guess.who 2020 jan. 02. - 18:05:15 Előzmény napraforgó
(67/2087)
Mert egyedül nem mehet "csak úgy" lovagolni. Ezt falun még a XX. század '70-80-as éveiben is tartották az idősebbek, ti. hogy egy fiatal lány nem járkálhat csak úgy mindenfelé egyedül, mert megszólják.
Egyébként amikor a baronesz elment zsebkendőt venni a zsandárnak, akkor a húga mondta is neki, hogy megy vele gardedámnak (bár azok azért inkább idősebb asszonyok szoktak lenni), mert nem szökdöshet ki a faluba egyedül, nyilván a szülei nem engednék (pláne hogy szobafogságban volt). :)
Ráadásul gondolj bele: kiházasításra alkalmas korban van, hát nem kockáztathatják az ilyen egyedüli lovaglásokkal a báróék azt, hogy megismerkedjen valami jöttment zsandárral, beleszeressen, és aztán rangon alul akarjon házasodni! :)
guess.who 2020 jan. 02. - 18:00:33
(66/2087)
Valamelyik előzetesben elhangzott, hogy "szerelmi négyszög", ami alapján a tippem az, hogy a baronesz, a snájdig zsandár, a lázadó Torzsa-gyerek és Katica lesz ez a négyszög. :) Remélem, ez a Katica nem fog azért az összes férfiszereplőnek az ölébe ugrálni, mint egy másik sorozat másik Katicája. ;)
guess.who 2020 jan. 02. - 17:57:00
(65/2087)
Ugyan részben egyetértek azzal, amit leírtál arról, hogy ennél sokkal pallérozottabban beszéltek 150 évvel ezelőtt – másrészt viszont fölösleges mindig a "régi tévébemondókhoz" és a "régi színészekhez" hasonlítani mindent. A kor már nem ugyanaz, mint egy Takács Marika idejében, az emberek nem úgy beszélnek, mint egy Latinovits Zoltán, sőt: már sokszor Sinkó László narrálása is "ósdinak" hat (elnézést érte Sinkó Lászlótól!) a Másfélmilló lépés méltóságteljesen hömpölygő folyamában – teszi mindezt annak ellenére, hogy 1979-ben a sorozat kifejezetten újmódi, fiatalos, "pörgős" volt a maga nemében...
Szóval csak azt akarom mondani, hogy ne várjunk egy új, kellően dagályos Jókai-regényt egy kifejezetten tévére készült, gyorsan lefutó sorozattól. Nem csak azért, mert más korban élünk, hanem azért is, mert a műfaj teljesen más: Jókai egy ember jellemét megírhatta húsz oldalon keresztül aprólékosan is – arra a tévében viszont nincs mód, hogy elmagyarázzák a bárót részletesen. Felvillantanak epizódokat (pl. hogy a baronesz "lázadó", mint egyébként minden fiatal) és ebből kell nekünk, nézőknek összeraknunk egy képet róluk.

A három, eddig általam látott rész alapján nem olyan szörnyű az összkép, mint ahogy leírjátok néhányan – ettől sajnos fényévekkel gagyibb lett a DÖ második évada, hogy hasonlítsam valamihez. Pedig az "mai", ott van mihez hasonlítanunk, mégis üresek, kétdimenziósak és hiteltelenek a szereplők, fantáziátlanok és önismétlőek a történések (három emberrablás egy kis faluban egymás után? :) ) és folyamatosan üvölt Tibi. :)
Ebben a sorozatban legalább nincs üvöltés, mindenki igyekszik viselkedni, még a "majdnemlovászfiú" is udvarias a baronesszel. :) (Az mondjuk vicces, hogy egy kis faluban és a néhány fős kastélyban nem ismerik egymást az emberek, a főhadnagynak gőze sincs a módos gazda gyerekeiről, a baronesz simán elhiszi, hogy a szomszédban lakó szőlész valójában egy ismeretlen lovász stb. :) )
gasko 2020 jan. 02. - 17:55:18
(64/2087)
Hát mondjuk ebben a műfajban a latin-amerikaik jobbak. Persze még beindulhat a sztori, de 3 rész után azért illene történnie valaminek...
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 15:39:48 5/10
(63/2087)
Hoppá, mellékalapáltam. Persze, hogy 1865.
Vajon hány nap alatt ért el a Pesti Napló Rokocára, ahol még nincs vasút. Mivel közlekedtek, postakocsival?
Lehet, hogy fakszimile (fac simile) kiadványt akartak arról az újságról. Azt sajna nem láttam, mi volt a vezércikk cime. Emlegették Deák felhivását a kiegyezés szükségességéről, de lehet, hogy az picit később volt.
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 14:57:19 5/10
(62/2087)

