guess.who 2020 febr. 21. - 20:18:44 Előzmény napraforgó
(728/2088)
Pont ezt akartam én is írni, ti. hogy Móricka saját titkos nőjét rugdalta bele a sárba ezzel a húzásával. Azt a nőjét, aki amúgy minden eddigi disznóságát elnézte neki némi ágyjelenetért cserében. Mivel nyilván maximum két részen belül kiderül, hogy nem Jákob szája járt el (és mivel Rozsda szobáját nemigen közelítheti meg senki más), így remélhetőleg bukta az ingyen kéjelgést a továbbiakban a bárófi.
Legalábbis ha Rozsdának azért még maradt nyomokban önbecsülése.
guess.who 2020 febr. 21. - 20:15:49 Előzmény Kuttyánszki
(727/2088)
Engem inkább az ön- és közveszélyes "nyughatatlansága" zavar. Hogy hiába mondja neki el normálisan az apja és Zalán is, hogy kicsit legyen csendben, dafke tovább balhézik. Mégis mit képzelt azzal, hogy kiment az építkezésre lázítani?
5/10
napraforgó 2020 febr. 21. - 17:52:06 5/10
(726/2088)
Valaki elhiszi azt, hogy Sándornak hétfőn sikerül nagyyjából leforditani egy német nyelvű levelet, annyit megért belőle, hogy Móric lopja a munkások bérét és ebből juttat Floriánnal is. Elfecsegi a kovács-intézőnek, de nem fogadja meg a tanácsát, hogy várjon pár napot, már aznap szerez valahonnan egy nyomdagépet (Gondolom bement a boltba és választott egyet az ottlévő tipusokból), azt hazacipelte és még aznap éjszaka röplapokat nyomott az apjával. Hajnalra már teritette is a cédulákat.
Ez az egész belefért kb. 24 órába.
És még azt mondják, hogy mostanra felgyorsult a világ. Szerintem ez manapság eltartana egy hónapig is.
5/10
napraforgó 2020 febr. 21. - 17:44:19 5/10
(725/2088)
Már megint sikerült csinálni egy olyan sorozatot, amelyikben egyik főszereplő sem túl szimpatikus. legalábbis egyikkel sem akar a néző azonosulni, nem "drukkol" egyiknek sem. Annyira érdektelen, hogy mi lesz Imrével, Annával, Sándorral.

Csak a mellékszereplők között van pár elfogadható figura, a cigányasszony, a pap, a boltos.
5/10
offtopic
napraforgó 2020 febr. 21. - 12:43:05 5/10 Előzmény napraforgó
(724/2088)
Én is igy vagyok. Nekem késői az adásidő, ilyenkor már lefekvéshez készülődöm, fogmosás, szellőztetés, stb. Vagy már le is feküdtem, és akkor már néha félig lehunyt szemmel nézem.... Ha meg elalszom közben , úgy is jó. Másnap nézem az ismétlést - szintén félszemmel, de most jól jött ki a lépés és észrevettem a leselkedő, hallgazó Móricot.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 21. - 12:42:51 3/10 Előzmény Kotarbinski
(723/2088)
Nagyon jól összefoglaltad, minden szavaddal egyetértek. :)

"...ma már mindent szabad, merthogy liberális demokráciában élünk és létezik a szerzői szabadság."
Ez nem is lenne baj, csakhogy arra érdemtelenek, hozzá fel nem érő illetéktelenek is élhetnek vele. :(
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 21. - 12:36:12 3/10 Előzmény napraforgó
(722/2088)
Köszi, na itt az eredménye, hogy nem mindig figyelem a TV-t, csak hallgatom,közben pl. gépezek, teszek-veszek,.. :D
5/10
napraforgó 2020 febr. 21. - 12:29:31 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(721/2088)
Nem tették be kilincsre az ajtót, csak behajtották. És a végén láthattunk egy emberi arcot a homályban, az ajtónyilásban. Közelről nézve felismerhető volt Móric, aki nyilván a szeretőjét jött meglátogatni, de meghallván a beszélgetést, észrevétlenül elment. De a főtéren már odaintette magához a dobos fiút és megbizta a pletyka terjesztésével.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 21. - 12:21:58 3/10 Előzmény napraforgó
(720/2088)
Ez elég valószínű,...hiszen lelkileg egyre közelebb kerülnek a közös gyász miatt és J. egyre jobban felismeri R. emberi értékeit. Talán azért nem pártolom a kapcsolatukat, mert R. nekem nem tetszik, olyan az arcberendezése, ami engem taszít.

