Kotarbinski 2020 ápr. 01. - 11:34:51
(1228/2088)
Megítélésem szerint Imre személyiségét jól formálták meg a szerzők azzal, hogy "lassú folyású vízként" mutatták be nekünk. Ilyen embernek kell lennie egy zsandárnak (rendőrnek), aki hivatásánál fogva sokszor kerül szembe bűnözőkkel. Egy Söndör típusú személyiség nem tudna eredményt elérni a bűnözők kihallgatásakor, mert hamar felfortyan és teszi azt, amit már többször láthattunk tőle. Imre kitartása, higgadtsága, abszolút kiegyensúlyozott viselkedése alap lehet arra, hogy hosszú munkával akár egy minden hájjal megkent bűnözőből kiszedje az igazságot. Söndör részéről ezt nem látom megalapozottnak. --- Persze a nagy kérdés most nem ez, hanem az, hogy Annácska elfogadja-e Imrét ilyennek, vagy a vadóc, betöretlen csődörhöz hasonló, de végtelenül primitív Söndört favorizálja. Én Imrénél nem láttam azt, hogy Katica iránt bármiféle szerelmi érzést táplált volna. Egyszerűen arról volt szó, hogy egy tisztességes szolgával tisztességesen beszélt, ahogy azt kell egyébként olyanokkal is, akik azt megérdemlik. S szerintem itt nyilvánult meg Imre igazi emberi nagysága, mert Katicát nem szolgának, hanem vele egyenrangú és főleg EGYENJOGÚ emberként kezelte, ami egy liberális demokráciában természetes lenne. Ezt a viselkedésmódot én egyik más szereplőnél sem tapasztaltam, de annál több hűbériségre utaló történést és megnyilatkozást. Ezért, bármi legyen is a sorozat vége, az én szememben Imre egy igazi úriember marad, olyan értelemben, mint azt ma használni szoktuk.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 01. - 11:23:45 5/10
(1227/2088)
Én próbáltam számolgatni, de mivel hagyományos cseppentőt használt, nem lehetett jól látni. Szerintem nem akarta ő túladagolni a szert, akkor ledöntötte volna az egész üvegcsével. Vagy nem is számolgatta volna a cseppeket.
De Baba figyelmeztette, ami megöli a magzatot, az megölheti az anyát is. Próba, szerencse.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 01. - 11:19:52 5/10
(1226/2088)
Várom a végkifejletet, remélem nem arra futtatják ki, hogy Annuska a daliás parasztlegényt választja és bárókisasszonyból átlényegül parasztasszonnyá.
Ez bizony nagy bátorság lenne, és még nagyobb őrültség.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 01. - 11:16:40 5/10
(1225/2088)
Valahogy nem akarom elhinni, hogy a báróné meghal a magzatelhajtási kisérletben és a család vidáman rendezi tovább a bált. Holnapután már bál lesz, azért ez nem lenne illendő egy halálesetnél. Minimum fél évig nem illene mulatságot rendezni, és a más által rendezett bálon sem illik részt venni 3-6 hónapig, attól függően, hogy ki volt az elhunyt.
Vegyük csak Csimadia Zsuzsát, aki teljesen kifordulva gyászolja a majdnem vőlegényét - mert hisz a hivatalos eljegyzés sem volt még meg.
Ha Annának meghal az anyja, akkor neki is gyászba illik borulni és elfelejteni a bálozást. Az eljegyzését a lehető legszűkebb családi körben lehet csak megtartani (apa, testvérek, leendő anyós).
9/10
Margo Hriczu 2020 márc. 31. - 23:04:28 9/10 Előzmény luci87
(1224/2088)
Teljesen igaza van, szinte nyílt titok. Valahogy a hatóságok nem akarják észre venni, s inkább a P.C-jegyében homokba dugják a fejüket!! Ennek a média által örökké sajnáltatott réteg csak a mának él, s nem problémázik hogy néhány " technikával" egy életre beteggé, fogyatékossá teszi gyerekét. Vidéki orvosok, nővérek, védőnők tudnának mesélni!! Nos erről kellene dokumentum filmet készíteni!!
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 31. - 22:26:14 3/10
(1223/2088)
Katica sunyisága nagyon bántotta a szememet!
