Favró karaktere, drámája, dilemmái és ütős beszólásai, valamint Vince Vaughn szintén penge dumái teszik igazán szórakoztatóvá + emlékezetessé az amúgy nem túl ismert alkotást. Az utóbbi színész egyébként '96-ban ugyanúgy az alfát játszotta, mint a későbbiekben, viszont itt legalább valamennyire elhisszük neki, ráadásul a fináléban simán végig lehet röhögni a rövid one man show-ját, ami karrierje legerősebb pár másodperce volt. A filmes utalások ugyancsak telitalálatok (Tarantino & Scorsese összehasonlítása egyenesen lenyűgöző), csak kevesebbet kellett volna spórolni velük.
2/10
robirobi 2015 aug. 26. - 20:03:48 2/10
(2/4)
Vacak film.
Rókatündér 2015 jan. 07. - 22:01:41
(1/4)
Fájdalmas... :s