Téma: Batman

tirszin 2022 ápr. 18. - 13:49:13 Előzmény Trollinca
(38/118)
Ez alapján miért pontoztad így fel? 3-4 pont nem lenne reálisabb?
7/10
Trollinca 2022 ápr. 17. - 15:53:35 7/10
(37/118)
Amik tények: 176 perc hosszú, a filmről többen kijöttek azon az előadáson is, amit én néztem (korábban más is írta). Nagyon nem szabad lehúzni, de a C. Nolan rendezte Batman filmekhez sem hasonlítanám. A színészi teljesítmény, látvány világ teljesen jó. Filmzene nem rossz, de semmi extra, a 20. percben és a 160.-ban is pont ugyanolyan középszerű.(A trilógiában található Hans Zimmer féle változatos pulzáló, gyakran székbe szögező zenére senki ne számítson). A sztori egyenes vonalú unalmas, semmi extra jó akciójelenet nem szakítja meg, buta végkifejlet. Nincs benne semmi, ami miatt én még egyszer megnézném. Nekem nagy csalódás volt.
Több helyen logikátlan és hiteltelen részek, csak egy-egy a sok közül:

Batman a végén kis híján lezuhan, illetve majdnem fejbe lövik, szerencsére a macskanő kisegíti, és felhúzza, 1 perc múlva már van is csáklyája, amit használ, de úgy látszik ezt zuhanás közbe tilos használnia, mert az elektromos kábelt elvágva 1 perc múlva mégis lezuhan.
A Dark Knightban, elrabolják a barátnőjét és az ügyészt, az hiteles, hogy megpróbálja kiverni Jokerből mit tud, na de itt minek veri egy percen keresztül ordibálva a fogda ablakát??? Nekem teljesen hiteltelen volt.


10/10
LookAtMe 2022 ápr. 14. - 22:34:40 10/10
(36/118)
Szerintem nagyon jó volt, jól felépített történet. Pattinsont kicsit szokni kellett, de jól állt neki, illetve még a Macskanővel nehezen barátkoztam meg.
A rendezés, a filmzene, az akció nagyon rendben volt, ajánlom mindenkinek, aki a Nolan-féle Batmaneket is szerette.
frottirzokni 2022 ápr. 03. - 19:10:29
(35/118)
NEM 133 perces a film. Két óra 45 perc hosszú - tisz-ta szenvedés.
8/10
The Cortez 2022 ápr. 02. - 20:12:45 8/10
(34/118)
Már a bejelentéskor elmondtam, hogy a 200. Batman feldolgozásnak csak akkor lenne értelme, ha a Joker féle művészkedő irányvonalat tudná követni. Ez természetesen nem valósult meg, bár mindenképpen egy igényesen összerakott, színvonalasan fényképezett filmről van szó.
A mozi olyan, mintha Burton & Nolan adaptációinak lenne a keveréke, igaz annyiból jobban hasonlít az utóbbiakra, hogy itt szintén mellőzve van a fantasztikum. A képi világ baszottul sötét (érdekes módon a Snyder haterek ezt most nem kifogásolták), a hangulat úgyszintén, ráadásul a sztorival együtt rohadtul nyomasztó is. A komor történet (valamiért a Snyder haterek ezért sem óbégattak) végre egy vérbeli noir-thriller. A zsáner legtöbb jellemzője felfedezhető benne: nyomozás, kukkolás, gengszterfőnök, pszichopata gyilkos, femme fatale, kiégett főhős, erkölcsileg romlott, elbaszott város stb. A cselekmény egyik fele egyébként kiválóan hozza a detektív vonalat, de a másik egy szappanoperára hajazó, fordulatosnak szánt, fárasztó családi drámázásba csap át. Gotham nagy sokára valahára pontosan olyan, amilyennek lennie kell: retkes, veszélyes, züllött, korrupt, továbbá az Arkham-játékok vizualitását idézi. Az akciókból kevés van, ugyanakkor ami létezik, az nagy részt földhözragadtabb, az FPS-nézetből felvett snittek a nyitányhoz hasonlóan faszák, a rejtvények ütősek, a főszereplő + a főellenség első felbukkanását pedig szándékosan késleltetik.