A másik, amiről úgy tűnik, lemaradtam és csak lestem, honnan tudja mindenki, hogy R. a kislány anyja?...Hol, mikor hallgatta ki Móric, hiszen felmentek a szobába megvallani a titkot?!
Kotarbinski 2020 febr. 21. - 11:30:07
(719/2088)
A sorozatnak majdnem a felénél az összegzett véleményem ez: a szemét akkor is szemét marad, ha azt kosztümbe öltöztetik. --- A szerzőnek valami nagy-nagy tévedése volt a szereplők személyének kiválasztása, megformálása és beültetése egy konszolidált és a nagyobb konszolidáció felé igyekvő politikai rendszerbe. Mára már azt is tudjuk, hogy a szereplők egy jelentős része vagy köztörvényes bűnöző (Sándor) , vagy pedig bűntársa Sándornak (Katica, Anna, Zalán). S ezt a díszes társaságot kínálja fel nekünk a szerző arra, hogy szórakozzunk és erkölcsileg tovább épüljünk. --- Kétségtelen, hogy legalantasabb személy a gátlástalan anarchista Sándor, aki odáig képes elmenni, hogy pl. felhatalmazva érzi magát arra, hogy más irodájában kutakodjon, vagy gyávának nevezze szülőapját. Érdekes párhuzam Anna személye, aki bár tudja azt, hogy Sándor köztörvényes bűnöző, mégis vonzódik iránta. A szerző igazán akkor köpné szembe az akkori és a mai erkölcsöt, ha a tanult, kifinomult báró kisasszonyt a buta paraszt köztörvényes bűnöző karjai közé dobná. Én már ettől a végkifejlettől sem lennék meglepve. A jelek szerint egy szerzőnek ma már mindent szabad, merthogy liberális demokráciában élünk és létezik a szerzői szabadság.
5/10
napraforgó 2020 febr. 21. - 05:22:58 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(718/2088)
Pedig ide fog kifutni a történetük, majd meglásd.
Mindenesetre a bárócska magatartása, hogy véletlenül kihallgatja Rózsa vallomását Jakabnak és aztán meg közzéteteti, egy olyan aljas húzás a szeretője ellen, ami megbocsáthatatlan. Amikor attól félt, hogy meghal a párbajban, még saját magához képest is eléggé érzelmes búcsút vett Rózsától. Most meg ilyen aljas módon pellengérre teteti. A sok kocsmaatöltelék rögtön úgy is kezdi kezelni, mint akit bárki megkaphat pénzért, vagy akár anélkül is.
Remélem, hogy ez a Móric előbb-utóbb eltűnik a süllyesztőben.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 20. - 22:19:30 3/10
(717/2088)
Nagyon nem szeretném, ha Rózsa és Tulipán Jakab összejönnének, ugye, nem fognak?!
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 20. - 22:06:51 3/10 Előzmény napraforgó
(716/2088)
"...a baronessznek is tetszik az élettől duzzadó, szenvedélyes parasztlegény." Ezt én is így látom és le se tojja,hogy Katicaának ez fájhat.

Amúgy nekem nagyon ellenszenves ez a Torzsa Sándor, a modora és az egész tenyérbemászó képe, bicskanyitogató , idegesítő nézése, amit túl mesterkéltnek is találok.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 20. - 21:58:19 3/10
(715/2088)
"Gyülekezet" mondja a báró. Tévesen, Hiszen gyülekezet a reformátusoknál van.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 20. - 21:53:54 3/10
(714/2088)
Az , hogy egy uraság balkézről született fia különb a hitvány törvényesnél, elég sokszor bedobott, hálás téma .
Láttam egyszer egy régi magyar filmet, Páger Antal, 1942, a címe: Szerető fia, Péter.
Ott a végén megmenti az őt gyűlölő "igazi" fiú életét, és minden jóra fordul, itt nem hinném, hogy majd pozitív irányt vesz a dolog.
guess.who 2020 febr. 20. - 19:19:32 Előzmény napraforgó
(713/2088)
Nem tudom, nekem olyan érzésem volt, hogy kerestek két fiatal nőt és egy fiatal férfit a szerepekre, más kitétel nem volt.
De ahogy megcsinálták Ökörapátiban, némi sminkkel és digitális trükkel itt is megfiatalíthatták volna a színészeket. Persze ha a hídrobbantásra nem volt keret, érthető, ha erre sem akadt pénz. :)

A fiatal báróról nekem a Holt költők társasága c. film Knox Overstreet nevű diákja jutott eszembe. :)
https://youtu.be/PZJA4k72glo?t=260
5/10
napraforgó 2020 febr. 20. - 18:27:39 5/10 Előzmény guess.who
(712/2088)
Hiába is várjuk, hogy a fiatal szereplők pont ugyanolyanok legyenek, vagy legalábbis nagyon hasonlitsanak az idősebbekre, mert az úgysem fog menni. De a fiatal Mariskát játszó szinésznőnek bájos volt az arca és a fiatal Károly báró egész snájdig volt. Nekem az a szinész jobban tetszik, mint Móric báró. Az igaz, hogy a cigányasszony kicsit sem hasonlitott a rengeteg szemfesték ellenére sem.
De amúgy nincs is jelentősége, szerintem most már nemigen fognak a múltban elrévedni. Megtudtuk,amit kellett és kész.
guess.who 2020 febr. 20. - 18:02:18 Előzmény napraforgó
(711/2088)
Érdekes, hogy szerinted jók voltak a "fiatal" szereplők, mert én mindhármuknál (Mariska, Baba és a báró) azt akartam beírni ide, hogy nagyon nem volt jó a casting, egyáltalán nem hasonlítanak a mostani önmagukra semmilyen szinten, egészen más az arcberendezésük... Baba például a fiatalkori kapafogait és a rómaiasan nagy orrát is elrágta azóta. :)

A fiatal bárót inkább el tudtam volna képzelni a szolgabíró fiatal másának.
5/10
napraforgó 2020 febr. 20. - 17:14:44 5/10
(710/2088)
Nem merem megcsinálni, mert 2009 óta vagyok fenn ezen a nck-kel és manapság olyan nehéz regisztrálni bárhová.
luci87 2020 febr. 20. - 14:32:28
(709/2088)
Nagy balhe lesz,ha kiderul,Mariska anno joban volt a baroval,fiut is szult neki,a báró fia meg kavar a baronovel!A kovacslegenyt nem zavarja,hogy a fonoke,munkaadoja feleseget dugvanyozza?Pedig az ugy megbizik benne!