Az újság, amit a báró úr olvas a reggelinél a PestiNapló 1965. április 15.-ei száma, és magyarul volt irva.
A werkfilmben elhangzott, hogy egy eredeti példányról nyomatták újra a sorozat kedvéért.

Amúgy valaki meg tudná mondani, hogy miért kellett a baronessnek eltitkolnia a szülei elől, hogy lovagolni megy? A lovat nyilván az apjától kapta, tudták is, hogy kitűnően lovagol, sőt "még sohasem esett le a lóról" azelőtt.
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 14:45:45 5/10
(61/2087)
Mellesleg kerülöm a gagyi amerikai akciófilmeket (meg minden más nemzetét is). Viszont örülök, ha szép, illetve jóképű fiatal és kevéssé ismert tehetséges szinészeket látok, mert bizony nekik nagy lehetőség egy-egy ilyen sorozat, hogy megismertessék magukat a nézőkkel.
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 14:34:09 5/10
(60/2087)
A porton lehet és szoktunk is kritizálni. Mert ez nem a Bátrak földje Rajongói Klub, ahol minden szép és jó, minden csodás.
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 13:10:26 5/10
(59/2087)
Tényleg klasszul összefoglaltad. Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy a stáb, az irók, a rendezők, meg a többiek miért nem tudják mindezeket????
És miért hiszik, hogy a nézők csupa tudatlan, műveletlen emberekből állnak.
Ha már az elején ennyire ordit az anakronisztikus, akkor mi jön még?
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 13:05:32 5/10
(58/2087)
A zsandár nem lehet sunyi, ő lesz a baroness szivszerelme.

Őt igy mutatták be:
A 24 éves Csizmadia Imre Rokoca zsandárhadnagya, korábban pedig a monarchia katonája volt. Özvegyember, egy kisfiúval, aki úgy gondolja, felesége halálával magát a szerelmet is örökre elveszítette. Kicsit régimódi, puritán, becsületes és büszke. Ösztönösen tudja, mi helyes és mi helytelen. Morális értékrendjét igyekszik a köz javára fordítani. Sokan árulónak tekintik a városban, pedig Imre csakis a legjobbat akarja hazája népének.

Vele kapcsolatban arra lennék kiváncsi, hogy hogy lehet 24 éves korára özvegy egy 5-6 éves kisfiúval, én úgy tudtam, hogy akkoriban 24 éves korban lett nagykorú az ember, előtte csak szülői engedéllyel házasodhattak (főleg a lányok esetére volt ez jellemző, akiket ha lehet még 20 éves koruk előtt férjhezadtak).

OFF
Csiky Gergely A nagymama c. szinművében is pont az volt a múltbeli konfliktus, hogy a grófék ifjabbik fia még 24 éves kora előtt házasodott, elvett egy balett táncosnőt és a felbőszült apa érvénytelenittette a házasságot. A fiú öngyilkos lett, a kislánya meg igy törvénytelennek született.

On
Na most egy 24 éves ifjúnak 5-6 éves gyerekkel már igen korán kellett nősülnie. A feleségéről még egy szó sem volt, miben halt meg?
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 12:51:31 5/10 Előzmény gasko
(57/2087)
Vagy ott volt Gáti József, akiről ezt irja a Wiki:
1950-ben a Színház- és Filmművészeti Főiskola beszéd- és színészmesterség tanára lett. Letisztult stílus jellemezte előadóművészetét. 1965-ben jelent meg A versmondás című könyve, amely az elsők között volt, amikhez hanglemezt mellékeltek az elméleti ismeretek mellé.