Pattinson nem szar Batmanként, viszont Bruce Wayne-ként elsikkad. A Macskanő már megint néger lett, mint ahogy Gordon felügyelő is a szoláriumban ragadt. Andy Serkis korrekt, mondjuk érthetetlen, hogy mit keres itt ez a szuperhősfilmek által elhasznált ember, Colin Farrellt a felismerhetetlenségig maszkírozták, John Turturro az összes jelenetében uralja a vásznat, Paul Dano meg telitalálat Riddlerként, ám a végére sikerül fullba nyomnia a kretént.
Az elitet gyilkoló, szociopata Rébusz motivációival egyet lehet érteni, még ha a módszereivel már nem feltétlenül. Nála az őt alakító színész helyenkénti túltolt alakítása mellett, az ikonikus jelmez kukázása volt a negatívum. Az érezhetően 3 órás játékidő, annak második felének unalomba fullasztása, továbbá a befejezés környékén látható, erőltetett utalgatás a mű többi problémája. Mindent összevetve, ez a hibái ellenére ügyesen megcsinált film, egy normális működő DC-moviverzumban, simán lehetett volna a The Dark Knight-trilógia folytatása.
8/10
The Cortez 2022 ápr. 02. - 15:33:00 8/10 Előzmény Steve DragQueen
(33/118)
„Egyfelől túl sötét, komor és szükségtelenül erőszakos, emiatt alig-alig élvezhető.”

Egy Batman film milyen legyen, ha nem sötét és komor? Nem szükségtelenül erőszakos, pont annyi van bennne, amennyi kell.
9/10
Morpheus19 2022 márc. 27. - 20:48:45 9/10
(32/118)
Hihetetlen! Egy jó DC-film, az első 2012 óta, ráadásul az összes közül talán a legjobban megrendezett, egyedül Nolan 2008-as opusa vetekszik vele.
6/10
vki69 2022 márc. 23. - 23:41:08 6/10
(31/118)
Port.hu-nak: Ki kell javítani nem 133 perc hanem 176 perc! Hosszú! Szépen van megcsinálva, ezért aki csak pif-puf filmeket látott annak unalmas lehet. Itt színészkednek és nagyon reális, tehát kevesebb benne a fantasy... Nem is tudom van-e ilyen valós ábrázolása az akcióknak más Batman filmben.
1/10
bajzikaron 2022 márc. 22. - 19:06:22 1/10
(30/118)
Senkinek se ajánlom nagy pénzkidobás! Ez az egyik legszarabb film amit eddig láttam. az egész unalmas volt és semmi értelmes se történt benne végig kb. Ha lehetne 0 csillagot adni akkor anyit adnék rá.
6/10
hiuuz 2022 márc. 20. - 22:09:44 6/10
(29/118)
A vámpírfiú nálam 10/10-re hozta Batmant. A film végig lekötött, de a film vége lapos lett. A film végi katarzis az, hogy kimenti a polgármesterjelöltet a derékig érő vízből? Pff...
1/10
Janobilusz 2022 márc. 20. - 20:05:02 1/10
(28/118)
Hát ez vmi nagyon szar film volt. Többen kijöttek a moziból. Egyszerűen még most se kapok szikrát annyira gyenge volt. A sétáló batman. Kb el is mondtam mindent a filmről.
Steve DragQueen 2022 márc. 20. - 11:50:30
(27/118)
Ambivalens érzéseim vannak a látottakkal kapcsolatban. Egyfelől túl sötét, komor és szükségtelenül erőszakos, emiatt alig-alig élvezhető. Másfelől a túlburjánzó cselekmény alatt ott az a mélyebb jelentésréteg, a kamaszkori útkeresés, melyet talán mind ilyen sötéten éltünk meg, és éppoly idegenül lézengtünk a világban, mint Batman ebben a feldolgozásban. Persze ez a film sem ásott lejjebb, a felszínes világfájdalom alá, így a főhős frusztrációjának teljes feltárása egyelőre ígéret maradt. Kezdetnek azért itt van a Macskanő, mint kisfiús külsőt kapott fétisszemély. Karaktere a hős bizonytalan nemi orientációjára hivatott rávilágítani. Filmvégi elválásuk, és - reményeim szerint - a Robinnal való kapcsolatára összpontosító folytatás végre talán aláhúzza, amit Joel Schumacher a maga profán módján közölni próbált, és ami a halvérű Nolannél sajnos teljesen elsikkadt.