Mennyire nem volt őszinte az a kibékülés, egyik lány részéről sem!
Szegény Jozefint nagyon sajnáltam, mindenkivel rendezte a dolgokat,..Remélem, nem hal meg.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 31. - 22:16:27 3/10
(1222/2088)
Ők legalább helyesek együtt :)
5/10
napraforgó 2020 márc. 31. - 21:52:52 5/10
(1221/2088)
Kicsit fura nekem, hogy a Rokoczay család soha nem jár össze a környékbeli nemesi családokkal. Soha nincs egy olyan rendezvény, bál, születés-vagy névnap, farsang, vagy szüreti bál, amin megjelentek volna, ami alkalmat adott volna az ismerkedésre.
Anna, ahogy hazajött Svácból rögtön rávetette magát a zsandárhadnagyra, aki ugyan társaadalmileg jóval alatta állt, de azért mégis egy intelligens, művelt ember volt, kimagaslott a parasztok tömegéből. Futkozott utána, levelekkel bombázta, titkos randevúkra csábitotta.
Mire sikerült meghóditania a halvérű hadnagyot, addigra már nem is érdekelte annyira, mert akkor már a jókötésű, vagány parasztfiú nyűgözte le. A kedves, szelid Imre helyett most már inkább a tüzes Sándor érdekli.
Ha ez egy valós történet lenne, biztos nem sülne ki semmi jó ebből a kaapcsolatból, de mivel ez egy tősgyökeres giccs, hát lehet, hogy valami idétlen hepiendet fabrikálnak a bárókisassony meg a parasztlegény között.
5/10
offtopic
napraforgó 2020 márc. 31. - 21:39:02 5/10 Előzmény guess.who
(1220/2088)
Ne aggódj, én egy magyar napraforgó vagyok, sunfower nem az én alteregóm.
guess.who 2020 márc. 31. - 21:15:04
(1219/2088)
Az akasztás alatt és után már együtt játszottak, szóval alakul a dolog. ;)
guess.who 2020 márc. 31. - 20:52:51 Előzmény napraforgó
(1218/2088)
"nekik is el kellene menekülniük a Rokoczayak hatóköréből"
Kivéve akkor, ha Anna borít fel mindent elsőnek, hiszen ezesetben Imre hótiszta maradhat és teljesen nyugodtan vetheti bele magát Katica... izé... lomszállító zsákjába.
guess.who 2020 márc. 31. - 20:50:53 Előzmény sunflower325
(1217/2088)
Egyébként most már két Napraforgó lesz? Vagy a réginek új nickje lett?! :)
guess.who 2020 márc. 31. - 20:50:17 Előzmény sunflower325
(1216/2088)
"Anna számára Sándor az egyetlen, aki még soha meg sem kérdőjelezte, hogy orvos lehessen belőle"
Azért ezt érdemes megnézni a másik oldalról is: az önző Sándorkának pont mindegy, hogy Anna orvos lesz, hatgyerekes báróné vagy kitanulja a mozdonyvezetői szakmát: pont ugyanígy tudná "támogatni" és tudná soha meg nem kérdőjelezni, hiszen a baronesz úgy szeszélyeskedik, ahogy akar, joga van hozzá. Sándort csak egy dolog érdekli (önmagán kívül), de az is csak azért, hogy saját magával jót tegyen (hogy finoman fogalmazzak).

Anna meg butább, mint amilyennek kellene és illene lennie, mert most MEGINT elmegy Tökfejűvel kirándulni.