Ésegykor voltak még igazi jó tanárok a szinművészetin, de hogy mi lehet most ott, fogalmam sincs.
Talán a beszédoktatást is törölték már.
gasko 2020 jan. 02. - 12:28:47
(56/2087)
Sulyok Mária volt a nagy beszédoktató az egyetemen. Sajnos már nincs köztünk a színészlegenda
gasko 2020 jan. 02. - 12:13:52
(55/2087)
Hosszasan ecseteltétek a kosztümök, a smink, a hajak korhűtlenségét. Pozitívumként felhoznám a színészi játékot, mert az szerintem ok. De én egy nagyobb problémára hívnám fel a figyelmet: a történetre. Az első 3 rész alapján nagyon eseménytelen, a főgonosznak szánt karakterek nagyon erőtlenek. Nincs kizárva, hogy még ki fog bontakozni, de ez eddig szerintem vérszegény. Nem igazán derült ki az első 3 részből, hogy voltaképp miről is akarna szólni. A latin-amerikai sorozatok azért ettől sokkal kifinomultabban a műfajban, persze ők már évtizedek óta csinálják ezt. Van még hova fejlődni. A Szeress mosthoz képest jobb, de azért ettől sokkal erősebb kezdés kellett volna ahhoz, hogy nézett legyen, főleg a főműsoridőben.
Yoshi-Hashi 2020 jan. 02. - 11:39:56
(54/2087)
Eddig nagyon erősen próbálnak a bárókisasszony lázadó hajlamára meg a szülei vaskalaposságára építeni, mint konfliktusforrásra, csak ez már több a kelleténél. Azon jót vigyorogtam, hogy a báró úr felháborodik azon, hogy a lánya újságot olvas, mert hát hova vezet ez... Mintha az újságolvasás a XIX. században férfidolog lett volna, holott ott volt pl. a Pesti Divatlap már a '40-es években, a Nővilág '57 és '64 között, vagy a Hölgyfutár '49-'64 között... Ezeket a lapokat is nők olvasták, ehhez képest vicces, hogy az újságolvasást holmi felháborító dolognak tartja a vaskalapos báró.
Magenta99 2020 jan. 02. - 11:27:16
(53/2087)
Egy rész után általában nem mondok véleményt, de ez egy szánalmas, amatőr, gagyi sorozatnak ígérkezik.
A "színészeket" az utcáról szedték vajon össze? Borzasztó rosszak, hozzájuk képest az ÉNBP szereplői Oscar díjas sztárok.
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 09:46:20 5/10
(52/2087)
Úgy tűnik, hogy a beszédoktatást törölték a Szinművészeti Egyetem tananyaga körül, mert valóban a mostani szinészek vagy hadarnak, vagy motyognak, mindenesetre alig érteni mit mondanak. Sajnos ez jellemző szinte minden sorozatra.
bsand 2020 jan. 02. - 08:43:34
(51/2087)
A mai színészek nem tudnak beszélni. Semmi tartás nincs bennük. Olyan ripacsos az egész, mint egy gimnáziumi műkedvelő előadás. Ha ez a film a 60-70-es években, a nagy színészeinkkel készült volna, egész más lenne. Így csak egy kosztümös BK.
5/10
napraforgó 2020 jan. 02. - 04:06:27 5/10
(50/2087)
Bocs a gendarmerie frannciául van. Habár ezt én sem értettem, miért nem magyarul, vagy németül?
filoszemitabéluska 2020 jan. 01. - 22:05:55 Előzmény Geza Szekely
(49/2087)
Jó meglátások! Én leegyszerűsítem, tömény gagyi a sorozat. Ez mostanában amerikai divat: a plebejus elnyeri az előkelő hölgy kacsóját, vagy csúnyáját ( Titanic, Robin Hood Ridley Scott rendezésében) Nem valószínű, hogy jellemzően a finom bárókisasszonyok a büdös istállófiúkhoz vonzódtak.
kék szem 2020 jan. 01. - 21:03:53
(48/2087)
Kincsem című filmben, milyen dalt dudorászott Klára kisasszony? Két kicsi lego.....