3/10
Bigpapa 2022 márc. 18. - 12:17:14 3/10
(26/118)
Ez a film olyan,mint egy gyökérkezelés.
Végig azon gondolkoztam,mi szükség volt erre? Nincs a színészvilágban egy épkézláb 190 cm-es jö felépítésű faszi, aki örömmel vállalná Batman szerepét több filmben is és vele kapnánk egy jó akció sorozatot? Mondjuk Alan Ritchson, az új Jack Reacher? Róla elhinném, hogy bárkit és mindenkit szarrá ver tizedmásodpercek alatt, ráadásul egy akkora batman jelmezes faszitól kb bárki beszarna.
A film próbálja ötvözni a Sin City filmek hangulatát, a narrációval, ami egy olyan filmben elmegy, sőt. Jó is. De Batman ne mondjon audio kommentárt végig, mert qrva zavaró. Pattinson itt olyan ,mint egy emo vámpir, valahogy nem tud kiszakadni abból a szerepből,csak ott nem volt emo.
Örülök, hogy ezt nem moziban szenvedem végig, hanem a neten. Hiába szarabb a minőség,2 méteres tv-n elmegy. Ezt soha többé nem akarom látni. És ennek a folytatásait se. :(
4/10
sawyerx 2022 márc. 17. - 11:00:30 4/10
(25/118)
Az atmoszféra és a képi világ jó, minden más érdektelen, unalmas és gyenge. Batman és úgy az egész nincs felépítve, megalapozva, mindenki csak van. A jelet csak úgy fellövik az égre, és Batman máris tudja, hogy abban a kurva nagy városban éppen hová kell mennie, mert valakit meg akarnak verni. A film első fele egy sima detektívsztori, elnyújtott nyomozással, csurranó-cseppenő akcióval, amiben Batman igen teszefosza, pedig a zsarukkal és "civilben" úgy viselkedik, mint egy profi és tapasztalt szuperhős. A ruhában egy izmos, erős faszinak tűnik, aki elgyepál mindenkit, aztán jönnek a félmeztelen jelenetek, amik nevetségessé és hiteltelenné teszik a verekedéseit. Nagyrészt narrátorként bámul búsan a kamerába, valamiért sajnálni kéne őt, de olyan az egész, mint amikor egy életunt, emós gyerek depis verseket ír saját magának, amiket néha felolvas. Aztán jön a Macskanő, akivel minden jelenete és dialógusa kínos, de legalább a csaj és a a megfeketedett Gordon felügyelő visznek egy kis életet a cselekménybe. A film közepén a Pingvines autós üldözés ad egy löketet, hogy végigüljük a maradék másfél órát - bár a sok logikai baromság közül főleg itt nem értem, hogy a jószívű Batman hogyan hagyhatta hátra a felügyelőt, miközben több fegyveres szorította sarokba a kocsija mögé...
A film második fele kb. a Hetedik koppintása, és amikor már örülne az ember, hogy vége, még rátesznek egy lapáttal. Az összképet nézve, az a gátas marhaság a mesterlövészekkel nagyon nem illett bele, ráadásul az eddig még-még megbocsátható plot-armor itt már tényleg kurvára béna lett. Batman nem egy természetfeletti szuperhős, van egy jó hacukája, ami nagyrészt állja a golyót, de itt (és a liftes résznél) fél méterekről rotálják és egyik sem talál bele az állába. Plusz tényleg tök divatos manapság a vágás nélküli akciózás, de annyiszor üt-rúg Batman a rosszfiúk elé, hogy akkor már inkább oldják meg vágással.