guess.who 2020 márc. 31. - 20:45:34
(1215/2088)
"elviselné az egyre zakkantabbá váló anyósát,"
Gondolj bele: Zsuzsa asszony már most gyűlöli Elek miatt Rozsdát, Rozsda miatt Torzsáékat, köztük Sándort is. Sándor miatt meg hogy gyűlölheti Katicát, pláne ha bepofátlankodna az ő szent családjába? Milyen anyós-meny viszony lenne az ilyen? Katica szerintem pár hét alatt beleőrülne, ha a zakkant anyós azzal zakkantlatná állandóan, hogy soha nem moshatja le magáról azt, hogy Sándorka hozzáért, sőt: még táncolt is vele! Még szerencse, hogy a csókdosásról nem tud... :)
guess.who 2020 márc. 31. - 20:40:54 Előzmény napraforgó
(1214/2088)
"Imre már most mutatja a megalkuvás jeleit, beköltözik a kastélyba, dolgait elszállitják. "
Egyetlen "dolgáról" viszont szó sem esik/esett: az rendben van, hogy ŐŐŐ beköltözik a kastélyba, de van egy nagyon kicsi gyereke is, vele mi lesz? Otthagyja nagyinál, mint egy zsák babot? És erről Annával sem beszéltek még sosem eddig. Mondjuk az is igaz, hogy a sorozat elejének felütése is az volt, hogy a felesége halála miatt valamiféle furcsa "bosszút" akar állni a gyereken azzal, hogy nem foglalkozik vele - csak azt nem tudom, hogy mostanra Imrét nem érdekli ennyire a gyerek, vagy az írók nem igazán tudnak mit kezdeni vele?
offtopic
guess.who 2020 márc. 31. - 20:32:30
(1213/2088)
Nekem mondjuk Móricz huzamosabb olvasásától rendszerint önpusztító gondolataim támadnak... :) Pedig imádom, az A boldog ember nagyon nagy kedvencem, de az összes ilyen dzsentris-gerófos-észnélkülpazarlós írása hihetetlenül nyomasztó, a Kerek Ferkótól a Kivilágoson át a Rokonokig.
guess.who 2020 márc. 31. - 20:25:18
(1212/2088)
Pedig a Rozsdás-Jákobos lamúr nagyon érlelődik a sorozat végére.

Anna viselkedése (főleg ez, hogy elmegy mégis "kirándulni" Tökfejkével) viszont nagyon kiborító. A DÖ-ben Katáng sem volt ennyire gyorsan ingadozó, de hogy pár nap alatt váltson jegyesről parasztra (majd vélhetően még vagy kétszer vissza), az nem éppen bárókisasszonyhoz méltó, inkább valami olcsó bécsi bérnőstényhez. Szerintem már elérték azt a pontot a sorozatban az írók, amikor túlzásba estek Annával. Ha mindenáron ilyen ingadozónak akarták megírni, akkor ez tipikusan a "kevesebb több lett volna" dolog: néhánnyal kevesebb ide-oda ingadozás, amit jobban széthúztak volna (több részre), sokkal hihetőbb lett volna, és nem is degradálják vele ennyire Anna karakterét.
5/10
napraforgó 2020 márc. 31. - 14:40:38 5/10
(1211/2088)
Ennek ellenére Anna és Sándor kapcsolata csak akkor realizálódhat, ha elszöknek Ámerikába, vagy méginkább Ausztráliába és ott kezdenek közös életet. Magyarországon ennek a párosnak semmi esélye.

Imre és Katica esélyesebb, hiszen lefelé könnyebb volt nősülni, de az biztos, hogy nekik is el kellene menekülniük a Rokoczayak hatóköréből. Imre máshol is lehetne zsandár, legfeljebb nem lenne olyaan gyors az előmenetele, mintha egy báró lenne az apósa.
-----------
Amikor erre a két párosra gondolok, az egyik csupa tűz és láng, a másik meg lassan hömpölygő viz.
És akárki akármit mond, a viz az mindig legyőzi a tüzet, akármerre hömpölyög, mindig utat talál magának, mig a tűz kialudhat, a láng ellobbanhat.
Anna és Sándor kapcsolata biztos nem vezet sikerre, ha a karakterük "fejlődését" nézzük, Imrének és Katicának viszont lenne esélye.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 31. - 14:31:40 3/10 Előzmény napraforgó
(1210/2088)
Talán éppen itt a válasz az előző ( márc. 31. 14:29:55 )gondolataimra.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 31. - 14:29:55 3/10
(1209/2088)
A végével nagy adósság terheli a készítőket, hogy igazolódhasson a megelőlegezett cím: Bátrak földje. Akkorra ki kell derüljön,miben rejlik a cím üzenete. Nagyon nagy bátorságokról kell tanúságot tenniük az eseményeknek, mert eddig az ég 1 adta világon semmi nem igazolja a címet.
Mi és ki és miben volt eddig hű!!!!.... de bátor?
De tényleg :D