Andy Serkins zseniális színész, de Alfrednak abszolúte nem illett, bár Pattinson sem elég férfias és termetes ehhez a szerephez. Rébusz nem volt rossz, de annyi időt elbszott a srácok ide-oda küldözgetésével, hogy mire jött volna a nagy terve, a film nagy csattanója, totál kifulladt az egész. Pingvin egy üde színfolt, de a többi gonoszhoz hasonlóan, ő is csak beszél, beszél és fenyeget, nincs komolyabb súlya a karakterének. Őt sem értem, hogy miért nem tartóztatták le, mikor leamortizálta a fél várost.
Szóval elég nyögvenyelős és logikátlan cselekmény, számomra többnyire hiteltelen karakterek, a 3 óra pedig reeeetteneeet hosszú.
Előbb nézem meg a Svarcis-jeges-bimbós Batmant, mint ezt újra.

4/10
Balu64 2022 márc. 15. - 13:28:05
(24/118)
Veregessem bele! Most 3 órás a film, vagy 133 perc, amit a Port.hu ír???... Hogyan lehet ekkora különbség?
2/10
Norhytm 2022 márc. 14. - 00:10:06 2/10
(23/118)
Kb olyan volt mint a disney-s star warsok... meg az új mátrix.. Hogy erre most vajon mi szükség volt... A jó fim úgy indul, hogy szivesen megnézném többször újra..
Hát ez 3 óra szenvedésvolt amit az életbe nem néznék meg többet... (úgy mint az előbb emlitett kataszrófákat sem..)
10/10
Rea10 2022 márc. 13. - 06:44:43 10/10
(22/118)
Nekem 10/10.
Nagyon tetszett a C.Bale batmane is , de ez teljesen más, nem is tudom összehasonlítani.
A hangulata,a zenéje, a színészek, mind szuper!
7/10
rekszem 2022 márc. 12. - 23:44:43 7/10
(21/118)
Moziban nem volt rossz élmény, bár baromira hosszú a 3 óra. A komolyan vett Batman meg csak azért fura, mert a csávó farsangi maskarában nyomja amúgy, ami valljuk be, elég idióta dolog. A film amúgy működött volna Batman nélkül is, a személye lehetett volna akár egy tökös nyomozó is kb.
9/10
lukenukem 2022 márc. 10. - 21:37:21 9/10
(20/118)
az előzetes várakozásaimnak megfelelően elképesztően tetszett a film! amikor az affleck féle önálló batman moziból végül az lett, hogy matt reeves új címszereplővel, új forgatókönyvvel és főleg új megközelítéssel készít teljesen önálló mozit, akkor még nem, de ahogy jöttek a casting hírek, már sejteni lehetett, hogy ez egy különleges film lesz! én a kezdetektől tudtam, hogy pattinson egy krvajó választás egy fiatal batman szerepére, és egyáltalán nem csalódtam. határozottan az egyik legjobb 30-40 közti színész jelenleg! persze alapvetően nem kellett sokat játszania, de az a sok finomság, amikor nem csak egyhangúan néz, az bizonyítja, hogy jól közelítette meg a karaktert. és hát igen sok filmben bizonyította, hogy remek színész. nekem még john turturro nagyon tetszett, mert főleg vígjátékokban láttam, és krva jól állt neki a maffiafőnök szerepe. paul dano azt hozta amit vártam. ha pszichopatát kell játszani, akkor ő a legjobb a szerepre, miközben bármit eljátszik és elég jó forgatókönyv író is. de a casting tényleg hibátlan volt. collin farrell miatt én várom az önálló pingvin spinoff sorozatot. ahogy a jeffrey wright féle gordon-t is. ez a része telitalálát, nem lehetett mellélőni.
ami nagyon tetszett benne az a hangulata. egyetlen egy batman filmnek se volt ilyen nyomasztó hangulata, amit a zene tökéletesen festett alá. az operatőr számomra a következő roger deakins. már a dune képei is lélegzet elállítóak voltak (jelölték is azért oscar-ra), minden képkockát simán kitennék a falra, és pontosan ezt kaptam itt is. elképesztő játék a fényekkel, a sötétséggel, a lágy világítással, pont ahogyan gotham-et ábrázolni kell. és a beállítások is nagyon tetszettek. amikor kellett sejtelmesen, keveset mutatva, amikor meg full-ba, és sokszor alkalmaztak hosszú snitteket is. és ami számomra különlegessé tette ezt a filmet, hogyha belegondolunk, akkor a batman filmekben pont a denevérember volt a legkevésbé érdekes karakter, a legkevesebbszer őt láthatjuk a filmben. (kivéve mondjuk a batman kezdődik) sokkal izgalmasabbak a gonosz karakterek. a filmek többsége is eddig erre fókuszált, hogy a negatív karakterek motivációit, és mesterkedéseit mutassák be jobban. itt viszont mindennél többet lehet látni batmant kosztümben, és ehhez képest kevesebbet a gonosz karaktereket. a cselekmény elsősorban ott játszódik, ahol a denevér van. (ez azért nem mindig volt igaz az előző filmekre) a batman lehet sokszor igen jó akciófilm volt, vagy thriller, de most egy igen élvezetes krimiként álmodták meg. ahol a nyomozóval együtt ismerjük meg a gyilkost, annak indítékát, nagyobb tervét. de ehhez az kell, hogy a nyomozóval legyünk folyamatosan. egyik batman-t se így közelítették meg, de ez nekem nagyon tetszett, mert jó hangulatot is teremtettek mellé, krva erős képekkel. persze kiváncsi vagyok, hogy mennyire tudják ezt a felépítést és hangulatot megtartani egy esetleges folytatásban. mert elsütöttek erre utaló dolgokat a filmben is, és nyilván elég jól megy a mozikban is. de, hogy ez a nyomozósdi így fog-e működni, vagy megtartják ezt ilyen formában... megtudják-e tartani(?) az egy nagy kérdés számomra!
azért pár negatívat is tudnék mondani. pl a hossza. én élveztem, de tényleg sok. a hangat miatt jót tesz neki, de fél órát biztos ki lehetett volna belőle. és biztos vagyok benne, hogy ez elriaszt sok nézőt. akikkel mentem megnézni, azok közül volt, aki a végén már meccs összefoglalókat nézett. (nem való mindenkinek a film) ahogy az is, hogy mennyire másként ábrázolják, mint eddig valaha is. ez a film nem egy tipikus, megszokott képregény adaptáció, teljesen más az eddigi dc filmek, és köszönő viszonyban sincsen a marvel filmek szórakoztató akció és cgi orgiáival. és biztos vagyok benne, hogy ma egy ilyen filmet, legyenek ilyen jó szereplői, rendezője, operatőri munka, jelmeztervezés, stb. nem lehet blockbusterként moziba vinni, ha nem képregény adaptáció! és lehet engem se vinne be... ami szomorú, de igaz.
olvastam, hogy valaki a hetedik-hez hasonlította. igen találó hasonlat! a hangulata megidézi, ahogy a nyomozás is.
én ajánlom azoknak akik szeretik a karaktert, bár őket megfogja osztani. és azoknak is, akik szeretik a krimiket, szeretik a sötét tónusú nyomasztó mozikat, akár szeretik a batman filmeket, akár nem! és persze nem lehet elmenni a zseniális nolan filmek mellett sem. én azokat nagyon szeretem! a forma bármely filmjét! és én inkább az az ember leszek, aki nem fogja rangsorolni, mert nagyon más. a nolan féle az sokkal jobban fogyasztható a nagyközönség számára, ez talán kevesebb embernél fog betalálni, mert eddig ez a zsáner (noir-krimi) nem volt központi tematikája egyetlen blockbuster szuperhős filmnek sem. de akár lehetne... remélem megnyitja az utat, hogy más is alkalmazza ezt a megközelítést.
nagy élmény volt, várom a folytatást és a spinoff sorozatokat is.
6/10
gyereamozibabe 2022 márc. 10. - 18:09:37 6/10
(19/118)
pár szó a látványról: meghökkentő volt, hogy a magyar feliratokat CGI-vel belecsempészték a filmbe. A mobiltelefonok chatüzenetei, de még a padlóba belekarcolt szavakat is magyarul olvashattuk. Ez az egy ötlet volt emlékezetes a filmből. A többi már túl realista volt nekem. A maszk amolyan 'anyu varrta halloweenre".. az autó meg inkább a MadMax-be illett volna.